2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 22:48
Reklama  |  facebook

„Švykai“: nieko nėra amžino nei Lietuvoje, nei Norvegijoje

2016-09-08 19:20
Pernai dešimtmetį atšventusi UAB „Švykai“, viena didžiausių Lietuvoje įmonių, teikiančių antikorozinio remonto, pastatų konstrukcijų priešgaisrinio padengimo ir pramoninio valymo paslaugas, tempo nelėtina ir šiemet. Kaip sako bendrovės direktorius Gediminas Švykas, sumažėjus darbų apimtims Lietuvoje, darbo galima rasti Skandinavijos rinkoje – svarbu nesėdėti sudėjus rankų.
nuotrauka
Šiemet „Švykai“ baigė įspūdingo Biržų pilies medinio tilto remontą. Bendrovės „Švykai“ nuotr.


Minimos įmonės
Švykai, UAB
Galimybių užsienyje netrūksta

Kompanijos „Švykai“ veiklą šiandien galima suskirstyti į tris pagrindinius segmentus. Pirmasis – tiltų remontas. Antrasis, pramoninis segmentas, apima pramonės objektų, tokių, kaip „Orlen“, „Achemos“, „Klaipėdos naftos“, „Lifosos“, „Grigiškių“, elevatorių, rezervuarų, vamzdynų, talpyklų valymo ir remonto darbus. Trečiasis, bet ne mažiau svarbus, – statybinių konstrukcijų apsauga nuo gaisro. Šiuo metu bendrovė plečia paslaugų spektrą – vis aktyviau dirba pramonės įmonių šilumos įrenginių (katilų, šilumokaičių) priežiūros ir remonto srityje.

Tiltas per Kančioginos upę, Mielagėnai 2016

Kaip skaičiuoja įmonės vadovas G. Švykas, peržvelgus Lietuvos ir užsienio rinkose atliktus darbus, didžiąją dalį jų sudaro tiltų remontas – maždaug pusę visų bendrovės užsakymų. Nemaža dalis jų kasmet atliekama ne Lietuvoje – šiemet eksportui teko trečdalis užsakymų.

Pašnekovas juokauja, kad per 11 bendrovės gyvavimo metų „Švykai“ visų tiltų suremontuoti dar tikrai nespėjo – darbo dar yra. „Užsienyje projektai klesti. Norvegijoje tiltų remontui bei statybai planuojama skirti nemažai lėšų. Panašu, kad ir ateityje darbo ten netrūks. Prižiūrėti ir remontuoti reikia viską – nieko nėra amžino nei Lietuvoje, nei Norvegijoje“, – verslo galimybes įžvelgia G. Švykas.

Džiaugiasi prisidėję prie neeilinių projektų

Bendrovės vadovas sako, kad tiltai – didesnės apimties projektai, kurie itin įdomūs ir įmonės darbuotojams. „Švykai“ gali didžiuotis prisidėję prie išties neeilinių objektų išsaugojimo ir prikėlimo naujam gyvenimui. „Tiltų esame remontavę visokiausių“, – sako G. Švykas.

Šiemet baigtas Biržų pilies medinio tilto remontas. „Ten buvo ne tik medinis tiltas su turėklais, bet ir dekoratyvūs mediniai vartai, todėl architektūriniu aspektu šie darbai buvo itin sudėtingi“, – sako pašnekovas. Vos prieš kelias savaites, rugsėjo pradžioje iškilmingai atidarytas naujas tiltas per Kančioginos upę Krikonių kaime, Ignalinos rajone. Senasis statinys buvo rekonstruotas įrengiant užpilamo skliauto tiltą.

Trakų pilies tiltas, 2015

Jei lankėtės Trakuose, ko gero, irgi būsite pastebėję pokyčius. Tiltą, vedantį iki Karvinės salos, naujam gyvenimui pernai taip pat prikėlė „Švykų“ specialistai. Darbai Trakuose vyko keliais etapais: iš pradžių buvo sumontuotas laikinasis tiltas, o uždarius senąjį tiltą buvo vykdomas kapitalinis jo remontas. 

Ne mažiau „Švykai“ džiaugiasi ir Norvegijoje įgyvendintais ypatingai rimtais projektais, parodančiais šios bendrovės galimybes. Tarp jų – Norvegijos aukščiausio geležinkelio Hjuksa tilto (aukštis – 65 m) antikorozijos darbai, ilgiausio šioje šalyje pontoninio Bergsoysund tilto remontas.

Norvegai lietuviams patiki remontuoti ir kultūros paveldo objektus – kartu su partneriais bendrovė „Švykai“ atliko vieno iš dviejų seniausių Norvegijoje išlikusių ketaus konstrukcijų tilto, pastatyto dar 1837 metais, remonto darbus. „Tiltas pagamintas iš ketaus konstrukcijų, o važiuojamoji dalis – iš ąžuolo medienos konstrukcijos. Ąžuolinės konstrukcijos nebuvo keičiamos – atlikome ketaus antikorozinį remontą ir kitus tilto remonto darbus“, – pasakoja bendrovės „Švykai“ vadovas. Dėl nepriekaištingai atliekamų darbų ir Norvegijoje įgytos patirties „Švykų“ paslaugomis susidomėjo ir užsakovai Vokietijoje.

Viena iš naujausių įmonės teikiamų paslaugų – paviršių metalizavimas. Tai naujovė Lietuvos rinkoje. Metalizavimas – tai specialia įranga metalinių konstrukcijų dengimas metalu (cinku, aliuminiu ar jų mišiniu), jį išlydžius elektros lanku ar dujiniu degikliu ir užpurškiant oro srautu ant metalizuojamo paviršiaus.

Šiuo metu bendrovėje dirba 70 darbuotojų. Tarp jų – du „Frosio“ trečiojo lygio antikorozijos ir dažymo inspektoriai pagal NS 476. Šį sertifikatą turintys specialistai pripažįstami bei vertinami visame pasaulyje. Lietuvoje jų dirba vos keli. Tai leidžia įmonei parinkti geriausius technologinius sprendimus ir užtikrinti aukščiausią atliekamų darbų kokybę. 

Bendrovės „Švykai“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...
nuotrauka
2021-09-06 06:45
Daugiau nei 500 km ilgio fizinio barjero įrengimo projektas bus įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 km ruože prasidės jau rugsėjo antroje pusėje. Taip šeštadienį, rugsėjo 4 d., nusprendė Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisija, patvirtinus...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:10
Vykdydama investavimo strategiją nekilnojamojo turto rinkoje Baltijos šalyse, „BTA Baltic Insurance Company AAS“ (toliau – BTA) sudarė reikšmingą sandorį su statybų bendrove „YIT“ dėl penkių daugiabučių nuomai statybos Baltijos šalyse. Šis sandoris – iki šiol didžiausias šiame sektoriuje.
nuotrauka
2021-09-02 09:05
Jau kurį laiką pasaulyje yra diskutuojama ir ieškoma sprendimų, mažinančių taršą ir triukšmą statybvietėse – siekiama saugoti žmones ir aplinką.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos