2023 spalio 3 d. antradienis, 17:44
Reklama  |  facebook

Teismas atmetė Lietuvos nacionalinio muziejaus prašymą dėl viešųjų pirkimų

2023-04-07 14:20
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija balandžio 6 d. paskelbė nutartį byloje, kurioje spręstas ginčas tarp Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Centrinės projektų valdymo agentūros dėl muziejui pritaikytos 25 proc. sutarties vertės finansinės korekcijos už pažeidimus viešųjų pirkimų srityje, perkant Gedimino kalno tvarkybos darbus.
nuotrauka
Vilniaus sav. nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos nacionalinis muziejus,
CPVA (Centrinė projektų valdymo agentūra), VŠĮ
Lietuvos nacionalinis muziejus kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros sprendimą dėl pažeidimo, arba paskirtą sankciją sumažinti iki 5 proc. sutarties vertės.

Vilniaus apygardos administracinis teismas muziejaus skundą atmetė, konstatavęs, kad pareiškėjas privalėjo pirkimo vertę skaičiuoti pagal visų numatomų atlikti objekte darbų, kurių visuma duos norimą rezultatą, vertę, o to nepadaręs, netinkamai parinko pirkimo būdą.

Išnagrinėjęs administracinę bylą apeliacine tvarka, LVAT konstatavo, rašoma teismo pranešime, kad projekto įgyvendinimu buvo siekiama vieno konkretaus pagrindinio rezultato – Gedimino kalno bei jame esančių statinių išsaugojimo, sumažinant lietaus vandens infiltraciją į dirvožemį. Pagal projektą numatyti atlikti tvarkybos darbai visoje piliakalnio teritorijoje viešųjų pirkimų prasme turėjo būti laikomi vienu darbu ir skaičiuojama bendra šio darbo preliminari vertė, o pagal ją vėliau pasirenkamas pirkimo būdas.

LVAT pažymėjo, kad Lietuvos nacionalinis muziejus, inicijuodamas darbų piliakalnio aikštelėje viešąjį pirkimą, žinojo apie jau atliktus darbus kalno šiaurės vakarų šlaite bei apie ateityje būtinus atlikti darbus kalno pietrytiniame šlaite. Preliminariai įvertinus galimas darbų apimtis pietrytiniame šlaite, akivaizdu, jog šiame šlaite reikalingų atlikti darbų vertė tikrai viršys šiaurės vakarų šlaite atliktų darbų vertę, o bendra visų darbų vertė – tarptautinio pirkimo vertės ribą. LVAT teisėjų kolegija nustatė, kad pareiškėjas nesvarstė visų pagal projektą atliktų ir numatomų atlikti darbų vertės, o remdamasis vien piliakalnio aikštelės tvarkybos darbų projektu ir pagal jį paskaičiuota preliminaria pirkimo verte, nusprendė pasirinkti supaprastintą pirkimo būdą, kas lėmė, jog apie pirkimą nebuvo skelbiama oficialiajame Europos Sąjungos leidinyje.

LVAT teisėjų kolegija nutartyje sutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, jog tai lėmė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtinto draudimo skaidyti pirkimą, siekiant išvengti įstatyme numatytos pirkimo tvarkos, pažeidimą. Be to, LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, jog pirkime pasiūlymus pateikė tik du tiekėjai, veikiantys Lietuvos rinkoje, tik vieno iš jų pasiūlymas buvo pripažintas tinkamu, todėl konstatavo, kad paskelbus tarptautinį pirkimą, konkurencija būtų buvusi didesnė.

LVAT teigimu, skundžiamu sprendimu paskirta finansinė korekcija savo dydžiu laikytina adekvačia ir visiškai proporcinga.

LVAT teisėjų kolegija, įvertinusi bylos faktines ir teisines aplinkybes, nutarė Lietuvos nacionalinio muziejaus apeliacinį skundą atmesti ir pirmosios instancijos teismo sprendimą palikti nepakeistą. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos