2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 5:05
Reklama  |  facebook

Trumpalaikė mada vonios kambaryje – blogas dalykas: atskleidė, kodėl geriau rinktis funkcionalų dizainą Fotogalerija

2022-12-09 14:10
Vonios kambarys yra ta erdvė namuose, kurioje aklai sekti mada sanitarinių sistemų gamintojai tikrai nerekomenduoja. Atsinaujinti tam tikrus vonios kambario akcentus ar spalvas pagal naujausias gaires bei asmeninius poreikius galima ir net reikia. Tačiau pirmiausia čia turi dominuoti ilgalaikio funkcionalumo elementai: nepriekaištinga higiena, komfortiškas naudojimas, apgalvotas apšvietimas ir kitų reikalingų sprendimų visuma. Tai niekada neišeis iš mados – ne tik 2023-iaisiais, bet ir, tikėtina, kitame dešimtmetyje.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB

Ilgaamžėje erdvėje reikia funkcionalumo

Vonios kambariui taikoma daug standartų ir reikalavimų, todėl šios patalpos neskubama iš esmės keisti po kelių metų. Sprendimai, atitinkantys itin aukštus funkcionalumo, komforto ir pritaikomumo reikalavimus, čia įrengiami mažiausiai dešimtmečiui ar dar ilgiau –pažangiausi ir tinkamai parinkti gaminiai gali tarnauti ir kelioms kartoms.

Todėl tiems, kurie įsitraukė vonios kambario įrengimą ar remontą į kitų metų tikslus, sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ Šiaurės šalių rinkodaros direktorius Karolis Bacevičius konferencijoje „Interjeras ir žmogus“ patarė esmine gaire laikyti gaminių patvarumą ir ilgaamžiškumą, kuris priklauso nuo funkcionalaus dizaino elementų.

„Svarbiausias klientų reikalavimas vonios kambariui, kuriame tikimasi jaustis tarsi švaros oazėje ne tik fiziškai, bet ir emociškai, yra lengvas valymas bei priežiūra. Čia įrengtų sprendimų visuma nulems, ar žmogui norėsis išlaikyti šį jausmą, ar vien mintis apie buities darbus vers susiimti už galvos“, – „Geberit“ pranešime cituojamas ekspertas. Palaikyti higieną paprasčiau pasirinkus ant sienos įrengiamus vonios gaminius, kokybiškesnius be vargo valomus paviršius ar gerai apgalvotą vonios kambario komponentų dizainą.

Dar vienas svarbus aspektas yra kiekvienam namiškiui malonus ir lengvas vonios kambario naudojimas. Dažna situacija, kurioje galima pajausti komforto trūkumus – kai valantis dantis kita ranka reikia kažką nepatogioje vietoje paspausti ar atidaryti.

Trečiasis ilgam sukurto dizaino aspektas, anot K. Bacevičiaus, yra komfortiškas apšvietimas, pritaikytas skirtingoms situacijoms vonios kambaryje: „Pavyzdžiui, jei ryte norisi ryškaus pažadinančio šviesos srauto, užsukus į patalpą trumpam naktį jo pageidaujama tik tiek, kad būtų įmanoma orientuotis, o dienos metu tinkamiausias foninis apšvietimas.“

Išlaisvinkite asmeninius poreikius

Paversti vonios kambarį vieninga, funkcionalumo poreikius atliepiančia erdve gali padėti ir personalizuoti sprendimai: papildomo komforto, didesnės higienos ar išmaniųjų technologijų.

GEBERIT

„Tai tam tikros technologinės smulkmenos, susijusios su asmeniniais pojūčiais. Jei vienam klientui galutiniais akcentais tampa WC gaminių funkcija surinkti ir filtruoti blogus kvapus ar tualetinio popieriaus pakeitimas vandeniu, kitam prioritetas – apšvietimo ar maišytuvo valdymas telefonu. Tuo tarpu trečiam gali reikėti naktį įsijungiančios orientacinės šviesos ant WC puodo ar vandens nuleidimo mygtuko“, – vardino K. Bacevičius ir pažymėjo, jog klientai tokios pažangos labai nori arba šiek tiek prisibijo.

Maksimalias funkcinės bei estetinės visumos įgyvendinimo galimybes suteikia gaminių serija „Geberit One“. Pasirinkus bet kurią iš 2 tūkst. modulinių baldų kombinacijų, pavyks išnaudoti visas vonios kambario planavimo galimybes ir atitikti reikliausią pageidavimą, mat daiktų laikymo erdvės derės tarpusavyje pagal aukštį, plotį ir nuoseklų dizainą. Ant sienos montuojami vonios baldai su specialios dangos keraminiais praustuvais, kurių priežiūra nepalyginamai paprastesnė, užtikrins švarą ir higieną.

Veidrodinė spintelė su automatinio parinkimo „ComfortLight“ apšvietimo sprendimu, integruotu su kitų gaminių apšvietimo valdymu – minėtosios linijos išskirtinumas, leidžiantis programuoti sistemingą visų vonios kambario komponentų veikimą tiksliai pagal konkrečius poreikius.

„Jei namuose keliamasi 7 valandą ryto, tiksliai tuo metu atitinkamai apsišviesti gali baldai, WC elementai, dušo zona. Jei namuose daugiau natūralios šviesos, vonios kambaryje jos bus mažiau. Pagal tam tikras situacijas reguliuojamas ne tik apšvietimo intensyvumas, bet ir spalva – nuo atmosferą jaukinančios švelnios geltonos iki itin ryškios baltos“, – apie prie gyvenimo būdo ir kitų aplinkybių prisitaikančias funkcijas pasakojo K. Bacevičius.

Vonios kambario koncepciją užbaigia madingos smulkmenos

Atsigręžti į tendencijų vonios kambaryje aktualumą siūloma tada, kai ateina metas galvoti apie spalvų gamą ar medžiagiškumą. Visus smulkiuosius išorinius „Geberit“ komponentus – mygtukus, dušo latakų ar praustuvų sifonų dangtelius – galima bet kada pasikeisti, taip individualizuojant dizaino išvaizdą ir tuo pačiu įnešant šviežio oro gūsio šios namų aplinkos interjere.

Štai naujausias vandens nuleidimo mygtukas „Sigma 70“ – funkcionalus, nesudėtingai valomas ir užtikrintai veikia. Į 2023-iuosius Europos sanitarinių sistemų rinkos lyderiai žengia vien su šio gaminio 9-iomis spalvomis, tarp kurių industriniame vonios kambaryje derantis nerūdijantysis plienas, modernios klasikos auksinė ir juoda matinė – dar elegantiškesnė amžinos klasikos versija.

„Mūsų sienoje sumontuoti potinkiniai bakeliai tarnauja 50-imt metų ir daugiau, tad savaime suprantama, kad visą gyvenimą po kelis kartus per dieną lankomos patalpos vaizdas gali paprasčiausiai atsibosti – kaip bet kurioje kitoje namų erdvėje, čia irgi norisi ir reikia vizualinių pokyčių“, – sakė K. Bacevičius.

Pasak eksperto, galiausiai įsileidžiant į namus patikimą prekių ženklą, tikimasi kompleksinės visumos: ne tik maksimaliai poreikius atliepiančio ilgaamžio funkcionalumo, bet ir pasirinkimo laisvės susikurti asmeninį stilių skoningomis, puošiančiomis detalėmis. 

GEBERIT nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras