2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 22:38
Reklama  |  facebook

Trumpalaikė mada vonios kambaryje – blogas dalykas: atskleidė, kodėl geriau rinktis funkcionalų dizainą Fotogalerija

2022-12-09 14:10
Vonios kambarys yra ta erdvė namuose, kurioje aklai sekti mada sanitarinių sistemų gamintojai tikrai nerekomenduoja. Atsinaujinti tam tikrus vonios kambario akcentus ar spalvas pagal naujausias gaires bei asmeninius poreikius galima ir net reikia. Tačiau pirmiausia čia turi dominuoti ilgalaikio funkcionalumo elementai: nepriekaištinga higiena, komfortiškas naudojimas, apgalvotas apšvietimas ir kitų reikalingų sprendimų visuma. Tai niekada neišeis iš mados – ne tik 2023-iaisiais, bet ir, tikėtina, kitame dešimtmetyje.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB

Ilgaamžėje erdvėje reikia funkcionalumo

Vonios kambariui taikoma daug standartų ir reikalavimų, todėl šios patalpos neskubama iš esmės keisti po kelių metų. Sprendimai, atitinkantys itin aukštus funkcionalumo, komforto ir pritaikomumo reikalavimus, čia įrengiami mažiausiai dešimtmečiui ar dar ilgiau –pažangiausi ir tinkamai parinkti gaminiai gali tarnauti ir kelioms kartoms.

Todėl tiems, kurie įsitraukė vonios kambario įrengimą ar remontą į kitų metų tikslus, sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ Šiaurės šalių rinkodaros direktorius Karolis Bacevičius konferencijoje „Interjeras ir žmogus“ patarė esmine gaire laikyti gaminių patvarumą ir ilgaamžiškumą, kuris priklauso nuo funkcionalaus dizaino elementų.

„Svarbiausias klientų reikalavimas vonios kambariui, kuriame tikimasi jaustis tarsi švaros oazėje ne tik fiziškai, bet ir emociškai, yra lengvas valymas bei priežiūra. Čia įrengtų sprendimų visuma nulems, ar žmogui norėsis išlaikyti šį jausmą, ar vien mintis apie buities darbus vers susiimti už galvos“, – „Geberit“ pranešime cituojamas ekspertas. Palaikyti higieną paprasčiau pasirinkus ant sienos įrengiamus vonios gaminius, kokybiškesnius be vargo valomus paviršius ar gerai apgalvotą vonios kambario komponentų dizainą.

Dar vienas svarbus aspektas yra kiekvienam namiškiui malonus ir lengvas vonios kambario naudojimas. Dažna situacija, kurioje galima pajausti komforto trūkumus – kai valantis dantis kita ranka reikia kažką nepatogioje vietoje paspausti ar atidaryti.

Trečiasis ilgam sukurto dizaino aspektas, anot K. Bacevičiaus, yra komfortiškas apšvietimas, pritaikytas skirtingoms situacijoms vonios kambaryje: „Pavyzdžiui, jei ryte norisi ryškaus pažadinančio šviesos srauto, užsukus į patalpą trumpam naktį jo pageidaujama tik tiek, kad būtų įmanoma orientuotis, o dienos metu tinkamiausias foninis apšvietimas.“

Išlaisvinkite asmeninius poreikius

Paversti vonios kambarį vieninga, funkcionalumo poreikius atliepiančia erdve gali padėti ir personalizuoti sprendimai: papildomo komforto, didesnės higienos ar išmaniųjų technologijų.

GEBERIT

„Tai tam tikros technologinės smulkmenos, susijusios su asmeniniais pojūčiais. Jei vienam klientui galutiniais akcentais tampa WC gaminių funkcija surinkti ir filtruoti blogus kvapus ar tualetinio popieriaus pakeitimas vandeniu, kitam prioritetas – apšvietimo ar maišytuvo valdymas telefonu. Tuo tarpu trečiam gali reikėti naktį įsijungiančios orientacinės šviesos ant WC puodo ar vandens nuleidimo mygtuko“, – vardino K. Bacevičius ir pažymėjo, jog klientai tokios pažangos labai nori arba šiek tiek prisibijo.

Maksimalias funkcinės bei estetinės visumos įgyvendinimo galimybes suteikia gaminių serija „Geberit One“. Pasirinkus bet kurią iš 2 tūkst. modulinių baldų kombinacijų, pavyks išnaudoti visas vonios kambario planavimo galimybes ir atitikti reikliausią pageidavimą, mat daiktų laikymo erdvės derės tarpusavyje pagal aukštį, plotį ir nuoseklų dizainą. Ant sienos montuojami vonios baldai su specialios dangos keraminiais praustuvais, kurių priežiūra nepalyginamai paprastesnė, užtikrins švarą ir higieną.

Veidrodinė spintelė su automatinio parinkimo „ComfortLight“ apšvietimo sprendimu, integruotu su kitų gaminių apšvietimo valdymu – minėtosios linijos išskirtinumas, leidžiantis programuoti sistemingą visų vonios kambario komponentų veikimą tiksliai pagal konkrečius poreikius.

„Jei namuose keliamasi 7 valandą ryto, tiksliai tuo metu atitinkamai apsišviesti gali baldai, WC elementai, dušo zona. Jei namuose daugiau natūralios šviesos, vonios kambaryje jos bus mažiau. Pagal tam tikras situacijas reguliuojamas ne tik apšvietimo intensyvumas, bet ir spalva – nuo atmosferą jaukinančios švelnios geltonos iki itin ryškios baltos“, – apie prie gyvenimo būdo ir kitų aplinkybių prisitaikančias funkcijas pasakojo K. Bacevičius.

Vonios kambario koncepciją užbaigia madingos smulkmenos

Atsigręžti į tendencijų vonios kambaryje aktualumą siūloma tada, kai ateina metas galvoti apie spalvų gamą ar medžiagiškumą. Visus smulkiuosius išorinius „Geberit“ komponentus – mygtukus, dušo latakų ar praustuvų sifonų dangtelius – galima bet kada pasikeisti, taip individualizuojant dizaino išvaizdą ir tuo pačiu įnešant šviežio oro gūsio šios namų aplinkos interjere.

Štai naujausias vandens nuleidimo mygtukas „Sigma 70“ – funkcionalus, nesudėtingai valomas ir užtikrintai veikia. Į 2023-iuosius Europos sanitarinių sistemų rinkos lyderiai žengia vien su šio gaminio 9-iomis spalvomis, tarp kurių industriniame vonios kambaryje derantis nerūdijantysis plienas, modernios klasikos auksinė ir juoda matinė – dar elegantiškesnė amžinos klasikos versija.

„Mūsų sienoje sumontuoti potinkiniai bakeliai tarnauja 50-imt metų ir daugiau, tad savaime suprantama, kad visą gyvenimą po kelis kartus per dieną lankomos patalpos vaizdas gali paprasčiausiai atsibosti – kaip bet kurioje kitoje namų erdvėje, čia irgi norisi ir reikia vizualinių pokyčių“, – sakė K. Bacevičius.

Pasak eksperto, galiausiai įsileidžiant į namus patikimą prekių ženklą, tikimasi kompleksinės visumos: ne tik maksimaliai poreikius atliepiančio ilgaamžio funkcionalumo, bet ir pasirinkimo laisvės susikurti asmeninį stilių skoningomis, puošiančiomis detalėmis. 

GEBERIT nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras