2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:16
Reklama  |  facebook

Užimtumo tarnyba. Darbdaviai galės patogiau registruoti darbo pasiūlymus

2022-07-26 09:38
Nuo šiol darbdaviai gali patogiau registruoti darbo pasiūlymus Užimtumo tarnybos interneto svetainėje – darbo vietos nebereikia skelbti kiekvienoje savivaldybėje atskirai. Skelbimas užregistruojamas nurodant darbo vietos adresą ir pažymint savivaldybes, kuriose pageidaujama ieškoti darbuotojų. Tai ypač aktualu tiems, kurie ketina pritraukti darbuotojų iš kitų šalies regionų.
nuotrauka
Užimtumo tarnybos nuotr.


Minimos įmonės
Užimtumo tarnyba,
Darbo skelbimuose kokybiškai pateikta informacija padeda labiau pritraukti lūkesčius atitinkančius darbuotojus. Nuo liepos 1 d., kaip praneša Užimtumo tarnyba, darbdaviams teikiamos tik norinčių dirbti žmonių kandidatūros, tad svarbu, jog darbo skelbimo informacija juos sudomintų.

„Internete dažniausiai vyksta pirmasis darbdavio ir būsimo darbuotojo susitikimas. Ar jis bus sėkmingas, dažnai lemia darbo skelbimo kokybė. Tinkamai parengtas, orientuotas į tikslinę auditoriją jis formuoja ir teigiamą darbdavio įvaizdį, atskleidžia siūlomos darbo pozicijos privalumus ir išskirtinumą“, – Užimtumo tarnybos pranešime cituojama paslaugų darbdaviams koordinatorė Brigita Elona Blavaščiūnienė.

Darbo skelbimuose svarbu pasiūlyti ir papildomas naudas. „Šiandieninėje rinkoje tai – ne tik lankstus darbo grafikas ar abonementas į sporto klubą. Darbdaviai jau įprato nurodyti visą paketą papildomų motyvacinių priemonių suprasdami, jog dabar ne viską lemia tik darbo užmokestis“, sakė B.E. Blavaščiūnienė.

Išsamus, tačiau ne per ilgas darbo pobūdžio ir pareigybės aprašymas taip pat padeda būsimam darbuotojui geriau suprasti darbo funkcijas. Užimtumo tarnybos specialistai siūlo daugiau dėmesio skirti įmonės aprašymui, aiškiai įvardinti, kokie yra reikalavimai konkrečiai darbo pozicijai.

Socialiai atsakingoms ir lanksčioms įmonėms registruojant laisvas darbo vietas reikėtų nepamiršti pažymėti, akcentuojama pranešime, kad galėtų dirbti moksleiviai, studentai, neįgalieji ar karo pabėgėliai. Patikimi duomenys, be klaidų pateikta informacija, tikslūs kontaktai leistų šiai pozicijai būti pastebėtai.

Nuo liepos 1 d. Užimtumo įstatymo pakeitimuose taip pat akcentuojama, kad darbdaviams bus siūlomi tik darbo rinkai pasirengę kandidatai. Taip siekiama atsisakyti papildomo krūvio ir Tarnybos specialistams, ir darbdaviams. Jei žmogus šiuo metu dėl objektyvių priežasčių negali dirbti, jam suteikiamas darbo rinkai besirengiančio asmens statusas ir teikiama kompleksinė pagalba. Tuo metu jam darbo pasiūlymai neišduodami.

Atkreipiame darbdavių dėmesį, kad birželį Užimtumo tarnyboje pradėjo veikti Aukštos kvalifikacijos atrankų kompetencijų centras, kuriame dirba paslaugų darbdaviams specialistai, aptarnaujantys darbdavius visoje Lietuvoje. Šie specialistai organizuos aukštos kvalifikacijos darbuotojų atrankas siekiant geriausiai patenkinti darbdavių poreikius ir surasti tinkamus sprendimus aukštą kvalifikaciją turintiems klientams. Rugpjūčio antroje pusėje prie centro veiklos prisijungs dar daugiau kolegų. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Darbo rinka
Aktualijos

nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-27 09:42
Energinio naudingumo sertifikavimas yra paslauga, kurią atlikus išduodamas sertifikatas – dokumentas, kuriame ne tik formali informacija, bet ir vertę keliantys statinio ypatumai.
nuotrauka
2023-03-24 13:49
Nors situacija, rodos, gerėja, tačiau nelaimingų atsitikimų darbe, pastebi Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas, rodikliai vis dar prasti.
nuotrauka
2023-03-23 10:52
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už pažeidimus trims fiziniams asmenims kovo mėnesį pritaikė drausmines nuobaudas bei apribojo pastatų energinio naudingumo sertifikavimo (PENS) eksperto kvalifikacijos atestatų galiojimus.
nuotrauka
2023-03-23 09:11
Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir teikti paraiškas gauti finansavimą pameistrystei skatinti. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, jam numatoma skirti virš 19 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-23 07:49
Sodininkų bendrijose prasideda aktyvusis metas: užmiesčio teritorijose esantys sodai vėl atgyja ir prisipildo besidarbuojančių žmonių. Prasidedant naujam sodininkystės sezonui, svarbu aptarti ne tik ūkio, bet ir teisės klausimus apie sodų bendrijas. Paanalizuokime, naudinga ar nenaudinga būti sodini...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-22 11:58
2022 m. Lietuvos sutelktinio finansavimo rinka sparčiai augo nepaisant geopolitinės krizės, finansų rinkos svyravimų ir reguliacinių pokyčių. Reikšmingai padidėjo ir finansuojamų projektų skaičius, ir suteikiamas finansavimas, tačiau ir pradelsti mokėjimai.
nuotrauka
2023-03-22 06:13
Keturi asmenys įtariami sukčiaujant apgaule įgiję daugiau nei 640 tūkst. eurų iš Užimtumo tarnybos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros. Asmenys, pasitelkę savo pačių įkurtus juridinius asmenis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, galimai klastojo dokumentus ir vykdė fiktyvių sandorių grandines, siekdami...
nuotrauka
2023-03-22 06:03
Šiandiena, kovo 22 d., vyks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis, kuriame Aplinkos ministerijos atstovai pristatys parengtus pasiūlymus dėl LR statybos įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatų tobulinimo.
nuotrauka
2023-03-21 05:33
Sprendžiant pastatų statybos ir naudojimo ne pagal paskirtį problemą, aplinkos ministro sudaryta darbo grupė suformavo teisinio reglamentavimo pakeitimų pasiūlymus, kurie kovo 22 d. bus pristatomi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Siūloma patikslinti statinio paskirčių sąrašą, priskyrimo jo...
nuotrauka
2023-03-21 05:20
Europos investicijų bankas (EIB) patvirtino Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau ­– APVA) pateiktą prašymą skirti 58 mln. eurų investicijų iš Modernizavimo fondo. Šios lėšos bus skirtos daugiabučių atnaujinimo projektams.
nuotrauka
2023-03-20 10:00
Darbuotojų saugos ir sveikatos padėtis Lietuvos statybvietėse reikalauja realių pokyčių: daugelyje įmonių reikalingas dėmesys ir apmokymai vis dar yra tik formalumas, siekiant atitikti minimalius reikalavimus.
nuotrauka
2023-03-18 10:05
Susisiekimo ministerija ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) siekia paskatinti Lenkijos kelių tiesimo įmones dalyvauti įgyvendinant stambius Lietuvos transporto infrastruktūros projektus ir kviečia dalyvauti rangos darbų viešųjų pirkimų konkursuose.
nuotrauka
2023-03-17 11:50
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atlikusi mokslo paskirties pastato Mokslininkų g., Vilniuje avarijos tyrimą ir nustačiusi, kad statinio griūtis įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kreipėsi į Statybos sektoriaus vystymo agentūrą (...
nuotrauka
2023-03-17 11:43
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) kreipėsi į viešąją įstaigą Statybos sektoriaus vystymą agentūrą (SSVA), prašydama įvertinti neteisėtai ypatingojo statinio – daugiabučio gyvenamojo namo Krivūlės g. 9, esančio kultūros paveldo ter...
nuotrauka
2023-03-17 11:06
Užimtumo tarnybos finansuojamos mokymosi priemonės praėjusiais metais tapo itin populiarios. 2022-aisias paramos mokymuisi priemonėse dalyvavo 2,3 karto daugiau klientų nei užpernai. Ypatingai didelį dėmesį parodė užimti darbo rinkos dalyviai, norėję keisti kvalifikaciją ar įgyti kompetenciją.
nuotrauka
2023-03-17 09:24
2023 m. sausį šalyje atlikta statybos darbų už 265,9 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 1,5 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2022 m. gruodį (nepašalinus – 40,7 proc. mažiau).
nuotrauka
2023-03-16 15:52
Turto bankas baigė būtiniausius Sporto rūmų konservavimo darbus – suremontuota nesandari stogo danga, apskardinti parapetai, demontuotos nenaudojamos ant stogo esančios konstrukcijos, demontuotos nesaugios pakabinamų lubų plokštės, suremontuoti betoninių fasadų trūkiai ir ištrupėjimai, pastatas užsa...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos