2022 spalio 1 d. šeštadienis, 10:59
Reklama  |  facebook

VGTU studentams suteikia išskirtines galimybes – studijuoti norimoje vietoje, norimu laiku

Dr. Jolanta TAMOŠAITIENĖ, VGTU Statybos fakulteto prodekanė      2017-05-11 12:40
Šiuolaikinio žmogaus gyvenime ir veikloje plačiai taikomos IT technologijos. Nenuostabu, kad jos sėkmingai taikomos ir studijų procese. IT technologijų sprendimai suteikia galimybę studentams derinti bakalauro studijas su praktine veikla. Tokie studentai gali rinktis ištęstines nuotolines studijas. Tai ypač aktualu intensyviai dirbantiems ar užsienyje gyvenantiems studentams.
nuotrauka
Populiariausia tarp studentų studijų programa Statybos fakultete yra statybos inžinerija. VGTU iliustr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,

Aukštojo išsilavinimo studentai gali siekti pasitelkę IKT (informacines komunikacines technologijas).

Taikant ištęstinių nuotolinių studijų koncepciją studentams suteikiamos išskirtinės galimybės – studijuoti norimoje vietoje, norimu laiku.

  • Studentai kiekvienam studijų dalykui gauna pilną studijoms reikalingos medžiagos komplektą;
  • Studijų medžiaga pateikta virtualioje studijų aplinkoje „Moodle“;
  • Galimybė studijuoti ir dalyvauti paskaitose neatvykstant į universitetą;
  • Įdiegta vaizdo paskaitų sistema;
  • Įdiegta galimybė dėstyti taikant vaizdo konferencinį ryšį, virtualiai bendrauti su studentais (Vidyo);
  • Studentams sukurta virtuali prieiga prie VGTU turimos ir studijų procesų reikalingos programinės įrangos.
Studentai gauna visą studijoms reikalingos medžiagos komplektą. Studijų medžiaga pateikta „VGTU virtuali mokymosi erdvė – MOODLE (angl. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment), kuri naudojama beveik 50 tūkstančių organizacijų, daugiau nei 200 pasaulio šalyse.

Studijose šalia įprastinių metodų taikoma vaizdo paskaitų sistema. Sudaryta galimybė studijų dalykus dėstyti taikant vaizdo konferencinį ryšį, virtualiai bendrauti su studentais (Vidyo). VGTU sukurta interaktyvi prieiga prie VGTU turimos specializuotos programinės įrangos, reikalingos studijoms. Taikant šias interaktyvias priemones, sudaroma galimybė studijuoti ir dalyvauti paskaitose neatvykstant į universitetą.

Naujausiais tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings 2017“ duomenimis, pasauliniame reitinge Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų kryptyse užima 101–150 vietą. VGTU yra vienintelis Baltijos šalių universitetas iš beveik 500 vertintų universitetų, pasiekęs tokį aukštą reitingą statybos inžinerijos moksluose.

Statybos fakultetas turi 60 metų patirtį rengiant statybos srities specialistus, kurių iš viso parengė apie 20 tūkstančių. Statybos srities specialistus ruošia aukščiausios kvalifikacijos personalas: 3 akademikai, virš 23 profesorių ir habilituotų daktarų, apie 60 docentų, maždaug 30 asistentų ir lektorių. Laboratorijose talkininkauja didelis būrys kvalifikuotų specialistų.

Populiariausia tarp studentų studijų programa Statybos fakultete yra statybos inžinerija. Statybos inžinerijos studijų programos studentai, būsimieji pastatų ir jų konstrukcijų projektuotojai per pirmuosius dvejus metus išsamiai išstudijuoja parametrinį modeliavimą, integralią mechaniką, pastatų ir konstrukcijų projektavimą bei konstravimą. Pasirinkę „Pastatų ir jų konstrukcijų projektavimo“ specializaciją, studentai gilinasi į pastatų konstrukcijų projektavimą, jų gamybos ir įrengimo technologijas. Statybos fakulteto studijų programose plačiai pateikiami statybos informacinio skaitmenizavimo metodai (BIM).

„Statybos inžinerijos“ programos studijų metu įgytos žinios leidžia studentams sėkmingai darbuotis statybos įmonėse ir organizacijose, pastatų, tiltų ir inžinerinių statinių projektavimo, geotechninių darbų firmose, statybos priežiūros ir ekspertinėse įmonėse. Šios programos absolventai dirba pripažintose Lietuvos statybos organizacijose statytojais, projektuotojais, priežiūros vadovais ir ekspertais. Įvaldę šiuolaikines Europoje bei pasaulyje taikomas statinių modeliavimo ir projektavimo kompiuterines programas, turėdami būtinas įvairių statinių projektavimo ir statybos organizavimo žinias, jie turi geras galimybes įsidarbinti Lietuvos bei užsienio šalių statinių ir pastatų projektavimo bei statybos firmose.

Studijų Statybos fakultete metu išsiugdomas poreikis domėtis statybos inžinerijos mokslo žiniomis, mokėti jas panaudoti įvairiomis aplinkybėmis, suvokti savo sprendimų įtaką ir svarbą visuomenės raidai, sugebėti kelti savo profesinę kompetenciją visą gyvenimą. Nemaža specialistų dalis turi geras perspektyvas dirbti Europos Sąjungos, Pietryčių Azijos, Amerikos bei kitų šalių statybos firmose tiek projektuotojais, tiek statybų vadovais, tiek statybų priežiūros inžinieriais. Įgytos projektavimo, statybos organizavimo ir vadybos žinios bei gebėjimai leidžia jiems pradėti ir savo verslą statybų rinkoje.

Įgyti būtiniausių kompetencijų, o svarbiausia – išmokti kūrybiškai mąstyti ir derinti darbinę veiklą bei studijas galima, studijuojant ištęstines nuotolines bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete ir įgyjant statybos inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...