2023 birželio 1 d. ketvirtadienis, 21:50
Reklama  |  facebook

VGTU studentams suteikia išskirtines galimybes – studijuoti norimoje vietoje, norimu laiku

Dr. Jolanta TAMOŠAITIENĖ, VGTU Statybos fakulteto prodekanė      2017-05-11 12:40
Šiuolaikinio žmogaus gyvenime ir veikloje plačiai taikomos IT technologijos. Nenuostabu, kad jos sėkmingai taikomos ir studijų procese. IT technologijų sprendimai suteikia galimybę studentams derinti bakalauro studijas su praktine veikla. Tokie studentai gali rinktis ištęstines nuotolines studijas. Tai ypač aktualu intensyviai dirbantiems ar užsienyje gyvenantiems studentams.
nuotrauka
Populiariausia tarp studentų studijų programa Statybos fakultete yra statybos inžinerija. VGTU iliustr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,

Aukštojo išsilavinimo studentai gali siekti pasitelkę IKT (informacines komunikacines technologijas).

Taikant ištęstinių nuotolinių studijų koncepciją studentams suteikiamos išskirtinės galimybės – studijuoti norimoje vietoje, norimu laiku.

  • Studentai kiekvienam studijų dalykui gauna pilną studijoms reikalingos medžiagos komplektą;
  • Studijų medžiaga pateikta virtualioje studijų aplinkoje „Moodle“;
  • Galimybė studijuoti ir dalyvauti paskaitose neatvykstant į universitetą;
  • Įdiegta vaizdo paskaitų sistema;
  • Įdiegta galimybė dėstyti taikant vaizdo konferencinį ryšį, virtualiai bendrauti su studentais (Vidyo);
  • Studentams sukurta virtuali prieiga prie VGTU turimos ir studijų procesų reikalingos programinės įrangos.
Studentai gauna visą studijoms reikalingos medžiagos komplektą. Studijų medžiaga pateikta „VGTU virtuali mokymosi erdvė – MOODLE (angl. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment), kuri naudojama beveik 50 tūkstančių organizacijų, daugiau nei 200 pasaulio šalyse.

Studijose šalia įprastinių metodų taikoma vaizdo paskaitų sistema. Sudaryta galimybė studijų dalykus dėstyti taikant vaizdo konferencinį ryšį, virtualiai bendrauti su studentais (Vidyo). VGTU sukurta interaktyvi prieiga prie VGTU turimos specializuotos programinės įrangos, reikalingos studijoms. Taikant šias interaktyvias priemones, sudaroma galimybė studijuoti ir dalyvauti paskaitose neatvykstant į universitetą.

Naujausiais tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings 2017“ duomenimis, pasauliniame reitinge Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų kryptyse užima 101–150 vietą. VGTU yra vienintelis Baltijos šalių universitetas iš beveik 500 vertintų universitetų, pasiekęs tokį aukštą reitingą statybos inžinerijos moksluose.

Statybos fakultetas turi 60 metų patirtį rengiant statybos srities specialistus, kurių iš viso parengė apie 20 tūkstančių. Statybos srities specialistus ruošia aukščiausios kvalifikacijos personalas: 3 akademikai, virš 23 profesorių ir habilituotų daktarų, apie 60 docentų, maždaug 30 asistentų ir lektorių. Laboratorijose talkininkauja didelis būrys kvalifikuotų specialistų.

Populiariausia tarp studentų studijų programa Statybos fakultete yra statybos inžinerija. Statybos inžinerijos studijų programos studentai, būsimieji pastatų ir jų konstrukcijų projektuotojai per pirmuosius dvejus metus išsamiai išstudijuoja parametrinį modeliavimą, integralią mechaniką, pastatų ir konstrukcijų projektavimą bei konstravimą. Pasirinkę „Pastatų ir jų konstrukcijų projektavimo“ specializaciją, studentai gilinasi į pastatų konstrukcijų projektavimą, jų gamybos ir įrengimo technologijas. Statybos fakulteto studijų programose plačiai pateikiami statybos informacinio skaitmenizavimo metodai (BIM).

„Statybos inžinerijos“ programos studijų metu įgytos žinios leidžia studentams sėkmingai darbuotis statybos įmonėse ir organizacijose, pastatų, tiltų ir inžinerinių statinių projektavimo, geotechninių darbų firmose, statybos priežiūros ir ekspertinėse įmonėse. Šios programos absolventai dirba pripažintose Lietuvos statybos organizacijose statytojais, projektuotojais, priežiūros vadovais ir ekspertais. Įvaldę šiuolaikines Europoje bei pasaulyje taikomas statinių modeliavimo ir projektavimo kompiuterines programas, turėdami būtinas įvairių statinių projektavimo ir statybos organizavimo žinias, jie turi geras galimybes įsidarbinti Lietuvos bei užsienio šalių statinių ir pastatų projektavimo bei statybos firmose.

Studijų Statybos fakultete metu išsiugdomas poreikis domėtis statybos inžinerijos mokslo žiniomis, mokėti jas panaudoti įvairiomis aplinkybėmis, suvokti savo sprendimų įtaką ir svarbą visuomenės raidai, sugebėti kelti savo profesinę kompetenciją visą gyvenimą. Nemaža specialistų dalis turi geras perspektyvas dirbti Europos Sąjungos, Pietryčių Azijos, Amerikos bei kitų šalių statybos firmose tiek projektuotojais, tiek statybų vadovais, tiek statybų priežiūros inžinieriais. Įgytos projektavimo, statybos organizavimo ir vadybos žinios bei gebėjimai leidžia jiems pradėti ir savo verslą statybų rinkoje.

Įgyti būtiniausių kompetencijų, o svarbiausia – išmokti kūrybiškai mąstyti ir derinti darbinę veiklą bei studijas galima, studijuojant ištęstines nuotolines bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete ir įgyjant statybos inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
Aktualijos

nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos