2024 birželio 25 d. antradienis, 7:39
Reklama  |  facebook

Viešasis interesas apgintas: pastatas Gedimino pr. Vilniuje vėl toks pat, koks buvo

2023-10-17 11:29
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pareigūnai, atlikę ketvirtą patikrinimą, konstatavo, kad statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ tinkamai įvykdė 2021 m. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą. Taigi kelerius metus besitęsę teismų procesai dėl į Kultūros vertybių registrą įrašyto pastato atstatymo į buvusią padėtį pagaliau baigėsi, o viešasis interesas buvo apgintas.
nuotrauka
Gedimino pr. 27, Vilnius. Statybos inspekcijos nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas, UAB
Bendrovė „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ net keturis kartus kreipėsi į Statybos inspekciją, prašydama patikrinti, ar teismo sprendimą įvykdė tinkamai. Minėtasis sprendimas priimtas 2021 m. ir patvirtintas 2022 metais: Vilniaus miesto apylinkės teismas panaikino administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr. 27, statybos darbams išduotus statybą leidžiančius dokumentus (SLD). Statytojui taip pat nurodyta pašalinti atliktus darbus ir atstatyti į Kultūros vertybių registrą įrašytą pastatą į buvusią padėtį, Statybos inspekcija trijų patikrinimų metu (2022 m. birželį, tų pačių metų liepą ir šių metų rugpjūčio pradžioje) nustatė trūkumų ir konstatavo, kad statytojas teismo sprendimo tinkamai neįvykdė.

Tik po paskutinio, ketvirtojo, statytojo prašymo Statybos inspekcija, atlikusi pastato patikrinimą rugpjūčio pabaigoje, patvirtino, kad UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą įvykdė: pastato pirmajame aukšte pašalino tarp kolonų įrengtą stiklo atitvarą (stiklo sienas su durimis), grindų pakėlimą, pamatą po stiklo atitvaromis, plytelių dangą ir atkūrė šaligatvio plyteles, įrengtas greta esančio šaligatvio lygyje, taip pat pašalino laiptų turėklus, virš laiptų buvusį metalo konstrukcijų ir stiklo dangos stogelį, aukščiau šaligatvio lygio buvusią atraminės sienutės dalį, buvusių durų į rūsio patalpas angą ir atkūrė apdailą, o taip pat buvusių laiptų ir įėjimo į patalpas rūsio aukšte vietoje atkūrė šaligatvio plytelių dangą.

Primename, kad dar 2018 m. Statybos inspekcija, gavusi pranešimų apie galimus statybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus žemės sklype adresu Gedimino pr. 27, Vilnius, atliko patikrinimą ir nustatė, kad statinio paprastojo remonto darbai vykdomi nukrypstant nuo 2014 m. parengto projekto „Administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, paprastojo remonto projektas“ sprendinių, kuriam Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2014-08-20 išdavė rašytinį pritarimą. Tuomet statytojui UAB ,,Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ buvo surašytas privalomasis nurodymas pašalinti pažeidimus, t. y. pakeisti statinio projektą ar atlikti reikalingus statybos darbus, kad statinys atitiktų projekto, pagal kurį Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2014 m. išdavė rašytinį pritarimą atlikti administracinės paskirties pastato paprastojo remonto darbus, sprendinius.

2019 m. pradžioje UAB ,,Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ prašymo pagrindu Statybos inspekcija pratęsė privalomojo nurodymo įvykdymo terminą iki 2019 m. liepos vidurio. Besibaigiant terminui bendrovė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama statybos padarinių šalinimo terminą pratęsti papildomam 12 mėnesių laikotarpiui. Vilniaus apygardos administracinis teismas sprendimu privalomojo nurodymo pašalinti pažeidimus įvykdymo terminą pratęsė iki 2020 m. rugsėjo pradžios.

Statybos inspekcija 2020 m. gruodžio mėn. atlikusi patikrinimą ir nustačiusi, kad privalomasis nurodymas neįvykdytas, kreipėsi į antstolį dėl priverstinio privalomojo nurodymo vykdymo.

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“, nesutikdami su tokiu sprendimu, pateikė apeliacinius skundus Vilniaus apygardos teismui, kuris 2020 m. nutartimi panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą. Šis sprendimas liko galioti ir po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdikto.

2020 m. gruodžio mėn. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, ginantis viešąjį interesą, kreipėsi su ieškiniu į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydamas panaikinti SLD ir įpareigoti atsakovus pašalinti neteisėtos statybos padarinius.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2021 m. spalį priėmė sprendimą panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą rašytinį pritarimą, įpareigoti UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos lėšomis (lygiomis dalimis) per 3 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti statybos pagal neteisėtai išduotus statybą leidžiančius dokumentus padarinius bei įpareigoti UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti savavališkai atliktus darbus, statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, ir sutvarkyti statybvietę.

Vilniaus apygardos teismo nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas liko galioti nepakeistas. Statybos inspekcija, nustačiusi, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas neįvykdytas, kreipėsi į antstolį dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimo priverstinio vykdymo. UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ šių metų rugpjūtį įvykdžius nurodytą teismo sprendimą antstolis vykdomąją bylą užbaigė. 
Statybunaujienos.ltStatybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2024-06-06 13:16
Kitą savaitę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai duos privalomą nurodymą UAB „Geovika" nugriauti jos sklype Trakų rajone esantį požeminį pastatą.
nuotrauka
2024-06-04 14:50
Savo sklype turint puikios būklės pagalbinio ūkio paskirties statinį, tinkantį gyventi, gali kilti nemažai abejonių norint pakeisti jo paskirtį. Taigi, kokius reikalavimus turi atitikti ūkinis pastatas keičiant jo paskirtį į gyvenamąją ir kokius veiksmus reikia atlikti?
nuotrauka
2024-05-24 10:58
Planuojant tentinio angaro statybą dažnai abejojama kokiais atvejais toks objektas yra priskiriamas kilnojamajam daiktui, o kada jis klasifikuojamas kaip statinys. Ką svarbu žinoti jei norima tokį angarą pasistatyti žemės ūkio paskirties žemės sklype?
nuotrauka
2024-05-16 10:35
Trečiadienį Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnai UAB „Geovika" priklausančiame sklype nustatė, kad po žeme yra įrengtas pastatas, surašė faktinių duomenų patvirtinimo aktą, užfiksavo inžinerines kondicionavimo sistemas bei šviežiai žole uždengtas dangas.
nuotrauka
2024-05-13 12:02
Sodo nameliai dažnai naudojami kaip vasaros poilsiavietės, tačiau kartais žmonės priima sprendimą pakeisti šių pastatų paskirtį į gyvenamąjį. Šis procesas reikalauja kruopščiai apgalvotų veiksmų bei teisės aktų laikymosi. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministeri...
nuotrauka
2024-05-10 07:23
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atsako į dažnai gyventojų užduodamus klausimus: ar pirties statybai reikalingas leidimas bei projektas, ar pastačius pirtį reikia atlikti kažkokias užbaigimo procedūras ir registruoti Nekilnojamoj...
nuotrauka
2024-05-07 12:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) nustatė, kad savitarnos automobilių plovykla Ukmergės g. Vilniuje pastatyta pažeidžiant esminius projekto sprendinius, statybą leidžiantis dokumentas (SLD) išduotas neteisėtai.
nuotrauka
2024-04-30 17:10
Seimui pritarus Statybos įstatymo, Teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimams, nuo 2024 m. gegužės 1 d.keičiasi statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros procesai, taip pat statybos dalyvių procedūrų atlikimo tvarka Lietuvos statybos leidim...
nuotrauka
2024-04-26 12:03
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), vykdydama dokumentų, įkeliamų į Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ patikrinimą, nustatė galimai neteisėtą veiklą. Patikrini...
nuotrauka
2024-04-26 07:11
Nekilnojamojo turto įsigijimas – vienas svarbiausių žingsnių daugelio žmonių gyvenime. Naujakuriai ar jau įsikūrę gyventojai, norintys patogiai įsirengti naują ar perplanuoti seną būstą daugiabučiame name susiduria su įvairiausiais iššūkiais ir rizikomis, į kuriuos nederėtų numoti ranka. Deja, bet d...
nuotrauka
2024-04-16 09:52
Nenuostabu, kad apšvietimas tapo svarbiu aspektu ne tik funkcine, tačiau ir estetine prasme. Sumanius įnešti daugiau jaukumo, žaismingumo, pabrėžti išskirtines architektūros detales ar padidinti pastato vizualinį patrauklumą kyla klausimas: ar šviestuvų įrengimas ant pastato fasado (dekoratyviniam a...
nuotrauka
2024-03-25 09:26
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą dėl galimai neteisėtai atliktų statybos darbų, žemės sklype Sereikių k., Meškuičių sen., Šiaulių r. sav, atliko faktinių duomenų patikrinimą. Lentpjūvėje pertvarkyta stogo konstr...
nuotrauka
2024-03-22 14:54
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) vaidmuo – užtikrinti, kad statytojų vykdomi statybos darbai būtų vykdomi teisėtai, laikantis teisės aktų reikalavimų ir standartų, statiniai atitiktų projektinius sprendinius. Pasak inspektorių,...
nuotrauka
2024-03-22 10:05
Nors egzistuoja daugybė pirčių nuomos pasiūlymų, tačiau dažnai žemės sklypo savininkas susimąsto apie nenuginčijamą privalumą – nuosavą pirtį. Tuomet kyla klausimas – ar turimame žemės sklype pirties statyba yra galima, o jei planuojama pirtis bus statoma šalia vandens telkinio – kokiu atstumu ją ga...
nuotrauka
2024-03-19 09:57
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kad siūlyti keisti teritorijų planavimo dokumentų sprendinius galima ir dėl sklypų, kurie nepriklauso pasiūlymo teikėjui, tačiau iki pasiūlymo pateikimo būtina raštu informuoti visų į ...
nuotrauka
2024-03-19 09:20
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gavusi gyventojų pranešimą apie galimai savavališkas gyvenamųjų namų statybas Kauno rajono Vijūkų k., atliko neplaninį patikrinimą. Įtarimai pasitvirtino – vienam savininkui priklausančiuose sklyp...
nuotrauka
2024-03-12 13:58
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kad reaguodama į visuomenės skundus dėl būsimo krematoriumo Panevėžio rajone statybos, atliko Panevėžio rajono savivaldybės mero potvarkio, kuriuo buvo pakeista žemės sklypo paskirtis ...
nuotrauka
2024-03-05 16:29
Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų sprendimu Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) ieškinys buvo patenkintas visiškai. Panaikintos pažymos apie statinio statybą be esminių nukrypimų nuo projekto sprendinių ir registravimas Lietu...
nuotrauka
2024-02-29 16:02
Įsivaizduokite: įsigijus naują būstą ar jame gyvenant ima ryškėti įvairūs statinio defektai, pavyzdžiui, nuo fasado pradeda byrėti tinkas, plytelės ar atsiveria plyšys. Tuomet statinys atrodo neestetiškai, abejonių ima kelti ir jo saugumas. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, pastebėjus pastato defek...
nuotrauka
2024-02-22 17:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi skundą, kad Švitrigailos g., Vilniuje, daugiabučiame gyvenamajame name, esančiame kultūros paveldo vietovėje, galbūt neteisėtai vykdomi darbai, atliko patikrinimą. Įtarimai pasitvirtino – ...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja