2024 vasario 24 d. šeštadienis, 23:54
Reklama  |  facebook

Viešasis interesas apgintas: pastatas Gedimino pr. Vilniuje vėl toks pat, koks buvo

2023-10-17 11:29
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pareigūnai, atlikę ketvirtą patikrinimą, konstatavo, kad statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ tinkamai įvykdė 2021 m. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą. Taigi kelerius metus besitęsę teismų procesai dėl į Kultūros vertybių registrą įrašyto pastato atstatymo į buvusią padėtį pagaliau baigėsi, o viešasis interesas buvo apgintas.
nuotrauka
Gedimino pr. 27, Vilnius. Statybos inspekcijos nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas, UAB
Bendrovė „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ net keturis kartus kreipėsi į Statybos inspekciją, prašydama patikrinti, ar teismo sprendimą įvykdė tinkamai. Minėtasis sprendimas priimtas 2021 m. ir patvirtintas 2022 metais: Vilniaus miesto apylinkės teismas panaikino administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr. 27, statybos darbams išduotus statybą leidžiančius dokumentus (SLD). Statytojui taip pat nurodyta pašalinti atliktus darbus ir atstatyti į Kultūros vertybių registrą įrašytą pastatą į buvusią padėtį, Statybos inspekcija trijų patikrinimų metu (2022 m. birželį, tų pačių metų liepą ir šių metų rugpjūčio pradžioje) nustatė trūkumų ir konstatavo, kad statytojas teismo sprendimo tinkamai neįvykdė.

Tik po paskutinio, ketvirtojo, statytojo prašymo Statybos inspekcija, atlikusi pastato patikrinimą rugpjūčio pabaigoje, patvirtino, kad UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą įvykdė: pastato pirmajame aukšte pašalino tarp kolonų įrengtą stiklo atitvarą (stiklo sienas su durimis), grindų pakėlimą, pamatą po stiklo atitvaromis, plytelių dangą ir atkūrė šaligatvio plyteles, įrengtas greta esančio šaligatvio lygyje, taip pat pašalino laiptų turėklus, virš laiptų buvusį metalo konstrukcijų ir stiklo dangos stogelį, aukščiau šaligatvio lygio buvusią atraminės sienutės dalį, buvusių durų į rūsio patalpas angą ir atkūrė apdailą, o taip pat buvusių laiptų ir įėjimo į patalpas rūsio aukšte vietoje atkūrė šaligatvio plytelių dangą.

Primename, kad dar 2018 m. Statybos inspekcija, gavusi pranešimų apie galimus statybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus žemės sklype adresu Gedimino pr. 27, Vilnius, atliko patikrinimą ir nustatė, kad statinio paprastojo remonto darbai vykdomi nukrypstant nuo 2014 m. parengto projekto „Administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, paprastojo remonto projektas“ sprendinių, kuriam Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2014-08-20 išdavė rašytinį pritarimą. Tuomet statytojui UAB ,,Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ buvo surašytas privalomasis nurodymas pašalinti pažeidimus, t. y. pakeisti statinio projektą ar atlikti reikalingus statybos darbus, kad statinys atitiktų projekto, pagal kurį Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2014 m. išdavė rašytinį pritarimą atlikti administracinės paskirties pastato paprastojo remonto darbus, sprendinius.

2019 m. pradžioje UAB ,,Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ prašymo pagrindu Statybos inspekcija pratęsė privalomojo nurodymo įvykdymo terminą iki 2019 m. liepos vidurio. Besibaigiant terminui bendrovė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą prašydama statybos padarinių šalinimo terminą pratęsti papildomam 12 mėnesių laikotarpiui. Vilniaus apygardos administracinis teismas sprendimu privalomojo nurodymo pašalinti pažeidimus įvykdymo terminą pratęsė iki 2020 m. rugsėjo pradžios.

Statybos inspekcija 2020 m. gruodžio mėn. atlikusi patikrinimą ir nustačiusi, kad privalomasis nurodymas neįvykdytas, kreipėsi į antstolį dėl priverstinio privalomojo nurodymo vykdymo.

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“, nesutikdami su tokiu sprendimu, pateikė apeliacinius skundus Vilniaus apygardos teismui, kuris 2020 m. nutartimi panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą. Šis sprendimas liko galioti ir po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdikto.

2020 m. gruodžio mėn. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, ginantis viešąjį interesą, kreipėsi su ieškiniu į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydamas panaikinti SLD ir įpareigoti atsakovus pašalinti neteisėtos statybos padarinius.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2021 m. spalį priėmė sprendimą panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą rašytinį pritarimą, įpareigoti UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos lėšomis (lygiomis dalimis) per 3 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti statybos pagal neteisėtai išduotus statybą leidžiančius dokumentus padarinius bei įpareigoti UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti savavališkai atliktus darbus, statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, ir sutvarkyti statybvietę.

Vilniaus apygardos teismo nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas liko galioti nepakeistas. Statybos inspekcija, nustačiusi, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas neįvykdytas, kreipėsi į antstolį dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimo priverstinio vykdymo. UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ šių metų rugpjūtį įvykdžius nurodytą teismo sprendimą antstolis vykdomąją bylą užbaigė. 
Statybunaujienos.ltStatybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2024-02-22 17:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi skundą, kad Švitrigailos g., Vilniuje, daugiabučiame gyvenamajame name, esančiame kultūros paveldo vietovėje, galbūt neteisėtai vykdomi darbai, atliko patikrinimą. Įtarimai pasitvirtino – ...
nuotrauka
2024-02-20 11:56
Vilniaus apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo skyrius kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) prašydamas įvertinti 2015 m. ir 2018 m. išduotų statybos leidimų (SLD), pažymos, deklaracijos dėl R. Žemaitaičio ir J. Im...
nuotrauka
2024-02-15 13:23
Nuo metų pradžios įsigaliojus valstybinės žemės valdymo, naudojimo ir administravimo pokyčiams Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pradėjo vykdyti žemės naudojimo valstybinę priežiūrą.
nuotrauka
2024-02-12 13:26
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atlikusi neplaninį rekonstruojamo gyvenamojo namo S. Moniuškos gatvėje statybos darbų patikrinimą nustatė šiurkščius pažeidimus – rangovas statybos darbus vykdo pažeisdamas teisės aktų reikalavimu...
nuotrauka
2024-02-08 09:41
Kuriai – kilnojamųjų, nekilnojamųjų daiktų ar statinių grupei priskirti modulinį namą? Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pateikia pagrindinius požymius, padėsiančius nuspręsti kada modulinis namas bus laikytinas statiniu, o kada ...
nuotrauka
2024-02-07 11:05
Atsižvelgiant į šį mėnesį įsigaliojusius statybos techninio reglamento pakeitimus, statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“) taip pat atlikti atitinkami pakeitimai.
nuotrauka
2024-02-02 06:55
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), atlikusi patikrinimus gauto skundo pagrindu, nustatė grubių statybos pažeidimų, už kuriuos Lygumų ŽŪB gresia tūkstantinė bauda.
nuotrauka
2024-01-29 09:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) išleido naują elektroninį leidinį, kuriame aplinkos formavimo procesų dalyviai ras atsakymus į dažniausiai savivaldybių administracijų ir projektuotojų užduodamus klausimus, svarbiausias žinias ap...
nuotrauka
2024-01-26 07:27
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), reaguodama į gautą skundą, kad Šiaulių mieste galimai neteisėtai vykdomi statybos darbai, atliko patikrinimą ir nustatė pažeidimų, už kuriuos statytojai gali tekti sumokėti baudą nuo 1 200 Eur ik...
nuotrauka
2024-01-22 10:18
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas neskundžiama nutartimi paliko iš esmės nepakeistą Vilniaus apygardos teismo 2023 m. nutartį, kuria panaikintas Vilniaus rajono savivaldybės administracijos 2008 m. gegužę išduotas statybos leidimas (SLD), – statytojas statinius įpareigotas nugriauti.
nuotrauka
2024-01-17 09:47
Nuo sausio 17 dienos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigas pradeda eiti Albertas Stanislovaitis, laimėjęs konkursą šiai vadovaujančiai pozicijai.
nuotrauka
2024-01-12 11:13
Nuo šių metų sausio Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perėmė žemės naudojimo valstybinės kontrolės ir teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų v...
nuotrauka
2024-01-11 11:33
Turint ar įsigijus sklypą su senos statybos namu ir nusprendus visą namą nugriauti bei statyti naują didesnį, neretai iškyla abejonių: ar reikalingi kokie nors leidimai (griovimo ir statybos)?
nuotrauka
2023-12-19 15:54
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, ką statytojui reikia žinoti, jei norima pakeisti statinio projekte nurodytą statinių statybos užbaigimo seką, kai statybą leidžiantis dokumentas yra išduotas pagal minėtą projektą.
nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-11-30 09:47
Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis naują būstą ar ketinantiems perplanuoti pagal savo poreikius jau turimą – patogiai išdėstytos erdvės. Tačiau, siekdami didesnio komforto, būsto savininkai neretai pamiršta pasitikrinti, ar tokie darbai daugiabučiame name galimi ir kokie leidimai tam reikalin...
nuotrauka
2023-11-27 12:09
Įsigijus nebaigtos statybos statinį atsiveria galimybės statybas užbaigti ir statinį įsirengti pagal savo poreikius. Tačiau naujajam savininkui, norinčiam tapti statytoju ir tęsti statybą, svarbu žinoti ne tik statytojui keliamus reikalavimus, bet ir kada privaloma persiregistruoti statybos leidimą.
nuotrauka
2023-11-24 10:18
Ką svarbu žinoti dėl sodo namo statybos mėgėjų sodo žemės sklype, jei yra nustatyta paviršinių vandens telkinių apsaugos zona? Kaip vyksta pagalbinių pastatų statyba sodų bendrijose? Atsako Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija).
nuotrauka
2023-11-16 10:37
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) primena, kad statybą leidžiančius dokumentus (SLD) išduoda ne Statybos inspekcija, o miesto ar rajono savivaldybės administracijos. Statybos inspekcija SLD išduoda tik išimtinais atvejais.
nuotrauka
2023-11-13 12:25
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), patikrinusi vienbučio gyvenamojo namo statybos darbų teisėtumą, konstatavo, kad rekonstrukcijos darbai buvo vykdomi savavališkai. Namo žemės sklypas Zakeliškių kaime, Kelmės rajone, patenka į kom...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja