Vilniaus Šv. Florijono skvere – nauja ugniagesių tematikos viešoji erdvė

Ugniagesių globėjo šv. Florijono pavadinimą ir įrengimo koncepciją skveras gavo dėl šalia jo įsikūrusio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento.
„Stengiamasi, kad kiekviena miesto erdvė ne tik papildytų parkų ir skverų charakterį, bet ir būtų savita. Unikalios viešosios erdvės kuriamos atsižvelgiant į vietą, istoriją, kaimynystę. Šio skvero įrengimas pratęs Vilniaus viešųjų erdvių tvarkymo darbus, kurių šiemet kaip niekad gausu – net devyniolika“, – sako pranešime cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Šv. Florijono skvere bus įrengtos pasyvaus poilsio, vaikų žaidimo ir aktyvios veiklos zonos su sporto įranga. Projektas apima pasivaikščiojimo takų, mažosios architektūros elementų, vaikų žaidimo, sporto ir poilsio aikštelių įrengimą.
„ID Vilnius“ vizualizacija
Atnaujinta Mortos gatvė taps integralia viešosios erdvės dalimi, užtikrinančia patogų patekimą į skverą iš Švitrigailos ir T. Ševčenkos gatvių.

Vaikų žaidimų aikštelės čiuožyklos ir kiti įrenginiai gaminami pagal gaisrininkų naudojamos įrangos spalvas. Jos dangoje bus įamžintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ženklas. Viešoje erdvėje stovės stendai su tekstine informacija, kuri bus pateikta ir Brailio raštu bei pasiekiama per QR kodus.
„Ši šiuo metu tuščia ir nesvetinga erdvė jau po dvejų metų taps išskirtine ir viena patraukliausių Vilniuje. Čia turiningai laiką leisti galės ir senjorai, ir mažieji „gaisrininkai“. Plėtodami šį projektą prisidedame prie misijos kurti įvairaus amžiaus žmonėms patogų ir patrauklų miestą“, – planais dalinasi pranešime cituojama rangos projektą prižiūrinčios Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.
Skvero architektūriniai sprendiniai siekia paversti tvarkomą teritoriją patrauklesne pasitelkiant ir reljefo formavimą bei papildomą želdinimą: tai funkciškai ir vizualiai atskirs zonas, darys skirtį tarp važiuojamosios dalies ir naujai formuojamų zonų. Tvarkant teritoriją numatomas intensyvus jos apželdinimas.
Teritorijos sutvarkymo projektavimo darbus atliko „ID Vilnius“. Projekto valdytojas – Vilniaus vystymo kompanija.