2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 22:00
Reklama  |  facebook

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija specialistus rengia bendradarbiaudama su statybos įmonėmis

2018-09-04 09:23
„Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) – jau ne pirmą dešimtmetį rengia specialistus, konkurencingus darbo rinkoje, gebančius į ją tinkamai integruotis bei tobulėti. VTDK siūlo aukštos kokybės studijas ir sudaro veiksmingas prielaidas tolesniam tobulėjimui – mokymuisi visą gyvenimą“, – teigia kolegijos, kurioje dominuoja inžinerijos mokslų studijų programos, direktorė Liucija Nijolė Kikutienė.
nuotrauka
Vis daugiau VTDK absolventų atvyksta atnaujinti anksčiau įgytų žinių ir pagilinti profesinių kompetencijų. VTDK nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,

Tai valstybinė inžinerijos mokslų ir menų studijų krypčių kolegija, viena didžiausių Vilniaus regione. Absolventai sėkmingai įsidarbina statybos, matavimų, energetikos, mechanikos, transporto ir kitų inžinerinių sričių bei dizaino ir medijų įmonėse.

Rengdama specialistus statybos sektoriui, VTDK džiaugiasi stipria partneryste su statybos versle dirbančiomis įmonėmis. Partnerystė – ne deklaratyvi, ji įprasminta bendradarbiavimu, grįstu pasitikėjimu ir konkrečiais veiksmais, kuriančiais abipusę pridėtinę vertę. 

Nuotraukoje – direktorė Liucija Nijolė Kikutienė. VTDK nuotr.

„18 metų priklausome Lietuvos statybininkų asociacijai. Statybos įmonių atstovai dėsto studentams, vadovauja baigiamiesiems darbams, juos vertina, dalyvauja karjeros dienose, bendruose edukaciniuose projektuose, sudaro sąlygas studentams lankytis statybos objektuose, atlikti juose praktiką, priima absolventus į darbą, – dalijasi narystės asociacijoje privalumais direktorė. – Kolegija nuolat patiria didelį statybos įmonių susidėmėjimą jos rengiamais specialistais. Pavyzdžiui, „YIT Kausta“ organizavo atvirų durų dienas, kurių metu pristatė bendrovės veiklą, būsimus statybos inžinierius supažindino su rangos verslo specifika, kokybės ir garantinio aptarnavimo, saugos ir sveikatos darbe užtikrinimo ir kt. ypatumais. Tokių atvirų durų dienų ar studentų praktikos įmonėse metu ne tik būsimieji specialistai susipažįsta su įmone, bet ir įmonės atstovai turi galimybę žvalgytis būsimų darbuotojų savo verslui.“

Atsižvelgiant į statybos sektoriaus pokyčius ir plėtros tendencijas, bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, atnaujintas studijų programų turinys. Pokyčius paskatino ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiai, kylanti aukštojo mokslo kokybės kartelė, augantys darbdavių reikalavimai darbuotojams, taip pat specialistų su gilesnėmis ir platesnėmis skaitmeninėmis kompetencijomis poreikis. Kolegijos direktorė įsitikinusi, kad „svarbu ir tai, kad net trečdalis koleginių studijų laiko skiriama praktiniam mokymui, praktikoms realiomis darbo sąlygomis“.

Studentams sudaromos galimybės įgytas žinias pritaikyti ir dirbant tarptautinėse komandose. Pavyzdžiui, Statybos fakulteto studentai kartu su studentais iš Prancūzijos universitetų jau 9-tą kartą dalyvavo organizuotose tarpdisciplininėse kūrybinėse dirbtuvėse „Žaliasis Vilnius. Patrauklios vietos aktyviai veiklai Neries pakrantėje“. Projektus duota tema rengė statybos, statinių inžinerinės sistemos, interjero dizaino studijų programų studentai. Studentų komandos analizavo neužstatytas ir aktyviam laisvalaikiui tinkamas vietas Neries pakrantėje, rengė projektus ir pristatė jų vizualizacijas. Tarptautinių tarpdisciplininių kūrybinių dirbtuvių metu parengtiems projektams suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės bei Europos Statybos inžinierių metų ženklas – 2018EYCE.

Studentų ir jų partnerių iš Prancūzijos dalyvavimas minėtame tarptautiniame projekte skatina žinių mainus tarp skirtingose studijų programose studijuojančių studentų. Studentai ugdo įvairius gebėjimus: mokosi kompleksiškai spręsti problemas, mąstyti kritiškai, kūrybiškai, o rezultatai padeda suvokti, kad dirbant komandoje galima pasiekti reikšmingų rezultatų.

Technologijoms užvaldant visas gyvenimo sritis, vis labiau aktualus tampa mokymasis visą gyvenimą ir prisitaikymas prie nuolat kintančių sąlygų.

Technologijoms nenumaldomai skverbiantis į visas gyvenimo sritis, vis aktualesnis tampa mokymasis visą gyvenimą ir prisitaikymas prie nuolat kintančių sąlygų. Nuolatinis mokymasis suteikia žmogui galimybių įgyti naujų žinių, persikvalifikuoti ir keistis. Vis daugiau VTDK absolventų atvyksta atnaujinti anksčiau įgytų žinių ir pagilinti profesinių kompetencijų. Viena iš kolegijos veiklų – neformalaus mokymo programų, kvalifikacijos tobulinimo kursų organizavimas ir vykdymas. Kolegijoje vykdoma nemažai neformaliojo suaugusiųjų mokymo programų, pvz.: Elektroninis statybos darbų žurnalas; Statinio informacinis modeliavimas; Sąmatininko mokymai; BIM modeliuotojo mokymai ir kt. Siekiantiems įgyti geodezininko ar matininko licenciją arba statybos darbų vadovo kvalifikacinį pažymėjimą, organizuojami kursai ir kt. Įvairių suaugusiųjų mokymo programų yra bent trisdešimt.

„Nuolatinis mokymasis yra viena svarbiausių priemonių, leidžiančių prisitaikyti prie technologinės kaitos, nepaliaujamų struktūrinių Lietuvos ūkio pokyčių ir kitų kaitos veiksnių. Norime, kad mūsų absolventai išliktų paklausūs darbo rinkoje, todėl ir patys esame suinteresuoti tobulėti. Visiems būtina mokytis visą gyvenimą“, – sako L. N. Kikutienė. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka
2022-09-20 07:44
Termostatiniai maišymo vožtuvai yra aukštos kokybės jungiamosios detalės, būtinos palyginti pigioje ir lengvai montuojamoje instaliacijoje. Vožtuvai užtikrina energijos vartojimo efektyvumą ir naudojimo patogumą buitinio karšto vandens įrenginiuose. Dėl daugybės privalumų ir ilgalaikės naudos termos...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...
nuotrauka
2022-09-12 08:43,      papildyta 2022-09-14 08:02, Papildyta nuotraukomis
Rugsėjo 9 d., Palangoje, įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – STATYBININKŲ DIENOS ŠVENTĖ 2022. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...