2023 rugsėjo 25 d. pirmadienis, 12:31
Reklama  |  facebook

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija specialistus rengia bendradarbiaudama su statybos įmonėmis

2018-09-04 09:23
„Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) – jau ne pirmą dešimtmetį rengia specialistus, konkurencingus darbo rinkoje, gebančius į ją tinkamai integruotis bei tobulėti. VTDK siūlo aukštos kokybės studijas ir sudaro veiksmingas prielaidas tolesniam tobulėjimui – mokymuisi visą gyvenimą“, – teigia kolegijos, kurioje dominuoja inžinerijos mokslų studijų programos, direktorė Liucija Nijolė Kikutienė.
nuotrauka
Vis daugiau VTDK absolventų atvyksta atnaujinti anksčiau įgytų žinių ir pagilinti profesinių kompetencijų. VTDK nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,

Tai valstybinė inžinerijos mokslų ir menų studijų krypčių kolegija, viena didžiausių Vilniaus regione. Absolventai sėkmingai įsidarbina statybos, matavimų, energetikos, mechanikos, transporto ir kitų inžinerinių sričių bei dizaino ir medijų įmonėse.

Rengdama specialistus statybos sektoriui, VTDK džiaugiasi stipria partneryste su statybos versle dirbančiomis įmonėmis. Partnerystė – ne deklaratyvi, ji įprasminta bendradarbiavimu, grįstu pasitikėjimu ir konkrečiais veiksmais, kuriančiais abipusę pridėtinę vertę. 

Nuotraukoje – direktorė Liucija Nijolė Kikutienė. VTDK nuotr.

„18 metų priklausome Lietuvos statybininkų asociacijai. Statybos įmonių atstovai dėsto studentams, vadovauja baigiamiesiems darbams, juos vertina, dalyvauja karjeros dienose, bendruose edukaciniuose projektuose, sudaro sąlygas studentams lankytis statybos objektuose, atlikti juose praktiką, priima absolventus į darbą, – dalijasi narystės asociacijoje privalumais direktorė. – Kolegija nuolat patiria didelį statybos įmonių susidėmėjimą jos rengiamais specialistais. Pavyzdžiui, „YIT Kausta“ organizavo atvirų durų dienas, kurių metu pristatė bendrovės veiklą, būsimus statybos inžinierius supažindino su rangos verslo specifika, kokybės ir garantinio aptarnavimo, saugos ir sveikatos darbe užtikrinimo ir kt. ypatumais. Tokių atvirų durų dienų ar studentų praktikos įmonėse metu ne tik būsimieji specialistai susipažįsta su įmone, bet ir įmonės atstovai turi galimybę žvalgytis būsimų darbuotojų savo verslui.“

Atsižvelgiant į statybos sektoriaus pokyčius ir plėtros tendencijas, bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, atnaujintas studijų programų turinys. Pokyčius paskatino ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiai, kylanti aukštojo mokslo kokybės kartelė, augantys darbdavių reikalavimai darbuotojams, taip pat specialistų su gilesnėmis ir platesnėmis skaitmeninėmis kompetencijomis poreikis. Kolegijos direktorė įsitikinusi, kad „svarbu ir tai, kad net trečdalis koleginių studijų laiko skiriama praktiniam mokymui, praktikoms realiomis darbo sąlygomis“.

Studentams sudaromos galimybės įgytas žinias pritaikyti ir dirbant tarptautinėse komandose. Pavyzdžiui, Statybos fakulteto studentai kartu su studentais iš Prancūzijos universitetų jau 9-tą kartą dalyvavo organizuotose tarpdisciplininėse kūrybinėse dirbtuvėse „Žaliasis Vilnius. Patrauklios vietos aktyviai veiklai Neries pakrantėje“. Projektus duota tema rengė statybos, statinių inžinerinės sistemos, interjero dizaino studijų programų studentai. Studentų komandos analizavo neužstatytas ir aktyviam laisvalaikiui tinkamas vietas Neries pakrantėje, rengė projektus ir pristatė jų vizualizacijas. Tarptautinių tarpdisciplininių kūrybinių dirbtuvių metu parengtiems projektams suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės bei Europos Statybos inžinierių metų ženklas – 2018EYCE.

Studentų ir jų partnerių iš Prancūzijos dalyvavimas minėtame tarptautiniame projekte skatina žinių mainus tarp skirtingose studijų programose studijuojančių studentų. Studentai ugdo įvairius gebėjimus: mokosi kompleksiškai spręsti problemas, mąstyti kritiškai, kūrybiškai, o rezultatai padeda suvokti, kad dirbant komandoje galima pasiekti reikšmingų rezultatų.

Technologijoms užvaldant visas gyvenimo sritis, vis labiau aktualus tampa mokymasis visą gyvenimą ir prisitaikymas prie nuolat kintančių sąlygų.

Technologijoms nenumaldomai skverbiantis į visas gyvenimo sritis, vis aktualesnis tampa mokymasis visą gyvenimą ir prisitaikymas prie nuolat kintančių sąlygų. Nuolatinis mokymasis suteikia žmogui galimybių įgyti naujų žinių, persikvalifikuoti ir keistis. Vis daugiau VTDK absolventų atvyksta atnaujinti anksčiau įgytų žinių ir pagilinti profesinių kompetencijų. Viena iš kolegijos veiklų – neformalaus mokymo programų, kvalifikacijos tobulinimo kursų organizavimas ir vykdymas. Kolegijoje vykdoma nemažai neformaliojo suaugusiųjų mokymo programų, pvz.: Elektroninis statybos darbų žurnalas; Statinio informacinis modeliavimas; Sąmatininko mokymai; BIM modeliuotojo mokymai ir kt. Siekiantiems įgyti geodezininko ar matininko licenciją arba statybos darbų vadovo kvalifikacinį pažymėjimą, organizuojami kursai ir kt. Įvairių suaugusiųjų mokymo programų yra bent trisdešimt.

„Nuolatinis mokymasis yra viena svarbiausių priemonių, leidžiančių prisitaikyti prie technologinės kaitos, nepaliaujamų struktūrinių Lietuvos ūkio pokyčių ir kitų kaitos veiksnių. Norime, kad mūsų absolventai išliktų paklausūs darbo rinkoje, todėl ir patys esame suinteresuoti tobulėti. Visiems būtina mokytis visą gyvenimą“, – sako L. N. Kikutienė. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-09-25 09:45
Seminaro „Lietuvos melioracijos dabartis ir perspektyvos“ metu aptarta opiausia sektoriaus aktualija – kompleksinė šalies melioracijos sistemos rekonstrukcija bei galimi finansiniai instrumentai šių didžiulės aprėpties darbų finansavimui. Renginio metu atkreiptas dėmesys, kad procesui pajudėjus iš...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-22 08:26
Vilniuje vyko konferencija „Vandenilis Lietuvoje: energetika ir transportas“, kurioje aptartos vandenilio plėtros perspektyvos ir galimybės taikyti šalies energetikos ir transporto sektoriuose. Energetikos ministras Dainius Kreivys tarptautinėje konferencijoje pristatė vandenilio plėtros Lietuvoje v...
nuotrauka
2023-09-21 13:03
Neigiamą įtaką darbo kokybei ir rezultatams daro ne tik vadovų profesionalumo stygius, blogi santykiai su kolegomis ar didelis darbo krūvis. Ekspertų nuomone, labai svarbu išvengti ir nuobodžiavimo darbe, dar kitaip vadinamo darboduliu. Nuobodulys ir dinamikos trūkumas gali lemti motyvacijos stoką, ...
nuotrauka
2023-09-21 11:28
Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos kelia nerimą ne tik aukštojo mokslo įstaigoms, bet ir regione veikiančiam verslui, susirūpinusiam ateities darbo rinkos potencialu. Situaciją geri...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-21 07:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) sprendinių įgyvendinimo programai iki 2030 m. Programoje numatyti konkretūs veiksmai ir nurodomos priemonės, kaip kiekvienas sprendinys bus įgyvendintas, būtini parengti teritorijų planavimo dok...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-20 12:17
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2023 metų liepą buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lyg...
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-19 10:44
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perims žemės naudojimo valstybinės kontrolės, teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų...
nuotrauka
2023-09-19 07:51
KTU Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) mokslo metus pradeda su atnaujintomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis ir kviečia įvairių sričių inžinierius atnaujinti savo žinias bei kelti kvalifikaciją.
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos