2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 5:55
Reklama  |  facebook

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija specialistus rengia bendradarbiaudama su statybos įmonėmis

2018-09-04 09:23
„Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) – jau ne pirmą dešimtmetį rengia specialistus, konkurencingus darbo rinkoje, gebančius į ją tinkamai integruotis bei tobulėti. VTDK siūlo aukštos kokybės studijas ir sudaro veiksmingas prielaidas tolesniam tobulėjimui – mokymuisi visą gyvenimą“, – teigia kolegijos, kurioje dominuoja inžinerijos mokslų studijų programos, direktorė Liucija Nijolė Kikutienė.
nuotrauka
Vis daugiau VTDK absolventų atvyksta atnaujinti anksčiau įgytų žinių ir pagilinti profesinių kompetencijų. VTDK nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija,

Tai valstybinė inžinerijos mokslų ir menų studijų krypčių kolegija, viena didžiausių Vilniaus regione. Absolventai sėkmingai įsidarbina statybos, matavimų, energetikos, mechanikos, transporto ir kitų inžinerinių sričių bei dizaino ir medijų įmonėse.

Rengdama specialistus statybos sektoriui, VTDK džiaugiasi stipria partneryste su statybos versle dirbančiomis įmonėmis. Partnerystė – ne deklaratyvi, ji įprasminta bendradarbiavimu, grįstu pasitikėjimu ir konkrečiais veiksmais, kuriančiais abipusę pridėtinę vertę. 

Nuotraukoje – direktorė Liucija Nijolė Kikutienė. VTDK nuotr.

„18 metų priklausome Lietuvos statybininkų asociacijai. Statybos įmonių atstovai dėsto studentams, vadovauja baigiamiesiems darbams, juos vertina, dalyvauja karjeros dienose, bendruose edukaciniuose projektuose, sudaro sąlygas studentams lankytis statybos objektuose, atlikti juose praktiką, priima absolventus į darbą, – dalijasi narystės asociacijoje privalumais direktorė. – Kolegija nuolat patiria didelį statybos įmonių susidėmėjimą jos rengiamais specialistais. Pavyzdžiui, „YIT Kausta“ organizavo atvirų durų dienas, kurių metu pristatė bendrovės veiklą, būsimus statybos inžinierius supažindino su rangos verslo specifika, kokybės ir garantinio aptarnavimo, saugos ir sveikatos darbe užtikrinimo ir kt. ypatumais. Tokių atvirų durų dienų ar studentų praktikos įmonėse metu ne tik būsimieji specialistai susipažįsta su įmone, bet ir įmonės atstovai turi galimybę žvalgytis būsimų darbuotojų savo verslui.“

Atsižvelgiant į statybos sektoriaus pokyčius ir plėtros tendencijas, bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, atnaujintas studijų programų turinys. Pokyčius paskatino ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiai, kylanti aukštojo mokslo kokybės kartelė, augantys darbdavių reikalavimai darbuotojams, taip pat specialistų su gilesnėmis ir platesnėmis skaitmeninėmis kompetencijomis poreikis. Kolegijos direktorė įsitikinusi, kad „svarbu ir tai, kad net trečdalis koleginių studijų laiko skiriama praktiniam mokymui, praktikoms realiomis darbo sąlygomis“.

Studentams sudaromos galimybės įgytas žinias pritaikyti ir dirbant tarptautinėse komandose. Pavyzdžiui, Statybos fakulteto studentai kartu su studentais iš Prancūzijos universitetų jau 9-tą kartą dalyvavo organizuotose tarpdisciplininėse kūrybinėse dirbtuvėse „Žaliasis Vilnius. Patrauklios vietos aktyviai veiklai Neries pakrantėje“. Projektus duota tema rengė statybos, statinių inžinerinės sistemos, interjero dizaino studijų programų studentai. Studentų komandos analizavo neužstatytas ir aktyviam laisvalaikiui tinkamas vietas Neries pakrantėje, rengė projektus ir pristatė jų vizualizacijas. Tarptautinių tarpdisciplininių kūrybinių dirbtuvių metu parengtiems projektams suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės bei Europos Statybos inžinierių metų ženklas – 2018EYCE.

Studentų ir jų partnerių iš Prancūzijos dalyvavimas minėtame tarptautiniame projekte skatina žinių mainus tarp skirtingose studijų programose studijuojančių studentų. Studentai ugdo įvairius gebėjimus: mokosi kompleksiškai spręsti problemas, mąstyti kritiškai, kūrybiškai, o rezultatai padeda suvokti, kad dirbant komandoje galima pasiekti reikšmingų rezultatų.

Technologijoms užvaldant visas gyvenimo sritis, vis labiau aktualus tampa mokymasis visą gyvenimą ir prisitaikymas prie nuolat kintančių sąlygų.

Technologijoms nenumaldomai skverbiantis į visas gyvenimo sritis, vis aktualesnis tampa mokymasis visą gyvenimą ir prisitaikymas prie nuolat kintančių sąlygų. Nuolatinis mokymasis suteikia žmogui galimybių įgyti naujų žinių, persikvalifikuoti ir keistis. Vis daugiau VTDK absolventų atvyksta atnaujinti anksčiau įgytų žinių ir pagilinti profesinių kompetencijų. Viena iš kolegijos veiklų – neformalaus mokymo programų, kvalifikacijos tobulinimo kursų organizavimas ir vykdymas. Kolegijoje vykdoma nemažai neformaliojo suaugusiųjų mokymo programų, pvz.: Elektroninis statybos darbų žurnalas; Statinio informacinis modeliavimas; Sąmatininko mokymai; BIM modeliuotojo mokymai ir kt. Siekiantiems įgyti geodezininko ar matininko licenciją arba statybos darbų vadovo kvalifikacinį pažymėjimą, organizuojami kursai ir kt. Įvairių suaugusiųjų mokymo programų yra bent trisdešimt.

„Nuolatinis mokymasis yra viena svarbiausių priemonių, leidžiančių prisitaikyti prie technologinės kaitos, nepaliaujamų struktūrinių Lietuvos ūkio pokyčių ir kitų kaitos veiksnių. Norime, kad mūsų absolventai išliktų paklausūs darbo rinkoje, todėl ir patys esame suinteresuoti tobulėti. Visiems būtina mokytis visą gyvenimą“, – sako L. N. Kikutienė. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-12-08 16:33
Trečiadienį, gruodžio 8 d., Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam nutarimui, kuris nustato, kokiais atvejais perkančiosios organizacijos pirkimo dokumentuose turės nurodyti privalomo statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodų taikymo reikalavimus ir kriterijus.
nuotrauka
2021-12-08 13:51
„Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos...
nuotrauka
2021-12-08 08:57
„EfTEN Capital“ įkūrė naują komercinio nekilnojamojo turto fondą, kuris vadovausis žaliųjų investicijų principais. Pirmasis fondo įsigijimas – „Danske Bank“ biurų pastatas Vilniuje.
nuotrauka
2021-12-07 11:41
Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ sutarė įsigyti bendrovės „CSUB AS“ kontrolinį akcijų paketą. Norvegijos įmonė, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžiner...
nuotrauka
2021-12-06 14:11
Lietuvos banko valdyba oficialiai įtvirtino anksčiau skelbtą ketinimą kredito davėjams taikyti papildomą 2 proc. kapitalo rezervą būsto paskolų portfeliui, taip siekdama pristabdyti kaistančią būsto rinką ir mažinti rizikas finansiniam stabilumui. Šis reikalavimas nuo 2022 m. liepos 1 d. bus taikoma...
nuotrauka
2021-12-06 07:11
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba kvietė organizacijas dalyvauti konkurse „Efektyviausi viešieji pirkimai 2021“ ir atrinko geriausiai bei profesionaliausiai atliktus pirkimus. Laimėtojai buvo renkami trims nominacijoms: darniausio, inovatyviausio ir sumaniausiai or...
nuotrauka
2021-12-03 10:05
Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai.
nuotrauka
2021-12-03 08:31
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu kuklesnis nei spalį. Nepaisant to, šie metai pagal sandorių skaičių jau aplenkė iki tol rekordiniais buvusius 2019-uosius, skelbia įregistruotų NT sandorių ...
nuotrauka
2021-12-02 14:29
Valstybinė darbo inspekcija (DVI) š. m. spalį atliko įmonių, kurios priima laikinai dirbti komandiruotus užsienio šalių piliečius, patikrinimus ir nustatė 41 pažeidimą, tarp kurių ir trys nelegaliai įdarbinti užsienio šalių piliečiai.
nuotrauka
2021-12-02 11:36
Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ 2022 m. planuoja 240 mln. eurų vertės investicijas – 10 proc. didesnes, palyginti su šiais metais. Įmonės prioritetais lieka sklandų judėjimą užtikrinanti infrastruktūra, veiklos efektyvinimas ir plėtra bei eismo saugu...
nuotrauka
2021-12-01 13:57
Susisiekimo ministerija, siekdama padidinti viešųjų pirkimų proceso efektyvumą ir skaidrumą, atkreipia dėmesį į būtinybę plėsti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių ketinamų sudaryti sandorių patikrą ir numatyti galimybę patikrinti ne tik sandorio šalį, bet ir subrangovus.
nuotrauka
2021-12-01 10:56
Lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujibutai ir kotedžai, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633, buvo liepą, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ...
nuotrauka
2021-12-01 09:45
Valstybės įmonė Turto bankas kartu su partneriais konsultacijų bendrove „Newsec“ kviečia nekilnojamojo turto rinkos dalyvius į konsultaciją dėl galimos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinės Vilniuje nuomos ar įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 16:06
Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.
nuotrauka
2021-11-30 12:02
Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas pastaraisiais metais šalyje tapo kritinis ir išaugo tiek, kad daugiau nei dvigubai viršija nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Šios problemos sprendimo būdų ieškota, įgyvendinant komunikacijos kampaniją „Profesijos, pritaikytos ...
nuotrauka
2021-11-30 11:29
Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos prokuratūros apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistos bankroto administratorės atžvilgiu būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas. Iš nuteistosios bus ko...
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-30 09:18
Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų maksimalų vėjo energetikos žalumą. Nors jau yra perdirbama iki 90 proc. vėjo elektrinių detalių, iššūkį kelia iš kompozitinių medžiagų pagamintos, todėl sunkiau perdirbamos jų mentės. Vėjo energetikos se...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos