2024 gegužės 28 d. antradienis, 3:42
Reklama  |  facebook

Vonios kambario dilemos: kaip neapsirikti priimant sprendimus

2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalijasi patarimais, kaip teisingai priimti sprendimus atnaujinant ar įsirengiant šią svarbią namų erdvę.

Dušas su padėklu ar be jo?

Nuspręsti, kokią dušo kabiną norite turėti vonios kambaryje, reikėtų iš anksto, vos pradėjus planuoti įrengimo darbus. Jei tik vonios kambario galimybės leidžia, dizainerė siūlo rinktis dušą be padėklo: nors jo montavimo darbai kiek sudėtingesni, tačiau jis atrodo patraukliau.

„Dušas be padėklo atrodo subtiliau, estetiškiau ir yra populiaresnis klientų pasirinkimas. Plytelėmis išklota dušo vieta yra vienoje plokštumoje su grindimis, o tai suteikia vientisumo ir erdvės pojūtį. Tik prieš tai reikia į grindis įleisti trapą, padaryti hidroizoliaciją ir iš plytelių suformuoti gerą nuolydį“, – cituojama D. Sakevičė.

Beno Šileikos nuotr. 

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad kartais techninės vonios specifikacijos apriboja pasirinkimo galimybes, todėl senos statybos būstuose dažnu atveju tenka įrengti dušą su padėklu.

Dušo padėklų pasirinkimas yra toks didelis – skirtingo storio bei spalvų, pagamintų iš įvairių medžiagų – tad visais atvejais galima atrasti subtiliai prie vonios interjero tinkantį variantą.

Kokią vonią rinktis?

Mėgstantiems ilgai trunkančias SPA procedūras ar šeimoms su mažais vaikais patariama įsirengti vonią. Tačiau kaip nepasiklysti jų įvairovėje?

Ieškantiems ilgaamžio ir atsparaus įvairiems įbrėžimams sprendimo, siūloma rinktis plienines bei ketaus vonias. Jų paviršių sunkiau pažeisti nei pagamintų iš akrilo ar akmens masės, tad jos tiks ir augintinių maudymui – jų nagučiai nepaliks įbrėžimų.

Žmonės vis dažniau dairosi į elegantiškai vonios kambaryje atrodančias laisvai pastatomas vonias.

Ar verta rinktis pakabinamą unitazą?

Renkantis unitazą vonios kambariui, specialistai pataria jau iš anksto apsispręsti – pastatomam ar pakabinamam variantui bus teikiamas prioritetas.

Nusprendus montuoti pakabinamą unitazą, jam reikalingas specialus laikiklis – rėmas, tad vietą jam patariama numatyti ankstyvoje statybų stadijoje. Tuomet rėmą bus galima įmontuotas į sieną, taip sutaupant vietos vonios kambaryje. Jei tokios galimybės nėra, rėmas montuojamas ant sienos ir atliekama papildoma apdaila.

Dizainerė atkreipia dėmesį, kad vis daugiau lietuvių savo vonios kambariuose įrengia pakabinamus unitazus dėl jų praktiškumo.

„Vienas iš pakabinamų unitazų privalumų – lengvesnis valymas. Jie reikalauja mažiau priežiūros, kadangi ant grindų nelieka jokių papildomų detalių, sujungimų, kuriose kauptųsi nešvarumai, o laikiklis dažniausiai slepiamas sienoje. Taip pat svarbu, kad jiems reikia mažiau ploto ir vonios kambaryje jis atrodo elegantiškiau, estetiškiau“, – įsitikinusi D. Sakevičė.

Šiuolaikinės technologijos jau išsprendė vienas dažniausiai įvardijamų unitazo iššūkių – higiena, lengva priežiūra bei sunaudojamo vandens kiekis. Briaunos neturinčius unitazus ne tik lengviau valyti, jie taip yra ekonomiškesni – unitazo paviršius kokybiškai nuplaunamas vos su 3-4,5 litro vandens.

Kokį rankšluosčių džiovintuvą pasirinkti?

Įrenginėjant vonios kambarį, vienu iš svarbiausių aksesuarų gali tapti rankšluosčių džiovintuvas. Atsižvelgus į namuose esančią šildymo sistemą, visų pirma reikės nuspręsti, kurį rankšluosčių džiovintuvo tipą rinktis.

Elektrinis šildytuvas šildomas elektra, tad jo nereikia prijungti prie šildymo sistemos. Vandeniniai šildytuvai šildomi karštu vandeniu iš šildymo sistemos, todėl jis tampa jos dalimi bei veikia tik tuomet, kai būsto šildymas įjungtas. O turint omenyje Lietuvoje vyraujantį klimatą bei sezoniškumą, labai populiarus kombinuotas gyvatuko tipas: šaltuoju metų laiku džiovintuvas kaista nuo šildymo sistemos, o šiltuoju – šildomas elektra.

D. Sakevičės teigimu, džiovintuvai ne tik sukuria malonią aplinką savo skleidžiama šiluma, atlieka savo pagrindinę funkciją – džiovina rankšluosčius, bet kartu gali būti stilingas ir dailus vonios kambario akcentas.

Kaip suderinti jaukumą ir estetiką?

Įsirenginėjant vonios kambarį, norisi sukurti erdvę, kuri atrodytų ne tik stilingai, tačiau būtų jauki bei patogi. Pasak dizainerės, vonios kambarys pamažu artėja prie tiesioginės „kambario“ sąvokos, jame siekiama sukurti tikro kambario įspūdį.

„Vonios kambarys turi džiuginti harmonija, tik tuomet jame norėsis pabūti ilgiau. Todėl, įrenginėjant šią erdvę, norisi sukurti buvimo kambaryje pojūtį. Vonios kambaryje nebūtina apsiriboti tik plytelėmis – kai kurias sienas galima dažyti ar tapetuoti. Taip pat galima pakabinti vonios kambaryje paveikslą bei specialiai šiai erdvei patiesti kilimą, stiprinantį kambario jaukumo supratimą“, – jaukius vonios kambario sprendimus vardija interjero profesionalė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į spalvotą santechniką, kuri suteikia išskirtinumo, elegancijos ir subtilios prabangos. „Įprastą chromo blizgios spalvos santechniką galima pakeisti balta, juoda matine, juoda šlifuoto metalo, aukso, bronzos ar kitos metalizuotos spalvos“, – rekomenduoja D. Sakevičė bei priduria, kad spalvota santechnika papildo vonios kambario spalvinę gamą bei gali pabrėžti jo išskirtinumą.

Vonios kambario pagrindiniu akcentu, pasak dizainerės, gali tapti ir viena siena ar jos fragmentas, išklijuotas mažomis, dekoratyvinėmis plytelėmis. „Pasirūpinus akcentinės sienos papildomu apšvietimu, galima sukurti pakilią nuotaiką vonios kambaryje. O visas kitas sienas ir grindis galima išklijuoti ir žymiai didesnėmis plytelėmis, kad dar labiau atsiskleistų bendras kontrastas“, – patarimus dalija D. Sakevičė, cituojama pranešime.
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras