2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 23:31
Reklama  |  facebook

„Whisper“ – netriukšminga aplinka darbui ir gyvenimui

2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu laiku mažai tikėtinas, nes tam įtakos turi spartėjanti miestų plėtra, didėjantis gyventojų judrumas, tad vis dažniau tenka rinktis individualias triukšmo mažinimo priemones.
nuotrauka
UAB „Moderni izoliacija“ iliustr.


Minimos įmonės
Moderni izoliacija, UAB
Mums visiems labai reikalingą akustinį komfortą gali sukurti įvairius garsus bei triukšmą sugeriančios plokštės „Whisper“. Lengvai įrengiamos, pasižyminčios aukštesniu triukšmo sugerties koeficientu (1,0), nei panašūs gaminiai, atsparios ir ilgaamžės – bet kuriai sričiai idealus ir ekonomiškas pasirinkimas.

Sugerties koeficientas ir kiti reikalavimai

Ilgalaikis triukšmo poveikis gali turėti įvairų neigiamą poveikį: sukelti dirglumą, miego sutrikimus, neigiamai veikti širdies ir kraujagyslių bei medžiagų apykaitos sistemas. Tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmas kasmet prisideda prie didėjančių išeminės širdies ligos atvejų, ankstyvų mirčių. Jis neleidžia susikaupti, efektyviai atlikti darbą.

garso izoliavimas MODERNI IZOLIACIJA WhisperTaigi triukšmą būtina mažinti ir tam labai gerai tinka akustinės izoliacinės medžiagos. Tačiau tokia medžiaga ne tik turi pasižymėti geru triukšmo sugerties koeficientu, bet būti patvari, lengvai montuojama, atspari drėgmei, vandeniui, purvui, dulkėms, UV spinduliams, įvairioms cheminėms medžiagoms. Trumpai tariant – ilgai ir patikimai tarnauti. Visomis minėtomis savybėmis pasižymi „Whisper“ – vienas geriausių šių dienų akustinių sprendimų. 50 mm storio „Whisper“ plokščių garso sugerties koeficientas yra 1 – daugumos alternatyvų jis yra gerokai žemesnis. Kad būtų aiškiau, priminsime: garso sugerties koeficientas gali svyruoti nuo 0 iki 1; jei sugerties koeficientas lygus nuliui, garsas visiškai atspindimas; jei jis visiškai sugeriamas, koeficientas lygus vienetui.

Kai ausyse chaosas

„Whisper“ idealiai tinka įvairioms patalpoms, kuriose aidintis triukšmas yra problema. Jei kada nors teko nedideliame baseine stebėti plaukimo varžybas, turbūt girdėjote, kad be triukšmo ten jokių kitų garsų nėra – joks aiškesnis garsas per triukšmą neprasimuša. Ilgi 3–4 sekundžių garso atspindžiai nuo baseino sienų susilieja į tokį košmarišką chaosą, kad neįmanoma suprasti, ką kalba pranešėjas.

garso izoliavimas MODERNI IZOLIACIJA WhisperTačiau jei tam tikrose baseino vietose sumontuotume ar pakabintume lengvas „Whisper“ plokštes, jos sugertų tiesioginį garsą bei nuo sienų atsispindintį aidą ir atspindžių trukmę sumažintų iki 0,6 sekundės – triukšmo problema ženkliai sumažėtų, ausyse skambėtų ne chaosas, o aiškus varžybų pranešėjo balsas.

Akustinės, garsą sugeriančios plokštės ne tik mažina triukšmo lygį, jos išvalo aplinką nuo garso „šiukšlių“ (atspindžių nuo kietų paviršių), o tai leidžia darbuotojams bei lankytojams susikalbėti nekalbant garsiai, geriau girdėti vienas kitą. Mažiau triukšminga aplinka visada yra saugesnė, sveikesnė ir darbingesnė.

Akustinės „Whisper“ plokštės yra plaunamos, patvarios, ilgaamžės, lengvai montuojamos ir, laikui bėgant, net drėgnoje aplinkoje jos nepraranda akustinių savybių, kuo negali pasigirdi daugelis alternatyvų.

Kodėl kaip pavyzdį pasirinkome baseiną? Pirma, tai labai triukšminga aplinka, antra, kalbant apie orą, tai gana agresyvi aplinka – visada daug drėgmės, visada juntamas aštrus chloro kvapas. „Whisper“ plokštes gaminanti bendrovė, skirtingai nei alternatyvių plokščių gamintojai, turi ne vieno nepriklausomo tyrėjo tyrimų rezultatus, įrodančius, kad šis gaminys yra efektyvus didelės santykinės drėgmės aplinkoje.

Aplinka savybių nekeičia

Tradicinės akustinės medžiagos paprastai yra atviros struktūros, nes jos turi priimti ir sugerti garsą, tačiau kai ant jų patenka nešvarumų, kai jas veikia drėgmė, tokių medžiagų akustinės savybės sumažėja. Tai reiškia, kad šioms medžiagoms reikia papildomos apsaugos.

garso izoliavimas MODERNI IZOLIACIJA Whisper„Whisper“ plokštėms jokios papildomos apsaugos nereikia – unikalios struktūros korėta putinto polietileno plokštė „Whisper“ ne tik efektyviai sugeria triukšmą, bet ir laikui bėgant nepraranda savo savybių. Todėl „Whisper“ puikiai pasiteisina agresyviose ir labai triukšmingose aplinkose, kur dirba daug mašinų ir mechanizmų: gamybinėse patalpose, statybų sektoriuje, įrengiant infrastruktūrą ir pan. Šios plokštės efektyviai sugeria ir žemo dažnio triukšmą, todėl jos gali būti naudojamas šildymo, vėdinimo sistemose, transporte. Lauke iš jų galima formuoti sieneles, apsaugančias aplinką nuo statybininkų ar mašinų keliamo triukšmo.

„Whisper“ akustinių plokščių montavimas yra paprastas – nereikia specialių įgūdžių, montavimui galima naudoti dvipusę lipnią juostą, įprastas panašių medžiagų tvirtinimo detales, be to, tai minkštas plastikas, todėl lengvai pjaunamas peiliu. Galima rinktis nuo A iki D garso absorbcijos klasės „Whisper“ plokštes, tad kiekvienai aplinkai nesunkiai įsigysite tinkamiausią ir ekonomiškiausią variantą.

Pagrindinės „Whisper“ savybės

Pagrindinių „Whisper“ plokščių savybių sąrašas yra solidus:
- itin aukštas garso sugerties koeficientas (50 mm storio plokštės koeficientas – net 1);
- didelis atsparumas UV spinduliams;
- akustinių charakteristikų stabilumas drėgnoje aplinkoje;
- tvirta konstrukcija, atsparumas smūgiams;
- atsparumas ugniai (savaime užgęstanti medžiaga);
- neskatina pelėsio vystymosi;
- maža masė,
- greitas ir lengvas montavimas;
- lengvai pjaustoma, frezuojama, gręžiama;
- nepluoštinė struktūra,
- medžiagos paviršių lengva valyti;
- atsparumas druskos, chloro, sodos, alkoholio, vandenilio peroksido turintiems cheminiams valikliams:
- atsparumas šarmams (svarbu kontaktuojant su betono paviršiumi).
Akustinės „Whisper“ plokštės yra 25–50 mm storio. 50 mm storio plokštės 1 kv. m sveria tik 1,7 kg. Tai puikus rodiklis, todėl norint pasiekti atitinkamą triukšmo mažinimo efektą, šios medžiagos reikia mažiau, nei pasirinkus tradicinius sprendimus (poliesteris, mineralinė vata).

garso izoliavimas MODERNI IZOLIACIJA WhisperPlokščių sudėtyje nėra pluoštinių medžiagų, mažai lakiųjų organinių junginių. Jos nedirgina, nesukelia alergijos, neišskiria mikroskopinių kietų dalelių. Danijos technologijos institutas, vykdantis griežtą patalpų mikroklimato ženklinimą („Dansk Indeklima Mærkning“) bei tyrinėjantis į patalpų orą išmetamus statybinių medžiagų, baldų, prietaisų cheminius junginius, nustatė, kad per 15 val. laikotarpį „Whisper“ akustinės plokštės vidutiniškai išmetė 0,02 mg/kv. m. Tai sudaro tik 1 proc. leistinos mažųjų kietųjų dalelių normos. Dėl šių savybių „Whisper“ idealiai tinka ne tik agresyvioms aplinkoms pramonėje, statybose, transporte, bet ir toms patalpoms, kurių aplinkos švarumui keliami labai aukšti reikalavimai.

„Whisper“ plokščių atsparumas lauko sąlygų poveikiui buvo tyrinėtas Austrijos statybos technologijų institute („Bautechnische institute“), kur jos buvo veikiamos UV ir infraraudonaisiais spinduliais, periodiškai apipurškiamos druska ir vandeniu. Tyrimai parodė, kad šių plokščių ilgaamžiškumas lauko sąlygomis yra ilgesnis nei 50 metų.

Dar vieni tyrimai parodė, kad akustinės „Whisper“ plokštės ne tik sugeria garsą, bet pritvirtintos prie sienų padidina jų šilumos nelaidumą.

Neįtikėtinas universalumas

Jau akcentavome veiksmingą „Whisper“ plokščių panaudojimą agresyviose ir itin triukšmingose aplinkose. Todėl būtina paminėti, kad „Whisper“ plokštės tinka įvairiausioms patalpoms.

Pasirinkę žaismingą „Puzzle“ variantą, net mažame savo būsto kambaryje galite įsirengti akustiškai „švarią“ erdvę, iš kurios, bendraujant nuotoliniu būdu su bendradarbiais, partneriais, draugais, į eterį iškeliaus ne triukšmingas fonas, o aiškus jūsų balsas. Biurai, sporto salės, baseinai, posėdžių salės, auditorijos, mokyklų klasės, kino ir koncertų salės – visose šiose patalpose „Whisper“ plokštės efektyviai sugers garso atspindžius ir „išvalys“ patalpą nuo triukšmo. Montavimo variantai gali būti įvairūs: plokštės gali būti pakabintos (tokiu atveju abi jų pusės sugeria garsą), gali būti montuojamos prie sienos, lubose, jas galima naudoti stumdomų sienelių gamybai ir pan.

„Whisper“ plokštės dydis – 2 400 mm x 1 200 mm, storis pasirenkamas atsižvelgianti į patalpos triukšmingumo lygį, pageidaujamą garso absorbcijos klasę. Apvilktos įvairiomis medžiagomis, jos gali būti puikiomis interjero detalėmis, intarpais, žaismingais dizaino elementais.

UAB „Moderni izoliacija“ inf. ir iliustr. 

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...