2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 17:08
Reklama  |  facebook

„YIT Kausta“ metai – nuo nacionalinės bibliotekos iki dedikacijos mažaaukštei statybai

2017-02-20 09:01
Du bendrovės „YIT Kausta“ objektai pelnė aukso medalius konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“. Tai nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija ir gyvenamieji namai „Užupio etiudas“, esantys Vilniaus Polocko gatvėje. Dar vienas bendrovės projektas – „Upės rezidencija“ – sulaukė pripažinimo konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija bendrovei „YIT Kausta“ atnešė vieną iš dviejų bendrovės pelnytų „Lietuvos metų gaminys 2016" aukso medalių. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
YIT, Suomijos statybos kompanija,
Restauruota biblioteka praplėtė tradicinę bibliotekos sampratą

„Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra ypatingos svarbos objektas, kurio rekonstrukcija įmonę įpareigojo dirbti atsakingai, ieškoti geriausių technologinių ir kūrybinių sprendimų, glaudžiai bendradarbiauti su užsakovo atstovais ir darbus atlikti sutartu laiku“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rūmų statybos techninis projektas buvo patvirtintas ir statyba pradėta prieš daugiau negu 60 metų. Projektas, kurio autorius yra architektas V. Anikinas, konstruktorius Č. Strimaitis, buvo parengtas tuometiniame Valstybės projektavimo institute. Bendrovė „YIT Kausta“ rekonstrukcijos darbus pradėjo 2008 m. rudenį, o baigė tik po aštuonerių metų.

Inovacijos, per 60 metų pakeitusios pasaulį, pakeitė ir simboliniu tapusį M. Mažvydo bibliotekos pastatą bei praplėtė bibliotekos teikiamų paslaugų spektrą. Rekonstrukcijos metu į pastatą buvo integruotos modernios technologijos, kurios sudarė galimybes, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, įdiegti naujų paslaugų. Daug daugiau galimybių siūloma ne tik vadinamiesiems tradiciniams bibliotekos lankytojams, bet ir jauniesiems specialistams. Įvairių sričių profesionalai gali bendrauti susitikimų kambariuose, dirbti specialiose bendradarbystės erdvėse, naudotis konferencijų sale ir net aštuoniomis specializuotomis skaityklomis. Darbui ir prasmingam laisvalaikiui yra atvira muzikos įrašų studija, kino salė, meno, parodų ir muzikos erdvės, STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) metodiką taikančios dirbtuvės; veikia ir bibliotekos TV studija.

„Rekonstruojant pastatą, atsižvelgta ir į darbuotojų poreikius: po nauju stogu esančioje palėpėje įrengti darbo kabinetai, taip pat pasitarimų kambariai. Bibliotekose ypač svarbi oro cirkuliacija, tad įdiegta mikroklimato sistema užtikrina geresnę tiek darbuotojų, tiek lankytojų savijautą“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas.

Pagal paveldosaugos reikalavimus atnaujintas pastato fasadas ir kolonos, perkloti granitiniai lauko laiptai. Viduje taip pat naujai įrengti marmuriniai pagrindinio įėjimo ir šoninių laiptinių laiptai. Į pirmojo aukšto vestibiulį grįžo pirmosios lietuviškos knygos autoriaus Martyno Mažvydo skulptūra, o antrojo aukšto fojė galinę sieną puošia dailininko Antano Garbausko sukurtas spalvoto stiklo vitražas, kuris buvo išsaugotas ir atnaujinant pastatą.

Rekonstrukcijos metu išsaugotos pagrindinės bibliotekos erdvės, vietoje senosios pastatyta nauja knygų saugykla. Įrengiant naują saugyklą, prisireikė sudėtingų inžinerinių sprendimų: teko nuardyti dalį stogo ir pro angą kranu iškelti supjaustytos senosios saugyklos dalis. Vėliau buvo keliamos statyboms reikalingos medžiagos ir pastato viduje pastatyta 9 aukštų leidinių saugykla, aukštas techninėms patalpoms, rūsys. Šiuos ir kitus darbus vienu metu atliko daugiau kaip 120 darbininkų.

Sukūrė namus žmonėms, vertinantiems išskirtinę aplinką

Dar vienas bendrovės „YIT Kausta“ objektas – gyvenamieji namai „Užupio etiudas“ – pelnė konkurso ekspertų palankumą. Polocko gatvėje, ant vienos iš Vilniaus kalvų, gyvenimą pradėjo trijų namų kompleksas. Vaizdingoje sostinės vietoje „YIT Kausta“ sukūrė naują gyvenamąją erdvę. Trijų „Užupio etiudo“ namų kompleksas harmoningai įsilieja į Senamiesčio architektūrinę erdvę. 

„Užupio etiudo“ namų kompleksas 

Gyvenamųjų namų kvartalas „Užupio etiudas“ ne tik organiškai įsiliejo į šio unikalaus Vilniaus rajono dermę, bet įnešė ir savo indėlį. „Bendradarbiaujant su menininke Audrone Dambrauskiene, namo aplinką papuošė meno kūriniai, – pasakoja „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas. A. Dambrauskienės sukurtas pano – 2,3 m aukščio ir beveik 7 m ilgio akmens masės lipdinys – imituoja upės tėkmę, dangaus debesis. Norime atkreipti dėmesį į tai, jog menas ir verslas gali dirbti kartu ir suteikti žmonėms daugiau jaukumo ir šilumos. Siekiame, kad tai būtų pavyzdys ir kitiems.“

Vadovaujant architektui Vytautui Janušaičiui, kvartalas suprojektuotas taip, kad sudarytų uždaros erdvės įspūdį. Žavesio naujiesiems namams suteikia šlaitiniai stogai, išskirtiniai mėtų spalvos langai su romantiškomis medinėmis langinėmis, erdvūs balkonai, jaukios terasos bei patys namų fasadai, puošti sodraus šokolado atspalvio klinkeriu. Šių namų bendruomenė gali jaukiai leisti laiką vidiniame namo kieme, kur įrengtos poilsio zonos ir saugios vaikų žaidimo aikštelės, ir grožėtis meno kūriniais.

„Užupio etiudo“ namų kompleksas 

Nuotraukoje dešinėje –  „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas 

Kompleksą „Užupio etiudas“ sudaro trys 2–3 aukštų namai su mansardomis, juose iš viso suprojektuotas 41 butas. Namuose jau kuriasi naujieji gyventojai, kurie įvertino gyvenimo Užupyje kokybę. Daugumos butų savininkai galės didžiuotis atsiveriančia unikalia panorama į senamiesčio stogus ir bažnyčių bokštus. Kiekviename korpuse įrengtas atskiras liftas. Viename iš namų – panoraminis.

Šaltuoju metų laiku šilumą užtikrina butuose įrengti autonominiai dujiniai katilai. Po namais įrengta 49 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Dedikuota mažaaukštei statybai

Praėję metai pažymėti dar vienu bendrovės apdovanojimu. Baigiantis 2016-iesiems, dešimtus metus organizuojamame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) konkurse „Už darnią plėtrą“ buvo paskelbti nugalėtojai.

Bendrovės „YIT Kausta“ antrinės įmonės „YIT Kausta būstas“ projektas „Upės rezidencija“ įvertintas už darnią plėtrą mieste, išlaikant jautrumą gamtinei ir urbanistinei aplinkai.

„Upės rezidencija“

„Upės rezidencija“ – skandinaviškas gyvenimo būdas, elegantiškai ir sumaniai panaudojant laisvus plotus šalia miesto centro, dedikuojant juos mažaaukštei, statybai, kuri šiuo metu itin reta“, – įteikdamas apdovanojimą, apibūdino daugiabučių namų kvartalą sostinės Žirmūnų rajone šalia Neries LNTPA direktorius M. Statulevičius „Upės rezidencija“ buvo įvertinta ir „Verslo žinių“ organizuotame geriausių Baltijos šalių nekilnojamojo turto projektų konkurse, kuriame buvo pripažinta geriausiu gyvenamuoju projektu Baltijos šalyse.

Žingsnis į priekį su BIM

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su žurnalu „Statyba ir architektūra“ organizuotame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“ geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu buvo pripažintas „YIT Kausta“ įgyvendintas gyvenamųjų namų projektas „Naujoji Rivjera“. 
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos