2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 8:53
Reklama  |  facebook

„YIT Kausta“ metai – nuo nacionalinės bibliotekos iki dedikacijos mažaaukštei statybai

2017-02-20 09:01
Du bendrovės „YIT Kausta“ objektai pelnė aukso medalius konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“. Tai nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija ir gyvenamieji namai „Užupio etiudas“, esantys Vilniaus Polocko gatvėje. Dar vienas bendrovės projektas – „Upės rezidencija“ – sulaukė pripažinimo konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija bendrovei „YIT Kausta“ atnešė vieną iš dviejų bendrovės pelnytų „Lietuvos metų gaminys 2016" aukso medalių. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
YIT, Suomijos statybos kompanija,
Restauruota biblioteka praplėtė tradicinę bibliotekos sampratą

„Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra ypatingos svarbos objektas, kurio rekonstrukcija įmonę įpareigojo dirbti atsakingai, ieškoti geriausių technologinių ir kūrybinių sprendimų, glaudžiai bendradarbiauti su užsakovo atstovais ir darbus atlikti sutartu laiku“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rūmų statybos techninis projektas buvo patvirtintas ir statyba pradėta prieš daugiau negu 60 metų. Projektas, kurio autorius yra architektas V. Anikinas, konstruktorius Č. Strimaitis, buvo parengtas tuometiniame Valstybės projektavimo institute. Bendrovė „YIT Kausta“ rekonstrukcijos darbus pradėjo 2008 m. rudenį, o baigė tik po aštuonerių metų.

Inovacijos, per 60 metų pakeitusios pasaulį, pakeitė ir simboliniu tapusį M. Mažvydo bibliotekos pastatą bei praplėtė bibliotekos teikiamų paslaugų spektrą. Rekonstrukcijos metu į pastatą buvo integruotos modernios technologijos, kurios sudarė galimybes, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, įdiegti naujų paslaugų. Daug daugiau galimybių siūloma ne tik vadinamiesiems tradiciniams bibliotekos lankytojams, bet ir jauniesiems specialistams. Įvairių sričių profesionalai gali bendrauti susitikimų kambariuose, dirbti specialiose bendradarbystės erdvėse, naudotis konferencijų sale ir net aštuoniomis specializuotomis skaityklomis. Darbui ir prasmingam laisvalaikiui yra atvira muzikos įrašų studija, kino salė, meno, parodų ir muzikos erdvės, STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) metodiką taikančios dirbtuvės; veikia ir bibliotekos TV studija.

„Rekonstruojant pastatą, atsižvelgta ir į darbuotojų poreikius: po nauju stogu esančioje palėpėje įrengti darbo kabinetai, taip pat pasitarimų kambariai. Bibliotekose ypač svarbi oro cirkuliacija, tad įdiegta mikroklimato sistema užtikrina geresnę tiek darbuotojų, tiek lankytojų savijautą“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas.

Pagal paveldosaugos reikalavimus atnaujintas pastato fasadas ir kolonos, perkloti granitiniai lauko laiptai. Viduje taip pat naujai įrengti marmuriniai pagrindinio įėjimo ir šoninių laiptinių laiptai. Į pirmojo aukšto vestibiulį grįžo pirmosios lietuviškos knygos autoriaus Martyno Mažvydo skulptūra, o antrojo aukšto fojė galinę sieną puošia dailininko Antano Garbausko sukurtas spalvoto stiklo vitražas, kuris buvo išsaugotas ir atnaujinant pastatą.

Rekonstrukcijos metu išsaugotos pagrindinės bibliotekos erdvės, vietoje senosios pastatyta nauja knygų saugykla. Įrengiant naują saugyklą, prisireikė sudėtingų inžinerinių sprendimų: teko nuardyti dalį stogo ir pro angą kranu iškelti supjaustytos senosios saugyklos dalis. Vėliau buvo keliamos statyboms reikalingos medžiagos ir pastato viduje pastatyta 9 aukštų leidinių saugykla, aukštas techninėms patalpoms, rūsys. Šiuos ir kitus darbus vienu metu atliko daugiau kaip 120 darbininkų.

Sukūrė namus žmonėms, vertinantiems išskirtinę aplinką

Dar vienas bendrovės „YIT Kausta“ objektas – gyvenamieji namai „Užupio etiudas“ – pelnė konkurso ekspertų palankumą. Polocko gatvėje, ant vienos iš Vilniaus kalvų, gyvenimą pradėjo trijų namų kompleksas. Vaizdingoje sostinės vietoje „YIT Kausta“ sukūrė naują gyvenamąją erdvę. Trijų „Užupio etiudo“ namų kompleksas harmoningai įsilieja į Senamiesčio architektūrinę erdvę. 

„Užupio etiudo“ namų kompleksas 

Gyvenamųjų namų kvartalas „Užupio etiudas“ ne tik organiškai įsiliejo į šio unikalaus Vilniaus rajono dermę, bet įnešė ir savo indėlį. „Bendradarbiaujant su menininke Audrone Dambrauskiene, namo aplinką papuošė meno kūriniai, – pasakoja „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas. A. Dambrauskienės sukurtas pano – 2,3 m aukščio ir beveik 7 m ilgio akmens masės lipdinys – imituoja upės tėkmę, dangaus debesis. Norime atkreipti dėmesį į tai, jog menas ir verslas gali dirbti kartu ir suteikti žmonėms daugiau jaukumo ir šilumos. Siekiame, kad tai būtų pavyzdys ir kitiems.“

Vadovaujant architektui Vytautui Janušaičiui, kvartalas suprojektuotas taip, kad sudarytų uždaros erdvės įspūdį. Žavesio naujiesiems namams suteikia šlaitiniai stogai, išskirtiniai mėtų spalvos langai su romantiškomis medinėmis langinėmis, erdvūs balkonai, jaukios terasos bei patys namų fasadai, puošti sodraus šokolado atspalvio klinkeriu. Šių namų bendruomenė gali jaukiai leisti laiką vidiniame namo kieme, kur įrengtos poilsio zonos ir saugios vaikų žaidimo aikštelės, ir grožėtis meno kūriniais.

„Užupio etiudo“ namų kompleksas 

Nuotraukoje dešinėje –  „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas 

Kompleksą „Užupio etiudas“ sudaro trys 2–3 aukštų namai su mansardomis, juose iš viso suprojektuotas 41 butas. Namuose jau kuriasi naujieji gyventojai, kurie įvertino gyvenimo Užupyje kokybę. Daugumos butų savininkai galės didžiuotis atsiveriančia unikalia panorama į senamiesčio stogus ir bažnyčių bokštus. Kiekviename korpuse įrengtas atskiras liftas. Viename iš namų – panoraminis.

Šaltuoju metų laiku šilumą užtikrina butuose įrengti autonominiai dujiniai katilai. Po namais įrengta 49 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Dedikuota mažaaukštei statybai

Praėję metai pažymėti dar vienu bendrovės apdovanojimu. Baigiantis 2016-iesiems, dešimtus metus organizuojamame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) konkurse „Už darnią plėtrą“ buvo paskelbti nugalėtojai.

Bendrovės „YIT Kausta“ antrinės įmonės „YIT Kausta būstas“ projektas „Upės rezidencija“ įvertintas už darnią plėtrą mieste, išlaikant jautrumą gamtinei ir urbanistinei aplinkai.

„Upės rezidencija“

„Upės rezidencija“ – skandinaviškas gyvenimo būdas, elegantiškai ir sumaniai panaudojant laisvus plotus šalia miesto centro, dedikuojant juos mažaaukštei, statybai, kuri šiuo metu itin reta“, – įteikdamas apdovanojimą, apibūdino daugiabučių namų kvartalą sostinės Žirmūnų rajone šalia Neries LNTPA direktorius M. Statulevičius „Upės rezidencija“ buvo įvertinta ir „Verslo žinių“ organizuotame geriausių Baltijos šalių nekilnojamojo turto projektų konkurse, kuriame buvo pripažinta geriausiu gyvenamuoju projektu Baltijos šalyse.

Žingsnis į priekį su BIM

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su žurnalu „Statyba ir architektūra“ organizuotame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“ geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu buvo pripažintas „YIT Kausta“ įgyvendintas gyvenamųjų namų projektas „Naujoji Rivjera“. 
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-05-29 15:32
Jau 23-iąjį kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų eksportuotojas“ nominantai. 2023 m. eksporto lyderiais pripažintos 7 įmonės dvejose įmonių grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos