2023 vasario 7 d. antradienis, 23:31
Reklama  |  facebook

„YIT Kausta“ metai – nuo nacionalinės bibliotekos iki dedikacijos mažaaukštei statybai

2017-02-20 09:01
Du bendrovės „YIT Kausta“ objektai pelnė aukso medalius konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“. Tai nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija ir gyvenamieji namai „Užupio etiudas“, esantys Vilniaus Polocko gatvėje. Dar vienas bendrovės projektas – „Upės rezidencija“ – sulaukė pripažinimo konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukcija bendrovei „YIT Kausta“ atnešė vieną iš dviejų bendrovės pelnytų „Lietuvos metų gaminys 2016" aukso medalių. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
YIT, Suomijos statybos kompanija,
Restauruota biblioteka praplėtė tradicinę bibliotekos sampratą

„Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra ypatingos svarbos objektas, kurio rekonstrukcija įmonę įpareigojo dirbti atsakingai, ieškoti geriausių technologinių ir kūrybinių sprendimų, glaudžiai bendradarbiauti su užsakovo atstovais ir darbus atlikti sutartu laiku“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rūmų statybos techninis projektas buvo patvirtintas ir statyba pradėta prieš daugiau negu 60 metų. Projektas, kurio autorius yra architektas V. Anikinas, konstruktorius Č. Strimaitis, buvo parengtas tuometiniame Valstybės projektavimo institute. Bendrovė „YIT Kausta“ rekonstrukcijos darbus pradėjo 2008 m. rudenį, o baigė tik po aštuonerių metų.

Inovacijos, per 60 metų pakeitusios pasaulį, pakeitė ir simboliniu tapusį M. Mažvydo bibliotekos pastatą bei praplėtė bibliotekos teikiamų paslaugų spektrą. Rekonstrukcijos metu į pastatą buvo integruotos modernios technologijos, kurios sudarė galimybes, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, įdiegti naujų paslaugų. Daug daugiau galimybių siūloma ne tik vadinamiesiems tradiciniams bibliotekos lankytojams, bet ir jauniesiems specialistams. Įvairių sričių profesionalai gali bendrauti susitikimų kambariuose, dirbti specialiose bendradarbystės erdvėse, naudotis konferencijų sale ir net aštuoniomis specializuotomis skaityklomis. Darbui ir prasmingam laisvalaikiui yra atvira muzikos įrašų studija, kino salė, meno, parodų ir muzikos erdvės, STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) metodiką taikančios dirbtuvės; veikia ir bibliotekos TV studija.

„Rekonstruojant pastatą, atsižvelgta ir į darbuotojų poreikius: po nauju stogu esančioje palėpėje įrengti darbo kabinetai, taip pat pasitarimų kambariai. Bibliotekose ypač svarbi oro cirkuliacija, tad įdiegta mikroklimato sistema užtikrina geresnę tiek darbuotojų, tiek lankytojų savijautą“, – sako bendrovės „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas.

Pagal paveldosaugos reikalavimus atnaujintas pastato fasadas ir kolonos, perkloti granitiniai lauko laiptai. Viduje taip pat naujai įrengti marmuriniai pagrindinio įėjimo ir šoninių laiptinių laiptai. Į pirmojo aukšto vestibiulį grįžo pirmosios lietuviškos knygos autoriaus Martyno Mažvydo skulptūra, o antrojo aukšto fojė galinę sieną puošia dailininko Antano Garbausko sukurtas spalvoto stiklo vitražas, kuris buvo išsaugotas ir atnaujinant pastatą.

Rekonstrukcijos metu išsaugotos pagrindinės bibliotekos erdvės, vietoje senosios pastatyta nauja knygų saugykla. Įrengiant naują saugyklą, prisireikė sudėtingų inžinerinių sprendimų: teko nuardyti dalį stogo ir pro angą kranu iškelti supjaustytos senosios saugyklos dalis. Vėliau buvo keliamos statyboms reikalingos medžiagos ir pastato viduje pastatyta 9 aukštų leidinių saugykla, aukštas techninėms patalpoms, rūsys. Šiuos ir kitus darbus vienu metu atliko daugiau kaip 120 darbininkų.

Sukūrė namus žmonėms, vertinantiems išskirtinę aplinką

Dar vienas bendrovės „YIT Kausta“ objektas – gyvenamieji namai „Užupio etiudas“ – pelnė konkurso ekspertų palankumą. Polocko gatvėje, ant vienos iš Vilniaus kalvų, gyvenimą pradėjo trijų namų kompleksas. Vaizdingoje sostinės vietoje „YIT Kausta“ sukūrė naują gyvenamąją erdvę. Trijų „Užupio etiudo“ namų kompleksas harmoningai įsilieja į Senamiesčio architektūrinę erdvę. 

„Užupio etiudo“ namų kompleksas 

Gyvenamųjų namų kvartalas „Užupio etiudas“ ne tik organiškai įsiliejo į šio unikalaus Vilniaus rajono dermę, bet įnešė ir savo indėlį. „Bendradarbiaujant su menininke Audrone Dambrauskiene, namo aplinką papuošė meno kūriniai, – pasakoja „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas. A. Dambrauskienės sukurtas pano – 2,3 m aukščio ir beveik 7 m ilgio akmens masės lipdinys – imituoja upės tėkmę, dangaus debesis. Norime atkreipti dėmesį į tai, jog menas ir verslas gali dirbti kartu ir suteikti žmonėms daugiau jaukumo ir šilumos. Siekiame, kad tai būtų pavyzdys ir kitiems.“

Vadovaujant architektui Vytautui Janušaičiui, kvartalas suprojektuotas taip, kad sudarytų uždaros erdvės įspūdį. Žavesio naujiesiems namams suteikia šlaitiniai stogai, išskirtiniai mėtų spalvos langai su romantiškomis medinėmis langinėmis, erdvūs balkonai, jaukios terasos bei patys namų fasadai, puošti sodraus šokolado atspalvio klinkeriu. Šių namų bendruomenė gali jaukiai leisti laiką vidiniame namo kieme, kur įrengtos poilsio zonos ir saugios vaikų žaidimo aikštelės, ir grožėtis meno kūriniais.

„Užupio etiudo“ namų kompleksas 

Nuotraukoje dešinėje –  „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas 

Kompleksą „Užupio etiudas“ sudaro trys 2–3 aukštų namai su mansardomis, juose iš viso suprojektuotas 41 butas. Namuose jau kuriasi naujieji gyventojai, kurie įvertino gyvenimo Užupyje kokybę. Daugumos butų savininkai galės didžiuotis atsiveriančia unikalia panorama į senamiesčio stogus ir bažnyčių bokštus. Kiekviename korpuse įrengtas atskiras liftas. Viename iš namų – panoraminis.

Šaltuoju metų laiku šilumą užtikrina butuose įrengti autonominiai dujiniai katilai. Po namais įrengta 49 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Dedikuota mažaaukštei statybai

Praėję metai pažymėti dar vienu bendrovės apdovanojimu. Baigiantis 2016-iesiems, dešimtus metus organizuojamame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) konkurse „Už darnią plėtrą“ buvo paskelbti nugalėtojai.

Bendrovės „YIT Kausta“ antrinės įmonės „YIT Kausta būstas“ projektas „Upės rezidencija“ įvertintas už darnią plėtrą mieste, išlaikant jautrumą gamtinei ir urbanistinei aplinkai.

„Upės rezidencija“

„Upės rezidencija“ – skandinaviškas gyvenimo būdas, elegantiškai ir sumaniai panaudojant laisvus plotus šalia miesto centro, dedikuojant juos mažaaukštei, statybai, kuri šiuo metu itin reta“, – įteikdamas apdovanojimą, apibūdino daugiabučių namų kvartalą sostinės Žirmūnų rajone šalia Neries LNTPA direktorius M. Statulevičius „Upės rezidencija“ buvo įvertinta ir „Verslo žinių“ organizuotame geriausių Baltijos šalių nekilnojamojo turto projektų konkurse, kuriame buvo pripažinta geriausiu gyvenamuoju projektu Baltijos šalyse.

Žingsnis į priekį su BIM

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su žurnalu „Statyba ir architektūra“ organizuotame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2016“ geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu buvo pripažintas „YIT Kausta“ įgyvendintas gyvenamųjų namų projektas „Naujoji Rivjera“. 
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-22 07:28
Įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo biurų ir mažmeninės prekybos pastato „VIA VIKA“ fasadą, kuris neturi analogų Šiaurės ir Rytų Europoje. Šis Norvegijoje, Osle, įgyvendintas projektas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ įmonei „Staticus“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2022-12-21 17:06
Vilnius išsirinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus, kuriančius Kalėdų nuotaiką mieste tvariai ir jaukiai. Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių.
nuotrauka
2022-12-16 12:20
Tradiciniame „Lietuvos metų gaminys 2022“ konkurse įmonė „YIT Lietuva“ pelnė du aukso medalius. Aukščiausiais apdovanojimais buvo įvertinti polimerų gamyklos „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje „Raitininkų sodas“ projektai.
nuotrauka
2022-12-14 16:47
Gruodžio 14 d. 26-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Apdovanojimams penkiose vertinimo kategorijose buvo nominuoti 84 gaminiai, kaip ir kasmet, lyderio pozicijas išlaikė maisto ir pašarų pramonė – į šią kat...
nuotrauka
2022-12-13 08:18
Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT objektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 15 metus.
nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-10 08:29
Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos