2021 gegužės 13 d. ketvirtadienis, 12:12
Reklama  |  facebook

„YIT Lietuva“. Ką būtina žinoti vairuotojams, įsibėgėjant kelio darbų sezonui?

2021-04-23 11:54
Jau nuo kovo vidurio Lietuvoje prasidėjo kelininkų sezonas, kuris tęsis iki pat gruodžio. Nors jo įkarštis tradiciškai planuojamas vasarą, o asfaltavimo darbuotojai intensyviau imasi vėlyvą rudenį, šiuo metu kelio darbai sparčiai įsibėgėja.
nuotrauka
„YIT Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Todėl specialistai ragina vairuotojus būti itin atidiems, sekti informaciją apie eismo pokyčius ir saugoti tiek save, tiek kelininkus. Anot ekspertų, tik važiavimas leistinu greičiu, taisyklių paisymas ir dėmesingumas užtikrina galimų nelaimių prevenciją keliuose.

Atidumo vis dar trūksta

Nors informacijos apie kelių remontą – apstu ir vairuotojai gali tinkamai pasiruošti kelionei, kelių tiesimo, remonto ir dangos atnaujinimo darbus vykdančios bendrovės „YIT Lietuva“ infrastruktūros verslo vadovas Aurelijus Braželis pastebi, jog eismo dalyviai kelininkų atžvilgiu vis dar neretai stokoja tolerancijos bei kantrybės. Tačiau, anot pašnekovo, reiktų atsižvelgti, kad darbus lemia daugybė dedamųjų, todėl ne visus procesus pavyksta numatyti iš anksto.

„Kelio darbų trukmė priklauso nuo daugybės faktorių – projekto kokybės, rangovo pasiruošimo ir kompetencijos, techninės priežiūros, medžiagų tiekimo, oro sąlygų, užsakovo požiūrio ir kitų veiksnių. Dalį jų galime prognozuoti, tačiau visuomet yra tikimybė, kad kažkas pasikeis ir projekto trukmė taip pat koreguosis“, – cituojamas A. Braželis.

„YIT Lietuva“ atstovas atkreipia dėmesį – padėti kelininkams gali kiekvienas vairuotojas. Tai padaryti, pirmiausia, galima atkreipiant dėmesį į kelio ženklus, šviesoforus ir kitus ribojimus.

„Nors vairuotojų sąmoningumas kasmet auga, vis dar nemaža rizika išlieka būti nepastebėtiems kelyje. Statistika rodo, jog pastaraisiais metais įvyksta daug nelaimių, kurių priežastis – neatidumas. Kelyje dirbantys darbuotojai nukenčia dėl to, kad dėmesys vairuojant sutelkiamas ne į eismo pokyčius, o mobiliuosius telefonus ar kitus įrenginius“, – akcentuoja A. Braželis.

Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės antrosios kuopos vadas Donatas Mankauskas teigia, kad tarp pažeidimų, kuriuos vairuotojai daro kelių darbų metu, dažniausiai viršijamas leistinas greitis. „Jei vyksta didesni kelio remonto darbai, statomas šviesoforas ir ribojamas eismas. Visgi pasitaiko, kad net užsidegus raudonai šviesai, vairuotojai nestoja ir bando važiuoti toliau“, – teigia kelių policijos pareigūnas.

Anot D. Mankausko, cituojamo įmonės pranešime, laimei, rimtų eismo įvykių remontuojamuose kelio ruožuose pasitaiko retai, tačiau vairuotojams, pažeidžiantiems kelių eismo taisykles remontuojamuose kelio ruožuose, taikomos įprastos taisyklėse numatytos bausmės.

Saugumas – pagrindinis prioritetas


D. Mankausko teigimu, dažniausia nelaimių priežastis – nukreiptas nuo kelio dėmesys. Anot policininko, nesvarbu, ar važiuojama įprastu keliu, ar tokiu, kur atliekami kelio darbai – užsiėmimas pašaliniais dalykais visuomet padidina nelaimių riziką.

„Įsivaizduokime magistralėje vykstantį kelio remontą ir vairuotoją, važiuojantį 110 km/h greičiu – jei pastarasis nukreips dėmesį bent porai sekundžių, jis nepastebės atsiradusių ženklų, staiga susiaurėjusio kelio ir pan. Taip gali nutikti nelaimė“, – pasakoja policijos atstovas, įsitikinęs, kad geriausia vairuotojų pagalba kelininkams – dėmesingumas.

Rimantas Baravykas, laikinai einantis Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo pareigas, teigia, kad sostinės vairuotojus saugiau važinėti skatina kartais mažai pastebimi sprendimai. Vienas tokių sprendimų – sumani šviesoforų valdymo sistema.

„Neretai ji skaičiuoja važiavimo greitį. Tarkime, du vairuotojai važiuoja 60 km/h greičiu, o trečiasis nulekia 90 km/h. Sistema tai užfiksuoja, perskaičiuoja eismą ir prie kito šviesoforo jie visi sustoja. Dėl vieno vairuotojo noro važiuoti greičiau. Tai kasdienis pavyzdys apie požiūrį į eismo saugumą. Todėl kitąmet jau pradėsime mieste taikyti vidutinio greičio kontrolę. Tikimės, jog tai leis išvengti ir kamščių, ir pagerins darbo sąlygas kelininkams“, – pasakoja R. Baravykas.

Iki kol mieste atsiras vidutinio greičio kontrolė, padėsianti ir kelininkams, A. Braželis įvardija, kaip pastarieji planuoja savo darbo dieną.

„Jei objektas yra mieste, darbai pradedami pasibaigus rytiniam eismo pikui ir baigiami prieš pat vakarinį. Specializuoti darbai – asfalto dangos frezavimas, asfalto klojimas – atliekami naktimis arba savaitgaliais. Tuomet, kai eismo intensyvumas yra mažiausias. Sudėtingiausi darbai – viešojo transporto juostose. Čia pradedame dirbti po paskutinio troleibuso reiso ir gatvę paruošiame pirmojo startui. Savo ruožtu darbus užmiestyje vykdome įrengę statybvietes, sustatę šviesoforus. Tačiau, kur bebūtume, rūpinamės tiek vairuotojų, tiek savo darbuotojų saugumu. Statome kelio ženklus, užtvarus, šviesoforus, pasitelkiame eismo reguliuotojus ir kitas priemones“, – apibendrina A. Braželis.

Informacijos – daugybė


Darbų sezoną jau pradėję kelininkai vairuotojams primena – visa informacija apie eismo pokyčius yra ypač lengvai surandama. Todėl YIT Lietuva“ vadovas A. Braželis ragina nuolatos patikrinti www.eismoinfo.lt svetainę.

„Joje galima rasti visą informaciją apie vykdomą kelių rekonstrukciją bei eismo ribojimus Šią informaciją skelbia ir radijo programos. Taip pat rekomenduojame naudotis išmaniosiomis navigacijos programėlėmis. Jose pateikiami aktualūs duomenys apie atliekamus darbus“, – pataria A. Braželis.

Savo ruožtu, R. Baravykas sostinės vairuotojus ragina tikrinti Vilniaus savivaldybės interneto svetainę www.vilnius.lt. Joje galima rasti tiek reikiamus duomenis, tiek interaktyvų planuojamų bei atliekamų darbų žemėlapį. Informacija apie eismą sostinėje nuolatos skelbiama ir įmonės „Susisiekimo paslaugos“ interneto svetainėje www.vilniustransport.lt.

„Vairuotojams taip pat siūlau stebėti keliuose esančias elektronines informacines lentas. Jose rašoma, kokiose gatvėse remonto darbai yra atliekami“, – priduria R. Baravykas.

Į kelių remonto darbus nurodančias programėles ir informacijos šaltinius atkreipti dėmesį pataria ir D. Mankauskas, teigdamas, kad artėjantis vasaros kelio darbų sezonas tikrai pareikalaus iš vairuotojų kantrybės: „Tikrai teks kur nors stabtelėti ir palaukti, tačiau minėtos programėlės gali labai praversti iš anksto planuojantis keliones.“
Statybunaujienos.lt
Žymės  Kelio darbai
Infrastruktūra

nuotrauka
2021-05-13 11:30
Į Klaipėdos uostą atgabentas ir ketvirtadienį, gegužės 13 d., į baržą pakrautas autotransformatorius, skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui.
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-10 10:43
Kaip daugiabučiams sutaupyti daugiau – didinti pastato energinį efektyvumą ar statyti saulės kolektorius? Naujas Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) atliktas tyrimas rodo, kad šiandien investuoti į šiluminių saulės kolektorių sistemas karštam vandeniui ruošti yra finansiškai nenaudinga, nes ...
nuotrauka
2021-05-07 11:03
Grandiozinė Liepkalnio g. – Žirnių g. – Minsko pl. sankryžos rekonstrukcija pasiekė finišo tiesiąją. Jau savaitgalį, nuo gegužės 8-9 d. (priklauso nuo oro sąlygų) darbų vietoje bus pakeistas eismo organizavimas, po kurio eismas iš dalies bus leidžiamas naujuoju tuneliu ir viaduku.
nuotrauka
2021-05-05 16:06
Visuomenė kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus parengtiems Via Baltica ruožo nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstravimo projektams. Gyventojai bus supažindinami ir galės teikti siūlymus dėl kiekvieno iš keturių ruožų rekonstravimo projekto atskirai.
nuotrauka
2021-04-29 14:45
Vilniaus „Grinda“ ėmėsi paviršinių nuotekų tinklo rekonstrukcijos metu suplanuotų 3 atskirų valymo įrenginių statybos darbų.
nuotrauka
2021-04-29 08:10
Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija), išanalizavusi kelio statinių apžiūrų, stebėjimo ir bandymų rezultatus, atnaujino tiltų, viadukų, estakadų, tunelių, esančių valstybinės reikšmės keliuose, statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto projektų planavimo,...
nuotrauka
2021-04-26 09:35
Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Kėdainių ir Jonavos rajonų savivaldybės bei verslo bendruomenė diskutavo apie europinio standarto geležinkelio linijos tiesimo planus nuo Kauno iki Lietuvos ir Latvijos sienos, taip pat apie „Rail Balticos“ įtaką regiono plėtrai ir investicijoms. Šie infrastrukt...
nuotrauka
2021-04-22 09:45
Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
nuotrauka
2021-04-21 08:49
Praėjusiais metais Neringos savivaldybės taryba pritarė efektyvaus atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektų įgyvendinimui pagal Klimato kaitos programą. Numatoma, kad Neringos savivaldybės administracijoje, Neringos muziejuose, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Neringos pirminiame sveikat...
nuotrauka
2021-04-19 11:03
Augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
nuotrauka
2021-04-15 10:13
Prekybos centro ir biurų komplekse „Domus Pro“ įrengta ir pradėjo veikti saulės elektrinė, kurios galia siekia 222 kW. Jos pagaminama elektra patenkins iki dešimtadalio prekybos centro suvartojamos elektros energijos poreikio. Nekilnojamojo turto fondo „Baltic Horizon Fund“ valdomas „Domus Pro“ yra ...
nuotrauka
2021-04-08 15:43
Saulės energetikai skaičiuoja, kad pastaruoju metu vis daugiau saulės elektrines įsirengusių žmonių nori montuoti papildomus saulės modulius. Dabar tuo domisi maždaug kas septintas pasistatęs saulės elektrinę. Dažniausios priežastys – karantino laikotarpiu išaugusios arba pirmos elektrinės įrengimo ...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 15:05
Siekiant užtikrinti saugią ir nepertraukiamą Palangos oro uosto veiklą bei išvengti skrydžių ribojimų dėl susidėvėjusios infrastruktūros, šio oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo bei riedėjimo takams ir peronui rekonstruoti skiriama 10,25 mln. eurų. Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė,...
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-04-02 11:36
Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.
nuotrauka
2021-04-01 13:40
Kovo 31 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl institucijų veiksmų galimai stabdant vėjo jėgainių plėtros projektus“. Minėtą parlamentinės kontrolės klausimą įtraukti į darbotvarkę paskatino gauti raštai iš Lietuvos verslo konfederacijos (LVF) ...
nuotrauka
2021-03-30 11:44
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paslaugų teikėjus kviečia dalyvauti rinkos konsultacijoje dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo.
nuotrauka
2021-03-29 13:24
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ), kaip rašoma įmonės pranešime, po daugelio planinių ir papildomų bandymų bei nepriklausomų ekspertų vertinimų įrodė, kad atitinka aukščiausius aplinkosaugos standartus, taikomus visoje Europos Sąjungoje.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra