2024 kovo 3 d. sekmadienis, 3:40
Reklama  |  facebook

„Zaha Hadid Architects“ architektai įvertino verslo centro Vilniuje statybas

2023-10-11 12:14
Nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Hanner“ plėtojamo „Business Stadium Central“ statybos įgauna pagreitį – jau iškilo du pirmieji pastato aukštai. Darbų eigą įvertino Vilniuje apsilankę projekto autoriai, pasaulinio garso biuro „Zaha Hadid Architects“ architektai Ludovico Lombardi ir Michele Salvi.
nuotrauka
„Hanner" vizualizacija


Minimos įmonės
Hanner, UAB
Zaha Hadid Architects (Londonas),
„Ambicingas projektas sostinės centre sparčiai kyla – darbai vyksta netgi greičiau nei planuota. Jį projektavę architektai pirmą kartą gyvai aplankė statybvietę ir susipažino su geriausio ir patraukliausio verslo centro Lietuvoje statybų eiga“, – sako „Hanner“ pranešime cituojamas valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Susitikimai su architektais kas savaitę vyksta nuotoliniu būdu, o šio vizito tikslas – apžiūrėti konstrukcijas prieš pradedant montuoti fasadą. Jo montavimas bus pradėtas kitų metų pradžioje.

Nuo koncepcijos iki konstrukcijų


Ludovico Lombardi, ZHA direktoriaus pavaduotojas, kalba, kad apsilankyti verslo centro statybose ir įvertinti kokybę yra svarbu keliais aspektais.

„Architektams visada svarbus metas, kai projektas iš brėžinių pradeda virsti realiu statiniu. Apsilankę Vilniuje pamatėme, kaip sparčiai vyksta šio pastato statybos – apėjome abu virš žemės iškilusius aukštus. Įsitikinome, kaip preciziškai dirba rangovai, kokios kokybiškos medžiagos naudojamos“, – teigia pranešime pacituotas L. Lombardi.

Statybų progresas architektams padeda suprasti, ar jų sumanymai įgyvendinami taip, kaip suplanuota, be to, realus vaizdas gali nulemti ir tam tikrus projektinius pakeitimus. Apžiūrėję vidaus erdves architektai gali geriau matyti interjero sprendimų išpildymą.

Vilniaus architektūrinio veido formavimas

ZHA vyresnysis partneris Michele Salvi pabrėžia, kad jiems labai malonu vystyti šį ambicingą projektą Lietuvos sostinėje.

„Vilnius yra labai europietiškas miestas, kartu turintis savitą kultūrinį braižą. Čia matome skirtingų architektūrinių ir kultūrinių sluoksnių mišinį. Mums, kaip architektams, labai įdomu projektuoti pastatus Lietuvos sostinėje. Džiaugiamės, kad turime galimybę prisidėti prie Vilniaus architektūros kūrimo“, – cituojamas M. Salvi.

Apie 10 tūkst. kv. metrų stiklinis verslo centro fasadas suprojektuotas taip, kad tarsi atspindėtų judesį, jame nėra jokių tiesių linijų. Tai – unikalus architektūrinis sprendimas, kurio įgyvendinimas yra tam tikras iššūkis statytojams. Pasak architektų, šį sprendimą įkvėpė šalia esančių Sporto rūmų stogo forma.

„Hanner"„Hanner" nuotr.

„Pastato konstrukcijos sumanymas kilo apžiūrėjus erdves ir pamačius Sporto rūmus. Jų stogas yra tarsi bangos formos. Norėjome šį judesio momentą perteikti ir savo projekte, todėl visas fasadas yra lenktas, nėra tiesių linijų, balkonai ir terasos yra išlenkti. Žinoma, tiesioginės sąsajos tarp pastatų nėra, tačiau pamatyti idėjos tęsinį galima“, – pasakoja L. Lombardi.

Dėmesys žaliosioms erdvėms

Pasaulinės tendencijos rodo, kad verslo centrų darbuotojai nori ne tik patogių darbo vietų, bet ir poilsio zonų, kuriose galėtų leisti laisvalaikį. Pasak L. Lombardi, verslo centre Vilniuje daug dėmesio bus skirta atvirosioms erdvėms, kiekvienas biuras turės terasas arba balkonus. Bendras jų plotas sieks daugiau nei 5 tūkst. kv. m.

Beveik 24 tūkst. kv. metrų ploto verslo centro viduje suplanuotas ir žiemos sodas su atskira ekosistema. Tai prisidės prie kokybiško erdvių išpildymo. Aplink verslo centrą taip pat bus sukurtos žaliosios erdvės, želdynams numatyta skirti ne mažiau kaip 4 320 kv. m.

Viršutiniuose pastato aukštuose, iš kurių atsivers vaizdai į Gedimino pilį ir senamiestį, bus įrengtas sporto klubas ir du baseinai – vienas iš jų vaikams. Pastatas bus A++ energinės klasės ir atitiks žaliųjų pastatų standartus. Jo poreikiams bus naudojama tik žalioji energija.

Verslo centro statybas planuojama baigti 2025 m. II ketv., investicijos į projektą sieks 60 mln. eurų.

Naujasis verslo centras bus Rinktinės g. įsikūrusio verslo kvartalo „Business Stadium“ centrinis pastatas. Šiame kvartale „Hanner“ jau yra išvysčiusi tris verslo centrus – „Business Stadium West“, „Business Stadium North“ ir „Business Stadium North East“, taip pat – „Courtyard by Marriott“ viešbutį. Verslo kvartale iš viso bus įrengta daugiau kaip 100 tūkst. kv. m biurų. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras