2020 gegužės 25 d. pirmadienis, 0:58
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kaip išsirinkti lauko židinį – malonų pasibuvimui ir nepakartojamą maistui ruošti?

2016-05-31 13:12
Vasarą norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, sodybos kieme. Gamtoje net maistas atrodo skanesnis, ypač paruoštas tiesiog ant žarijų. Tam praverčia paprasčiausios šašlykinės. Tačiau tenka gintis nuo dūmų. Ir kepsniai ne visada pavyksta – apačia svyla, viršus – vėsta; neįmanoma reguliuoti grotelių aukščio. Visai kas kita – lauko židiniai.
nuotrauka
Maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. UAB „Kad nebūtų šalta“ iliustr.


Minimos įmonės
Kad nebūtų šalta, UAB
Lauko židiniai sukuria idealias sąlygas maloniai vakaroti lauke, mėgaujantis gardžiais kepsniais, šašlykais ir kitais mėgiamais kepiniais. Pamirškite akis graužiančius dūmus.

Renkantis lauko židinį, reikėtų atkreipti dėmesį į jo tipą. Židinių yra kelių rūšių ir tipų.

Lauko židinių tipai:

Pigiausi yra židiniai, kūrenami vien tik medžio anglimis, kurios apšlakstomos uždegimo skysčiu. Tokiuose židiniuose jokiu būdu negalima kūrenti malkų. Jeigu to nepaisysite, židinys iš karto sutrūks, kadangi gaus per daug kaitros ir ilgainiui visai subyrės. Tokie židiniai palyginti nebrangūs (jie kainuoja iki 500 eurų).

Kitos grupės židiniai, kuriuos siūlo bendrovė „Kad nebūtų šalta“, yra italų gamintojo „Palazzetti“, kurio atstovu ji yra. Šie židiniai kūrenami taip pat medžio anglimis, bet dar galima pridėti ir 2 kg malkų. Jos palaiko aukštesnę kepimo temperatūrą, sudaro papildomų žarijų. Vien malkų tokiuose židiniuose kūrenti negalima!

Trečiosios rūšies lauko židinius galima kūrenti ir malkomis, ir medžio anglimis. Tokius židinius siūlo tiek italų gamintojai „Palazzetti“, tiek vokiečių gamintojai „Buscbeck“.

Itališka „Palazzetti“ produkcija pasaulyje žinoma jau daugiau kaip 50 metų. Nuo 2007 metų buvo sukurta „Palazzetti in giardino“ linija, skirta vien tik lauko židiniams. Rinkdamiesi „Palazzetti“ produkciją, renkatės aukštos kokybės gaminį, kuriame puiki išvaizda dera su praktiškumu.

Tokiuose lauko židiniuose su papildomais gamintojo priedais galima kepti, ką tik užsigeidžiate. Šie židiniai skirti ne tik kepti, bet ir mėgautis ugnies žaismu bei šiluma. Juose maistas kepa daug vienodžiau, nes įkaitęs betoninis židinys spinduliuoja šilumą iš visų pusių. Tokių židinių pakura yra iš aliuminizuoto kalcio betono, o viršus – iš armuoto betono.

Šie židiniai turi ir greitą degimo sistemą – pelenų išvalymo dėžutę su papildomo oro cirkuliacija bei dvigubą galinę sienelę, dėl kurios lauko židinys yra atsparesnis aukštoms temperatūroms. Todėl toks lauko židinys yra ilgaamžis. 

Nuotraukoje kairėje – Vienas iš mėgiamiausių Lietuvoje, išskirtinės išvaizdos itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Diva“ su aukštų temperatūrų orkaite.


Itališkas „Palazzetti“ lauko židinys „Gargano 3“ su atskira kūrenama orkaite.

Itališki „Palazzetti“ židiniai išskirtiniai ir tuo, kad kai kurie modeliai gali būti su dviejų tipų orkaitėmis: atskirai kūrenamos ir aukštų temperatūrų orkaitės, kurios įkaista nuo grilio skleidžiamos liepsnos.

Baigiantis šiltajam metų sezonui, minėto tipo lauko židinius rekomenduojame uždengti „paltuku“. Jį nuėmus, kepsnių ant grotelių ar kitokių patiekalų lauko židinyje galima išsikepti ir žiemą.

Ketvirtos rūšies lauko židiniai – tai išskirtinės išvaizdos ir dizaino lauko židiniai-picų kepimo krosnys. Jas taip pat gamina italai – „Alfa Pizza“. Šiuolaikiškos ir kokybiškos lauko krosnys „Alfa Pizza“ gaminamos jau 37 metus.

„Alfa Pizza“ – tai lauko židinys, lauko krosnis ir picų kepimo krosnis viename. Tokia krosnis yra ilgaamžė, ji pagaminta iš specialių karščiui atsparių medžiagų – šamotinio molio, keramzito, karščiui atsparaus betono, nerūdijančio plieno ir kitų medžiagų. Įkaitęs krosnies kupolas ir padas lėtai ir tolygiai spinduliuoja karštį, todėl maisto ruošimas šiame lauko židinyje vyksta net trimis būdais:

  • Tiesioginis karštis nuo ugnies apskrudina;
  • Specialus šamotiniu moliu padengtas padas švelniai perduoda šilumą iš apačios;
  • Karšto oro konvekcija pašalina perteklinę drėgmę iš viršaus.

Italų gamintojo „Alfa Pizza“ picų kepimo krosnis-lauko židinys „Fiesta Barbecue“ turi didžiulę pakurą, kuri leidžia vienu metu iškepti net 8 picas.

Tokiu būdu gaminamas maistas „Alfa Pizza“ lauko krosnyje nesudega, neišdžiūsta – išlieka sultingas ir skanus. „Alfa Pizza“ lauko krosnis – puiki alternatyva įprastoms šašlykinėms, kuriose maistas kepa kelis kartus ilgiau, o gaminamo maisto asortimentas yra ribotas. To nepasakysi apie „Alfa Pizza“ lauko krosnis, kuriose galima kepti visa, ko užsimanai – nuo duonos iki įvairiausių mėsos patiekalų ir t.t. Atitinkamose lauko krosnyse kepimo temperatūra pasiekiama vos per 15min.

„Alfa Pizza“ lauko židinį-krosnį lengvą transportuoti, beveik visi modeliai yra ant ratukų. Bendrovė „Kad nebūtų šalta“ pasitiki savo parduodamu produktu 100 procentų, todėl rimtam klientui galime užkurti krosnį ir viską parodyti praktiškai.

Linkime malonių vakarų ir skanių patiekalų!
UAB „Kad nebūtų šalta“ kolektyvas

Daugiau informacijos apie lauko židinius rasite mūsų tinklapyje www.kadnebutusalta.lt arba atvykite į UAB „Kad nebūtų šalta“ salonus:

Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 37, mob. +370 650 16524;

Kaune, Draugystės g. 6A, mob.+ 370 6 335 1588;

Klaipėdoje, Bangų g. 22 A, mob. + 370 656 62151.

Mes esame ir https://www.facebook.com/kadnebutusalta/

https://www.facebook.com/Ugniesakmuo/?fref=ts

Užsukite į mūsų Facebook paskyrą ir sudalyvaukite žaidime, kuriame DOVANOJAME naują vokišką „Buschbeck“ lauko židinį bei iešmų rinkinius.

 Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.
nuotrauka
2018-03-27 07:36,      papildyta 2018-03-28 07:30, Papildyta nuotraukomis
Posakis apie mažą akmenėlį, verčiantį didelį vežimą, yra gerai suprantamas tiems, kurie prižiūri trinkelėmis ar šaligatvio plytelėmis išklotas teritorijas, kuriems svarbi estetika ir tvarka. Tuo mažu akmenėliu, sukeliančiu nemažai problemų, tampa tarpai tarp trinkelių, grindinio, šaligatvių plytelių...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...