2021 balandžio 10 d. šeštadienis, 16:54
Reklama  |  facebook

Kelios taisyklės, kurios palengvins būsto erdvių keitimą

2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Apdailos formatas, UAB
Būsto apdailos ekspertų teigimu, reikia numatyti keletą paprastų veiksmų ir transformuoti erdvę pavyks dažniau nei kas kelerius metus.

Pirmiausia, ekspertai pataria kruopščiai pasiruošti elektros ir apšvietimo išplanavimo projektą ir maksimaliai įvertinti visus galimus gyvenimo pokyčių scenarijus – kur galėtų atsirasti darbo vieta ar vaikų žaidimo kampas.

„Idealu, jeigu kiekvienoje sienoje numatysite bent po vieną kištukinį lizdą. Tokiu atveju ateityje, jei atsiras poreikis, turėsite galimybę jų kiekį padidinti. Taip pat labai svarbu suplanuoti interneto kištukinius lizdus, t. y. vietas, kuriose galėtų reikėti televizoriaus ar laidinio interneto. Šių įvadų vietas svarbu įsirengti gana tiksliai, nes jas kokybiškai padauginti ar perkelti sudėtinga”, – pranešime cituojama Ramunė Vytė, „Apdailos formato“ apdailos projektų vadovė.

Numatyti, kur stovės Kalėdų eglutė

Buityje naudojama daug elektros prietaisų, kuriuos reikia įkrauti, todėl rekomenduojama kištukinių lizdų planuoti daugiau. Pavyzdžiui, dulkių siurblio įkrovimo stotelės kištukinis lizdas gali atsirasti po spintele, čia jis bus nematomoje vietoje ir liks nepastebėtas. Vonioje kištukinius lizdus galima suplanuoti vonios spintelės zonoje, taip prietaisus krauti bus kur kas patogiau.

„Dažnai žmonės senos statybos butuose prisitaiko prie minimalaus kištukinių lizdų skaičiaus ir kraustydamiesi į naują būstą nepagalvoja, kad jeigu jų būtų kur kas daugiau, gyvenimas taptų patogesnis”, – sako R. Vytė.

Atrodytų smulkmena, bet naujakuriai dar prieš apdailos atlikimą turėtų numatyti, kur stovės Kalėdų eglutė, ir ten suplanuoti įrengti kištukinį lizdą. „Tiems, kurie perka butą vasarą, patarčiau iš anksto pamąstyti, kurioje vietoje per Kalėdas spindės žaliaskarė. Ją tikrai norėsite papuošti šviečiančiomis girliandomis, tad greta reikės ir kištukinio lizdo. Juk nesinori po visą butą išvedžioti prailgintuvo, todėl apie patogų gyvenimą reikėtų pagalvoti prieš atliekant apdailą“, – sako „Apdailos formato“ ekspertė.

Rekomenduoja gipsines lubas

Dar kelios buto vietos, į kurias verta atkreipti dėmesį – apšvietimas ir lubos. Planuojantiems lanksčią erdvę pokyčiams ekspertai pataria rinktis gipsines lubas. Jos leidžia nesudėtingai pakeisti šviestuvo vietą arba padidinti apšvietimo taškų skaičių. Tai kur kas sudėtingiau padaryti, jei įrengtos įtempiamos lubos.

interjeras„Apdailos metu svarbus ir apšvietimo kabeliavimas. Šviestuvų jungikliai šiais laikais jau nebėra tokie aktualūs, nes nesunkiai rasite šviestuvų, kurie valdomi nuotoliniu pulteliu ar telefonu. Tačiau jei norite laisvės: vietoje vieno suplanuoto šviestuvo turėti kelis, juos įjungti atskiromis grupėmis ar reguliuoti apšvietimo intensyvumą (dimeriuoti) – išvedžioti kabeliai turi būti storesni”, – įmonės pranešime cituojama R. Vytė.

Svarbu atsakingai pasirinkti grindų dangą

Norintiems dažniau keisti buto baldų išdėstymą geriau nesirinkti natūralaus medžio parketlenčių ar masyvo grindų, o pagalvoti apie kokybišką laminatą arba vinilinę dangą. Tokios dangos atsparesnės įbrėžimams bei smūgiams nei natūralus medis, taip pat mažiau arba visiškai nejautrios saulės spindulių poveikiui. Jei visgi nuspręsite grindis kloti parketlentėmis ar medžio masyvo lentomis – geriau rinktis šviesesnius atspalvius, balintą medieną – šviesesnių grindų spalvos pokyčiai ne tokie ryškūs.

„Natūralus medis keičia spalvą nuo saulės šviesos, tad jei norėsite atlaisvinti grindų plotą, kur bent metus stovės sofa ar komoda, tikrai pastebėsite grindų spalvos skirtumus“, – sako buto apdailos ekspertė.

Jeigu atsirastų noras dažniau keisti baldų pozicijas, patartina rinktis modulinius baldus, kurie sudaryti iš atskirų segmentų arba lengvai transformuojami. Juos galima perrinkti ir, pavyzdžiui, trivietę sofą padalyti paverčiant dviviete sofa su pufu.

Patarimai virtuvės įrengimui

Kokia turėtų būti virtuvė? Pirmiausia, su kompaktiškai išdėstytais pagrindiniais virtuvės atributais – šaldytuvu, plautuve, indaplove, orkaite bei kaitlente. „Jeigu buto erdvės nedidelės ir norisi virtuvėje kuo daugiau lankstumo, būtiniausius prietaisus patarčiau įrengti prie vienos sienos – kad būtų kuo daugiau galimybių likusios erdvės sprendimams”, – sako R. Vytė.

interjerasJos teigimu, jei namų erdvės didelės, elektros, vandens bei nuotekų taškus virtuvės zonoje įsirenkite taip, kad, ateityje norėdami keisti virtuvės išplanavimą, plautuvės ar kaitlentės vietą, turėtumėte kuo daugiau galimybių. „Čia akcentas santechniniai taškai, kuriuos atvesti į tam tikrą vietą net apdailos metu ne visada galima, o be jų prijungti plautuvės, indaplovės ar skalbimo mašinos negalėsite. Papildomas vandens įvadas sienoje pravers ir tuo atveju, jei panorėsite ledukus gaminančio šaldytuvo ar kavos aparato, kuris vandeniu pasipildo pats“, – sako „Apdailos formato“ ekspertė.

R. Vytė atkreipia dėmesį ir į baldų ant kojelių privalumus bei sudaromas galimybes lankstesniems pokyčiams. Pavyzdžiui, baldai ant kojelių robotui siurbliui leidžia išvalyti ir erdves po baldais, svarbu pasirinkti aukštesnes baldų kojeles, bent 15 cm aukščio. Kojelės leidžia prasiskverbti ir saulės šviesai po baldu, tai ir grindų spalvos pokytis tampa kur kas švelnesnis, o tokie baldai buto erdvėje atrodo lengvesni. Tinkamai suprojektuoti ir pagaminti minėti baldai gali būti lengvai transformuojami, pavyzdžiui, nedidelė virtuvės sala su pusbariu vėliau gali virsti komoda ir prieškambario konsole.

„Apdailos formato“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-04-08 10:41
Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą.
nuotrauka
2021-04-08 09:31
Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės esanti Kražių arba dar kitaip vadinama Montvilos kolonija – vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas bankininko, filantropo, žymaus visuomenės veikėjo Juozapo Montvilos užsakymu.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-30 10:59
1250 SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) darbuotojų kraustosi į naują biurų pastatą NOVA. Tai Suomijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Technopolis“ pastatytas 9 aukštų A+ energinio efektyvumo klasės biurų pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal LEED aukso naujos statybos r...
nuotrauka
2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad...
nuotrauka
2021-03-23 08:23
Kranto alėjos prieigose Kaune iki šiol besidriekiantį žvyrkelį pakeisianti tvarkinga gatvelė nepalieka abejingų. Į šančiškių pastabas ir pageidavimus įsiklausę projektuotojai kauniečiams pristatys planą, kaip turėtų būti atnaujinta vaizdinga erdvė Nemuno krantinėje. Atnaujinti projektiniai sprendini...
nuotrauka
2021-03-17 10:09
Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...
nuotrauka
2021-03-15 10:51
Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) lankytojus pakvies jau 2023 metais. Šis projektas išsiskiria estetika ir modernumu, o saikingumas – išskirtinis jo bruožas. Apie architektūrinę SEMC idėją, pastato ypatybes ir išskirtinius architektūrinius sprendimus pasakoja vienas projekto autorių – archit...
nuotrauka
2021-02-25 15:04
JUNG stengiasi, kad vartotojas galėtų susipažinti su jų įrenginiais kuo patogiau ir tam pasitelkia išmaniąsias technologijas. Nuo šiol jungiklius, kištukinius lizdus ir kitus produktus ant savo sienos galima pamatyti per akimirką.
nuotrauka
2021-02-22 12:10
Kovo mėnesį visuomenei bus pristatytas daugiau kaip 30 ha teritorijos tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties ir Seinų gatvių detalusis planas, kuriuo siekiama modernizuoti ir humanizuoti teritoriją. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Vilniaus planas" kviečia susipažinti su Geležinkelio stoties ir...
nuotrauka
2021-02-12 13:44
Vilniaus miesto savivaldybė suderino projektą, pagal kurį Lvovo g. 21a iškils naujas modernus biurų pastatas. Vasario 22-ąją visuomenės, o vėliau – ir savivaldybės, vertinimo lauks ir gretimuose sklypuose planuojamo verslo centro vystytojai.
nuotrauka
2021-01-27 08:36
Precedento šalyje neturinti Kauno paveldotvarkos programa per šešerius metus prisidėjo prie 130 pastatų atnaujinimo. Ryškiomis spalvomis atgyjantys jų fasadai vis gausiau puošia miestą. Vien per 2020 metus jungtinėmis gyventojų ir savivaldybės pastangomis sutvarkyti 22 pastatai. Vienas jų – apie 187...
nuotrauka
2021-01-26 07:30
Ryte džiaugiamės nauja diena, o vakare pailsę merkiame akis – taip, miegamasis yra vienintelis toks kambarys namuose, kuriame pradedame ir pabaigiame savo dieną, teigia lovų, miegamojo aksesuarų ir čiužinių gamintojas LONAS.
nuotrauka
2021-01-16 08:00
Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko ramybę spinduliuojančią žydrą spalvą „Cumulus“ (Y354). 2021 metų spalva ir spalvų kolekcija žadina viltį ir skatina kartu projektuoti giedresnę rytdieną. Ji skelbia: „Nesustokime. Priešaky – giedras dangus.“
nuotrauka
2021-01-07 12:10
Kuriant namų interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas. Taip pat verta pagalvoti apie savo asmeninės erdvės kūrimą, apie namų praktiškumą bei individualumą.
nuotrauka
2021-01-07 08:42
Vilniaus miesto savivaldybė grąžino korekcijoms Pavilnyje, Džiaugsmo gatvėje, planuojamo prekybos centro projektą.
nuotrauka
2020-12-16 11:20
Didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ kartu su architektų įmone „2L architects“ dalyvaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtame Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, valdymo ir naudojimo perdavimo pagal k...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras