2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 11:01
Reklama  |  facebook

Po technologinės pertraukos Klaipėdoje atnaujinta gatvių rekonstrukcija

2021-03-18 12:38
Įpusėjus kovui, po žiemos technologinės pertraukos Klaipėdoje atnaujinami gatvių rekonstrukcijos darbai. Šiais metais gatvėms atnaujinti ir prižiūrėti skiriama daugiau nei 26 mln. eurų.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Ambicingiausias projektas – Baltijos pr. estakados statyba

Baltijos prospekto estakados statyba ir sankryžos su Šilutės plentu rekonstrukcija – didžiausias ir ambicingiausias projektas, praneša uostamiesčio savivaldybė. Pernai prasidėję darbai šiais metais gerokai pasistūmės į priekį. Vasarą jau turėtų pasimatyti ir pačios estakados statyba – bus įrenginėjami pamatų poliai.

„Šio projekto įgyvendinimas aktualus ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai – pagrindinis įvažiavimas į miestą yra ir strategiškai svarbi jungtis su uostu, tad, kaip jau ne kartą akcentuota, tikimės ir deramo valstybės dėmesio. Būtinybę užtikrinti nenutrūkstamą darbų finansavimą antradienį aptarėme ir su susisiekimo ministru. Dėl valstybės paramos dydžio šiems metams dar vyksta diskusijos, tačiau tikime, kad šio projekto svarba nebus ignoruojama, o galimybės skirti reikiamą finansavimą bus rastos“, – cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šiuo metu dėl prasidėjusių darbų eismas ribojamas šiaurinėje Baltijos pr. pusėje, priešingoje nei ta, kuri buvo uždaryta pernai. Numatoma, kad ribojimai truks apie 3 mėnesius. Balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje planuojama apriboti eismą ir šiaurinėje Vilniaus plento pusėje nuo žiedinės sankryžos iki geležinkelio viaduko.

„Tuo metu, kai darbai prasidės Vilniaus plente, maksimalų pralaidumą siekiame užtikrinti kituose įvažiavimuose į Klaipėdą – nuo Jakų žiedo Tilžės gatve, kur važiuojamoji dalis jau visiškai sutvarkyta, taip pat per Tauralaukį – Pajūrio gatve, kuri taip pat baigiama rekonstruoti. Be to, iki darbų Vilniaus plente starto jau numatoma atidaryti ir papildomą laikiną pravažiavimą nuo Statybininkų prospekto per Lypkių gatvę iki Šilutės kelio“, – cituojamas savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Įgyvendinus projektą Vilniaus plentą ir Baltijos prospektą rytų-vakarų kryptimi sujungs virš žiedinės sankryžos iškilsianti estakada, o pati sankryža bus modernizuota. Bendra projekto vertė – 30,5 mln. eurų. Visi rekonstrukcijos darbai turi būti baigti 2023-iaisiais. Šiemet darbams numatoma skirti apie 13 mln. Iš jų 11 mln. tikimasi gauti iš Valstybės biudžeto, likusi dalis skiriama iš savivaldybės biudžeto.

Pajūrio gatvės rekonstrukcija – pabaigos link


Pajūrio gatvė – pagrindinis susisiekimo kelias per Tauralaukį. Čia įrengiamas, kaip praneša savivaldybė, keturių eismo juostų kelias su šviesoforais reguliuojamomis sankryžomis.

Pirmąja juosta vietos gyventojams bus patogiau įvažiuoti į Pajūrio gatvę, o tranzitinis srautas tarp Palangos plento ir Klaipėdos miesto galės sklandžiai judėti toliau. Siekiant sklandesnio eismo, taip pat įrengtas žiedas Klaipėdos ir Pajūrio gatvių sankirtoje, įvažos autobusams. Didžioji dalis darbų jau atlikta, eismas atnaujintas, galimi tik trumpalaikiai ribojimai klojant paskutinįjį, trečiąjį asfalto sluoksnį. Taip pat liko pabaigti sumontuoti šviesoforus ir jų įrangą, gatvių apšvietimą, sutvarkyti aplinką. Įgyvendinus projektą, saugiau bus ir pėstiesiems bei dviratininkams – įrengiami jiems skirti takai, perėjose – kryptinis apšvietimas.

Projektas įgyvendinamas su Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbus numatoma baigti šių metų birželį. Projekto vertė – 5,9 mln. eurų.

Ties buvusiu Sendvario žiedu liko tik aplinkos tvarkymo darbai

Pernai intensyviai vykę Šilutės pl. bei Tilžės ir Mokyklos gatves jungiančios žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai jau baigti – vietoje žiedo įrengta keturšalė šviesoforais reguliuojama sankryža. Taip pat sutvarkyti Mokyklos ir Tilžės gatvių ruožai, Šilutės pl. iki geležinkelio pervažos, rekonstruota sankryža su Kauno gatve, įrengti šviesoforai. Šiems metams liko tik dalis aplinkos tvarkymo darbų, pavyzdžiui, dar nėra asfaltuota dviračių tako atkarpa, nebaigti kiti darbai. Galutinai šį projektą tikimasi užbaigti balandį-gegužę.

Pokyčiai ir senamiestyje

Šiais metais bus pradėtos tvarkyti senamiesčio gatvelės. Nepatogius grindinio akmenis čia pakeis tašyti, tad pėstiesiems, šeimoms su vaikų vežimėliais ar neįgaliesiems judėti senamiesčiu bus patogiau. Pokyčiai numatyti Teatro, Sukilėlių, Žvejų, Vežėjų bei Daržų gatvėse, taip pat tikimasi gauti leidimus tvarkyti Didžiąją Vandens ir Aukštąją gatves. Planuojama, kad visų išvardintų gatvių grindinys bus baigtas tvarkyti 2023 metais.

Toliau asfaltuojami žvyrkeliai

Šiemet bus tęsiamas, dalijasi savivaldybė, kvartalinių gatvių remontas Tauralaukyje. Pirmiausia bus baigtos tvarkyti Klaipėdos ir Virkučių gatvės, darbų čia liko apie 10 procentų. Toliau numatoma tvarkyti Lietaus, Slengių, Vaivorykštės, Griaustinio, Arimų, Vėjo, Žvaigždžių gatves. Darbus minėtose gatvėse planuojama atlikti iki 2023 metų.

Žvyruotos gatvės bus asfaltuojamos ir sodų bendrijose šiaurinėje miesto dalyje. Per šiuos ir kitus metus numatoma sutvarkyti 4 gatveles – Baltijos 1 ąją ir Baltijos 13-ąją, Tylos g. ir Dianos g.

Žvyruotos gatvės tvarkomos ir gyventojams ar įmonėms prisidedant. Per šiuos ir kitus metus bus asfaltuojamos Dienovidžio, Užlaukio, Dailės, Arimų, Neringos, Vikingų gatvės. Sulaukus pasiūlymo skirti lėšų vienos ar kitos gatvės tvarkymui, paraiškos atrenkamos ir finansavimas numatomas pagal tarybos patvirtintą tvarkos aprašą.

Asfalto dangos remontas

2021 m. planuojama atlikti šių gatvių ištisinės dangos remonto darbus: Vingio g. (ruožas nuo Šilutės pl. iki Smiltelės g.), Mogiliovo gyvenamojo rajono g. (labiausiai pažeistos vietos), Joniškės g. (neremontuotas ruožas iki Bangų g.).

Statybunaujienos.lt
Infrastruktūra

nuotrauka
2021-04-08 15:43
Saulės energetikai skaičiuoja, kad pastaruoju metu vis daugiau saulės elektrines įsirengusių žmonių nori montuoti papildomus saulės modulius. Dabar tuo domisi maždaug kas septintas pasistatęs saulės elektrinę. Dažniausios priežastys – karantino laikotarpiu išaugusios arba pirmos elektrinės įrengimo ...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 15:05
Siekiant užtikrinti saugią ir nepertraukiamą Palangos oro uosto veiklą bei išvengti skrydžių ribojimų dėl susidėvėjusios infrastruktūros, šio oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo bei riedėjimo takams ir peronui rekonstruoti skiriama 10,25 mln. eurų. Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė,...
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-04-02 11:36
Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.
nuotrauka
2021-04-01 13:40
Kovo 31 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl institucijų veiksmų galimai stabdant vėjo jėgainių plėtros projektus“. Minėtą parlamentinės kontrolės klausimą įtraukti į darbotvarkę paskatino gauti raštai iš Lietuvos verslo konfederacijos (LVF) ...
nuotrauka
2021-03-30 11:44
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paslaugų teikėjus kviečia dalyvauti rinkos konsultacijoje dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožo nuo 21,50 iki 39,20 km rekonstravimo.
nuotrauka
2021-03-29 13:24
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ), kaip rašoma įmonės pranešime, po daugelio planinių ir papildomų bandymų bei nepriklausomų ekspertų vertinimų įrodė, kad atitinka aukščiausius aplinkosaugos standartus, taikomus visoje Europos Sąjungoje.
nuotrauka
2021-03-29 08:28
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus.
nuotrauka
2021-03-23 11:18
„LTG Infra“ ėmėsi 26 geležinkelio pervažų modernizavimo bei rekonstrukcijos į dviejų lygių pervažas projektus. Vien šiemet į pervažų saugumo didinimo projektus ketinama investuoti 7,88 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-23 08:15
Klaipėdos uoste prisišvartavo laivas, į Lietuvą atplukdęs 13 įspūdingo dydžio vėjo elektrinių bokštų. Šios elektrinės bus galingiausios šalyje, o savo aukščiu prilygs maždaug dviejų futbolo stadionų ilgiui.
nuotrauka
2021-03-22 16:58
Nustatyta tvarka ir sąlygos, pagal kuriuos elektros vartotojai galės patys organizuoti ir samdyti rangovus elektros skirstomųjų tinklų įrengimui, rekonstravimui bei perkėlimui tais atvejais, kai skirstomieji elektros tinklai, kliudo statinių statybai ar dėl kitų priežasčių.
nuotrauka
2021-03-22 16:45
Baigėsi laikas teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams – iš viso paraiškas pateikė 15 savivaldybių ir jų valdomos įmonės, o prašoma paramos suma siekia beveik 7 mln. eurų.
nuotrauka
2021-03-22 11:43
Norint klientui nutraukti sutartį ir pakeisti jau pasirinktą nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tai padaryti taip pat greita ir paprasta, kaip ir renkantis pirmą kartą. Atkreipiamas dėmesys, kad sutarties nutraukimo sąlygos turi būti aptariamos su tiekėju pasirašomoje sutartyje.
nuotrauka
2021-03-18 10:02
Įmonė „Inregnum“ informavo savo klientus, kad nuo šių metų balandžio 1 dienos nutraukia savo, kaip nepriklausomo elektros energijos ir gamtinių dujų tiekėjo, veiklą. Klientams energijos tiekimas nenutrūks ir bus užtikrintos tos pačios sąlygos.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.
nuotrauka
2021-03-15 13:17
Kovo 15 d. baigiasi technologinė pertrauka ir oficialiai, jei orų sąlygos tinkamos, prasideda kelių statybos darbų sezonas. Šiais metais pagal sutartis numatyta pabaigti didžiąją dalį darbų, vykdomų kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, taip pat pradėti vykdyti kitus reikšmingus kelių plėtros ir prieži...
nuotrauka
2021-03-04 09:40
Tiesiant Lietuvą ir Lenkiją sujungsiantį GIPL dujotiekį, išbandyti 102 jau įrengtos naujosios dujų jungties kilometrai. Visas dujotiekio ilgis – 165 km. Atlikus hidraulinius bandymus, patvirtinta, kad vamzdynas išlaiko maksimalaus numatyto slėgio apkrovas. GIPL dujotiekio slėgis šioje atkarpoje siek...
nuotrauka
2021-03-02 10:38
Kaune ties Ugniakuro gatve baigti požeminio tunelio pėstiesiems po geležinkeliu įrengimo darbai.
nuotrauka
2021-02-24 13:22
Lietuvos geležinkelio infrastruktūrą valdanti AB „LTG Infra“, įgyvendindama programą „Triukšmą mažinančių priemonių įrengimas geležinkeliuose“, šiemet net septynių miestų triukšmingiausiose vietose, pastatys naujas triukšmą slopinančias sieneles.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra