2020 lapkričio 23 d. pirmadienis, 18:56
Reklama  |  facebook

Prasidėjo jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

2018-04-26 07:13
Vakar (balandžio 25 d.) Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.
nuotrauka
Litexpo nuotr.


Minimos įmonės
Litexpo,
Grinduva, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Paroc, UAB
Internete galima atrasti ne visą reikalingą informaciją

Pasak ekspertų, paroda RESTA buvo ir išlieka statybos sektoriaus atspindžiu. „Per trumpą laiką vienoje vietoje paroda leidžia susipažinti su statybų naujovėmis, pajusti tendencijas. Ji ne tik leidžia išsirinkti ar įsigyti reikiamus produktus ir sprendimus, bet kartu atlieka ir švietėjišką misiją“, – teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

„Man RESTA asocijuojasi su pavasariu, su statybininkų švente, kada mes galime tiesiogiai kalbėtis su savo auditorija, susitikti su žmonėmis, išgirsti, kokie jų poreikiai, norai, kuo jie gyvena. Labai dažnai atrodo, kad planuodami naujas statybas žmonės internete gali gauti visą informaciją, bet vis tiek nori ateiti į parodą, pamatyti bei pasikalbėti gyvai ir aptarti konkretų sprendimą“, – esminius parodos privalumus išskiria „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Audronė Endriukaitytė.

Įmonė parodoje dalyvauja nuo pat jos pradžios. „RESTA tarsi statybininkų Meka. Statybininkai čia susirenka pabendrauti vieni su kitais, išvysti rinkos naujoves. Na, ir tiesiog draugiškai pabūti kartu, pasidalinti patirtimi, pamatyti, ką rodo ir daro mūsų konkurentai. Tai vėlgi yra savotiška varomoji jėga“, – patirtimi dalijasi A. Endriukaitytė.

Ypač svarbų vaidmenį atlieka ir parodoje vykstantys renginiai, konferencijos, kurių dėka parodos lankytojai gali papildyti savo žinių bagažą, praplėsti akiratį. Šiemet jų vyksta net kelios: tarptautinė konferencija „Universalus dizainas. Patogus gyvenimas žmonėms – naujos galimybės verslui“; „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“, kurioje bus apžvelgtos informacinio statinių modeliavimo BIM diegimo aktualijos Lietuvoje, pristatyta geroji išmaniųjų miestų kūrimo praktika ir pan.

resta

Paroda prisideda prie pokyčių statybų sektoriuje

„Statybininkams ir visam statybų verslui labai sunku įsivaizduoti pavasarį be RESTOS. Ji lydi mus praktiškai visą mūsų nepriklausomybės laikotarpį. RESTA prasidėjo tuo sunkiu metu, kada mums reikėjo parodyti daugybę naujų technologijų, kurios ateina į Lietuvą, o čia jų dar nebuvo. Šiandien mes jau matome visiškai kitokią RESTĄ.

Per ketvirtį amžiaus statybų sektorius tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje stipriai progresavo technologine prasme. Statybų pramonė daugiausia proveržio padarė kurdama ir įgyvendindama energiškai efektyvių pastatų statybos technologijas, plėtodama skaitmeninės statybos sprendinius. Tokia kryptis iš dalies yra nulemta pasaulinio atšilimo grėsmių ir energinio efektyvumo judėjimo populiarėjimo“, – apie pokyčius statybos sektoriuje kalba A. Endriukaitytė.

„Pirmaisiais nepriklausomybės metais Lietuvos statybos sektorius daugiausia gyveno iš valstybinių užsakymų. Vėliau vis daugėjo privačių arba verslo statybų, kurios šiandien sudaro labai svarbią sektoriaus dalį. Kartu su privačių statybų augimu, didėjo ir reikalavimai statybai, naudojamoms medžiagoms, taikomiems sprendimams. Skaičiavimai, investicijų atsipirkimas ir kokybės siekis paskatino statybos proceso dalyvius, medžiagų gamintojus pasitempti. Užsakovų lūkesčiai auga, todėl aktyviai yra ieškoma naujų sprendimų, gerųjų praktikų. Technologijų proveržis jau stipriai pakeitė ir vis dar keičia statybą“, – pritaria ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

resta

Galimybė pakliūti į tarptautinę rinką

„Grinduva“ yra bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė. 1997 metų birželį ją įkūrė trys lietuviai – Antanas Minkevičius, Česlovas Daugėla, Julius Žukas bei čekai, kurie jau sėkmingai veikė savo rinkoje. Naudingas kontraktas įvyko būtent parodoje RESTA, kurioje čekai dairėsi perspektyvių įmonių.

Tiesa, tapti lygiaverčiais partneriais prireikė laiko. „Grinduva“ darbuotis pradėjo turėdama 3 darbininkus – čekai atsiuntė įrangą, alytiškiai išsinuomojo patalpas. Pirmuoju objektu tapo Marijampolės cukraus fabrikas. Trijų darbininkų neužteko, atvažiavo dar du čekai.

resta

„Pradžia buvo tikrai sunki. Reikėjo labai pasitempti iš technologinės pusės – ieškoti įvairių kompromisų ir būdų tobulėti. Tačiau gavome profesionalią įrangą, siųsdavome darbuotojus tobulėti į Čekiją, sulaukdavome partnerių vizitų Lietuvoje ir pamažu tapome lygiaverčiais partneriais. Atkaklumas padėjo – esame rinkoje jau 20 metų ir kiekvienais metais galime pasigirti pajamų augimu“, – laiku priimtu teisingu sprendimu džiaugėsi vienas iš pagrindinių įmonių įkūrėjų Antanas Minkevičius.

Tačiau čekų rizika atsipirko. „Nusprendėme dirbti su lietuviais, nes tuo metu jų mentalitetas buvo artimiausias, atstumas verslui vystyti – racionalus ir galėjome susikalbėti, nes dar dauguma mokėjo rusų kalbą. Tuo metu nebuvo populiaru mokytis anglų kalbos, tad kalbėjimas ta pačia kalba buvo labai didelis privalumas. Žinoma, lietuvių darbštumas – taip pat nenuginčijamas. Jeigu ne susitikimas parodoje – šis kontraktas tikriausiai nebūtų įvykęs“, – kalbėjo „Grinduva“ bendrasavininkas čekas Alois Plaček.

resta

Kiekvienas lankytojas galės atrasti tai, kas naudinga jam

Jubiliejinė paroda RESTA vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 25-28 d. Tai – didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda, skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. Parodoje pristatomi skaitmeniniai sprendimai ir statybų sektoriaus naujovės, medžiagos, įranga ir įrankiai bei aplinkotvarkos tendencijos.

„Kviečiame apsilankyti ir tradicinėje sodinukų mugėje. Viena iš laukiančių įdomybių – topiariai – augalai, suformuoti pagal griežtas formas pasitelkiant dekoravimo meną. Be to, mugės metu bus galima įsigyti vynuogių, šilauogių, riešutmedžių sodinukų, prieskoninių augalų, sukulentų, sumedėjusių bijūnų, netradicinių rožių daigų, vandens telkinių želdinimui skirtų augalų ir kitų sodinukų. Galėsite ne tik gyvai padiskutuoti ir gauti patarimų iš sodininkų, bet ir įvertinti lauko ekspozicijoje demonstruojamus išmaniuosius šiltnamius, robotus-žoliapjoves ir kitus naujausius sprendimus“, – sako „Litexpo“ projektų vadovė Indrė Reimorienė.

resta

Taip pat visos parodos metu vyks „Skulptūrų parko“ ekspozicija, kurioje – net apie 200 eksponatų. Be to, lauks įrengta rekordiškai ilga ir originali terasa, kurioje balandžio 28 d. (šeštadienį) bus surengti Lietuvoje jau prigiję vėlyvieji pusryčiai. Juose bus siekiama rekordo: ant 13 m. ilgio lentų terasos bus kepamas 3 m ilgio dešrainis.

Parodoje RESTA šiemet dalyvauja 500 įmonių iš 19 valstybių: Lietuvos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos. 

Litexpo nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Siūlo sprendimą, kaip paprastai atsikratyti statybinių atliekų ir kitų rakandų

Antrasis karantinas suteikė progą daugiau laiko skirti namams – išsivalyti juos nuo nereikalingų daiktų, susitvarkyti sandėliuką ar baigti užsitęsusius remonto darbus. „Ecoservice“ ekspertai...
nuotrauka

Statote namą? Tai gali praversti: kaip sumažinti šiluminių tiltelių įtaką

Statydami energiškai efektyvų namą visų pirma siekiame maksimaliai sumažinti galimus energijos nuostolius, įrengti efektyvią izoliaciją ir užtikrinti patikimą pastato sandarumą.