2020 spalio 29 d. ketvirtadienis, 19:05
Reklama  |  facebook

Žinojimas yra galia! Arba kaip išvengti prastos kokybės akmens skalūno  7

2017-03-31 08:14
Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai populiarėjant akmens skalūno stogų bei fasadų dangoms, didėja ir jo pasiūla. Daugėja skalūnu prekiaujančių įmonių ir įmonėlių, kurios netgi nelabai ir įsivaizduoja, kuo ir kokios kokybės medžiaga prekiauja. Daugelyje nekokybiško akmens skalūno pardavimo atvejų dominuoja prastos kokybės Ispaniškas skalūnas. Tiesa, ne visas jis yra prastas ir negalima vienareikšmiškai sakyti, kad reikėtų apskritai Ispaniško skalūno vengti.
nuotrauka
Neretai gali pasitaikyti, kad vieno gamintojo 2-tro ar 3-čio atrinkimo akmens skalūno plokštelių kokybė atitinka kito gamintojo 1-mo atrinkimo kokybę. UAB DASFA ir Ko nuotr.


Minimos įmonės
DASFA ir Ko, UAB

Taigi, kaip Jūs, būdamas pirkėjas, galite apsisaugoti nuo prastos kokybės pirkinių?

Ispanijoje yra daugybė karjerų, kur išgaunamas natūralus akmens skalūnas tarptautinei rinkai. Tačiau net ir viename karjere gali būti skirtingų standartų ir nevienodos kokybės medžiagų. Todėl rinkoje ir egzistuoja įvairių rūšių ir kokybės akmens skalūno pasiūla. Svarbus aspektas - skirtingų gamyklų skalūno rūšiavimo bei kokybės kriterijai yra skirtingi. Neretai gali pasitaikyti, kad vieno gamintojo 2-tro ar 3-čio atrinkimo akmens skalūno plokštelių kokybė atitinka kito gamintojo 1-mo atrinkimo kokybę, t.y. pastarasis gamintojas taiko žemesnius kokybės standartus. Tai svarbus kriterijus renkantis akmens skalūno plokšteles, nes nuo to priklauso ir bendras Jūsų pastato stogo arba fasado vaizdas.

Patikimų akmens skalūno plokštelių gamintojų ir tiekėjų tikrai yra. Pavyzdžiui tokie, kaip Theis-Böger, Vokietija, turintys ilgametę patirtį ir gerą vardą tarptautinėje rinkoje. Tik reikia nepatingėti bei norėti šiuos gamintojus susirasti ir įvertinti jų siūlomą produkciją.

Mūsų rinkoje, deja, yra ir tokių įmonių, kada nesąžiningi prekybininkai, importuodami į Lietuvą žemesnės klasės medžiagas, parduoda jas kaip aukščiausios rūšies akmens skalūną. Ilgalaikės garantijos iš tokių nepatikimų tiekėjų bei siūloma žemiausia kaina už aukščiausios rūšies akmens skalūną – jau savaime įtartinas ir tikrai ne visad geriausias pasirinkimas. Juo labiau, kad žema kaina tikrai ne visuomet yra tas teisingas ir lemiamas kriterijus investuojant į statomų pastatų kokybę, ilgametį gerą vaizdą ir funkcionalumą.

Jei nusprendėte pasirinkti akmens skalūno dangą savo namui, Jūs turite žinoti, kokiu būdu galite apsisaugoti nuo nepatikimų tiekėjų ir užsitikrinti, kad renkatės tikrai geros kokybės produktą iš patikimų gamintojų bei jų atstovų - Lietuvos prekybininkų, kad vėliau netektų nusivilti.

Žemiau - mūsų rekomenduojamas trumpas gidas kokybiško akmens skalūno įvertinimui ir pasirinkimui.

Pasitelkite savo žinias, būtinai apžiūrėkite Jums siūlomą produktą ( jo pavyzdžius ), nuvažiuokite apžiūrėti jau anksčiau įgyvendintų projektų, ir būtinai atkreipkite dėmesį į keletą labai svarbių aspektų:

• Pažvelkite į stogo ar fasado dangą ir ypatingai atkreipkite dėmesį, ar ant skalūno nesimato jokių paviršiaus atsisluoksniavimų, rūdžių. Jei taip - tai ženklas, kad nuo tokio akmens skalūno reikėtų laikytis atokiau. 

Pasitaiko akmens skalūno ir su baltomis dėmelėmis. Jos visiškai nepavojingos skalūnui ir įtakos jo ilgaamžiškumui nedaro, tačiau toks akmens skalūnas kainuoja gerokai pigiau, ir sąžiningi tiekėjai Jus turėtų apie tai įspėti iš anksto, prieš užsakant prekes.

• Pas tiekėjus apžiūrėkite, ar siūlomo akmens skalūno pavyzdžių plokštelėse nesimato didesnių pirito priemaišų. Pirito priemaišos - tai geležies intarpai akmens skalūno plokštelėse, paprastai matomi plika akimi, blizgūs saulėje. Laikui bėgant šios pirito priemaišos oksiduojasi ir reaguodamos su atmosferos krituliais palieka rūdžių dėmes. Galiausiai tai sąlygoja stogo ar fasado dangos irimą.

Retkarčiais maži pirito kiekiai gali pasitaikyti ir tai normalu, bet apie tai Jums turėtų pranešti akmens skalūno tiekėjas dar prieš užsakant medžiagas. Taip pat prekybininkas turėtų pateikti iš konkrečios gamyklos produkcijos bandymų duomenis, sertifikatus ir garantijas, kad su tokiu akmens skalūnu ateityje Jums nekils problemų.

• Pastuksenkite į akmens skalūno plokštelę kietu daiktu. Įsitikinkite, kad garsas skambus, o ne duslus.

• Atkreipkite dėmesį į akmens skalūno plokštelių matmenų paklaidas, kurias deklaruoja gamintojas. Neįvertinus galimų plokštelių matmenų paklaidų, vėliau gali kilti problemų meistrams jas montuojant.

• Visuomet reikalaukite gamintojo sertifikatų, bandymų rezultatų. Aukščiausios klasės akmens skalūnas būtinai turi atitikti EN 12326 standartus: A1, S1, T1 – tai yra aukščiausias akmens skalūno kokybės įvertinimas. Nereikėtų vadovautis vien tik A1, S1, T1 rezultatais. Yra ir kiti kriterijai, tačiau tai būtina sąlyga aukščiausios rūšies skalūnui.

• Nesirinkite labai plono skalūno. Tokiu atveju Jums reikės specialios įrangos montavimui, antraip montavimo metu bus labai daug lūžusių plokštelių – o tai reiškia piniginius nuostolius. Optimaliausias kokybiško akmens skalūno plokštelių storis yra 5-7 mm arba 6-8 mm.

• Pasiteiraukite apie tiekėjo ( skalūno gamintojo ) suteikiamas raštiškas garantijas ir išsiaiškinkite garantijų galiojimo sąlygas. Kartais sąlygos gali būti nurodomos tokios, jog garantija niekada nebus galiojanti.

Tai yra tik keletas pagrindinių dalykų, kuriuos privalu žinoti, renkantis kokybišką akmens skalūno dangą.

Žinoma, visada yra patikimiausia akmens skalūną įsigyti iš prekybininkų, kurie ne vienerius metus oficialiai ir tiesiogiai atstovauja žinomas Europos akmens skalūno gamyklas. Tai gamyklos, kurios, kaip ir anksčiau paminėta Theis-Böger, Vokietija, gamykla, iš tiesų turi ilgametę patirtį, skaičiuojamą dešimtmečiais ir užsiima akmens skalūno išgavimu bei gamyba daugelį metų, tam tikruose regionuose, dirba stabiliai pagal visus ES standartus ir reikalavimus.

Akmens skalūno rinkoje yra ir nemažai „naujokų“, kurie skalūno gavyboje ir gamyboje dirba tik 20-30 metų. Tai labai trumpas laikas, jau vien tam, kad jų skalūnas galėtų būti iš tiesų „laiko patikrintas“ ir įvertintas. Būkite atidūs rinkdamiesi mažai patirties akmens skalūno prekyboje turinčias įmones ar vieno žmogaus įmonėles, kurios suteikia ilgametes garantijas. 

UAB DASFA ir Ko projektų vadovas Renaldas Šuminas

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

ant nuospaudos
2017-03-31 18:01
Dasfa kažkam ant kojos bus užmynusi...
UAB DASFA ir Ko
2017-03-31 17:55
Beje, pono ANONIMO komentarai, kaip kad "Kadangi šio gamintojo produkcija yra neadekvačiai brangesnė (dėl prieš tai minėtų priežasčių) už kitų, rinkoje esančių gamintojų ir tiekėjų, produkciją, tai ir siūlo pats gamintojas žemos kokybės produktą, bandydamas konkuruoti su kur kas aukštesnio lygio produktais, slėpdamas informaciją apie savo siūlomų produktų realias charakteristikas. Pateikia deklaracijas, kurios neatitinka parduodamos produkcijos kokybę ir tokiu būdu apgaudinėja ir Jus pačius ir Jūsų klientus" prasilenkia su sveiku protu... Visų pirma, kažin kokiu tiesioginiu būdu iš Ispanijos bet kurių karjerų skalūnas atkeliauja iki Lietuvos, jei ne per Vokietiją - oro paštu gal tiesiogiai? Antra - machinacijos su deklaracijomis ir apgavystės iš VOKIEČIŲ, jo ne lenkų ir ne lietuvių, o būtent vokiečių įmonės, kuri įkurta 1907 metais ir po šiai dienai sėkmingai dirba tarptautinėje rinkoje? Ar tik ne pagal save tamsta piešiate kitų portretus? Gal jau nevarkite šitaip, geriau gal vardą ir įmonę parašykite. Sąžiningi, sumanūs ir puikesni už visus kitus juk turi viešintis, o ne slėptis.
UAB DASFA ir Ko
2017-03-31 17:45
ANONIMAS kuris viską žino, žemiau vėl komentuoja "Dar būtumėt parašę, kad Jūsų minėtas žmogus pats tą skalūną karjere iškasė, supakavo į gamintojo Theis-Böger dėžes, padirbo originalias Theis-Böger etiketes ir deklaracijas ir kad pats gamintojas iš viso apie šį projektą nieko net nežinojo :D Ar patiems ne gėda dėl tokių vaikiškų pasiaiškinimų?" Ponui ANONIMUI atsako UAB "DASFA ir Ko" - NE, MUMS NEGĖDA. MES AROGANTIŠKI ŠIKNIAI :) O Jums kaip? Negėda anonimiškai purvus ant kitų pilstyti ir vaidinti visažinantį teisuolį? Tai net nevaikiška, o žemiau plintuso lygio. Ačiū, kad taip puikiai sureagavote. Tiesa visada bado vieną gerą vietą.
kuris čia?
2017-03-31 17:03
piktas konkurentas, gaila, kad neparašo tikro vardo
Patys patvirtino
2017-03-31 16:25
Na šaunuoliai, Dasfa ir Ko! Patys patvirtinote visą turėtą informaciją apie Jūsų atstovaujamą gamintoją ir jo parduodamos produkcijos kokybę :D Jūsų vidiniai reikalai, manau, nelabai kažkam yra įdomūs, tuo labiau, jog visa ši informacija yra gauta iš rangovų, kurie keitė šį prastos kokybės skalūną. Teko matyti ir gamintojo Theis-Böger pateiktas ir pasirašytas deklaracijas ir žymėjimus ant dėžių, kur buvo aiškiai parašyti parametrai A1, S1, T1. Tai kaip gi taip, kad tokius parametrus turėjęs atitikti skalūnas surūdijo? Čia jau greičiau meluoja ir suka uodegą Jūsų atstovaujamas gamintojas ar/ir Jūs, nes ne kažkoks pardavėjo vadybininkas ar direktorius išrašinėja deklaracijas ir tvirtina prie dėžių originalias gamintojo etiketes... + koks save gerbiantis gamintojas, tieks į rinką nekokybišką medžiagą vien tik tam, kad parduoti? Kažkaip Jūsų ir gamintojo pateikta versija nelabai rišasi su tikrove. Kadangi šio gamintojo produkcija yra neadekvačiai brangesnė (dėl prieš tai minėtų priežasčių) už kitų, rinkoje esančių gamintojų ir tiekėjų, produkciją, tai ir siūlo pats gamintojas žemos kokybės produktą, bandydamas konkuruoti su kur kas aukštesnio lygio produktais, slėpdamas informaciją apie savo siūlomų produktų realias charakteristikas. Pateikia deklaracijas, kurios neatitinka parduodamos produkcijos kokybę ir tokiu būdu apgaudinėja ir Jus pačius ir Jūsų klientus. O kai iškyla problemos, tada prasideda kažkokios nebūtos pasakos vien tik tam, kad nusikratyti atsakomybės. Bet kokiu atveju, gamintojas yra atsakingas už parduodamos ir tiekiamos produkcijos kokybę ir garantinius įsipareigojimus. Tad save ir savo vardą gerbiantis gamintojas niekada gyvenime netieks į rinką produkto, kurio kokybė neatitinka tokiam produktui keliamų reikalavimų. Geriau jau prarasti klientą, nei susigadinti sau vardą. Tačiau dabar jau matosi, jog šiam gamintojui - pardavėjui jo vardas yra visiškai nesvarbus ir bandoma ieškoti kažkokio nebūto kaltininko, kuris neva visa tai padarė :D Dar būtumėt parašę, kad Jūsų minėtas žmogus pats tą skalūną karjere iškasė, supakavo į gamintojo Theis-Böger dėžes, padirbo originalias Theis-Böger etiketes ir deklaracijas ir kad pats gamintojas iš viso apie šį projektą nieko net nežinojo :D Ar patiems ne gėda dėl tokių vaikiškų pasiaiškinimų?
UAB DASFA ir Ko
2017-03-31 11:35
Jūsų komentaras „Juokingiausia šiame straipsnyje yra tai, kad titulinėje nuotraukoje pavaizduotas nekokybiškas skalūnas buvo patiektas į objektą Pavilnyje, Vilniuje būtent tos pačios kompanijos UAB „Dasfa ir Ko“, o skalūno "gamintojas" buvo būtent kompanija Theis-Böger :D Ir minėtoji kompanija visiškai išsižadėjo savo siūlomų "garantinių įsipareigojimų" šiame objekte. Tai kaip gi taip darytis sau antireklamą?“ Ačiū už šią išsakytą informaciją - akivaizdu, kad esate labai gerai informuotas apie UAB „DASFA ir Ko“ vidinius reikalus – nustebinote savo žiniomis! Gaila, kad drąsos nėra prisistatyti ir tenka komentuoti anonimiškai. Taip, Jūs visiškai teisus. UAB „DASFA ir Ko“ istorijoje atvejis su skalūnu į Pavilnio objektą buvo, tik viskas vyko kiek kitaip, nei Jūsų komentare. Esmė tokia, kad ši nuotrauka YRA TIKSLINGAI mūsų įdėta ir būtent ji iliustruoja tą straipsnio dalį apie nesąžiningus pardavėjus, kurie meluoja savo klientams arba tikslingai nutyli gamyklos pateiktą informaciją. Atsakant į Jūsų komentarą belieka paaiškinti, kad 2009 metais UAB „DASFA ir Ko“ vadovavo direktorius Tomas Šaltenis. Taigi, deja, pripažįstame tą istorinį faktą, kad buvęs UAB „DASFA ir Ko“ direktorius ir darbuotojas Tomas Šaltenis ir pardavė šį nekokybišką būtent 3-ios rūšies skalūną į Pavilnio objektą, puikiai žinodamas, ką parduoda, bet kažin ar pasivargindamas įspėti pirkėjus - gal Jums yra žinoma tiksliau? Taip, Theis-Boger gamykla niekuo negalėjo padėti. Nes 3-ios rūšies skalūnui iš viso nėra suteikiama jokia garantija, apie ką p.Tomas Šaltenis buvo iš anksto gamyklos informuotas. Belieka pridurti, kad iš UAB „DASFA ir Ko“ Tomas Šaltenis buvo atleistas 2011-01-03 dėl panašios ir kitokios veiklos 2009-2010 metais. Tai tiek ir žinių apie visą šią istoriją, pasak tamstos – antireklamą sau. Iš dalies tai taip - kas nedirba, tas neklysta, o „DASFA ir Ko“ pasimokiusi iš tokių atvejų bei atidžiai atsirinkdama samdomus darbuotojus, laikosi sąžiningų darbo su gamyklomis ir klientais principų. Nes mus, kaip įmonę, domina ne greitas pelnas kažką išdūrus, o geras vardas ir prekinio ženklo kokybė. O kokybė, kaip žinia, su klientų ir kitų žmonių maustymu niekaip negali būti susijusi. O žemiau žinutė iš gamyklos dėl Pavilnio objekto – objektyviausia pateikti faktus: Dear Renaldas, thank you very much for this very important information. We know Mr. Tomas Saltenis for many years already, working for various roofing companies in Lithuania and he is known as a guy, who always ask for very cheap products. The slate for the building project in question had been supplied in September 2009, when Tomas Saltenis were working for your company, Dasfa ir Ko. The main size supplied were rectangles in 35x25 cm. Upon his request and knowledge we offered him a 3rd quality slate from quarry A7 for a very very cheap price. We also mentioned in our delivery note and the invoice that the delivery was concerned about a 3rd quality. During our negotiations we often explained to him that the price is always at the expense of the quality and that he cannot expect a slate without any deficits for such a low price. Obviously he did not care and it is beyond our knowledge and control, What he was telling the building owner. When he informed us about the claim of the customer, we explained everything again to him. However, we have offered him without of any legal obligation to pay a compensation with placing a new order to us. But he never came back to our offer. So what can we do? We are very disappointed by this unfair competition and we are angry that we have to go through without having the possibility of defense. With kind regards Nikolaus Theis Nachf. Böger GmbH Schieferwerk Monika Grötsch
Antireklama sau
2017-03-31 10:43
Juokingiausia šiame straipsnyje yra tai, kad titulinėje nuotraukoje pavaizduotas nekokybiškas skalūnas buvo patiektas į objektą Pavilnyje, Vilniuje būtent tos pačios kompanijos UAB „Dasfa ir Ko“, o skalūno "gamintojas" buvo būtent kompanija Theis-Böger :D Ir minėtoji kompanija visiškai išsižadėjo savo siūlomų "garantinių įsipareigojimų" šiame objekte. Tai kaip gi taip darytis sau antireklamą? Jau nekalbant apie ne visiškai teisingai arba netgi klaidingai pateikiamą informaciją ir apie pačią medžiagą ir apie jos savybes ir apie atstovaujamą ženklą Theis-Böger. Visų pirma - prekinis ženklas Theis-Böger iš tiesų priklauso Vokietijos kompanijai, tačiau ši kompanija prekiauja akmens skalūnu arba iš savo dukterinės kompanijos Ispanijoje "Theboe S.A." (šį informacija yra pateikta gamintojo puslapyje) arba tiekia akmens skalūną iš Kinijos (kaip pigesnę alternatyvą). Nuosavo vokiško skalūno įmonė jau seniai nebeturi, nes turėti karjerai Vokietijoje yra jau seniai išsekę, tad perkant tą patį ispanišką ar net kinišką skalūną iš Theis-Böger, yra permokama vien dėl marketinginės apgaulės. Kur kas kokybiškesnės produkcijos iš tiesioginių Ispanijos gamintojų galima gauti ~20-30% pigiau, nei siūlo šis gamintojas - pardavėjas. Logika yra paprasta - Theis-Böger perka medžiagą (jau pagamintas plokšteles) iš Ispanijos dukterinės kompanijos Theboe S.A., transportuoja medžiagą į Vokietiją, priskaičiuoja savo "vokišką" pelną ir parduoda prekybinei kompanijai Lietuvoje, kuri jį vėl gi transportuoja iš Vokietijos į Lietuvą ir taip pat priskaičiuoja savo pelną. Tad gaunasi, jog perkamas skalūnas yra ne tik iš trečių rankų, kas jau iš karto įtakoja galutinę kainą, tačiau ir transportuojamas yra ne tiesiogiai, o per Vokietiją, kas taip pat labai stipriai įtakoja galutinę medžiagos kainą. Štai čia ir yra nepagrįstai aukštos kainos priežastis. Antras dalykas - piritai. Reiktų iš pradžių pasidomėti kas tai yra per medžiaga, o po to skleisti viešai realybės neatitinkančią informaciją. Piritas - labiausiai paplitęs sulfidų klasės mineralas, geležies disulfidas (FeS2). Tai yra ne geležis, o mineralas, turintis šio metalo molekulių. Akmens skalūnas ir piritai - yra 2 tarpusavyje neatsiejamos medžiagos ir pasaulyje nerasite akmens skalūno, kurio sudėtyje nebūtų piritų priemaišų. Skirtumas yra tik jų kiekis akmens skalūno žaliavoje ir pačio mineralo pirito pobūdis - ar jis yra aktyvus ar pasyvus. Jei piritai, esantys akmens skalūno žaliavoje, yra pasyvūs, reiškia toks mineralas visiškai neįtakos akmens skalūno gaminio paviršiaus spalvos pakitimo, skilinėjimo ar sluoksniavimosi. Visas toks skalūnas (ar jame yra daugiau piritų ar mažiau) atitiks Europos standarto EN 12326‐1:2004 & ‐2:2011 klasifikaciją S1 ir T1, kas reiškia itin kokybišką žaliavą tinkamą stogų bei fasadų dengimui kaip Lietuvoje, taip ir kitose Europos valstybėse (net ir kalnuotose vietovėse). Problema yra tik su aktyviu piritu, kuris reaguoja nuo aplinkos poveikio ir tokio pirito priemaišų turintis akmens skalūnas niekuomet neatitiks minėtuosius standartus. Beje, kalbant apie jau minėtąjį gamintoją-pardavėją Theis-Böger, tai jo tiekiamas visas akmens skalūnas turi piritų priemaišų. Iš vienos žaliavos gamintos plokštelės jų turi daugiau, iš kitos mažiau, tačiau turi visos... Labiausiai reikėtų vengti ne ispaniško akmens skalūno, kuris yra išgaunamas Europos Sąjungoje ir visas privalo būti sertifikuojamas pagal tuos pačius galiojančius Europos standartus ir normatyvus, tačiau kiniško skalūno, kuris yra tiekiamas į rinką be visų privalomų sertifikatų. Čia ir yra didžiausia rizika. Reikėtų šiek tiek labiau pasidomėti medžiaga, kuria prekiauji, prieš pradedant ją reklamuoti viešai, nes kitu atveju susidaro ne itin teigiama nuomonė apie pardavėjo profesionalumą... :)

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-10-29 13:28
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) baigė sandorį, pagal kurį įsipareigojo pastatyti DHL skubių siuntų terminalą Vilniaus oro uosto teritorijoje. Projekto investicijos siekia 6,3 mln. EUR.
nuotrauka
2020-10-29 09:51
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nepatenkino Panevėžio statybos tresto (PST) prašymo atnaujinti procesą administracinėje byloje, kurią galutinai išnagrinėjus jau buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė baudas PST ir „Irdaivai“ už konkurenciją ribojantį susitarim...
nuotrauka
2020-10-29 08:08
Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir pasitarnauja mokymosi procese yra kone kiekvienos mokslo įstaigos vizija. KTU, siekdamas, kad studentų miestelis taptų kūrybos ir mokslo progreso centru, jau ...
nuotrauka
2020-10-27 15:49
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ Latvijoje užbaigė prekybos tinklo „Rimi“ sandėliavimo ir paskirstymo centro, užimančio 84 tūkst. kv. m. plotą, statybos darbus.
nuotrauka
2020-10-27 07:25
Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ ir komercinių saulės elektrinių rangos įmonė „Eternia Solar“, pasirašė sutartį dėl saulės elektrinių įrengimo „Amber Grid“ valdomose teritorijose.
nuotrauka
2020-10-26 08:00
Fasadas – vizitinė pastato kortelė, kurianti pirmą įspūdį. Tačiau tvarios statybos tikslas yra užtikrinti ne tik komfortą akims, bet ir ilgametę kokybę. Naujoji UAB „Koderus“ fasadų sistema sujungia apdailą ir apšiltinimą. Šis sprendimas taupo laiką, mažina įrengimo kainą ir išlaiko aukščiausius kok...
nuotrauka
2020-10-23 13:38
Trakų Vokės dvaro sodyboje pažymėta kertinių dvaro fasadų ir interjero atnaujinimo darbų pradžia. Rūmų ir sodybos sutvarkymas leis ilgus dešimtmečius džiaugtis ypatingu paveldo objektu Vilniuje.
nuotrauka
2020-10-23 08:55
Kaune pradėtos pirmojo Lietuvoje mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ statybos. Išskirtinio dizaino 11,5 tūkst. kv. m ploto muziejaus pastate išsiteks interaktyvios nuolatinės ir kintančios ekspozicijos, unikali virtualių projekcijų erdvė, STEAM laboratorijos bei kavinės. Bendra projekt...
nuotrauka
2020-10-23 07:12
Šiuolaikiškos izoliacijos sprendimai gali būti pritaikyti ne tik atnaujinant savo būstą. Moderni izoliacija gali būti pasitelkiama tiek statant pramonei pritaikytus pastatus, tiek atnaujinant bet kokiai kitai reikmei tarnausiančius statinius.
nuotrauka
2020-10-22 14:56
UAB „Meistrų verslo centras“ įkuriama atskiriant logistikos paslaugas nuo UAB „Bendras verslas“. Atskyrimo procedūra planuojama baigti šių metų spalio 31 d. Įmonė „Bendras verslas“ toliau vykdys įvairias investicines projektines veiklas, šiai įmonei priklauso 50 proc. Šiaulių LEZ akcijų.
nuotrauka
2020-10-22 07:45
Šlifuotos pramoninės betoninės grindys iš sandėlių, logistikos pastatų vis intensyviau keliasi į biurus ir gyvenamąsias erdves. Tadas Nausėda, UAB „Tatoma“ direktorius, sako, kad tai lemia ne tik grindų dangų mada, jos tendencijos, bet ir itin paprasta jų priežiūra.
nuotrauka
2020-10-21 07:43
Dolomitas ir klintys Lietuvoje eksploatuojamuose karjeruose dažniausiai smulkinami sprogdinant. Vykdant sprogdinimo darbus, dažnai susiduriama su vandens užlietais gręžiniais, todėl valstybės valdoma AB „Detonas“ nutarė pradėti gaminti emulsinę sprogstamąją medžiagą, kuri nebijo drėgmės. Nauja gamyk...
nuotrauka
2020-10-18 09:03
Prieš kelerius metus atkurta Palangos kurhauzo mūrinė dalis, dabar prie pabaigos artėja medinės dalies restauracijos darbai. Projektą įgyvendina Kultūros ministerijos biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC), prie jo inicijavimo prisidėjo ir Kultūros paveldo departamentas.
nuotrauka
2020-10-16 07:27
„Laikas tarp 2019 m. ir 2020 m. Statybininkų dienos mūsų įmonei primena vadinamuosius amerikietiškus kalnelius. Ir ne tik dėl pandemijos, kuri mus pasivijo net tolimojoje Pietų Afrikoje“, – sako Tomas Šidlauskas, įmonės „Alvora“ generalinis direktorius, neslėpdamas, kad tokių iššūkių, kokius patyrė ...
nuotrauka
2020-10-15 11:42
Bendrovė „Darnu Group“ šiandien, splaio 15 d., įsteigė „Darnių iniciatyvų paramos fondą“. Pirmiesiems fondo veiklos metams įmonė skyrė pusę milijono eurų.
nuotrauka
2020-10-15 10:15
Šeštadienis Palangoje iš pelenų prikelta medinė Kurhauzo dalis atvers duris visuomenei. Per pustrečių metų atgimė restauruota medinė Kurhauzo dalis. Mediniais raižiniais sujungta su dar 2013 m. restauruota mūrine dalimi, iš pelenų prikelta medinė pastato dalis Kurhauzui pagaliau grąžino pirminį jo v...
nuotrauka
2020-10-14 09:52
INREAL grupė pradėjo administracinio pastato rekonstrukciją Pavilnio regioniniame parke, A. Kojelavičiaus g. 1, šalia 2019 m. išplėtoto vaikų darželio (vaikų ugdymo centro). Po rekonstrukcijos naujose 1210 kv. m A+ energinės klasės patalpose įsikurs „Diemedžio“ mokykla 5–8 klasių moksleiviams. Proje...
nuotrauka
2020-10-13 15:25
Nemuno saloje duotas simbolinis startas įsibėgėjantiems statybų darbams. Kaune kyla Daugiafunkcis vandens sporto centras su aukščiausių standartų 50 metrų 10 takelių baseinu bei sporto, laisvalaikio ir pramogų zonomis. Išskirtinę miesto vietą prie „Žalgirio“ arenos papildysiantis kompleksas pretendu...
nuotrauka
2020-10-08 08:36
Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos, įgyvendindama projektą „Medininkų pasienio kontrolės punkto modernizavimas“, pradeda didžiausio Lietuvos–Baltarusijos automobilių kelių transporto pasienio kontrolės punkto modernizavimo darbus.
nuotrauka
2020-10-07 09:34
Neseniai atšventusi naujosios irklavimo bazės atidarymą, Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“ žengia paskutinius žingsnius pasaulinio lygio treniruočių komplekso link. Šią savaitę Lampėdžio ežere pradėti trasos gilinimo darbai. Juos užbaigus, sporto mokyklos atletai irkluos 2 km ilgio tiesiąja be jokių ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...