2024 liepos 16 d. antradienis, 9:06
Reklama  |  facebook

5 namų remonto darbai, kuriuos galite atlikti patys

2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaupysite! Pateikiame 5 namų remonto darbus, kuriuos nesudėtingai galima įvykdyti patiems.
nuotrauka
Toolsta.lt iliustr.


Kietmedžio apdaila

Ar jus gąsdina šis, atrodytų, nelengvas projektas? Nesijaudinkite. Jei turite noro ir visą dieną (arba dvi), galite atnaujinti kietmedžio grindis pagrindinėse savo namų patalpose. Nebūtinai turite šlifuoti, bet jei grindys yra pakankamai pažeistos, kad jas reikėtų poliruoti, apsilankykite parduotuvėje ir išsinuomokite įrangą 4-48 valandoms.

Jei ruošiatės dažyti apdailą, gali prireikti tik elementaraus šlifavimo 120 grūdėtumo popieriumi. Galite sutaupyti pastangų gruntuodami ją prieš prikalant vinį.

Kietmedžio apdailai, kurią planuojate dažyti ir dengti bespalviu laku, tikriausiai reikės skirti daugiau dėmesio. Šlifuokliu ir 120 grūdėtumo švitriniu popieriumi išlyginsite šiurkščius kraštus, o rotacinis įrankis su šlifavimo būgno priedu padės pašalinti frezos paliktas žymes. Galutinis rankinis šlifavimas 150 grūdėtumo popieriumi paruoš apdailą dažymui.

Skylių gipskartonio plokštėje lopymas


Beveik kiekvienas namų savininkas gali užtaisyti vinių paliktas skyles. Neišvaizdžių vinių skylių užtaisymas yra paprastas būdas, kad senos gipskartonio plokštės atrodytų naujai.
  1. Naudodami glaisto peilį, kiekvieną skylutę užpildykite lengvu glaistu, o perteklių nukrapštykite nuo sienų.
  2. Palaukite, kol glaistas išdžius, ir nušlifuokite vietą, kol ji bus lygi.
  3. Tada suremontuotas vietas padenkite gruntu ir nudažykite.
Didesnes skyles gipskartonio plokštėse reikia išpjauti, pakeisti, užglaistyti, užklijuoti ir nušlifuoti. Tai turėtų atlikti profesionalas, kad padengus dažais siūlės būtų nepastebimos.

Lašantis čiaupas

Priklausomai nuo nuotėkio šaltinio ir maišytuvo tipo, problemos sprendimas gali skirtis, tačiau greičiausiai susidūrėte su susidėvėjusia poveržle arba žiediniu sandarikliu.

Jei turite atskiras karšto ir šalto vandens rankenėles, užsukite vandenį į vieną iš jų, kad nustatytumėte, kuri iš jų sukelia lašėjimą.
Kai sužinosite, įsitikinkite, kad vanduo išjungtas, ir išardykite sugedusią rankeną, kad galėtumėte pasiekti ir pakeisti poveržlę bei O žiedą.

Jei maišytuvas tikrai senas, apsvarstykite galimybę jį pakeisti nauju modeliu, kuris atitiktų senojo paliktas angas.

Dažymo darbai

Nesvarbu, ar norite nudažyti visą kambarį, ar tik užtaisyti vinių paliktą skylę, niekas taip nepadeda išlaikyti ar pagerinti kambario išvaizdos kaip dažai. Kambarių pagražinimas dažais yra vienas geriausių būdų parodyti savo namų pranašumą, tačiau prieš pradėdami rinkti spalvų pavyzdžius, turėkite omenyje keletą dalykų. Gerai atliktas dažymas gali padidinti jūsų namų vertę ir suteikti jūsų erdvei stiliaus bei nuotaikos. Tačiau kai darbas atliekamas nekokybiškai ir nesunku pastebėti volelio žymes, purslus ir netvarkingus apdailos dažus, tai beveik taip pat blogai, kaip palikti ant sienų sutrūkinėjusius ir nusilupusius dažus.

Geriausių rezultatų pasieksite, kai tinkamai pasiruošite darbui. Dažant svarbiausia yra pasiruošimas. Geras pasiruošimas užima laiko, tačiau jis palengvina ir patį dažymą.
  1. Pradėkite nuo to, kad pašalinsite visus įrenginius ar įrangą, kurie gali trukdyti projektui. Atlaisvinkite įrenginius ir nuimkite užuolaidų strypus, jungiklių plokštes ir durų vyrius. Jei paliksite daiktus, kurie sudarys kliūčių jūsų teptukui ar voleliui, vėliau gaišite laiką bandydami juos uždengti ar nudažyti. Sugaišite daugiau laiko, o galutinis rezultatas neatrodys taip profesionaliai, kaip tada, jei iš pradžių būtumėte viską nuvalę.
  2. Po to galėsite netrukdomai nuvalyti sienas. Nuvalykite jas drėgna kempine arba sausu skudurėliu. Susikaupę riebalai, dulkės ir nešvarumai trukdys dažams gerai sukibti su sienomis ir gali atsirasti dryžių.
  3. Dar kartą apžiūrėkite kambarį ir atkreipkite dėmesį į vinių skyles, įdubimus ir kitus trūkumus, kuriuos reikia užpildyti glaistu, bei nelygias vietas, kurias reikėtų nušlifuoti. Tokie smulkūs remonto darbai, ypač senesniuose namuose, gali labai pakeisti galutinio dažymo darbo išvaizdą.
  4. Išvalę sienas ir atlikę keletą smulkių pataisymų, nušlifuotas vietas užtepkite gruntu. Jei nušlifavote didelius plotus, galite apsvarstyti galimybę naudoti dažus, į kurių sudėtį įeina gruntas, ir nebereikės sienų gruntuoti atskirai.
  5. Dabar jau galite užsiimti dažymo darbais. 
Vidaus durų pakabinimas

Lauko durys yra sudėtingas montavimo projektas, nes jos turi būti nepralaidžios oro sąlygoms. Be to, išorinės durys yra sunkios, nes jas tenka perkelti ir įstatyti į vietą.

Vidaus durys, priešingai, yra lengvos ir jas paprasta tvarkyti vienam žmogui. Nepralaidumas oro sąlygoms taip pat nėra problema.
  • Jei nėra esamo durų rėmo, sumontuokite „nematomas“ duris.
  • Jei tai yra tik durų keitimas, užteks sumontuoti durų plokštę. Paprastai durų gamybai naudojama 12 mm storio LMDP plokštė, o apvadams - 18 mm storio.

Darbui reikiamus įrankius galite rasti, paspaudę ant nuotraukos. 

namų remonto darbai

Statybunaujienos.lt
Žymės  RemontasStatybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2024-07-03 07:55
Liepos 3-ąją CEDIMA – kaip įmonė, pradėjusi eksportuoti mašinas ir įrankius į užsienio rinkas, – mini 40 metų veiklos sukaktį ir siūlo klientams specialią programą. Sukakties išvakarėse Baltijos šalių rinką taip pat pasiekė daugiafunkcės, visiškai hidraulinės CEDIMA mašinos profesionaliems betono ap...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-19 10:23
Pietų Korėjos statybinės technikos gamintoja DEVELON (naujas DOOSAN vardas) 2024 metus pradeda geromis naujienomis. Klientai, kurie pirks šios kompanijos mini ekskavatorius DX17Z ir DX19 sausio-kovo mėnesiais, galės pasinaudoti ne tik labai patraukliomis finansavimo sąlygomis (finansavimo palūkanos ...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-11-21 10:26
DEVELON statybinės technikos asortimentą papildo gamykloje modifikuoti ekskavatoriai, kurie pritaikyti specifinių pramonės sričių poreikiams. Specialios paskirties ekskavatoriai gamykliškai pritaikyti įvairių medžiagų tvarkymo ir krovos darbams, yra ir specialūs modeliai, skirti griovimo darbams atl...
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-09-13 16:03
Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų.
nuotrauka
2023-09-01 07:52
Vokietijos CEDIMA GmbH, pasaulyje gerai žinomas deimantinių įrankių ir mašinų betonui apdirbti tiekėjas, pristato betono apdirbimo naujienas ir atnaujintas mašinas, kurios darbą daro efektyvesnį, nes, nepriklausomai nuo betono tipo, mašinos galingumo ar kitų savybių, leidžia greitai surasti optimalų...
nuotrauka
2023-07-21 06:50
Antrąjį šių metų ketvirtį elektroninių aukcionų ir varžytynių dalyviai tradiciškai pirko įvairų nekilnojamąjį turtą patraukliose šalies vietovėse, bet kartu pastebimai išaugo susidomėjimas įvairia kelių technika bei transporto priemonėmis, skelbia elektroninių varžytynių ir aukcionų portalą evarzyty...
nuotrauka
2023-06-15 12:51
MANITOU krovos technika puikiai darbuojasi statybų sektoriuje. Montuojant plieno konstrukcijas, karkasines konstrukcijas, atliekant apdailos ir mūrijimo darbus, visur, kur reikia pakelti sunkius krovinius į didelį aukštį ir padėti juos tiksliai į numatytą vietą. Visiems šiems darbams MANITOU turi sp...
nuotrauka
2023-06-09 07:30
Šalinant bet kokio tipo dangą, ypač nuo betoninių ir metalinių paviršių, svarbu yra tai atlikti kokybiškai, sparčiai ir patogiai dirbančiam žmogui. HUSQVARNA CONSTRUCTION atliepia šiuos poreikius, rinkai pasiūlydama ilgaamžes, tvarias grindų grandymo, frezavimo, skutimo, šlifavimo mašinas bei šratas...
nuotrauka
2023-04-24 07:51
Betono dažai, skiedinio likučiai ant fasadų, klojinių ar statybinių mašinų gali tapti rimtu iššūkiu, norint juos nuvalyti nepažeidžiant konstrukcijos ar sudėtingo pasiekiamumo. KARCHER siūlo sprendimą – 12 naujų šalto vandens aukšto slėgio plovimo įrenginių superklasės segmente.
nuotrauka
2023-04-05 07:23
Įmonė RANDVEL į rinką tiekia žinomų pasaulyje prekinių ženklų statybų techniką – kokybišką ir įgijusią rinkos pasitikėjimą. Papildomos vertės šiai technikai suteikia tai, kad įmonės meistrai ją puikiai išmano ir geba remontuoti, o gamintojai į įmonės sandėlius tiekia atsargines detales. Tai yra fakt...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-02-10 07:31
Vokietijos CEDIMA GmbH – jau šimtmetį pasaulyje gerai žinomas kaip deimantinių įrankių ir mašinų, skirtų betonui apdirbti, tiekėjas. Praėjusių metų pabaigoje Vokietijoje, Miunhene, įvykusioje tarptautinėje statybos parodoje „Bauma“ CEDIMA GmbH pristatė pagrindines technikos naujienas.
nuotrauka
2022-12-15 07:24
Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. „MANITOU Group“, pasaulinė statybų, pramonės ir žemės ūkio sektoriams skirtos krovos technikos, kėlimo platformų gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia, naudodamas žaliąjį v...
nuotrauka
2022-12-02 11:41
Atliekant skirtingus apdailos darbus, reikalingi specifiniai statybiniai įrankiai skirti šlifavimui, dažymui, pjovimui ar sienų matavimui. Nors dažnas skuba pirkti statybinius įrankius, tačiau tai nėra vienintelis sprendimo būdas. Būtent tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti įran...
nuotrauka
2022-11-04 06:27
Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyko Miunchene (Vokietija) spalio 24–30 dienomis, DOOSAN pristatė pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją. UAB „INTRAC Lietuva“ – DOOSAN statybinės technikos atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2022-10-25 14:57
Miunchene (Vokietija) spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių.
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.