2023 vasario 7 d. antradienis, 13:35
Reklama  |  facebook

5 namų remonto darbai, kuriuos galite atlikti patys

2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaupysite! Pateikiame 5 namų remonto darbus, kuriuos nesudėtingai galima įvykdyti patiems.
nuotrauka
Toolsta.lt iliustr.


Kietmedžio apdaila

Ar jus gąsdina šis, atrodytų, nelengvas projektas? Nesijaudinkite. Jei turite noro ir visą dieną (arba dvi), galite atnaujinti kietmedžio grindis pagrindinėse savo namų patalpose. Nebūtinai turite šlifuoti, bet jei grindys yra pakankamai pažeistos, kad jas reikėtų poliruoti, apsilankykite parduotuvėje ir išsinuomokite įrangą 4-48 valandoms.

Jei ruošiatės dažyti apdailą, gali prireikti tik elementaraus šlifavimo 120 grūdėtumo popieriumi. Galite sutaupyti pastangų gruntuodami ją prieš prikalant vinį.

Kietmedžio apdailai, kurią planuojate dažyti ir dengti bespalviu laku, tikriausiai reikės skirti daugiau dėmesio. Šlifuokliu ir 120 grūdėtumo švitriniu popieriumi išlyginsite šiurkščius kraštus, o rotacinis įrankis su šlifavimo būgno priedu padės pašalinti frezos paliktas žymes. Galutinis rankinis šlifavimas 150 grūdėtumo popieriumi paruoš apdailą dažymui.

Skylių gipskartonio plokštėje lopymas


Beveik kiekvienas namų savininkas gali užtaisyti vinių paliktas skyles. Neišvaizdžių vinių skylių užtaisymas yra paprastas būdas, kad senos gipskartonio plokštės atrodytų naujai.
  1. Naudodami glaisto peilį, kiekvieną skylutę užpildykite lengvu glaistu, o perteklių nukrapštykite nuo sienų.
  2. Palaukite, kol glaistas išdžius, ir nušlifuokite vietą, kol ji bus lygi.
  3. Tada suremontuotas vietas padenkite gruntu ir nudažykite.
Didesnes skyles gipskartonio plokštėse reikia išpjauti, pakeisti, užglaistyti, užklijuoti ir nušlifuoti. Tai turėtų atlikti profesionalas, kad padengus dažais siūlės būtų nepastebimos.

Lašantis čiaupas

Priklausomai nuo nuotėkio šaltinio ir maišytuvo tipo, problemos sprendimas gali skirtis, tačiau greičiausiai susidūrėte su susidėvėjusia poveržle arba žiediniu sandarikliu.

Jei turite atskiras karšto ir šalto vandens rankenėles, užsukite vandenį į vieną iš jų, kad nustatytumėte, kuri iš jų sukelia lašėjimą.
Kai sužinosite, įsitikinkite, kad vanduo išjungtas, ir išardykite sugedusią rankeną, kad galėtumėte pasiekti ir pakeisti poveržlę bei O žiedą.

Jei maišytuvas tikrai senas, apsvarstykite galimybę jį pakeisti nauju modeliu, kuris atitiktų senojo paliktas angas.

Dažymo darbai

Nesvarbu, ar norite nudažyti visą kambarį, ar tik užtaisyti vinių paliktą skylę, niekas taip nepadeda išlaikyti ar pagerinti kambario išvaizdos kaip dažai. Kambarių pagražinimas dažais yra vienas geriausių būdų parodyti savo namų pranašumą, tačiau prieš pradėdami rinkti spalvų pavyzdžius, turėkite omenyje keletą dalykų. Gerai atliktas dažymas gali padidinti jūsų namų vertę ir suteikti jūsų erdvei stiliaus bei nuotaikos. Tačiau kai darbas atliekamas nekokybiškai ir nesunku pastebėti volelio žymes, purslus ir netvarkingus apdailos dažus, tai beveik taip pat blogai, kaip palikti ant sienų sutrūkinėjusius ir nusilupusius dažus.

Geriausių rezultatų pasieksite, kai tinkamai pasiruošite darbui. Dažant svarbiausia yra pasiruošimas. Geras pasiruošimas užima laiko, tačiau jis palengvina ir patį dažymą.
  1. Pradėkite nuo to, kad pašalinsite visus įrenginius ar įrangą, kurie gali trukdyti projektui. Atlaisvinkite įrenginius ir nuimkite užuolaidų strypus, jungiklių plokštes ir durų vyrius. Jei paliksite daiktus, kurie sudarys kliūčių jūsų teptukui ar voleliui, vėliau gaišite laiką bandydami juos uždengti ar nudažyti. Sugaišite daugiau laiko, o galutinis rezultatas neatrodys taip profesionaliai, kaip tada, jei iš pradžių būtumėte viską nuvalę.
  2. Po to galėsite netrukdomai nuvalyti sienas. Nuvalykite jas drėgna kempine arba sausu skudurėliu. Susikaupę riebalai, dulkės ir nešvarumai trukdys dažams gerai sukibti su sienomis ir gali atsirasti dryžių.
  3. Dar kartą apžiūrėkite kambarį ir atkreipkite dėmesį į vinių skyles, įdubimus ir kitus trūkumus, kuriuos reikia užpildyti glaistu, bei nelygias vietas, kurias reikėtų nušlifuoti. Tokie smulkūs remonto darbai, ypač senesniuose namuose, gali labai pakeisti galutinio dažymo darbo išvaizdą.
  4. Išvalę sienas ir atlikę keletą smulkių pataisymų, nušlifuotas vietas užtepkite gruntu. Jei nušlifavote didelius plotus, galite apsvarstyti galimybę naudoti dažus, į kurių sudėtį įeina gruntas, ir nebereikės sienų gruntuoti atskirai.
  5. Dabar jau galite užsiimti dažymo darbais. 
Vidaus durų pakabinimas

Lauko durys yra sudėtingas montavimo projektas, nes jos turi būti nepralaidžios oro sąlygoms. Be to, išorinės durys yra sunkios, nes jas tenka perkelti ir įstatyti į vietą.

Vidaus durys, priešingai, yra lengvos ir jas paprasta tvarkyti vienam žmogui. Nepralaidumas oro sąlygoms taip pat nėra problema.
  • Jei nėra esamo durų rėmo, sumontuokite „nematomas“ duris.
  • Jei tai yra tik durų keitimas, užteks sumontuoti durų plokštę. Paprastai durų gamybai naudojama 12 mm storio LMDP plokštė, o apvadams - 18 mm storio.

Darbui reikiamus įrankius galite rasti, paspaudę ant nuotraukos. 

namų remonto darbai

Statybunaujienos.lt
Žymės  Remontas
Statybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2022-12-15 07:24
Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. „MANITOU Group“, pasaulinė statybų, pramonės ir žemės ūkio sektoriams skirtos krovos technikos, kėlimo platformų gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia, naudodamas žaliąjį v...
nuotrauka
2022-12-02 11:41
Atliekant skirtingus apdailos darbus, reikalingi specifiniai statybiniai įrankiai skirti šlifavimui, dažymui, pjovimui ar sienų matavimui. Nors dažnas skuba pirkti statybinius įrankius, tačiau tai nėra vienintelis sprendimo būdas. Būtent tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti įran...
nuotrauka
2022-11-04 06:27
Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyko Miunchene (Vokietija) spalio 24–30 dienomis, DOOSAN pristatė pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją. UAB „INTRAC Lietuva“ – DOOSAN statybinės technikos atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2022-10-25 14:57
Miunchene (Vokietija) spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių.
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-06-20 06:30
Į krovos pajėgumų didinimą Malkų įlankos terminalas investavo 5 mln. Eur. Į terminalą pristatytas mobilus, elektra varomas hidraulins kranas „Mansinen 300 ER“, kuris šiuo metu yra didžiausias toks Baltijos šalių uostuose. Taip pat baigiamas statyti naujas 3200 kv. m dengtas sandėlis, o iki liepos pa...
nuotrauka
2022-05-09 12:03
Pjovimo bei gręžimo mašinų ir instrumentų rinka Lietuvoje demonstruoja aiškias tendencijas: naudojimo laiką pratęsti restauruojant, susigrąžinti senus, bet pasiteisinusius modelius, benzininius vidaus degimo variklius keisti elektriniais ir ekonomiškais dyzeliniais.
nuotrauka
2022-02-21 11:16
Net viena trečioji Europos Sąjungoje (ES) sunaudojamos energijos atitenka transporto sektoriui. Automobiliai, sunkvežimiai ir autobusai sukuria apie 70 proc. transporto sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, likusią dalį – aviacija ir laivyba.
nuotrauka
2021-12-09 07:32
STORCH kuria ir gamina aukštos kokybės dažymo įrankius, skirtus profesionaliam naudojimui, jau daugiau nei 120 metų. Ilgametė patirtis reiškia patikimus gaminius.
nuotrauka
2021-09-29 07:16
Vokietijos CEDIMA GmbH jau šimtmetį deimantus „augina“ laboratorijose, kontroliuodama jų stiprumą, išmatavimus ir savybes, kokių reikia gaminant instrumentus ir specialias mašinas, paprastai naudojamas pjauti, gręžti ar atlikti panašius darbus.
nuotrauka
2021-09-22 06:25
Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
nuotrauka
2021-08-30 07:30
Naujieji „Cat“ mini ekskavatorių modeliai 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR – tai išties unikalios 2,7–3,5 t klasės kasimo mašinos, žymiai našesnės už ankstesnės kartos modelius. Minėti modeliai kuria papildomą pridėtinę vertę verslui – tiesioginę ir netiesioginę.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-05-04 07:05
Kad statybinė technika atlieptų konkurencinės rinkos iššūkius, ji turi būti ne tik efektyvi, bet taip pat ir patraukli ja dirbantiems žmonėms, nes visuotinai žinomos problemos dėl darbuotojų trūkumo. Todėl 125 metų patirtis, kurią sukaupė „Doosan Infracore Europe“ – Pietų Korėjos konglomeratui „Doos...
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-11 09:28
Esant stipriam snygiui, vis dažniau visuomenėje pasigirsta, kad keliai valomi prastai, labai retai. Tačiau ar žinojote, kad sniego valymo, barstymo eiga ir sparta priklauso nuo kelio ar gatvės reikšmės? Kuo kelias aukštesnės kategorijos, tuo priežiūros darbai vykdomi greičiau, reikalavimai atliekami...
nuotrauka
2020-10-01 08:00
Ekskavatorinis krautuvas – bene populiariausia mašina, atliekant įvairius žemės kasimo, krovimo, pervežimo ir kitus darbus. Ši technika sėkmingai dirba statybose – pirmoji atvyksta, paskutinė išvyksta.
nuotrauka
2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai