2024 gegužės 21 d. antradienis, 9:13
Reklama  |  facebook

„Akropolis Group“ Rygoje valdomas prekybos centras įvertintas BREEAM tvarumo sertifikatu

2023-10-05 11:05
„Akropolis Group“ Latvijoje valdomam prekybos centrui „Akropole Alfa“ suteiktas tarptautinis „BREEAM In-Use“ pastatų tvarumo sertifikatas. Šiuo įvertinimu pasiektas vienas iš įmonių grupės tvarumo tikslų – nuo šiol visi penki grupės Lietuvoje ir Latvijoje valdomi „Akropoliai“ atitinka pastatams taikomus visuotinai pripažintus tarptautinius tvarumo standartus.
nuotrauka
„Akropolis Group“ nuotr.


Minimos įmonės
VESTA Consulting, UAB
Akropolis Group, UAB
„Džiugu, kad mūsų dėmesys, skiriamas tvarumui, valdomuose prekybos centruose taikant aplinkai ir žmonėms draugiškesnius sprendimus, buvo teigiamai įvertintas tvarumo ekspertų. Prekybos centrų sertifikavimas yra viena iš grupės vykdomos ESG programos, apimančios dėmesį aplinkosaugai, socialinei aplinkai ir korporatyvinei valdysenai, dalių, todėl „Akropole Alfa“ įvertinimas pagal tvarumo standartus yra reikšmingas visai grupės veiklai“, – komentavo pranešime cituojamas „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos vadovas Dominykas Mertinas.

2021 m. pabaigoje įmonių grupės įsigytas Latvijos prekybos ir pramogų centras „Akropole Alfa“ vertintas pagal eksploatuojamiems pastatams taikomą tvarumo sertifikatą „BREEAM In-Use“, jam suteiktas įvertinimas „Very Good“. Suteikiant tvarumo sertifikatą pastatas yra vertinamas pagal šias kategorijas: vidaus aplinka (sveikata ir gerovė), šildymui ir vėsinimui sunaudojami energijos kiekiai bei vandens suvartojimas, transporto sprendimai, naudojamos medžiagos, atliekų tvarkymas, ekologija bei tarša.

Prekybos centro auditą BREEAM sertifikatui gauti atliko pastatų tvarumo sertifikavimo ir konsultavimo bendrovė „Vesta Consulting“.

„Prekybos centras „Akropole Alfa“ buvo vienas didesnių pastatų, kuriuos mūsų komandai teko sertifikuoti pagal „BREEAM In-Use“ schemą. Tokio tipo pastatams pasiekti aukštesnius įvertinimus gali būti nemenkas iššūkis dėl didelio skirtingų nuomininkų skaičiaus ar pastato amžiaus. Didžiausią įtaką pasiektam „Very good“ įvertinimui turėjo energetiškai efektyvus inžinerinių sistemų valdymas, puiki pastato lokacija ir socialinė infrastruktūra, vandenį tausojantys prietaisai“, – pabrėžė bendrovės pranešime cituojama projekto koordinatorė, „Vesta Consulting“ Tvarios plėtros konsultantė Ugnė Didžiariekytė.

Prieš dvejus metus pagal „BREEAM In-Use“ vertinimo sistemą sertifikuoti Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliai“. Tąkart Šiauliuose veikiančiam prekybos centrui suteiktas įvertinimas „Very good“, o Vilniaus ir Klaipėdos „Akropoliams“, taip pat Vilniaus „Akropolio“ verslo centrui – „Good“ įvertinimai.

Rygoje veikiantis prekybos centras ir biurų pastatas „Akropole Riga“ pagal tarptautinius tvarumo standartus sertifikuotas 2019 metais, jam suteiktas „Very good“ įvertinimas. Jis yra pirmas prekybos centras Latvijoje, kuriam buvo suteiktas naujiems pastatams taikomas „BREEAM New Construction“ sertifikatas.

„Puikiai suprantame, kad tvarumas nėra baigtinis rezultatas, o nuolatinis procesas, todėl keliame sau tikslą, kad iki 2026-ųjų visi mūsų valdomi prekybos centrai pelnytų „Very good“ įvertinimą. Tam esame numatę investicijas į pastatų infrastruktūros ir sprendinių gerinimą. Siekiame tokiu būdu prisidėti prie globalių tvarumo iššūkių sprendimo“, – sako D. Mertinas. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.
nuotrauka
2024-04-29 07:49
„Eika Asset Management" (EAM) fondas stiprina savo pozicijas Latvijos rinkoje ir imasi nestandartinių projektų. Naujausias jų – pasaulyje šiuo metu sparčiai populiarėjančių bendro gyvenimo erdvių (ang. co-living) kūrimas. Investavęs 20 mln. eurų ir įsigijęs daugiau nei 3,7 ha sklypą su pastatais, ku...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas