2023 birželio 10 d. šeštadienis, 17:38
Reklama  |  facebook

Apsirūpinimas žaliavomis – kodėl svarbi diversifikacija

2023-02-20 16:43
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius vasario 16 d. dalyvavo Europos Komisijos vykdomojo viceprezidento Valdžio Dombrovskio surengtame apskritojo stalo susitikime su Europos verslo atstovais prieš kovo mėn. planuojamą skelbti Kritinių žaliavų aktą (ang. Critical Raw Materials Act). „Mūsų ekonominės ambicijos priklauso nuo ES verslo sėkmingų partnerysčių, tik taip galėsime pasiekti žaliąją transformaciją ir sumažinti geopolitines įtampas“, – sakė V. Dombrovskis.
nuotrauka
Nuotrauka © European Union, 2023


Minimos įmonės
LPK (Lietuvos pramonininkų konfederacija),
Kaip pažymėjo „BusinessEurope“ generalinis direktorius Markusas J. Beyreris, siekiant paremti Europos konkurencingumą šiuo kritiniu metu, aktas turėtų sutelkti dėmesį į tris ramsčius.

„Pirma, reikia sudaryti sąlygas įmonėms įvairinti pagrindinių žaliavų tiekimą. Labai svarbus patekimas į rinką ir strateginė partnerystė su kritinėmis žaliavomis turtingomis trečiosiomis šalimis. Antra, reikia stiprinti tvarią žaliavų gavybą ir perdirbimą Europoje ir supaprastinti leidimų išdavimo procedūras. Trečias ramstis – tai geras valdymas: vyriausybės ir įmonės turėtų dirbti kartu, kad nustatytų iššūkius ir sprendimus. Reikėtų vengti valdymo iš viršaus į apačią modelio, laimėtojų rinkimo, nereikalingų įpareigojimų ūkio subjektams ir nevienodų sąlygų rinkos žaidėjams sudarymo“, – pranešime cituojamas M. J. Beyreris.

Vėliau renginyje pasisakė „BusinessEurope” narių federacijų ir verslo partnerių atstovai.

Vokietijos verslo atstovai akcentavo, kad Kritinių žaliavų valdymas turi būti paremtas rinka grįstomis priemonėmis ir strategija, siekiant paskatinti žaliavų gavyba užsiimančias įmones, kadangi vertės grandinėse vyksta esminiai pokyčiai. Vokietijos darbdavių organizacijų konfederacijos (BDA) atstovai pabrėžė, kad įmonėms nereikalinga neproporcinga biurokratija teikiant ataskaitas, kadangi visoms Europos pramonėms šakoms yra svarbus priėjimas prie žaliavų.

Pasisakydamas diskusijoje, LPK prezidentas V. Janulevičius atkreipė dėmesį, jog turėtume vengti situacijos, kad Europos pramonė būtų priklausoma nuo trečiųjų šalių apsirūpinant strateginėmis medžiagomis.

„Lietuvos patirtis, kuomet praeitais metais dėl santykių su Taivanu mums buvo taikoma Kinijos ekonominė prievarta bei sustabdyta prekyba, parodė, kad priklausyti nuo vienos rinkos yra per daug rizikinga”, – cituojamas LPK prezidentas.

V. Janulevičius taip pat pabrėžė, kad ES turėtų nebekartoti klaidų, kaip atsitiko su silicio pramone, nes jos Europoje praktiškai nėra, o silicis yra labai svarbi žaliava puslaidininkių gamyboje ir mikroelektronikoje. Todėl norint išvengti priklausomybės nuo Kinijos, svarbu siekti rinkų diversifikacijos kritinių žaliavų tiekime, plėtoti santykius su žaliavomis turtingomis valstybėmis.

Galiausiai, LPK prezidentas atkreipė Europos Komisijos ir diskusijos dalyvių dėmesį, kad šioms partnerystėms sustiprinti yra svarbus investicijų apsaugos trečiose šalyse klausimas. Tose šalyse, kaip, pavyzdžiui, Kazachstane, yra reikalingi investicijų apsaugos instrumentai, pavyzdžiui, Europos Investicijų banko buvimas regione.
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-10 07:02
Vokietijos kapitalo antrinė bendrovė „Leonhard Weiss Lietuva“ ir „Lietuvos geležinkelių“ antrinė įmonė „LTG Infra“ pasirašė dvi geležinkelio priežiūros rangos sutartis, kurių bendra vertė – 5 mln. eurų, be pridėtinės vertės mokesčio.
nuotrauka
2023-06-10 06:42
Aplinkos ministerija parengė finansavimo sąlygų aprašų projektus, pagal kuriuos bus skiriamos subsidijos daugiabučių, viešosios paskirties pastatų ir Turto banko patikėjimo teise valdomų pastatų bandomajam parodomajam atnaujinimui (modernizavimui) naudojant skydus. Tam skirta 10 mln. eurų iš Ekonomi...
nuotrauka
2023-06-10 06:35
Unikaliose, saugomose Lietuvos teritorijose nuo šiol nebeliks kliūčių įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus. Padidintas maksimalus tako nuolydis, kartu numatant papildomas apsaugos priemones – turėklus, atokvėpio aikšteles, naudoti atsparias slydimui dangas.
nuotrauka
2023-06-09 09:41
Kiekvienais metais artėjant vasarai ir šylant orams tradiciškai suaktyvėja ir nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka. Vis dėlto šiemet bent jau kol kas fiksuojami sandorių kiekiai neleidžia kalbėti apie pagyvėjimą, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2023-06-09 06:46
Seimas pritarė Statybos įstatymo pakeitimams, kuriais atsisakoma techninės būklės pažymų išdavimo elektros energijos gamybos įrenginiams (saulės elektrinėms) nebe iki 30 kW galios, bet iki 100 kW įrengtosios galios (užteks rangovo deklaracijos, kaip nustatyta šiuo metu iki 30 kW galios elektrinėms),...
nuotrauka
2023-06-09 06:38
AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) birželio 7 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA). Ši sutartis suteikia galimybę vystyti glaudesnį bendradarbiavimą ir leidžia efektyviau plėtoti modernius technologinius sprendimus, skatinančius tvarumą ir...
nuotrauka
2023-06-09 06:27
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km tilto rekonstrukcija artėja į pabaigą. Eismą tiltu planuojama paleisti birželio pabaigoje, t.y. anksčiau nei numatyta sutartyje. Pėstiesiems per Nevėžį susisiekima...
nuotrauka
2023-06-08 06:36
Svajojantiems apie jaukų, malonų bei patogų laiko leidimą gryname ore, pavėsinė yra vienas pagrindinių elementų, be kurio sunku įsivaizduoti vasaros sezoną.
nuotrauka
2023-06-07 16:35
Vyriausybė trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos parengtam Saugomų teritorijų įstatymo ir jį lydinčių Aplinkos apsaugos, Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių, Laukinių augalų ir grybų rūšių, Laukinės gyvūnijos, Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos, Augalų nacionalinių genetinių išteklių, Ter...
nuotrauka
2023-06-07 14:28
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas patvirtino papildytus želdinių, kuriuos savivaldybės gali skelbti saugotinais, kriterijus. Išplėtus kriterijų sąrašą miestų ir miestelių savivaldos institucijos turės galimybę apsaugoti daugiau vertingų medžių ir krūmų, nepasikartos atvejai, kai juos dėl komercin...
nuotrauka
2023-06-07 13:44
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ už 11 mln. eurų įsigijo 50 proc. UAB „Vėjo galia“ akcijų.
nuotrauka
2023-06-07 13:36
Darbo rinkos aktyvumą skatina šiltajam metų sezonui įprastas darbuotojų poreikio ir dirbančiųjų skaičiaus augimas. Per gegužę dirbančiųjų skaičius šalyje ūgtelėjo 8,4 tūkst. ir birželio 1 d. siekė 1,46 mln.
nuotrauka
2023-06-07 09:10
Kvalifikuotam darbui reikalingų inžinierių bei technologų paklausa tokia didelė, kad dabar jie gali rinktis ne tik darbdavius, bet ir gyvenimo būdą – didmiesčio judesį arba mažo miesto ramybę. Ne veltui šios specialybės aktyviai rekomenduojamos ir šiuo metu mokyklas baigiantiems abiturientams. Darbo...
nuotrauka
2023-06-07 06:42
Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siūloma griežčiau bausti už viešosios rimties trikdymą.
nuotrauka
2023-06-06 10:03
Darbo kodekso 44 str. numato darbdavio pareigą pranešti darbuotojui apie darbo sąlygas. Be to, iki darbo pradžios darbdavys privalo pateikti darbuotojui informaciją apie darbo funkcijos apibūdinimą ar aprašą arba darbo (pareigybės arba pareigų, profesijos, specialybės) pavadinimą ir, jeigu nustatyta...
nuotrauka
2023-06-05 13:07
Vilniaus apygardos teismas kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusį Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Teisės departamento direktorių Tautvydą Jakutį. Teismas jam skyrė galutinę 24 479 eurų baudą. Dar penki asmenys nuteisti už prekybą poveikiu. Jie turės sumokėti teismo skirtas baudas nuo 11 29...
nuotrauka
2023-06-05 06:41
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas gegužę atmetė UAB „Zarasų projektas“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo panaikintas Vilniaus savivaldybės administracijos išduoto statybos leidimo (SLD) statyti daugiabutį gyvenamąjį namą, atra...
nuotrauka
2023-06-05 06:22
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gauto skundo dėl galimai neteisėtai pastatytos tvoros su atramine sienele pagrindu atliko faktinių duomenų patikrinimą Šiauliuose, Ginkūnų g. Patikrinimo metu išaiškinta ir daugiau šiurkščių pažei...
nuotrauka
2023-06-04 14:40
Vienoje seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių už 1,071 mln. eurų parduodamos patalpos istoriniame Vaistinės name. Tai vienas pirmųjų Šv. Jono gatvėje atsiradusių mūrinių pastatų, išsaugojęs bėgančių laikmečių pėdsakus nuo pat ankstyvosios gotikos iki šių dienų.
nuotrauka
2023-06-04 12:13
Nekilnojamojo turto ekspertai sutaria, kad esminę įtaką pardavimams daro išaugusi 6 mėnesių EURIBOR palūkanų norma – šiuo metu ji siekia 3,78 proc., kai praėjusį mėnesį buvo 3,622 proc.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos