2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 17:09
Reklama  |  facebook

Apsirūpinimas žaliavomis – kodėl svarbi diversifikacija

2023-02-20 16:43
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius vasario 16 d. dalyvavo Europos Komisijos vykdomojo viceprezidento Valdžio Dombrovskio surengtame apskritojo stalo susitikime su Europos verslo atstovais prieš kovo mėn. planuojamą skelbti Kritinių žaliavų aktą (ang. Critical Raw Materials Act). „Mūsų ekonominės ambicijos priklauso nuo ES verslo sėkmingų partnerysčių, tik taip galėsime pasiekti žaliąją transformaciją ir sumažinti geopolitines įtampas“, – sakė V. Dombrovskis.
nuotrauka
Nuotrauka © European Union, 2023


Minimos įmonės
LPK (Lietuvos pramonininkų konfederacija),
Kaip pažymėjo „BusinessEurope“ generalinis direktorius Markusas J. Beyreris, siekiant paremti Europos konkurencingumą šiuo kritiniu metu, aktas turėtų sutelkti dėmesį į tris ramsčius.

„Pirma, reikia sudaryti sąlygas įmonėms įvairinti pagrindinių žaliavų tiekimą. Labai svarbus patekimas į rinką ir strateginė partnerystė su kritinėmis žaliavomis turtingomis trečiosiomis šalimis. Antra, reikia stiprinti tvarią žaliavų gavybą ir perdirbimą Europoje ir supaprastinti leidimų išdavimo procedūras. Trečias ramstis – tai geras valdymas: vyriausybės ir įmonės turėtų dirbti kartu, kad nustatytų iššūkius ir sprendimus. Reikėtų vengti valdymo iš viršaus į apačią modelio, laimėtojų rinkimo, nereikalingų įpareigojimų ūkio subjektams ir nevienodų sąlygų rinkos žaidėjams sudarymo“, – pranešime cituojamas M. J. Beyreris.

Vėliau renginyje pasisakė „BusinessEurope” narių federacijų ir verslo partnerių atstovai.

Vokietijos verslo atstovai akcentavo, kad Kritinių žaliavų valdymas turi būti paremtas rinka grįstomis priemonėmis ir strategija, siekiant paskatinti žaliavų gavyba užsiimančias įmones, kadangi vertės grandinėse vyksta esminiai pokyčiai. Vokietijos darbdavių organizacijų konfederacijos (BDA) atstovai pabrėžė, kad įmonėms nereikalinga neproporcinga biurokratija teikiant ataskaitas, kadangi visoms Europos pramonėms šakoms yra svarbus priėjimas prie žaliavų.

Pasisakydamas diskusijoje, LPK prezidentas V. Janulevičius atkreipė dėmesį, jog turėtume vengti situacijos, kad Europos pramonė būtų priklausoma nuo trečiųjų šalių apsirūpinant strateginėmis medžiagomis.

„Lietuvos patirtis, kuomet praeitais metais dėl santykių su Taivanu mums buvo taikoma Kinijos ekonominė prievarta bei sustabdyta prekyba, parodė, kad priklausyti nuo vienos rinkos yra per daug rizikinga”, – cituojamas LPK prezidentas.

V. Janulevičius taip pat pabrėžė, kad ES turėtų nebekartoti klaidų, kaip atsitiko su silicio pramone, nes jos Europoje praktiškai nėra, o silicis yra labai svarbi žaliava puslaidininkių gamyboje ir mikroelektronikoje. Todėl norint išvengti priklausomybės nuo Kinijos, svarbu siekti rinkų diversifikacijos kritinių žaliavų tiekime, plėtoti santykius su žaliavomis turtingomis valstybėmis.

Galiausiai, LPK prezidentas atkreipė Europos Komisijos ir diskusijos dalyvių dėmesį, kad šioms partnerystėms sustiprinti yra svarbus investicijų apsaugos trečiose šalyse klausimas. Tose šalyse, kaip, pavyzdžiui, Kazachstane, yra reikalingi investicijų apsaugos instrumentai, pavyzdžiui, Europos Investicijų banko buvimas regione.
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-16 18:41
Panevėžio Beržų progimnazijos stadione šiuo metu įrengiamas pripučiamas futbolo maniežas. Minėtos progimnazijos teritorijoje jau darbuojasi statybininkai – modernizuojama futbolo aikštė, netrukus prasidės komunikacijų įrengimo darbai.
nuotrauka
2024-04-16 18:33
Balandžio 22d. startuoja kvietimas savivaldybių administracijoms teikti paraiškas suprojektuoti, suformuoti ir užregistruoti miestų miškų sklypus Nekilnojamojo turto registre. 2024 m. šiai priemonei įgyvendinti bus skiriama apie 47 tūkst. eur.
nuotrauka
2024-04-16 18:27
Žemės gelmėse slypi neišnaudotas potencialas, kurį galima paversti energijos šaltiniu. Bendradarbiaujant su tarptautinėmis įmonėmis, KTU „M-Lab“ įsikūręs „Geoenergy Lab“ paramos būdu gavo beveik 3 mln. eurų vertės programinę įrangą, leidžiančią efektyviai modeliuoti žemės gelmių reiškinius. Tai svar...
nuotrauka
2024-04-16 12:47
Aplinkos ministerija parengė Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų architektūros reikalavimų, specialiųjų saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimų struktūros ir išdavimo tvarkos aprašo pataisas, leisiančias į statybų planavimo procedūras įtraukti ir visuomenės atstovus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos