2024 liepos 22 d. pirmadienis, 10:07
Reklama  |  facebook

Baigti net 8 etapais vykdyti prekybos centro „Panorama“ atnaujinimo darbai

2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicijos. Kartu su atnaujinimo darbų pabaiga keičiasi ir prekybos centro vizualinis identitetas. Įgyvendinant skandinavų sukurtą „miestas-mieste" konceptą daugiau dėmesio skiriama prekybos centro ir miesto ryšiui atskleisti, taip pat erdvių funkcionalumui ir pritaikomumui prie besikeičiančių kasdienių lankytojų poreikių.
nuotrauka
„Panoramos" nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus architektūros studija, UAB
Domasta, UAB
Panorama LT, UAB
Projector, UAB
Statybos procesų valdymas, UAB
Statybų nesustabdė nei pandemijos pasekmės, nei šalies ekonominė situacija

Pranešime cituojama prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama" vadovė Birutė Kalanovaitė pasakoja, kad pastato atnaujinimo darbai buvo planuoti ilgą laiką, o įtakos jiems turėjo keletas priežasčių.

„Pastaraisiais metais prekybos sektorius susidūrė su globaliais iššūkiais ir pasikeitusia pirkėjų elgsena, daliai jų pereinant į apsipirkinėjimą internetu, o viešąsias erdves ir prekybos centrus atrandant per kitą paskirtį – kaip patokią alternatyvą susitikimams ar darbui. Jautėme, kad mūsų prekybos centras gali gerokai labiau atliepti besikeičiančius lankytojų poreikius, tad priėmėme sprendimą imtis ne minimalių kosmetinių pokyčių, bet pilnos pastato rekonstrukcijos. Įtakos šiam sprendimui turėjo ir mūsų verslo interesai: tikslas pritraukti į prekybos centrą didesnį kasdienį srautą žmonių, vizija augti ir būti vienu moderniausių apsipirkimo traukos centrų ne tik Vilniuje, bet ir visame regione. Pokyčius iš dalies lėmė ir stiprėjanti konkurencinė aplinka. Kaip žinia, didieji prekybos centrai sostinėje yra labai arti vienas kito, o tai skatina ne tik sekti naujausias tendencijas bei pirmiesiems jas diegti savo veikloje, bet ir visuomet būti žingsniu priekyje", – sako B. Kalanovaitė.

Daugiau kaip dvejus metus trukusių ir beveik 15 mln. eurų investicijų pareikalavusių statybų nesustabdė nei prekybos sektorių pasiekusios pandemijos pasekmės, nei šalyje sparčiai besikeičianti ekonominė situacija: infliacija ir kiti išorės veiksniai.

Iššūkių netrūko, tačiau galutinis rezultatas viršijo lūkesčius

Anot „Panoramos" vadovės, prekybos centro atnaujinimo darbai įgyvendinti laiku ir neperžengiant projektui numatyto biudžeto. Kartu su partneriais buvo rasti sprendimai, kaip esamą pastatą renovuoti iš pagrindų ir pritaikyti dabartiniams prekybos ir lankytojų poreikiams.

panoramaCentrinė aikštė.
„Panoramos" nuotr.
 
„Planuodami prekybos centro atnaujinimą turėjome keletą užduočių. Visų pirma, ištaisyti pirmines pastato architektūrinių sprendimų spragas ir sukurti prekybos centre daugiau funkcinių erdvių. Prieš prasidedant statybų darbams taip pat turėjome keisti dalį architektų pasiūlyto rekonstrukcijos projekto detalių, nes tiesiog ne visos jų idėjos galėjo būti įgyvendintos su esamo pastato konstrukcijomis. Nors perstatyti savo pastato ir negalėjome, mums tikrai pavyko rasti geriausius erdvių atnaujinimo bei išpildymo sprendimus. Džiaugiamės, kad projektą pavyko įgyvendinti sklandžiai – laiku ir neviršijus biudžeto, o galutinis rezultatas pranoko visus mūsų, akcininkų, nuomininkų ir lankytojų lūkesčius", – sako B. Kalanovaitė.

„Panoramos" rekonstrukcija buvo įgyvendinta aštuoniais etapais. Didžiausios investicijų dalies pareikalavo sudėtingiausi projekto statybų darbai: centrinės aikštės rekonstrukcija ir amfiteatro įrengimas, maisto alėjos transformavimas ir išplėtimas, įėjimų atnaujinimas, terasų įrengimas ir visiškai naujas bei didesnis pagrindinio įėjimo į prekybos centrą atvėrimas. Nemažų kaštų pareikalavo ir pastato antro aukšto pokyčiai – suformuotos erdvės darbui ir poilsiui, atliepiančios skirtingų lankytojų segmentų poreikius, ištiesinti ir paaukštinti parduotuvių fasadai. Atnaujintame pastate dėmesys skirtas ir naujų, modernių reklamos stendų spendimams: antro aukšto lubose įmontuotas didelės raiškos LED ekranas, panašus įrengtas ir virš informacinio centro bei šalia Narbuto g. įėjimo.

Pasak B. Kalanovaitės, pastatas atitinka aukščiausius aplinkosauginius bei atsakingo valdymo standartus. Kiek anksčiau „Panoramai" buvo suteiktas tarptautinis „BREEAM" tvarumo sertifikatas ir vertinimo skalėje sulauktas „Very good" įvertinimas. Artimiausio resertifikavimo metu tikimasi pasiekti aukščiausią „Excellent" įvertinimą. Prekybos centre įdiegta ir pažangesnė, dar labiau energiją taupanti „DALI" apšvietimo valdymo sistema, atnaujinama kompiuterinė valdymo sistema „BMS", kuri leis valdyti pastato sistemas dar išmaniau.

Naujas konceptas „miestas-mieste"

Kartu su atnaujinimo darbų pabaiga keičiasi ir „Panoramos" vizualinis identitetas. Įgyvendinant skandinavų sukurtą „miestas-mieste" konceptą daugiau dėmesio skiriama prekybos centro ir miesto ryšiui atskleisti, taip pat erdvių funkcionalumui ir pritaikomumui prie kasdienių lankytojų poreikių.

Panorama„Panoramos" nuotr.

„Mūsų prekybos centras yra neatsiejama Vilniaus dalis. Savo buvimu kuriame pridėtinę vertę miestui: pritraukiame užsienio kapitalą, kuriame darbo vietas, buriame vietos bendruomenes. Kaip ir pats miestas, nestovime vietoje, nuolat judame į priekį ir tobulėjame, todėl pasirinkdami švedų architektų komandos sukurtą koncepciją „miestas-mieste" siekėme dar labiau sustiprinti ir pabrėžti savo prekybos centro, į jį užsukančių lankytojų bei dirbančių žmonių ir miesto ryšį", – pasakoja B. Kalanovaitė.

Ji priduria, kad dabar „Panorama" pirkėjams daug patogesnė, jaukesnė ir artimesnė: „Pasistengėme, kad visos mūsų erdvės būtų išpildytos iki smulkiausių detalių: nuo jaukios mažylių priežiūros ir poilsio erdvės ar atskiros paštomatų vietos, veikiančios visą parą, iki patogių viešojo transporto laukimo ir darbo bei susitikimų erdvių įrengimo. Stengiamės, kad kiekvienas „Panoramos" lankytojas čia galėtų gauti visas jam reikalingas paslaugas ir jaustis kuo patogiau bei komfortabiliau. Dėl šios priežasties prekybos centro erdvių atnaujinimui ir funkcionalumui skyrėme itin didelį dėmesį bei atidumą."

Modernaus, stilingo ir patogesnio prekybos centro viziją ir atnaujinimo koncepciją „miestas-mieste" „Panoramai" sukūrė švedų įmonės „RStudio" architektų komanda. Įgyvendinimo darbams buvo pasirinkti Lietuvos architektai UAB „Vilniaus architektūros studija", generalinis rangovas – UAB „Domasta", statybos projekto vadovas – UAB „Statybos procesų valdymas", techninės priežiūros įmonė – UAB „Projector".

Lankytojų srautas didėjo

B. Kalanovaitė džiaugiasi, kad atnaujinimo darbai iš esmės nesutrikdė jų ir nuomininkų veiklos – vykstant intensyvioms statyboms prekybos centras nebuvo uždarytas, o lankytojams galimus nepatogumus siekta sumažinti erdves atnaujinant atskirais etapais, ne visas iš karto. Pokyčių laikotarpiu prekybos centre lankytojų srautas ne mažėjo, kaip buvo tikimasi, bet priešingai – nuosekliai didėjo. 2023 m., lyginant su ankstesniais metais, lankytojų srautas „Panoramoje" augo 13 proc.

Panorama

Atnaujintas pagrindinis prekybos centro įėjimas. „Panoramos" nuotr.

„Praėję metai mums apskritai buvo vieni sėkmingiausių visomis prasmėmis: ir po pandemijos supurtymų iš dalies atsistatančiu lankytojų srautu, ir finansiniais rezultatais. Apyvartų prasme 2023 m. buvo geriausi per visą mūsų gyvavimo istoriją. Be to, po tuputį pradedame plėtros procesus ir prie „Panoramos" esančių sklypų vystymui", – sėkme ir ateities planais dalijasi prekybos centro generalinė direktorė B. Kalanovaitė.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01,      papildyta 2024-07-22 08:22, Papildyta VIDEO iš apsilankymo INHUS gamykloje
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas