2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 19:13
Reklama  |  facebook

Baigti net 8 etapais vykdyti prekybos centro „Panorama“ atnaujinimo darbai

2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicijos. Kartu su atnaujinimo darbų pabaiga keičiasi ir prekybos centro vizualinis identitetas. Įgyvendinant skandinavų sukurtą „miestas-mieste" konceptą daugiau dėmesio skiriama prekybos centro ir miesto ryšiui atskleisti, taip pat erdvių funkcionalumui ir pritaikomumui prie besikeičiančių kasdienių lankytojų poreikių.
nuotrauka
„Panoramos" nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus architektūros studija, UAB
Domasta, UAB
Panorama LT, UAB
Statybų procesų valdymas, UAB
Projector, UAB
Statybų nesustabdė nei pandemijos pasekmės, nei šalies ekonominė situacija

Pranešime cituojama prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama" vadovė Birutė Kalanovaitė pasakoja, kad pastato atnaujinimo darbai buvo planuoti ilgą laiką, o įtakos jiems turėjo keletas priežasčių.

„Pastaraisiais metais prekybos sektorius susidūrė su globaliais iššūkiais ir pasikeitusia pirkėjų elgsena, daliai jų pereinant į apsipirkinėjimą internetu, o viešąsias erdves ir prekybos centrus atrandant per kitą paskirtį – kaip patokią alternatyvą susitikimams ar darbui. Jautėme, kad mūsų prekybos centras gali gerokai labiau atliepti besikeičiančius lankytojų poreikius, tad priėmėme sprendimą imtis ne minimalių kosmetinių pokyčių, bet pilnos pastato rekonstrukcijos. Įtakos šiam sprendimui turėjo ir mūsų verslo interesai: tikslas pritraukti į prekybos centrą didesnį kasdienį srautą žmonių, vizija augti ir būti vienu moderniausių apsipirkimo traukos centrų ne tik Vilniuje, bet ir visame regione. Pokyčius iš dalies lėmė ir stiprėjanti konkurencinė aplinka. Kaip žinia, didieji prekybos centrai sostinėje yra labai arti vienas kito, o tai skatina ne tik sekti naujausias tendencijas bei pirmiesiems jas diegti savo veikloje, bet ir visuomet būti žingsniu priekyje", – sako B. Kalanovaitė.

Daugiau kaip dvejus metus trukusių ir beveik 15 mln. eurų investicijų pareikalavusių statybų nesustabdė nei prekybos sektorių pasiekusios pandemijos pasekmės, nei šalyje sparčiai besikeičianti ekonominė situacija: infliacija ir kiti išorės veiksniai.

Iššūkių netrūko, tačiau galutinis rezultatas viršijo lūkesčius

Anot „Panoramos" vadovės, prekybos centro atnaujinimo darbai įgyvendinti laiku ir neperžengiant projektui numatyto biudžeto. Kartu su partneriais buvo rasti sprendimai, kaip esamą pastatą renovuoti iš pagrindų ir pritaikyti dabartiniams prekybos ir lankytojų poreikiams.

panoramaCentrinė aikštė.
„Panoramos" nuotr.
 
„Planuodami prekybos centro atnaujinimą turėjome keletą užduočių. Visų pirma, ištaisyti pirmines pastato architektūrinių sprendimų spragas ir sukurti prekybos centre daugiau funkcinių erdvių. Prieš prasidedant statybų darbams taip pat turėjome keisti dalį architektų pasiūlyto rekonstrukcijos projekto detalių, nes tiesiog ne visos jų idėjos galėjo būti įgyvendintos su esamo pastato konstrukcijomis. Nors perstatyti savo pastato ir negalėjome, mums tikrai pavyko rasti geriausius erdvių atnaujinimo bei išpildymo sprendimus. Džiaugiamės, kad projektą pavyko įgyvendinti sklandžiai – laiku ir neviršijus biudžeto, o galutinis rezultatas pranoko visus mūsų, akcininkų, nuomininkų ir lankytojų lūkesčius", – sako B. Kalanovaitė.

„Panoramos" rekonstrukcija buvo įgyvendinta aštuoniais etapais. Didžiausios investicijų dalies pareikalavo sudėtingiausi projekto statybų darbai: centrinės aikštės rekonstrukcija ir amfiteatro įrengimas, maisto alėjos transformavimas ir išplėtimas, įėjimų atnaujinimas, terasų įrengimas ir visiškai naujas bei didesnis pagrindinio įėjimo į prekybos centrą atvėrimas. Nemažų kaštų pareikalavo ir pastato antro aukšto pokyčiai – suformuotos erdvės darbui ir poilsiui, atliepiančios skirtingų lankytojų segmentų poreikius, ištiesinti ir paaukštinti parduotuvių fasadai. Atnaujintame pastate dėmesys skirtas ir naujų, modernių reklamos stendų spendimams: antro aukšto lubose įmontuotas didelės raiškos LED ekranas, panašus įrengtas ir virš informacinio centro bei šalia Narbuto g. įėjimo.

Pasak B. Kalanovaitės, pastatas atitinka aukščiausius aplinkosauginius bei atsakingo valdymo standartus. Kiek anksčiau „Panoramai" buvo suteiktas tarptautinis „BREEAM" tvarumo sertifikatas ir vertinimo skalėje sulauktas „Very good" įvertinimas. Artimiausio resertifikavimo metu tikimasi pasiekti aukščiausią „Excellent" įvertinimą. Prekybos centre įdiegta ir pažangesnė, dar labiau energiją taupanti „DALI" apšvietimo valdymo sistema, atnaujinama kompiuterinė valdymo sistema „BMS", kuri leis valdyti pastato sistemas dar išmaniau.

Naujas konceptas „miestas-mieste"

Kartu su atnaujinimo darbų pabaiga keičiasi ir „Panoramos" vizualinis identitetas. Įgyvendinant skandinavų sukurtą „miestas-mieste" konceptą daugiau dėmesio skiriama prekybos centro ir miesto ryšiui atskleisti, taip pat erdvių funkcionalumui ir pritaikomumui prie kasdienių lankytojų poreikių.

Panorama„Panoramos" nuotr.

„Mūsų prekybos centras yra neatsiejama Vilniaus dalis. Savo buvimu kuriame pridėtinę vertę miestui: pritraukiame užsienio kapitalą, kuriame darbo vietas, buriame vietos bendruomenes. Kaip ir pats miestas, nestovime vietoje, nuolat judame į priekį ir tobulėjame, todėl pasirinkdami švedų architektų komandos sukurtą koncepciją „miestas-mieste" siekėme dar labiau sustiprinti ir pabrėžti savo prekybos centro, į jį užsukančių lankytojų bei dirbančių žmonių ir miesto ryšį", – pasakoja B. Kalanovaitė.

Ji priduria, kad dabar „Panorama" pirkėjams daug patogesnė, jaukesnė ir artimesnė: „Pasistengėme, kad visos mūsų erdvės būtų išpildytos iki smulkiausių detalių: nuo jaukios mažylių priežiūros ir poilsio erdvės ar atskiros paštomatų vietos, veikiančios visą parą, iki patogių viešojo transporto laukimo ir darbo bei susitikimų erdvių įrengimo. Stengiamės, kad kiekvienas „Panoramos" lankytojas čia galėtų gauti visas jam reikalingas paslaugas ir jaustis kuo patogiau bei komfortabiliau. Dėl šios priežasties prekybos centro erdvių atnaujinimui ir funkcionalumui skyrėme itin didelį dėmesį bei atidumą."

Modernaus, stilingo ir patogesnio prekybos centro viziją ir atnaujinimo koncepciją „miestas-mieste" „Panoramai" sukūrė švedų įmonės „RStudio" architektų komanda. Įgyvendinimo darbams buvo pasirinkti Lietuvos architektai UAB „Vilniaus architektūros studija", generalinis rangovas – UAB „Domasta", statybos projekto vadovas – UAB „Statybų procesų valdymas", techninės priežiūros įmonė – UAB „Projector".

Lankytojų srautas didėjo

B. Kalanovaitė džiaugiasi, kad atnaujinimo darbai iš esmės nesutrikdė jų ir nuomininkų veiklos – vykstant intensyvioms statyboms prekybos centras nebuvo uždarytas, o lankytojams galimus nepatogumus siekta sumažinti erdves atnaujinant atskirais etapais, ne visas iš karto. Pokyčių laikotarpiu prekybos centre lankytojų srautas ne mažėjo, kaip buvo tikimasi, bet priešingai – nuosekliai didėjo. 2023 m., lyginant su ankstesniais metais, lankytojų srautas „Panoramoje" augo 13 proc.

Panorama

Atnaujintas pagrindinis prekybos centro įėjimas. „Panoramos" nuotr.

„Praėję metai mums apskritai buvo vieni sėkmingiausių visomis prasmėmis: ir po pandemijos supurtymų iš dalies atsistatančiu lankytojų srautu, ir finansiniais rezultatais. Apyvartų prasme 2023 m. buvo geriausi per visą mūsų gyvavimo istoriją. Be to, po tuputį pradedame plėtros procesus ir prie „Panoramos" esančių sklypų vystymui", – sėkme ir ateities planais dalijasi prekybos centro generalinė direktorė B. Kalanovaitė.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas