2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 19:08
Reklama  |  facebook

Baltijos šalyse pramuštos investicinių NT sandorių apimties „lubos“ – viršyta 1 mlrd. Eur suma

2022-02-23 11:19
Baltijos šalyse 2021 m. nekilnojamojo turto (NT) rinka rekordiškai aktyvi – investicinių komercinių NT sandorių apimtis, palyginus su 2020 m., išaugo dvigubai ir pasiekė 1,5 mlrd. Eur. Didžiausios vertės sandoriai buvo sudaryti Latvijoje, praneša tarptautinė NT konsultacijų bendrovė „Newsec“.
nuotrauka
Asociatyvi nuotr. (ARTERY Vilnius. Aut. Studio Libeskind New York, UAB ARCHINOVA Vilnius)


Minimos įmonės
Newsec, UAB

Per praėjusius metu Latvijoje sudaryta sandorių už 610 mln. Eur, Estijoje už 447 mln. Eur, o Lietuvoje – 444 mln. Eur. Rekordinius rezultatus lėmė kapitalo perteklius, bendros pasaulinės tendencijos bei pozityvios nuotaikos rinkoje. Investuotojai aktyviai ieškojo objektų, tačiau dar geresnių rezultatų investicinių NT sandorių rinkoje pasiekti sutrukdė pasiūlos trūkumas.

Pasak „Newsec“ kapitalo rinkos paslaugų grupės vadovės Baltijos šalyse Neringos Rastenytės-Jančiūnienės, cituojamos pranešime, 1,5 mlrd. Eur sandorių apimtis Baltijos regionui yra rekordinė. Siekiant išlaikyti užsienio investuotojų dėmesį, šios kartelės reikėtų nenuleisti ir 2022 metais.

„Ankščiau investuotojams žengti į Baltijos šalis būdavo nedrąsu dėl mažos sandorių apimties, kuri keletą pastarųjų metų neperkopdavo 800 mln. ribos. Peržengus 1 mlrd. ribą buvo įveiktas tam tikras psichologinis barjeras. Praeitais metais norinčių investuoti į NT dar niekada nematėme tiek daug. 2021 m. investavo visi – fondai, privatūs asmenys, turto valdymo bendrovės, verslai. Pavyzdžiui, Estijoje du trečdaliai sandorių buvo sudaryti perkant neprofesionaliems pirkėjams. Palyginus su ankstesniais metais, sandorių sudaryta daugiau, tačiau jie buvo smulkesni. Pavyzdžiui 2020 m. vidutinė sandorio suma siekė 50 mln. Eur, o 2021 m. ji siekia virš 23 mln. Eur“, – cituojama N. Rastenytė-Jančiūnienė.

Tarptautiniai investuotojai labiausiai ieško logistikos, biurų bei būsto nuomai segmentams priklausančių objektų. Tuo tarpu privataus kapitalo investuotojus labiausiai domina nedideli prekybos segmento pastatai, kaip kaimynystės tipo PC, mažmeninės prekybos (angl. retail) parkai.

Biurų segmentas turi potencialo plėstis

Ekspertė pastebi, kad nors biurų segmentas Baltijos šalyse išgyvena aukso amžių, pastebimas ženklus parduodamų objektų trūkumas.

„Biurų segmentas Baltijos regione demonstruoja stabilumą, pernai jis išlaikė 300 mln. Eur sandorių apimtį. Tačiau jo potencialas – kaip tiksinti bomba. Verslo centrų užimtumas šiuo metu yra itin aukštas (Vilniuje A klasės biurų vakansijos lygis siekia vos 3,4 proc.), išnuomojamo ploto skaičiai muša rekordus, pavyzdžiui Vilniaus biurų rinkoje per 2021 m. išnuomota 30 proc. daugiau ploto nei 2020 m. Rinką stabdo naujų, investuotojams patrauklių parduodamų objektų trūkumas. Jeigu pasiūlos būtų daugiau, šiame segmente matytume dar didesnes sandorių apimtis“, – teigia N. Rastenytė-Jančiūnienė.

Industrinis NT pateisino lūkesčius

„Newsec“ kapitalo rinkos paslaugų grupės vadovės Baltijos šalyse teigimu, logistikos segmentas 2021 m. pateisino savo lūkesčius – į jį buvo investuota trigubai daugiau, nei metais anksčiau. Tačiau ekspertė įspėja, kad nestabilūs tarptautiniai santykiai su Kinija greitu metu gali atsispindėti ir investicinių industrinio segmento NT sandorių rinkoje, ypač Lietuvoje.

„Nors praėjusiais metais industrinio NT segmentas klestėjo, rinkos žaidėjams šiuo metu įtampą kelia Lietuvos konfliktas su Kinija ir labiausiai paveikti gali būtent logistikos bei gamybos segmentus – investuotojai, stebėdami geopolitinę situaciją, tokius objektus gali imti vertinti vis atsargiau ir kuriam laikui atidėti pirkimus. Šiuo metu tvyranti įtampa sandoriuose dar neatsispindi – jie vyksta iš inercijos – tačiau turėti aiškias prognozes, kokie pokyčiai laukia, tokioje neapibrėžtoje situacijoje yra sunku“, – cituojama N. Rastenytė-Jančiūnienė.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas