2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 14:17
Reklama  |  facebook

Besirenkantiems žalią kryptį, bus teikiamas finansavimas

2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE programos gauti.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Paskelbtas naujas LIFE programos kvietimas apima šias keturias kryptis ir sykiu atspindi Europos žaliojo kurso tikslus, iš kurių svarbiausias – klimatui neutrali ekonomika iki 2050 m., remia ES biologinės įvairovės strategiją iki 2030 m., Žiedinės ekonomikos veiksmų planą ir Renovacijos bangos strategiją.

Šiais metais, kaip praneša Aplinkos ministerija, planuojama finansuoti 35 gamtos ir biologinės įvairovės, 50 žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, 30 klimato politikos projektų. Standartiniams veiksmų projektams – taip nuo šiol vadinsis iki tol buvę „tradiciniai“ parodomieji, bandomieji ir informuotumo didinimo projektai – finansuoti Europoje šiemet bus skirta beveik 305 mln. eurų.

Paraiškų pateikimo galutinis terminas – 2021 m. lapkričio 30 d. Planuojamas sutarčių pasirašymas – 2022 m. liepos-rugpjūčio mėn.

Finansuojami energetikos projektai, susiję su atsinaujinančia energija

Gamta ir biologinė įvairovė išlieka svarbiausiu LIFE prioritetu. 2021­–2024 m. didžiausią lėšų dalį – 1,1 mlrd. eurų – planuojama skirti Gamtos ir biologinės įvairovės paprogramai, kuri svariai prisideda prie Buveinių ir Paukščių direktyvų įgyvendinimo, ypač prie „Natura 2000“ tinklo kūrimo ir plėtros, o dabar kviečiama prisidėti prie ES biologinės įvairovės strategijos 2030 m. tikslų įgyvendinimo.

Naujoje LIFE paprogramėje „Perėjimas prie švarios energijos“ finansuojami energetikos projektai, kurie palengvina perėjimą prie efektyviai energiją naudojančios, atsinaujinančia energija pagrįstos, klimatui neutralios ir atsparios ekonomikos. Šie projektai taip pat gali padėti pašalinti rinkos kliūtis, trukdančias socialiniam ir ekonominiam perėjimui prie tvarios energetikos. 2021 m. jiems skirtas finansavimas – 94,5 mln. eurų.

Paraiškų pateikimo galutinis terminas – 2022 m. sausio 12 d.

Paraiškos tekiamos – bendrą Europinę sistemą

Nuo šiol LIFE paraiškos bus teikiamos per ES Funding&Tender portalą – bendrą Europinę sistemą, naudojamą paraiškų teikimui. Tikimasi, kad taip bus pritrauktas gausesnis būrys pareiškėjų.

Šiais metais visos paraiškos bus vertinamos vienu etapu, t. y. iš karto pareiškėjai teiks išsamias paraiškas. Jas vertins nepriklausomi ekspertai. Vertinimo kriterijai yra nauji, nors jų turinys iš esmės išliks toks pats, koks buvo ankstesniais metais: atitikimas, kokybė, poveikis, ištekliai.

Daugiau balų surinks tos paraiškos, kurios atitiks šiuos papildomus kriterijus: sinergija tarp LIFE paprogramių, išskirtinis atkartojimo potencialas, kitų ES fondų finansuotų projektų rezultatų panaudojimas, tarptautiškumas tarp ES šalių, kai jis yra esminis rezultatams pasiekti, atokiausių regionų ir specifinių geografinių teritorijų įtraukimas. 

Dėmesys – pirminės energijos poreikio mažinimui

Remiantis ankstesnių metų patirtimi, energetikos projektuose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas pirminės energijos poreikio mažinimui įgyvendinant energijos vartojimo efektyvumo priemones arba gaminant energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Taip pat tvarumui, rinkos poreikiui, inovatyvumui ir politikos pokyčiams.

20 energetikos projektų, kuriuos 2013­–2017 m. laikotarpiu finansavo LIFE+ programa, įvertinimas parodė, kad praėjus penkeriems metams nuo jų pabaigos pirminės energijos sutaupymai prilygsta metinei net 88 tūkst. ES namų ūkių šildymo normai bei maždaug 36 tūkst. lengvųjų automobilių metiniams šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimams.

Bendrasis LIFE programos tikslas – padėti pereiti prie tvarios, žiedinės, energiją efektyviai vartojančios, atsinaujinančiąja energija grindžiamos, neutralaus poveikio klimatui ir klimato kaitos poveikiui atsparios ekonomikos, saugoti, atkurti ir gerinti aplinkos, įskaitant orą, vandenį ir dirvožemį, kokybę, sustabdyti biologinės įvairovės nykimą bei tą įvairovę didinti, taip pat spręsti ekosistemų nykimo klausimus, remiant tinklo „Natura 2000“ įgyvendinimą ir valdymą, ir taip prisidėti prie darnaus vystymosi. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-28 11:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl to, jog vartotojas nesutiko su ESO apskaitytu neįprastai dideliu elektros energijos kiekiu objekte, nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrįstas, nes skaitikl...
nuotrauka
2021-09-28 09:22
Savo įmonę galimai tyčia prie bankroto privedęs direktorius teisme aiškinsis ir dėl pasisavintų 200 tūkst. eurų. Kreditoriams padaryta žala siekia beveik 3,1 mln. eurų. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos...
nuotrauka
2021-09-28 06:58
Statybos inspekcija paaiškino, kokiais atvejais pastato kapitaliniam remontui privalomas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2021-09-28 06:43
„Mūsų šiuo metu tikslas – padengti 82 kilometrus pavojingiausiame valstybės sienos ruože, o įrengti fizinį barjerą yra įsipareigojusi energetikos sektoriaus valstybės įmonė per metus”, – teigė vidaus reikalų ministrė, VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.
nuotrauka
2021-09-28 06:34
Efektyviai energiją vartojančios ir šį procesą audituojančios pramonės, transporto, paslaugų ir žemės ūkio įmonės gali teikti paraiškas ir gauti kompensacijas už sutaupytą elektros energiją, šilumą bei gamtines dujas. Ši speciali paramos priemonė yra orientuota į tuos juridinius asmenis, kurie šiais...
nuotrauka
2021-09-28 05:59
Paveldimas turtas, ypač jei jis nekilnojamasis, dažnai įvertinamas ir keliais šimtais tūkstančių eurų. Nors, atrodytų, tai gali ilgam užtikrinti finansinę gerovę, tačiau pasitaiko atvejų, kai atsiradusi mokestinė našta gali prislėgti itin stipriai.
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos