Darbas su geriausiais leidžia susitelkti į užduotis, o ne į problemas
Pasitelkė efektyvią įrangą ir daugiau darbuotojų
„Grindesta“ baldų fabriko gamybos ir sandėliavimo zonose bei biuro patalpose įrengė monolitines gelžbetonines plokštes, armuotas plienine fibra arba armatūros tinklais. Betoninių grindų įrengimas yra imlus rankų darbo ir laiko, o baldų fabrike betonavimas vyko intensyviai, tad reikėjo ieškoti efektyviausių sprendimų. Vienas tokių – jau keletą metų naudojama „Soff-Cut“ mašina, pjaunanti šviežią betoną. Šią mašiną naudojant, nebereikia laukti 3 parų, kad galima, būtų, pvz., įrengti deformacines siūles.
Įmonės „Grindesta“ savininkas Vytaras MINKEVIČIUS sako,kad projekto įgyvendinimo sėkmę lemiageneralinio rangovo ir užsakovo santykiai su statybos proceso dalyviais.
Buvo pasitelkta ir daugiau darbuotojų – apie 36 tūkst. kv. m betoninių grindų plotą įrenginėjo 28 darbuotojai. Tai, pasak V.Minkevičiaus, buvo optimalus darbuotojų skaičius, kad darbus būtų galima atlikti per numatytą laiką.
Išskyrė aukštą generalinio rangovo darbo kultūrą
„Grindesta“ baldų fabrike per 2 mėnesius įrengė apie 36 tūkst. kv. m grindų. Turint omenyje, kad tuo pat metu objekte darbuojasi keli rangovai, atliekantys skirtingus darbus, iššūkiu tampa gebėjimas darbus koordinuoti taip, kad subrangovai netrukdytų vieni kitiems.
Vertino realią rinkos situaciją
Aukso medalį pelnęs baldų fabrikas buvo statomas 2017–2019 m., o II etape statomo sandėliavimo pastato rangovai, taip pat ir „Grindesta“, susidūrė su pandemijos įtampomis: sutriko tiekimo grandinės, kainos tapo neprognozuojamos.
„Kai nutarėme dalyvauti II etapo statybos konkurse, metalinės fibros kainavo apie 700 Eur/t, o pradėjus darbus jų kaina jau buvo kone dvigubai didesnė. Dalį fibros dar spėjome nusipirkti ne pačiomis aukščiausiomis kainomis, bet prisireikė ir kitų amortizuojančių priemonių“, – pasakoja „Grindestos“ savininkas.
Pandemijos iššūkius subrangovams padėjo įveikti generalinis rangovas „YIT Lietuva“, nes, pasak V.Minkevičiaus, žiūrėjo ne į sutarties raidę, o į realią situaciją, todėl padėjo susitelkti į darbus, o ne strigti problemose. V.Minkevičiaus pastebėjimu, toks generalinio rangovo požiūris ne vieną įmonę išgelbėjo nuo bankroto.
Pasitikrino ryšį su darbuotojais
Įtampų pandemijos metu padaugėjo ir darbo rinkoje: ne viena įmonė susidūrė su darbuotojų ultimatumais didinti atlyginimus. Užsidarius sienoms, nebebuvo darbuotojų ir iš trečiųjų šalių. Šios įtampos įmonėms leido aiškiai suprasti, kiek stiprus yra darbuotojų ryšys su įmonėmis.