2023 birželio 7 d. trečiadienis, 8:17
Reklama  |  facebook

Darbas su geriausiais leidžia susitelkti į užduotis, o ne į problemas

2022-02-09 07:08
Įmonės „Grindesta“ savininkas Vytaras Minkevičius sako, kad projekto įgyvendinimo sėkmę lemia generalinio rangovo ir užsakovo santykiai su statybos proceso dalyviais. Šiame kontekste jis išskiria aukštą įmonės „YIT Lietuva“ darbų kultūrą, kuri lėmė įmonės, kaip generalinio rangovo, įgyvendintą „Fredos“ baldų fabriko projektą, pelniusį „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
Įmonės „Grindesta“ savininkas Vytaras Minkevičius. Įmonės nuotr.


Minimos įmonės
Grindesta, UAB
Kauno LEZ,
YIT Lietuva, UAB
Betoninių grindų įrengimo įmonė „Grindesta“ su „YIT Lietuva“ bendradarbiavo Kauno LEZ’e statydama modernų 35,6 tūkst. kv. m ploto „Fredos“ baldų fabriką su priestatais ir įgyvendindama antrąjį statybos etapą – statant modernų 36 tūkst. kv. m sandėliavimo pastatą.

Pasitelkė efektyvią įrangą ir daugiau darbuotojų

„Grindesta“ baldų fabriko gamybos ir sandėliavimo zonose bei biuro patalpose įrengė monolitines gelžbetonines plokštes, armuotas plienine fibra arba armatūros tinklais. Betoninių grindų įrengimas yra imlus rankų darbo ir laiko, o baldų fabrike betonavimas vyko intensyviai, tad reikėjo ieškoti efektyviausių sprendimų. Vienas tokių – jau keletą metų naudojama „Soff-Cut“ mašina, pjaunanti šviežią betoną. Šią mašiną naudojant, nebereikia laukti 3 parų, kad galima, būtų, pvz., įrengti deformacines siūles.

Įmonės „Grindesta“ savininkas Vytaras MINKEVIČIUS sako,
kad projekto įgyvendinimo sėkmę lemia
generalinio  rangovo ir užsakovo santykiai su statybos proceso dalyviais.
grindesta
 

Buvo pasitelkta ir daugiau darbuotojų – apie 36 tūkst. kv. m betoninių grindų plotą įrenginėjo 28 darbuotojai. Tai, pasak V.Minkevičiaus, buvo optimalus darbuotojų skaičius, kad darbus būtų galima atlikti per numatytą laiką.

Išskyrė aukštą generalinio rangovo darbo kultūrą

„Grindesta“ baldų fabrike per 2 mėnesius įrengė apie 36 tūkst. kv. m grindų. Turint omenyje, kad tuo pat metu objekte darbuojasi keli rangovai, atliekantys skirtingus darbus, iššūkiu tampa gebėjimas darbus koordinuoti taip, kad subrangovai netrukdytų vieni kitiems.

„Šiuo atveju visi subrangovai tampa komandos nariais, o jų darbas priklauso ne tik nuo konkrečios įmonės, bet ir nuo generalinio rangovo gebėjimo valdyti situaciją, kad darbai būtų įgyvendinami laikantis numatytų terminių, nepažeidžiant technologinės sekos, – pastebi V.Minkevičius ir akcentuoja išskirtinę „YIT Lietuvos“ darbų kultūrą. – Projekto vadovas Edmundas Leščinskas sukūrė puikią darbo atmosferą, kai galią turi ne tik sutartis, bet ir tvirtas žodis.“

Vertino realią rinkos situaciją

Aukso medalį pelnęs baldų fabrikas buvo statomas 2017–2019 m., o II etape statomo sandėliavimo pastato rangovai, taip pat ir „Grindesta“, susidūrė su pandemijos įtampomis: sutriko tiekimo grandinės, kainos tapo neprognozuojamos.

FREDOS baldų fabrikas, GRINDESTA
„YIT Lietuva“ / E. Lasio nuotraukoje –
„Grindesta“ baldų fabrike
įrengė monolitines
gelžbetonines plokštes. 

„Kai nutarėme dalyvauti II etapo statybos konkurse, metalinės fibros kainavo apie 700 Eur/t, o pradėjus darbus jų kaina jau buvo kone dvigubai didesnė. Dalį fibros dar spėjome nusipirkti ne pačiomis aukščiausiomis kainomis, bet prisireikė ir kitų amortizuojančių priemonių“, – pasakoja „Grindestos“ savininkas.

Pandemijos iššūkius subrangovams padėjo įveikti generalinis rangovas „YIT Lietuva“, nes, pasak V.Minkevičiaus, žiūrėjo ne į sutarties raidę, o į realią situaciją, todėl padėjo susitelkti į darbus, o ne strigti problemose. V.Minkevičiaus pastebėjimu, toks generalinio rangovo požiūris ne vieną įmonę išgelbėjo nuo bankroto.

Pasitikrino ryšį su darbuotojais

Įtampų pandemijos metu padaugėjo ir darbo rinkoje: ne viena įmonė susidūrė su darbuotojų ultimatumais didinti atlyginimus. Užsidarius sienoms, nebebuvo darbuotojų ir iš trečiųjų šalių. Šios įtampos įmonėms leido aiškiai suprasti, kiek stiprus yra darbuotojų ryšys su įmonėmis.

„Grindestos“ savininkas džiaugiasi, kad jiems pavyko išvengti vadinamosios darbuotojų krizės. Grindų įrengimo įmonėje darbuotojai beveik nesikeičia. To pavyko pasiekti subūrus draugišką kolektyvą, išugdžius darbuotojų lojalumą. 18 metų veikiančios įmonės savininkas į savo žmones žiūri kaip į šeimos narius, su kuriais sprendžiamos tiek darbo, tiek asmeninės problemos, o kolektyvui vienodai svarbu, kad žmonės būtų „ir turtingi, ir laimingi“.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas