2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 23:59
Reklama  |  facebook

Darbo kontrolė: kas pasikeitė, įgyvendinus 24 STT pasiūlymus

2021-03-12 09:53
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) ir Užimtumo tarnyba (UŽT) įgyvendino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rekomendacijas dėl leidimų dirbti išdavimo, jų galiojimo pratęsimo, atsisakymo juos išduoti bei darbdavių, įskaitant įdarbinusius užsieniečius, veiklos kontrolės. Iš 26 STT pateiktų pasiūlymų buvo įgyvendinti 24 pasiūlymai.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt arch. nuotr.


Minimos įmonės
VDI (Valstybinė darbo inspekcija),
Užimtumo tarnyba,
Po pateiktų STT pasiūlymų, kaip rašoma tarnybos pranešime, užbaigta diegti nauja programinė priemonė, kuri automatiniu būdu formuluoja Juridinių asmenų registre registruotų įmonių, įstaigų ir organizacijų, tikrintinų planine tvarka, sąrašus. Šiuo metu įmonių atranka nelegalaus darbo kontrolės bei darbuotojų saugos ir sveikatos planiniams patikrinimams atliekama automatizuotu būdu: tam naudojama įmonių automatinės atrankos sistema.

Taip pat VDI įgyvendinus siūlymus, atliekamų patikrinimų tvarka, jų atranka bei patys atliekami patikrinimai tapo aiškesni, skaidresni ir lengviau suprantami tikrinamajam subjektui, pavyzdžiui:
  • visi neplanine tvarka tikrintini ūkio subjektai iš anksto neinformuojami. Prieš tai inspektoriai savo nuožiūra galėjo spręsti, ar informuoti apie neplaninį patikrinimą, ar ne;
  • VDI inspektoriai įpareigoti nedelsiant po apsilankymo ūkio subjekto veiklos vietoje prieš išvykstant iš jos informuoti tiesioginius vadovus apie apsilankymo metu nustatytus rezultatus, kitas reikšmingas aplinkybes. Anksčiau informavimas apie rezultatus buvo vykdomas jau išvykus iš tikrinamojo objekto teritorijos;
  • nelegalaus darbo ir statybos objektų patikrinimams turės būti skiriami 2 VDI inspektoriai. Visi VDI inspektorių veiksmai, atliekant patikrinimą, turės būti nepertraukiamai įrašomi vaizdo ir garso įrašymo priemonėmis. Anksčiau garso ir (ar) vaizdo įrašai nebuvo privalomi, o ne mažiau kaip 2 inspektoriai atliko tik nelegalaus darbo patikrinimus;
  • nustatyti konkretūs nelegalaus darbo tyrimo atlikimo terminai, išvengiant galimybės piktnaudžiauti ir vilkinti šio tyrimo atlikimą iki kol sueis patraukimo atsakomybėn senaties terminai.
Be to, kaip pranešama, pagal STT prevencijos pareigūnų siūlymus, šių priemonių vykdymui numatytos papildomos vidaus kontrolės priemonės ir suvienodinta VDI inspektorių taikoma praktika sprendžiant juridinių asmenų patraukimo atsakomybėn klausimus su nelegalaus darbo kontrolės susijusiais atvejais. Prieš tai pasitaikydavo atvejų, kai sprendžiant klausimą dėl juridinių asmenų atsakomybės, už tuos pačius pažeidimus buvo taikomos skirtingos atsakomybės rūšys.

STT korupcijos prevencijos ekspertų siūlymu pradėtas viešai skelbti Trūkstamų profesijų sąrašo projektas ir prieš tvirtinimą 5 darbo dienas jis viešinamas patalpinant UŽT interneto svetainėje. Tokiu būdu užtikrinama teisė suinteresuotiems asmenims susipažinti su juo ir teikti pastabas bei pasiūlymus. O prašymai nagrinėjami ir leidimai (sprendimai), suteikiantys teisę užsieniečiams dirbti Lietuvoje, išduodami laikantis atitinkamų dokumentų gavimo UŽT eiliškumo.

Prieš metus STT korupcijos prevencijos specialistai išanalizavo VDI ir UŽT veiklą dėl leidimų dirbti išdavimo, jų galiojimo pratęsimo, atsisakymo juos išduoti bei darbdavių, įskaitant įdarbinusius užsieniečius, veiklos kontrolės ir nustatė korupcijos rizikos veiksnius.

Stebėsenos lentelė 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-15 15:02
Vyriausybė trečiadienį, rugsėjo 15 d., Aplinkos ministerijai suteikė įgaliojimus vieningam visų pastatų renovacijos kompetencijų centrui sukurti.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:53
Mažos vertės pirkimai praėjusiais metais sudarė daugiau kaip 96 proc. visų Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų. Tačiau tokių pirkimų vertės yra gerokai mažesnės, tad ir jų teisiniam reguliavimui bei kontrolei skiriama mažiau dėmesio. Teisininkai tame mato riziką, mat mažesnės pirkimų vertės gali būti ...
nuotrauka
2021-09-15 10:40
KLAUSIMAS. Nupirktų sklypų savininkas juos palygino, palikdamas nuolydį į kaimynų sklypą. Dėl to po lietaus kaimynų sklypo gruntas plaunamas į griovį. Ar įstatymai neįpareigoja žemės darbus talikti taip, kad kaimynams nekiltų problemų?
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-13 11:47
Pirmoje 2021 m. pusėje pasaulio ekonomika pasižymėjo itin sparčiu žaliavų kainų kilimu. Brangsta, atrodo, viskas: metalai, mediena, žemės ūkio produkcija. Kas tai sąlygoja ir ko tikėtis per šiuos ir ateinančius metus?
nuotrauka
2021-09-13 11:37
Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas.
nuotrauka
2021-09-13 10:18
Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė Vilniaus savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 06:02
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos UAB „Biržų ranga“ skundą atsakovei Konkurencijos tarybai dėl paskirtos baudos sumažinimo.
nuotrauka
2021-09-10 05:45
Susisiekimo ministerija Seimo rudens sesijai teikia devynių teisės aktų paketus. Vieni iš svarbiausių – pertvarkyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemą, įteisinti inovatyvią eSIM technologiją, taip pat numatomos Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Ryš...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos