2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 3:58
Reklama  |  facebook

Darius Bieliauskas: Kiekvienas įveiktas iššūkis – didžiulė patirtis įmonei ir pridėtinė vertė klientams

2017-09-25 12:31
Bendrovės „Plungės lagūna“ generaliniam direktoriui Dariui Bieliauskui, prie įmonės vairo stojusiam prieš pusantrų metų, ir jo komandai teko nemenkas iššūkis. Bendrovei buvo patikėta atlikti dalį darbų renovuojamame Vilniaus oro uoste, kuriame teko ne tik atlikti nekasdieninius darbus, bet ir reikalaujama tiksliai laikytis ypač griežtų ir trumpų terminų, išlaikyti išbandymus neįprastai gausiomis liūtimis ir darbu, preciziškai derinant veiksmus su keliolika objekte dirbusių rangovų.
nuotrauka
Darbai oro uoste. Bendrovės „Plungės lagūna“ nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
UAB „Plungės lagūna“ oro uoste atliko lietaus nuotekų tinklų statybos ir rekonstrukcijos darbus. Ar šie darbai įmonei buvo kuo nors išskirtiniai?

Turime ilgametę statybos ir rekonstrukcijos darbų patirtį, tačiau ne kasdien susiduriame su 1000–1500 mm skersmens lietaus nuotekų tinklais ir tokiais, ypatingą reikšmę Lietuvai turinčiais objektais. Terminai buvo ypatingai trumpi, vamzdynų skersmenys „ne kasdieniniai“, visus darbus privalėjome derinti ir su kitais šiame objekte dirbančiais rangovais, o dar – ypatingai gausios liūtys – visos šios aplinkybės tapo iššūkiu, kurį vis tik įveikėme, įgydami neįkainojamos patirties.

PLUNGĖS LAGŪNA

Nuotraukoje kairėje –
CIPP metodu renovuoto
vamzdžio vidus

Nemažai tinklų renovavote uždaru būdu, CIPP „rankovės“ įtraukimo metodu. Ar pirmą kartą naudojote šią technologiją?

Mums tai buvo vienas iš pirmųjų objektų, kuriame ją naudojome. Jos esmė – renovuojant vamzdynus vietoje polimerizuojamais vamzdžiais į išvalytą renovuojamą vamzdį įtraukiama epoksidinėse dervose išmirkyto audinio „rankovė“, kuri išpučiama ir, atlikus polimerizaciją ultravioletiniais spinduliais, sukietėja ir naudojama kaip visiškai naujas vamzdis.

Šiai technologijai naudoti, renovuojant didelio skersmens vamzdžius, įsigijome specialią įrangą, apmokėme darbuotojus ir sėkmingai startavome dirbdami oro uoste. Manome, kad įranga be darbo neliks ir užbaigus šį projektą, nes Lietuvos savivaldybės šiuo metu daug dėmesio skiria prieš kelis dešimtmečius įrengtų vamzdynų renovavimui. Svarbu ir tai, kad senieji inžineriniai tinklai įrengti tankiai apgyvendintose teritorijose, kuriose atnaujinta ir kita infrastruktūra. Bet koks šios infrastruktūros pažeidimas būtų susijęs su sunkiai įvertinamomis sąnaudomis, o mes galime pasiūlyti modernų, šiuolaikišką sprendimą, kuris padeda išvengti papildomų rūpesčių ir išlaidų.

Suprantama, kad darbuotojai, valdantys šiuos įrenginius, privalo būti kompetentingi, todėl bendrovė visada skyrė ir skirs lėšas jų mokymui. Darbuotojams sudaromos sąlygos stažuoti ir dalyvauti seminaruose užsienyje, įrangos gamintojų atstovus kviečiame ir pas save, kad jie akivaizdžiai pademonstruotų įrangos galimybes. Įgyta patirtimi galime pasidalinti su partneriais ir kolegomis, o esant reikalui, ir pakonsultuoti.

„Rankovės“ įtraukimo proceso momentas

Dalį įvairaus skersmens vamzdynų šiame objekte atlikote horizontaliojo valdomo gręžimo metodu. Ar seniai taikote šį betranšėjį būdą, kaip jis keičia darbus? Kodėl oro uoste pasirinkta ši technologija?

Šio metodo pranašumai ypač svarbūs vietovėse, kur absoliučiai nepageidaujami ar neįmanomi jokie žemės kasinėjimo darbai. Be to, renovuojant vamzdynus atviru būdu, tenka atlikti žemės kasimo darbus, kurie apriboja tiek eismą, tiek ir galimybes naudotis vamzdžiais remonto metu. Taikant betranšėjes technologijas, ne tik išvengiama šių problemų, bet ir žymiai greičiau atliekami darbai. Mūsų įmonė jau turi sukaupusi didelę tokių darbų patirtį, kadangi daugelyje naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos objektų daugiau kaip 80 procentų darbų atliekama šiuo metodu.

Bendrovė šiuo metu turi tris įvairaus galingumo tinklų statybos betranšėjėmis technologijomis komplektus, kuriuos sudaro gręžimo įranga, hidrodinaminės mašinos, CCTV aparatūra bei kitos pagalbinės priemonės.

Tiek įranga dirbti CIPP „rankovės“ įtraukimo metodu, tiek įranga naudoti betranšėjes technologijas yra naudinga investicija, nes paspartina darbus, o užsakovams kuria pridėtinę vertę.

Kameros renovacija

Ar buvo kokių iššūkių, netikėtumų, dirbant oro uoste?

Didžiausias netikėtumas buvo neįprastai gausios liūtys projekto vykdymo metu, tačiau profesionalaus planavimo ir didžiulių visų darbuotojų pastangų dėka viską pavyko sėkmingai atlikti laiku.

Taip pat reikia paminėti, kad mes buvome latvių bendrovės A.C.B. subrangovai, tad turėjome galimybę iš arti susipažinti su tokios apimties objektų valdymu, planavimu ir darbų eigos koordinavimu. Bendras darbas su tokia bendrove mums taip pat suteikė vertingų pamokų, patirties. Iki šiol analogiškuose objektuose dirbti neteko, tad džiaugiamės savo žmonėmis – ir darbų vadovais, ir visais objekte dirbusiais mūsų įmonės specialistais, nes jie buvo minimi tik geru žodžiu.

Darbams oro uoste buvome sutelkę tikrai nemažas pajėgas, praktiškai objekte ir objektu „gyveno“ visa įmonė, o darbai buvo organizuojami taip, kad procesas nenutrūktų ištisą parą.

Darbas oro uoste užbaigtas. Kokie šių metų projektai liko bendrovės „užsakymų portfelyje“?

Projektai į šių metų portfelį nebetelpa – nes pradėtus darbus teks tęsti ir kitais metais. Turime užsakymų vykdyti didelės apimties vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbų projektus. Vien Žemaitijoje turėsime suprojektuoti ir įrengti bei rekonstruoti daugiau kaip 50 km inžinerinių tinklų. Esame užsitikrinę nemažai ir kitokių darbų: rekonstruosime kelius, tvarkysime viešąsias erdves, modernizuosime gyvenamuosius bei viešosios paskirties pastatus. Šiuo metu darbus atliekame Rietavo, Plungės, Kelmės, Telšių, Kretingos ir Vilniaus savivaldybėse.

PLUNGĖS LAGŪNARugpjūčio pabaigoje pasirašėme sutartį dėl Vilniaus miesto Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos. Šiame viešajame pirkime dalyvavome kaip savarankiški tiekėjai, tad esame šio projekto generalinis rangovas. Objektas Vilniuje taip pat ne kasdienis – sostinėje teks rekonstruoti 8,5 kub. m/s našumo lietaus nuotekų valymo įrenginius, apie 1,6 km savitakinių buitinių ir lietaus nuotekų tinklų, apie 0,64 km drenažinių lietaus nuotekų tinklų, lietaus nuotekų valymo sistemas, įrengti monitoringo mazgus. Šiems darbams pagal sutartį yra numatyti dveji metai, iš kurių šeši mėnesiai skirti techninio darbo projekto parengimui. Įvertindami tai, kad pastaraisiais metais Vilnių „skalbia“ gausios liūtys, tikime, kad projekto įgyvendinimas palengvins ne tik pačių vilniečių gyvenimą, bet ir atvykstančių turistų ar miesto svečių viešnagę.  

Bendrovės „Plungės lagūna“ nuotr.

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas