Darni vokiečių patirtis visuomeninės paskirties pastatuose – „2Power“
Vis dažniau akcentuojama naudojamų statybinių medžiagų kokybė, ilgaamžiškumas, ekologija. Šnekant apie atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimą visuomeninės paskirties pastatuose svarbą, vis dažniau keliamas klausimas – kaip teisingai atrinkti statybines medžiagas, atitinkančias darnaus vystymosi koncepciją. Darnus miestų vystymasis – ne tik aplinkos apsauga pagrįsta ekonominė plėtra ir visuomenės gerovės siekis, tai gilesnė koncepcija, susijusi su vartojimo stiliumi, keičianti pagrindinių vertybių nuostatas, formuojanti ir palaikanti etinę būties filosofiją.
Pasidomėkime, kokias technologijas naudoja saulės energijos technologijų lyderiai vokiečiai, olandai, kitos Europos sąjungos šalys.
Vokietijoje privaloma ant visuomeninių pastatų (ligoninės, mokyklos ir vaikų darželiai ir t.t.) montuoti hibridinės energetikos sistemas. Taip daroma, kadangi šie pastatai – didelių nelaimių, katastrofų ar karo atveju tampa žmonių gelbėjimo vietomis, kuriose gali būti teikiama skubi pagalba. Tokios energijos aprūpinimo sistemos yra autonominės, ilgaamžės, padeda sumažinti ilgalaikes eksploatacijos sąnaudas.Ką geriau ir efektyviau naudoti – saulės fotovoltinius elementus, skirtus gaminti ekologišką elektros energiją, ar saulės kolektorius karšto vandens paruošimui? Ką daryti karštą lietuviškos vasaros dieną, kai saulės fotovoltinių elementų sistemos įkaista iki 80°C ir automatiškai atsijungia? Vokietijos gamintojas „Nelskamp“ siūlo patentuotą hibridinę sistemą „2Power“, kuri sujungia abi sistemas į vieną modulį ir tiekia elektros energiją, karštą vandenį.
„Visuomeninės paskirties pastatuose turėtų būti įdiegtos pažangios technologijos, skatinančios žmonės įsirengti tokias pat savo namuose“
„2Power“ moduliai veikia sumuštinio principu. Modulio viršuje yra saulės fotovoltiniai elementai, skirti elektros energijai gaminti. Apatinėje saulės modulio dalyje tekantis skystis šilumą perduoda į karšto vandens šilumos kaupiklį. Tokiu būdu fotovoltinių elementų temperatūra mažėja, o sistema tiekia daugiau energijos. Pažangi „2Power“ sistema pasižymi geriausiu efektyvumu, pagamindama 15% daugiau elektros energijos, nei tokio pat dydžio paprasta fotovoltinė panelė be aušinimo.
Pasirinkdami vokiškas „2Power“ energijos gaminimo sistemas, gaunate garantijas, kad patikrinta sistema veiks 10 metų – 90% vardinės (nominalios) galios, 25 metai – 80% vardinės galios. Saulės energijos sistema išbandyta Vokietijoje, turi sertifikatus „TÜV Rheinland“ ir „ITW Stuttgart“. Gamintojas suteikia 10 metų garantiją. Tai yra labai svarbu atsižvelgiant į LR statybos techninio reglamento reikalavimus, rangovo suteikiamos garantijos praktiniam įgyvendinimui.
Efektyvi hibridinė „2Power“ energijos gaminimo sistema pagaminta iš ilgaamžių medžiagų (grūdintas stiklas, aliuminis), yra saugi, turi sniego atitirpinimo funkcija žiemą. Valdymas praktiškas, nesudėtingas. Sistema pritaikyta montuoti šlaitiniams čerpių stogams (gali būti ir ant plokščio stogo, papildomuose rėmuose), lengvai pasiekiami modulių sujungimai, yra pritaikyta permainingam Lietuvos klimatui. Vokietijos gamintojo „Nelskamp“ stogai su saulės jėgainėmis pasižymi efektyvumu ir estetika, turi plačią spalvinę gamą, tinka naujai statybai ir senamiesčių stogų renovacijai. Hibridinė energijos gaminimo sistema puikiai tinka senamiestyje, palėpių įrengimui, lengvai išsprendžia autonominio karšto vandens paruošimo problemą, dera su betoninėmis ir keramikinėmis čerpėmis.
Sveika aplinka, švarus oras, žemė, vanduo, biologinė įvairovė daro tiesioginę įtaką žmonių gyvenimo kokybei. Kaip tai pasiekti mūsų miestuose ir kaimuose? Į šiuos klausimą greito atsakymo nereikia tikėtis, nes tai verčia mus keistis, keistis kokybiškai iš vidaus. Kokybiški pokyčiai yra labai reikalingi. Tobulėkime kartu su UAB „Progressus group“.
UAB „Progressus group“ informacija