2021 birželio 22 d. antradienis, 23:52
Reklama  |  facebook

Daugiabučiu virtę svečių namai – ir prokurorų akiratyje

2017-03-06 09:03
Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimų šiurkščių pažeidimų projektuojant statinį sostinės J. Bobrovskio g. 11. „J. Bobrovskio g. 11, Vilniuje, esančiame žemės sklype pastatytas viešbučių paskirties pastatas netrukus pavirto daugiabučiu, pažeidžiant toje vietoje galiojančius užstatymo tankumo ir intensyvumo reikalavimus gyvenamųjų namų statybai“, – sakė VTPSI Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Rimgaudas Ališauskas.
nuotrauka
Statybos Palangoje. Asociatyvi Statybunaujienos.lt portalo nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
Pilaitės kotedžai, UAB
Projektų biuras, UAB

Tyrimas pradėtas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) iniciatyva nustačius, kad šio objekto projektų sprendiniai dėl naudojimo paskirties prieštarauja teisės aktams.

Jo teigimu, projektuotoja UAB „Projektų biuras“ ir plėtotoja UAB „Pilaitės kotedžai“ daugiabutį šioje vietoje galimai „užprogramavo“ dar pirminiame statinio projekte. Tokiais atvejais projektuotojai statinio projekte numato didesnį nei leidžiama gyvenamųjų patalpų plotą. Statybos metu ar ją užbaigus svečių namų numeriai transformuojami į atskiras patalpų grupes, kurios parduodamos kaip butai ar būstai.

Dėl neteisėtai pakeistos šio pastato paskirties VTPSI praėjusią savaitę kreipėsi ir į teismą, prašydama panaikinti tai leidusio dokumento galiojimą.

VTPSI nustatė, kad pastato J. Bobrovskio g. 11 atveju statybos projektą, detaliojo plano korektūrą ir pastato paskirties keitimo projektą (negyvenamosios paskirties keitimas į gyvenamąją (daugiabučių namų)) rengė ta pati statinio projekto vadovė, projektuotojas – tas pats juridinis asmuo (UAB „Projektų biuras“), juos įgyvendino tas pats statytojas (UAB „Pilaitės kotedžai“).

Atlikus išsamų šio statinio statybos teisėtumo tyrimą prieita prie išvados, jog šio projekto vadovei  galimai buvo žinoma, kad pastatas nebus naudojamas pagal projekte nurodytą paskirtį (svečių namai). Praėjus mažiau nei metams po statybos užbaigimo, buvo parengtas naujas projektas dėl šio pastato paskirties pakeitimo į gyvenamąją (daugiabučių namų). Pastarasis buvo pateiktas savivaldybės administracijai, prašant išduoti leidimą. Tad projektuotojas ir statytojas galimai atliko nusikalstamą veiką – projektavimo įmonė, vykdydama projektuotojo funkcijas, o statytojas – užsakydamas tokius projektus, juos teikdamas savivaldybės administracijai ir įgyvendindamas.

Dėl to VTPSI kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama atlikti minėtų asmenų veiklos tyrimą ir įvertinti, ar nebuvo padaryta Baudžiamajame kodekse numatytų veikų.

Tai ne vienintelis atvejis, kai realiai suprojektuojami užslėpti daugiabučiai tose vietose, kur tokios paskirties arba tokio intensyvumo gyvenamosios paskirties pastatų statyba negalima. Dažnos tokių pažeidimų ištakos – projektuotojai, kurie savo veiksmais prisideda prie žalos statybos rinkai, kadangi nesąžiningi statytojai įgyja pranašumą prieš sąžiningus.

Taip pat ne visada sukuriama tokiems pastatams naudoti reikalinga infrastruktūra, dėl to kyla problemų ateityje, jų sprendimo kaštai perkeliami savivaldybėms ir visiems mokesčių mokėtojams.

VTPSI sieks ir toliau aktyviai naudotis įstatymų suteiktais įgaliojimais ir dėl galimai neteisėtos statybos dalyvių veiklos kreipsis ne tik į juos atestuojančias komisijas dėl kvalifikacijos įvertinimo, bet ir į teisėsaugos institucijas. 
Statybunaujienos.lt
Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2021-06-18 11:54
Namelis medyje – tai unikali erdvė poilsiui bei pramogoms, kuri skirta ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems, ekstremalių pojūčių mėgėjams, norintiems praleisti laiką gamtos apsuptyje. Ką svarbu žinoti, jeigu planuojate įsirengti tokį namelį?
nuotrauka
2021-06-10 16:22
Kiekvienas asmuo, nusprendęs įsigyti sodo sklypą, nori susikurti jaukią, funkcionalią aplinką, kad ji taptų erdve, kurioje smagu užsiimti ne tik sodininkyste, bet ir ilsėtis, pramogauti. Dažnas turi svajonių sodo viziją, tačiau ar visi norai gali būti įgyvendinti ir kaip?
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-02 07:50
Autonominės saulės elektrinės tapo prieinamos beveik visiems namų savininkams. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastebi, kad padaugėjo atvejų, kai gyventojams, nusprendusiems ant pastato stogo ar žemės sklype sumontuoti saulės el...
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-24 08:57
KLAUSIMAS. Vietoj rastinio ūkinio pastato (6 x 12 m), jį nugriovus, kaimiškoje vietovėje, privačiame sklype, planuojama statyti karkasinį (6 x 10 m). Ar reikalingas leidimas griauti ūkinį pastatą ir pastatyti naują?! Veiksmas vyks kaimiškoje rajono sodyboje, privačioje teritorijoje.
nuotrauka
2021-05-21 09:29
Artėjant maudynių ir žvejybos sezonui lieptas tampa erdve mėgautis vandens malonumais. Nusprendusiems įsirengti lieptą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pataria pirmiausia išsiaiškinti, ar planuojamas lieptas laikytinas statiniu....
nuotrauka
2021-05-19 09:03
KLAUSIMAS. Kur kreiptis, norint ūkio būdu statyti sodo namelį iki 80 kv. m? Kokių reikia dokumentų?
nuotrauka
2021-05-14 09:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija), vykdydama tiek planinius, tiek ir neplaninius patikrinimus, susiduria su atvejais, kai statytojas, pateikęs savivaldybės administracijai prašymą gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), dar neturėdamas SLD pradeda vykdyti...
nuotrauka
2021-05-06 08:52
Daugeliui gyventojų gerai žinoma situacija, kai ryte skubama į darbus, ugdymo įstaigas, o prie vonios kambario išsirikiuoja namiškių eilė. Papildomos vonios (tualeto) kambario įrengimas gali tapti puikiu sprendimu, leisiančiu sutaupyti laiko, nervų ir galbūt padėsiančiu išvengti nemalonių (nepatogių...
nuotrauka
2021-04-30 09:47
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, kaip atskirti, ar planuojamas remontas vadintinas paprastuoju ar kapitaliniu remontu? O gal tai statinio rekonstrukcija? Greta šių klausimų pateikiamas ir vienas iš svarbiausių statytojus dominančių ...
nuotrauka
2021-04-21 09:24
Apleisti ar nebaigti statyti statiniai gali tapti susibūrimo vietomis, keliančiomis pavojų asmenims, vaikščiojantiems statybvietėse ar netoli jų. Kadangi apleistos statybvietės ir statiniai kelia pavojų gyventojams, Statybos inspekcija primena, kur reikėtų kreiptis pastebėjus tokius statinius bei ka...
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-04-06 07:28
Siekdama didinti visuomenės įsitraukimą į aplinkos formavimo procesus bei gyventojams sudaryti palankesnes galimybes ginti teises gyventi sveikatai ir gerovei tinkamoje aplinkoje, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir st...
nuotrauka
2021-03-31 16:29
Būsto pirkimas – viena didžiausių gyvenimo investicijų. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą įsigyti patalpą (butą) naujai pastatytame ar dar nebaigtame statyti pastate, būtina atidžiai ir rūpestingai įvertinti visas su pirkiniu susijusias sąlygas.
nuotrauka
2021-03-24 12:03
Statytojai, parduodami nebaigtą statyti namą (70–80 proc. baigtumas), būsimų savininkų dažnai neinformuoja, kokius kelius dar teks nueiti, norint užbaigti tokio pastato statybą, ir klaidingai nurodo, kad liko „tik“ pateikti deklaraciją apie statybos užbaigimą.
nuotrauka
2021-03-18 09:17
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad jos pateiktų privalomųjų nurodymų šalinti neteisėtos statybos padarinius, kurie yra vykdomieji dokumentai, nevykdymas gali sukelti pasekmių.
nuotrauka
2021-03-18 08:40
KLAUSIMAS. Kokių dokumentų reikia, norint 34 kv. m sodo namelį padidinti iki 80 kv. metrų? Ar galima pirmiausia pastatyti, o po to įteisinti?

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja