Dūkšto saulės parko vystytojai tikisi statybų leidimo iki 2025-ųjų vidurio
„Aura Power“ tarptautinės plėtros vadovas Peter Sermon Dūkšte kalbėjo, kad tam tikri reguliaciniai iššūkiai pernai projektą buvo kiek sulėtinę, tačiau dabar saulės parkas įžengia į galutinius plėtros etapus.
„Mus ypač džiugina atnaujinti Lietuvos saulės energetikos tikslai, numatantys 500 proc. gamybos pajėgumų augimą iki 5,1 GW. Dūkšto saulės parkas reikšmingai prisidės prie šio tikslo, o kaip britų investuotojai itin didžiuojamės galėdami prisidėti prie šalies energetinės nepriklausomybės“, – teigė pranešime cituojamas P. Sermon.
Dūkšto saulės parko žemėlapis. Bendrovės „Aura Power“ pav.
Planuojama, kad investicijos į projektą sudarys kelis šimtus milijonų eurų: tikslią kainą šiuo metu sudėtinga įvertinti dėl svyruojančių saulės modulių, kapitalo ir kitų dedamųjų kainų.Pasak „Aura Power“ projektų vystymo vadovo Mindaugo Mikalčiaus, saulės parko statybų laukia dauguma Dūkšto krašto gyventojų, žemės savininkų, verslų, į jį palankiai žiūri ir savivaldybė. Be galingos žaliosios energijos gamybos infrastruktūros, saulės parkas regione sukurs ne vieną šimtą darbo vietų statybų metu, galimybes nakvynės, maitinimo ir kitiems verslams, papildomas pajamas į savivaldybių ar bendruomenių biudžetus, sutvarkytus ir sustiprintus kelius ir kitas naudas.
„Mūsų pagrindinis scenarijus yra saulės parko statybos vos gavus tai leidžiančius dokumentus. Tačiau neatmetame, kad šiuo metu mažiau apibrėžta padėtis elektros ar finansų rinkose, tiekimo grandinėse ir kitose srityse realų projekto statybos ir gamybos startą galėtų ir atidėti. Šiuo metu aktyviai dirbame finansavimo pritraukimo klausimais ir tikime, kad auganti Lietuvos ekonomika, nuosekliai kylantys energijos poreikiai ir strateginiai tvarumo bei energetinės nepriklausomybės tikslai Dūkšto saulės parko projektą padarys konkurencingu ir aktualiu“, – tvirtina pranešime cituojamas M. Mikalčius.
Bendrovės „Aura Power“ nuotr.
„Aura Power“ Lietuvoje šiuo metu taip pat yra pradėjusi parengiamuosius darbus vystant 50 MW ir 70 MW galios elektros kaupiklių projektus Kaišiadorių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovę domina ir daugiau saulės parkų bei kitų energetikos projektų visoje Lietuvoje.