2024 kovo 28 d. ketvirtadienis, 21:29
Reklama  |  facebook

EIKOS STATYBA. Modernios technologijos keičia tradicinės statybos sampratą

2017-09-18 10:22
„Mes siekiame teikti paslaugas su didesne pridėtine verte, todėl mūsų prioritetas – generalinė ranga, projekto valdymas nuo plyno lauko iki raktų“, – sako UAB „Eikos statyba“ direktorius Almantas Čebanauskas. Paslaugų vertę užtikrina ne tik 25-erių metų statybos patirtis, aukščiausios kompetencijos išskirtinei kokybei kurti, bet ir naujausių technologijų, kurios kelia nemažai iššūkių, taikymas.
nuotrauka
Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.


Minimos įmonės
Eikos statyba, UAB
Eika, UAB
Oro navigacija (iki 2023 m. VĮ), AB

Prioritetas – generalinė ranga ir projekto valdymas „nuo iki“

Viena stipriausių Lietuvos statybos bendrovių „Eikos statyba“ priklauso įmonių grupei „Eika“, kuri teikia paslaugas nuo bendrastatybinių darbų, fasadų šiltinimo, betonavimo iki elektros instaliacijos ir kt. darbų. Skaičiuojama, kad nuo 1992 m. „Eika“ pastatė daugiau nei 4 tūkst. butų, daugiau nei 350 tūkst. kv. metrų ploto pastatų.

ALMANTAS ČEBANAUSKAS EIKOS STATYBA

UAB „Eikos statyba“
direktorius Almantas Čebanauskas.
Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

„Eikos statyba“ kaip savarankiška įmonė veikia nuo 2002 m., orientuodamasi ne vien į įprastus statybos darbus, bet ir į viso projekto valdymą – nuo pradžių iki pabaigos. Didžiąją dalį darbų bendrovė atlieka savo jėgomis, specialiesiems darbams pasitelkdama subrangovus, bet neišleisdama iš rankų viso projekto koordinavimo.

Turint savo rankose visą projektą, pastebi įmonės direktorius Almantas Čebanauskas, didėja ne tik atsakomybės, bet ir galimybės teikti paslaugas, kurios atitiktų aukščiausius kokybės standartus, galimybės valdyti terminus, atiduoti objektą, kuris viršytų užsakovų lūkesčius.

Tarp pastaraisiais metais įmonės įgyvendintų projektų yra tokie, kaip, verslo centras „135“, vienas iš didžiausių kompanijos projektų – kartu su trimis daugiabučiais komplekso plotas siekia 15 tūkst. kv. metrų. Verslo centre, kuriame didelę dalį darbų atliko, „Eikos statyba“, įrengta 7,3 tūkst. kv. m modernių biurų ploto, 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, elektromobilių įkrovos vietos, 150 vietų dviračių saugykla, dviračių remonto punktas. Biurų pastatas „135“ buvo projektuojamas ir statomas pagal pasaulinio tvarumo sertifikato BREEAM reikalavimus.

Šiuo metu bendrovė kaip generalinė rangovė stato daugiabutį gyvenamąjį namą Perkūnkiemio g., prekybos centrą ,,LIDL“ Šiauliuose, prekybos ir paslaugų centrą „ŽALI“ Vilniuje bei specialiosios paskirties objektą – regioninį skrydžių valdymo centrą. Abu pastarieji objektai buvo suprojektuoti ir statomi naudojant 3D technologiją (BIM). Jeigu BIM projektai Lietuvoje nebėra naujiena, tai BIM kaip brėžinys statyboms – tikras iššūkis, reikalaujantis ir naujų statybvietėje dirbančių žmonių kompetencijų.

Taip pat šiais metais planuojama pastatyti tris daugiabučius namus Pilaitėje, Karaliaučiaus g. ir du daugiabučius namus Tuskulėnų g. Vilniuje.

Sudėtingi objektai reikalauja modernių technologijų

„Šių metų balandį kaip generaliniai rangovai pradėjome statyti Regioninį skrydžių valdymo centrą Vilniuje. Tai mums ne tik įdomus objektas, bet ir didelis iššūkis“, – sako bendrovės „Eikos statyba“ direktorius A. Čebanauskas.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

Daugiau nei 6 tūkst. kv. metrų ploto pastatų kompleksas – vienas iš moderniausių Europoje Skrydžių valdymo centrų – bus baigtas 2018 m. – statybai skirta 12 mėnesių. Netoli Vilniaus oro uosto kylančiame pastatų komplekse įsikurs ir modernus Regiono skrydžių valdymo centras, ir VĮ „Oro navigacija“ administracija bei Mokymo centras. Statybos darbai bus atliekami trimis etapais – pirmiausia bus pastatytas inžinerinis korpusas, tada – Regiono skrydžių valdymo korpusas, o paskutinis – įmonės administracinis korpusas. Sutarties kaina – arti 9 mln. eurų be PVM.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

„Regioninis skrydžių valdymo centras suprojektuotas BIM aplinkoje. Tokie projektai nebėra retas dalykas, tačiau statybos darbai, atliekami naudojantis BIM metodu, Lietuvoje yra nauja praktika, – sako A. Čebanauskas. – Manau, kad kaip tik BIM panaudojimas šiuo atveju leidžia efektyviai dirbti, nes ir pati pastato konfigūracija sudėtinga, ir jame įrenginėjama daug inžinerinių sistemų – koordinuojant veiksmus su užsakovų nurodytais subrangovais. Taigi specifinis objektas reikalauja didelio atidumo, dėmesio, o terminas, kaip paprastai, yra labai trumpas, nes didelę laiko dalį atima viešųjų pirkimų procedūros, projektavimas.“

Statybinius brėžinius pakeitė erdvinis modelis

Kitas įmonės, pasirinkusios dirbti pagal generalinės rangos valdymo principą, tobulėjimui svarbus objektas yra prekybos ir paslaugų centras „ŽALI“, statomas Vilniuje, Balsiuose. Jo užsakovas – bendrovė „Baltisches haus“, objektą projektavo bendrovė „Baltic engineers“. Lietuvoje tai bus pirmasis komercinės paskirties projektas, kuris turi būti įgyvendintas visiškai atitinkant ES direktyvas, reglamentuojančias žaliąją architektūrą.

EIKOS STATYBA

Projektas „ŽALI“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.

„Tai išties labai inovatyvus projektas – didžiausia naujovė ta, kad erdvinis pastato modelis arba BIM kaip platforma naudojamas ne tik architektūriniam ir techniniam projektui, bet ir statybai, jos valdymui bei organizavimui, tiekimui ir logistikai“, – sako A. Čebanauskas, akcentuodamas, kad virtualus modelis bus naudojamas ir pastato eksploatacijai bei priežiūrai – iki pat jo nugriovimo. Erdvinis 3D pastato modelis funkcionuoja kaip realus pastato klonas, kuris leis valdyti šildymą, vėdinimą, apšvietimą, vandens tiekimą, ryšius.

Vienas iš pranašumų, statant pagal BIM modelį, suvaldyti statybinių medžiagų kiekiai, nekaupiant nereikalingų atsargų bei atkritusi būtinybė tikslinti matmenis. BIM leidžia realiu laiku tiksliai žinoti, kiek kokių medžiagų bus sunaudojama kiekvieną dieną.

EIKOS STATYBA

Projektas „ŽALI“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.

„BIM mums leidžia kontroliuoti ir valdyti patį statybos procesą: sekti, kas jau yra pastatyta, kurios operacijos įpusėjo, kas nepadaryta, kaip vyksta darbai kiekvieną dieną“, – pasakoja „Eikos statyba“ direktorius A. Čebanauskas.

Šiame objekte statybvietė yra įrengta pagal BREEAM statybvietės standartą, tad įmonė objekte dirba, kaip to reikalauja BREEAM, siekdama darnios statybvietės ir kaimynystės, o prie statybvietės įrengtas informacijos centras, kur galima susipažinti su projektu.

Statybvietė išsiskiria ženklinimo gausa, projekto koordinavimo tikslumu ir informacijos sklaidos sparta. Statybvietės planai nuolat atnaujinami, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą ir darną. Atliekos statybvietėje nuolat griežtai rūšiuojamos. Įrengtos poilsio zonos darbuotojams, speciali svečių automobilių stovėjimo aikštelė. Darbas pagal BREEAM, kaip pastebi įmonės vadovas, aukščiau kilsteli ir darbo kultūrą, nes priverčiama paisyti aplinkinių interesų, daryti visa, kad statybvietėje vykstantys procesai kuo mažiau kenktų gamtai.

EIKOS STATYBA

Projektas „ŽALI“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.

Modernizuoja statybos procesus ir jų valdymą

Kad bendrovė galėtų efektyviai naudotis naujausių technologijų galimybėmis, „Eikos statybos“ žmonėms teko sustiprinti kompetenciją. Pagrindinis iššūkis buvo suderinti kalendorinį statybų grafiką ir statybų projekto finansinius srautus realiu laiku. Naudodamiesi BIM modeliu, darbuotojai išmoko planuoti statybų laiko grafikus, medžiagų poreikį ir jų užsakymo kiekius, numatyti srautus, taupyti vidinius resursus. Pradėtos naudoti BIM sistemos gelbsti net ir atliekant pastato administravimo darbus.

Įmonėje įdiegta ir nauja dokumentų valdymo sistema, padedanti taupyti laiką, išteklius ir tausoti gamtą.

„Sistemoje galime atlikti veiksmus, kuriems iki tol prireikė didelių laiko bei materialinių išteklių. Dabar vienu pelės klavišo paspaudimu suderiname sutartis, patvirtiname dokumentus, pasirašome sąskaitas“, – dalijasi pokyčiais A. Čebanauskas.

„Eikos statyba“ per pastaruosius kelerius metus ne tik smarkiai pakeitė savo veiklos kryptį ir persiorientavo į generalinės rangos valdymo principą, bet ir nė per žingsnį neatsilieka nuo šiuolaikinio statybų sektoriaus technologijų ritmo, aktyviai atnaujina darbinės aplinkos sistemas, apmoko darbuotojus jomis naudotis, pretenduodama tapti rinkos lydere. Esminiu pokyčiu bendrovė laiko BIM sistemų ir pagalbinių programų įdiegimą, nes tai atnaujina požiūrį į statybą ir ją modernizuoja.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

Kaip susikalbėti proceso dalyviams?

Naudoti pažangiausias rinkos technologijas efektyviausia tuomet, kai jomis naudojasi ir kiti rinkos dalyviai, įžvalgiai pastebi „Eikos statybos“ direktorius A. Čebanauskas.

„Statyboje didžiausias problemas pagimdo prasta komunikacija – tiek vidinė, tiek tarp partnerių, – sako jis. – Užsakovas turi aiškiai iškomunikuoti savo lūkesčius, projektuotojas pagal juos parengti projektą, o projektas turi būti parengtas taip, kad rangovui būtų visiškai aišku, ką ir kaip reikia statyti.“

Tačiau paprastai, prasidėjus projekto įgyvendinimui, prasideda klaidų taisymas, pakeitimai, kurie neišvengiamai atneša nuostolių, gaištamas laikas. Tradiciškai statyba neatsiejama nuo vėlavimų, nuo laiku neužsakytų medžiagų, – kai viena problema kyla iš kitos, įnešdama trinties tarp statybos dalyvių ir užsakovų.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

„Užsakovas nori laiku gauti kokybiškai įgyvendintą projektą, tad statybos proceso dalyviai turi turėti galimybę komunikuoti aiškiai, komunikuoti „čia ir dabar“, – kalba A. Čebanauskas, aiškindamas, kodėl prieš gerą pusmetį „Eikos statyba“ ėmėsi technologinių pokyčių. – Šiuo laikmečiu svarbu yra ne tik turėti būtinus duomenis, bet ir juos gauti laiku, tinkamu formatu, keistis su proceso dalyviais ir partneriais, nes tik taip įmanoma efektyviai valdyti projektą – darbus, kokybę, terminus, biudžetą.“ 

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...
nuotrauka
2024-03-25 09:32
Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė" priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta" turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.
nuotrauka
2024-03-21 14:52
Šiuo metu darbo rinka yra kaip niekada įkaitusi, o darbdaviai itin aktyviai ieško būdų tapti patrauklesniais esamiems ir potencialiems darbuotojams. Tam pasitelkiami įvairūs tyrimai bei įrankiai. Tačiau pasak kovo mėnesį į Lietuvos darbdavio tyrimų rinką žengusios bendrovės „WitMind“ direktorės Živi...
nuotrauka
2024-03-21 13:42
Viena didžiausių susisiekimo infrastruktūros įmonių Lietuvoje „Fegda grupė“ konsoliduotas įmonių grupės pajamas 2023 metais padidino daugiau nei du kartus – nuo 99 mln. EUR iki 218 mln. EUR, tuo tarpu grupės grynasis pelnas padidėjo nuo 3,5 mln. EUR 2022 m. iki 23 mln. EUR pernai. Sėkmingus rezultat...
nuotrauka
2024-03-19 12:11
Atsinaujinančios energetikos fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management" ir Šiaulių bankas susitarė dėl 21 mln. eurų finansavimo vėjo jėgainėms Lietuvoje. Lėšos skirtos finansuoti 16,5 MW galios vėjo jėgainių parką Jurbarko rajone.
nuotrauka
2024-03-19 10:07
Naftos produktais užteršto grunto, dumblo ir vandens valymo bendrovės „GVT LT“ vairą iš dvejus metus įmonei vadovavusio Spartako Petrovo perima UAB „Toksika“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius. Jis bendrovei vadovaus laikinai, iki kol bus išrinktas nuolatinis vadovas.
nuotrauka
2024-03-18 13:54
Vilniuje, Sietyno gatvėje, duris atvėrė naujas policijos pastatas – bene moderniausias ir aukščiausius energinius standartus apjungiantis pastatas sostinėje. 6 aukštų pastate įrengta 560 modernių darbo vietų. Čia įsikurs įsikurs Vilniaus miesto policijos komisariatas, Kelių policijos skyrius bei Pol...
nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...
nuotrauka
2024-03-14 13:54
Kauno oro uoste netrukus planuojama pradėti keleivių terminalo plėtros darbus. Po rekonstrukcijos, kurią planuojama pabaigti 2025-ųjų viduryje, išaugs ir terminalo erdvės, ir technologijų pažanga. Būtent dėl modernių IT ir kitų aviacijos technologinių sprendimų iš Kauno keliauti taps patogiau ir gre...
nuotrauka
2024-03-13 14:47
Nekilnojamojo turto (NT) bendrovė „Realco“ skelbia pradedanti nuomos procesą Vilniaus centriniame verslo rajone vystomam verslo centrui „Hero“. Įmonė ne tik sustiprino savo vidinę komandą, bet ir sudarė sutartį su NT konsultacijų bendrove „Newsec“, kuri užsiims aktyvia nuomininkų paieška. Sostinės A...
nuotrauka
2024-03-13 14:12
Žinomo fotografo ir verslininko Mariaus Jovaišos bendrovė tapo sostinėje plėtojamą verslo centrą „Yellowstone" netiesiogiai valdančios KŪB „Jasinskio 14" tikruoju nariu, pakeitusiu investicijų bendrovę „Equite". Pastarosios savininkas Vilius Kavaliauskas pasitraukė iš „Yellowstone" investuotojų sąra...
nuotrauka
2024-03-12 10:02
Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Čekijos investicijų grupe „RSJ Investments“ ir drauge tęs gyvenamojo kvartalo „Naujasis Skansenas“ vystymą Vilniuje. Bendradarbiavimo sutartis su naujuoju investiciniu partneriu suteiks galimybę efektyviau vykdyti projekto ...
nuotrauka
2024-03-10 08:11
Yra dvi priežastys, kodėl gamintojai gręžiasi į universalų dizainą. Nes patogu visiems ir estetiška. Kaip ši koncepcija realizuojama GEALAN įmonės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, gaminiuose?
nuotrauka
2024-03-08 13:14
Metų pradžia nekilnojamojo turto (NT) rinkoje įprastai nebūna itin aktyvi. Šių metų pirmasis mėnuo pagal įregistruotų NT sandorių kiekį netgi buvo kukliausias per pastaruosius keletą metų, o vasarį rinkos pagyvėjimo taip pat nesulaukėm, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų cent...
nuotrauka
2024-03-07 13:16
Didžiausios šalyje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai kartu su Lietuvos mokslininkais ketina plėtoti technologiją, kuri iš nuotekų gamintų elektrą. Mokslininkų komanda jau eksperimentuoja su kuro elementais, kurie pasitelkdami mieles gamina energiją iš biologinėse atliekose esanči...
nuotrauka
2024-03-06 14:40
Valstybės valdoma pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika" baigė konsolidavimą su kita valstybės valdoma įmone – naftos produktais užteršto grunto, dumblo ir vandens valymo UAB „GVT LT".
nuotrauka
2024-03-05 16:21
Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse iš gyventojų surenkamos mišrios komunalinės atliekos panaudojamos cemento pramonėje. Atliekos tampa alternatyviu kuru, kuris naudojamas cemento gamybai – taip mažinamas iškastinio kuro naudojimas, į atmosferą išsiskiriančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų i...
nuotrauka
2024-03-05 07:15
ESSVE stebi meistrų darbą ir ieško būdų, kaip padėti jiems būti efektyviais, demonstruoti aukštą darbo našumą. Ir tai ne tik kokybiški tvirtinimo ir sandarinimo produktai, bet ir darbo organizavimas, kuris primena „Lean“ metodą.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas