2024 balandžio 21 d. sekmadienis, 9:01
Reklama  |  facebook

Ekspertai pataria: kada sniegas kelia pavojų pastato stogui ir kaip išvengti nuostolių

2024-01-22 08:06
Sniego kepurėmis pasipuošę pastatai – ne tik žiemiškas atributas, bet ir su statinių ir jų konstrukcijų saugumu susijusi rizika. Ekspertai įvardija, kada ant stogo susikaupęs sniegas kelia didžiausia pavojų ir įspėja apie galimą finansinę žalą.
nuotrauka
Asociatyvi pranešimo autorių nuotr.


Minimos įmonės
Eternit Baltic, UAB
Compensa Vienna Insurance Goup,

Šaltuoju laikotarpiu privalu valyti ant mažo nuolydžio stogų susikaupusį sniegą, kadangi mažą nuolydį turinčios stogų konstrukcijos įlūžta greičiau. Tuo tarpu ant didenio nuolydžio šlaitinio stogo esančios sniego sankaupos gali netikėtai šliuožti žemyn ir pridaryti žalos greta pastato esančiam turtui, o kartais – sužeisti žmones ar gyvūnus.

„Pirmasis sniegas žiemą – didžiausias rūpestis namų savininkams, turintiems plokščius arba mažo nuolydžio stogus, pasvirusius 7–15 laipsnių kampu, kadangi ant jų susikaupęs sniego ir ledo sluoksnis gali sukietėti ir imti trupėti. Mažiau problemų kyla su naujos statybos namais, kuriuose iš anksto apskaičiuojamos stogo apkrovos ir parenkamos tinkamo atsparumo medžiagos ir konstrukcijų matmenys“, – sako pranešime cituojamas „Eternit Baltic“ atstovas Donatas Bosas.

Kada vertėtų imtis veiksmų?

Svarbu nuolat stebėti sniego tekstūrą ir atsižvelgti į oro temperatūrą. Purus sniegas didelio pavojaus nekelia, tačiau ant stogo jis drėksta ir sunkėja – ore besikaupianti drėgmė ir krituliai į sniegą susigeria tarsi į kempinę.

Kuo ilgiau delsiama ir sniegas nuo stogo nenuvalomas, o temperatūra laikosi neigiamoje termometro stulpelio pusėje, tuo labiau sniegas linkęs sukristi, jo tankis didėja. Jei iškrinta dar daugiau kritulių – apkrova stogo konstrukcijoms dar labiau išauga.

„Kai dieną sniegas tirpsta, o naktį – šąla, prasideda sluoksniavimosi procesas. Būtent šiomis sąlygomis ant stogo susikaupęs sniegas gali pridaryti daugiausia žalos. Apie 30 - 40 cm šlapio sniego ant stogo jau yra didelė rizika – toks sniego sluoksnis kelia grėsmę ne tik pastato konstrukcijai, bet ir žmonių saugumui“, – įspėja D. Bosas.

Gręsiančių nemalonumų atsikratykite saugiai

99 proc. privačių namų savininkų stogo valymą atlieka savarankiškai, todėl, anot eksperto, svarbiausia atliekant šį darbą laikytis saugumo reikalavimų. Valant stogus labai svarbu pasirinkti tinkamą sniego valymo įrankį. Anot „Eternit“ eksperto, sniegui valyti tikrai nereikėtų naudoti aštrių kastuvų, nes taip galima pažeisti stogo dangą.

Jis pabrėžia, kad sniegas tirpdamas gali pradėti skverbtis pro mažus tarpelius į pastato vidų ir pridaryti papildomos žalos.

Prasidėjus šalčiams, net jei ir nepastebite didelio snygio, stogo lietaus nuvedimo sistema gali užšalti. Dėl to susidaro ledo gabalai, kurie trukdo lietaus sistemų latakams tinkamai funkcionuoti. O jei jie nėra dažnai valomi, gali būti pažeista ir visa sistema.

Visgi pašnekovas nerekomenduoja eksperimentuoti lipant ant stogo ir vengti valyti sniegą patiems, nes tokiu būdu paprasta susižeisti. Geriausia išeitis – stogo valymo darbus patikėti patyrusiems specialistams, turintiems prieigą prie specializuotos įrangos.

Vidutinė finansinė žala – virš 700 eurų

Bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ praėjusio šaltojo sezono metu gavo 130 pranešimų apie sniego padarytą žalą. Vieno gyventojo patirtos žalos dydis vidutiniškai siekė apie 730 eurų.

Mindaugas Balinskas, „Compensa Vienna Insurance Group“ Žalų departamento vadovas, teigia, jog gyventojų patiriama žala yra susijusi su privačių gyvenamųjų ir jų teritorijoje esančių pagalbinių statinių išorinėmis konstrukcijomis.

„Dažniausiai sniegas pažeidžia lietaus nuotekų sistemas, terasų ir įėjimo į pastatą stogelius“, – sako pranešime cituojamas M. Balinskas.

Stogo tvirtumas priklauso ne tik nuo paties namo konstrukcijos ir jos būklės, bet ir nuo to, kaip reguliariai buvo vykdoma statinio priežiūra. Todėl draudimo bendrovės atstovas ragina gyventojus pastebėjus ant stogų besikaupiant sniegą nedelsti – organizuoti stogų valymą ir iš anksto išvengti finansinių ir kitų rūpesčių. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-04-19 13:00
Tankiai apgyvendintame Vilniaus Perkūnkiemio rajone bus statomas naujas darželis, kurį galės lankyti apie 290 vaikų. Vilniaus miesto savivaldybė uždegė žalią šviesą šio projekto įgyvendinimui – pritarė projektiniams pasiūlymams. Gavus statybų leidimus, statybos darbus tikimasi pradėti kitų metų prad...
nuotrauka
2024-04-19 12:45
Klaipėdos miesto savivaldybė jau baigė konkursines procedūras ir pasirašė sutartį su laimėjusia projektavimo bendrove, taigi, miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas bus pradėtas rengti artimiausiu metu.
nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-19 09:57
2024 m. balandžio 11 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu pakeistos Projekto konkurso organizavimo taisyklės. Pakeitimai įsigalios 2024 m. gegužės 1 d.
nuotrauka
2024-04-19 09:40
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) baigė Bučos ir Borodyankos teritorijų fotografavimą dronais siekiant sukurti 3D miestų planavimo įrankį. Aviacinio kartografavimo paslaugas šiose savivaldybėse teikė SSVA skelbtą konkursą kiek anksčiau laimėjusi Ukrainos bendrovė Artificial Intelligence Ma...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-18 13:10
Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-18 10:17
Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-18 08:42
Klaipėdoje pirmą kartą įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre būsimieji statybininkai iš 7 mokyklų rungėsi mūrydami, apšiltindami ir tinkuodami sienas. Tačiau konkursas pateikė pamokų ir verslui, ir profesinio rengimo į...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-17 10:11
Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
nuotrauka
2024-04-17 09:35
Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 08:35
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, disponavimu suklastotu dokumentu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilni...
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos