2023 kovo 28 d. antradienis, 15:28
Reklama  |  facebook

Energiją taupantys langai – mažesnės sąskaitos už šildymą

2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš tokių sprendimų gali būti kokybiškesni, labiau energiją taupantys langai.
nuotrauka
VELUX nuotr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB
Energijos kainos ir toliau auga visoje Europoje, o Eurostato duomenys rodo, kad liepos mėnesį energijos kaina Europos Sąjungoje (ES) buvo 14,1 proc. didesnė nei metų pradžioje. Labiausiai pabrango dujos. Energijos infliacija šiuo metu yra didžiausia nuo 1997 metų, kai ES pirmą kartą buvo paskelbtas bendras vartotojų kainų indeksas. Šie skaičiai liudija, kad visos Europos gyventojai šią žiemą turi tikėtis didelių mokesčių už komunalines paslaugas, ypač tai pasijaus Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse, kur žiemos šaltesnės, kur trumpiau džiugina dienos šviesa. Siekdami sumažinti sąskaitas, gyventojai turi gerai pagalvoti, kaip taupyti energijos išteklius.

„Namų apšiltinimas, šildymo sistemos keitimas, efektyvesnio apšvietimo įrengimas – tai pirmos idėjos, kurios šauna į galvą, kai galvojame apie energijos išteklių taupymą namų ūkyje. Tačiau yra ir kitų sprendimų, pavyzdžiui, langų keitimas, kuris taip pat gali padėti gerokai sutaupyti“, – sako Dmitrijs Astašonoks, VELUX generalinis direktorius Baltijos šalims.

Gali iki 11 proc. sumažinti patalpai apšildyti reikalingą energijos kiekį

Apmokėti būsto išlaidas – tai gali būti iššūkis daugeliui europiečių, nes dar prieš pandemiją 9,4 proc. žmonių būstui išleido 40 proc. savo pajamų. Šiuo metu 15 proc. europiečių gyvena nepatenkinamomis sąlygomis, o 50 mln. namų ūkių kenčia nuo energijos nepritekliaus, negali tinkamai šildyti savo namų žiemą.

veluxLangų izoliacija ir energijos vartojimo efektyvumas daro didelę įtaką namo energijos suvartojimui ir patalpų klimatui. Energiją taupantys stiklai – dvigubi ar trigubi – padeda sumažinti šilumos nuostolius, mažina anglies dvideginio išmetimą ir tuo pačiu – mokesčius už komunalines paslaugas.

„Mūsų atliktas tyrimas rodo, kad pakeitus du stogo langus energiškai efektyvesniais, galima iki 11 proc. sumažinti patalpai apšildyti reikiamą energijos kiekį, o pro vieną langą iššvaistomos šilumos nuostolius – iki 60 proc. Kita vertus, saulėtą dieną pro stiklinį langą patenka papildomos šilumos, tačiau svarbu, kad bendra namo nauda iš saulės būtų didesnė nei energijos nuostoliai per langus. Be to, per šildymo sezoną stoglangiai paprastai yra ekonomiškesni už fasado langus. Pavyzdžiui, stoglangiai su dviejų kamerų stiklo paketu leidžia sumažinti patalpoje temperatūrą 1–2°C laipsniais, išlaikant tą patį komforto lygį“, – sako D. Astašonoks.

veluxEkspertas aiškina, kad keičiant langus svarbu atkreipti dėmesį ne tik į paties lango energinį efektyvumą, bet ir į izoliaciją aplink langą. Todėl jis rekomenduoja langų keitimą patikėti profesionalams, nes netinkamai atlikti darbai gali prisidėti prie kondensato susidarymo, pelėsio atsiradimo ir šilumos energijos sąnaudų padidėjimo.

Šilumą sutaupyti gali padėti ir langų priedai

Sumažinti šilumos nuostolius gali padėti ir įvairios modernios technologijos bei langų aksesuarai, pavyzdžiui, paprastos ar automatizuotos žaliuzės. Taip pat yra automatinių sistemų, kurios langų ir žaliuzių uždarymą reguliuoja pagal oro sąlygas ar temperatūrą, kad būtų pasiektas maksimalus efektyvumas.

„Įrodyta, kad patalpų klimatas turi įtakos ne tik mūsų sveikatai, bet ir pasitenkinimui gyvenimu. Todėl svarbu, kad patalpose palaikytume optimalią šilumą nemokėdami už tai pernelyg didelės kainos. Todėl šiuo metu nereikėtų atidėlioti būsto energinio efektyvumo didinimo, nes tokie darbai dažnai yra gerokai paprastesni nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, profesionalas gali pakeisti langus per vieną dieną nesukeldamas daug nepatogumų. Tokios investicijos nauda – sveikesni namai ir mažesnės šildymo sąskaitos“, – drąsina ekspertas.
velux
Infografikuose pateikiami VELUX „Sveikų namų barometro“ 2022 metų duomenys
Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI