2023 spalio 4 d. trečiadienis, 23:35
Reklama  |  facebook

Energiją taupantys langai – mažesnės sąskaitos už šildymą

2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš tokių sprendimų gali būti kokybiškesni, labiau energiją taupantys langai.
nuotrauka
VELUX nuotr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB
Energijos kainos ir toliau auga visoje Europoje, o Eurostato duomenys rodo, kad liepos mėnesį energijos kaina Europos Sąjungoje (ES) buvo 14,1 proc. didesnė nei metų pradžioje. Labiausiai pabrango dujos. Energijos infliacija šiuo metu yra didžiausia nuo 1997 metų, kai ES pirmą kartą buvo paskelbtas bendras vartotojų kainų indeksas. Šie skaičiai liudija, kad visos Europos gyventojai šią žiemą turi tikėtis didelių mokesčių už komunalines paslaugas, ypač tai pasijaus Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse, kur žiemos šaltesnės, kur trumpiau džiugina dienos šviesa. Siekdami sumažinti sąskaitas, gyventojai turi gerai pagalvoti, kaip taupyti energijos išteklius.

„Namų apšiltinimas, šildymo sistemos keitimas, efektyvesnio apšvietimo įrengimas – tai pirmos idėjos, kurios šauna į galvą, kai galvojame apie energijos išteklių taupymą namų ūkyje. Tačiau yra ir kitų sprendimų, pavyzdžiui, langų keitimas, kuris taip pat gali padėti gerokai sutaupyti“, – sako Dmitrijs Astašonoks, VELUX generalinis direktorius Baltijos šalims.

Gali iki 11 proc. sumažinti patalpai apšildyti reikalingą energijos kiekį

Apmokėti būsto išlaidas – tai gali būti iššūkis daugeliui europiečių, nes dar prieš pandemiją 9,4 proc. žmonių būstui išleido 40 proc. savo pajamų. Šiuo metu 15 proc. europiečių gyvena nepatenkinamomis sąlygomis, o 50 mln. namų ūkių kenčia nuo energijos nepritekliaus, negali tinkamai šildyti savo namų žiemą.

veluxLangų izoliacija ir energijos vartojimo efektyvumas daro didelę įtaką namo energijos suvartojimui ir patalpų klimatui. Energiją taupantys stiklai – dvigubi ar trigubi – padeda sumažinti šilumos nuostolius, mažina anglies dvideginio išmetimą ir tuo pačiu – mokesčius už komunalines paslaugas.

„Mūsų atliktas tyrimas rodo, kad pakeitus du stogo langus energiškai efektyvesniais, galima iki 11 proc. sumažinti patalpai apšildyti reikiamą energijos kiekį, o pro vieną langą iššvaistomos šilumos nuostolius – iki 60 proc. Kita vertus, saulėtą dieną pro stiklinį langą patenka papildomos šilumos, tačiau svarbu, kad bendra namo nauda iš saulės būtų didesnė nei energijos nuostoliai per langus. Be to, per šildymo sezoną stoglangiai paprastai yra ekonomiškesni už fasado langus. Pavyzdžiui, stoglangiai su dviejų kamerų stiklo paketu leidžia sumažinti patalpoje temperatūrą 1–2°C laipsniais, išlaikant tą patį komforto lygį“, – sako D. Astašonoks.

veluxEkspertas aiškina, kad keičiant langus svarbu atkreipti dėmesį ne tik į paties lango energinį efektyvumą, bet ir į izoliaciją aplink langą. Todėl jis rekomenduoja langų keitimą patikėti profesionalams, nes netinkamai atlikti darbai gali prisidėti prie kondensato susidarymo, pelėsio atsiradimo ir šilumos energijos sąnaudų padidėjimo.

Šilumą sutaupyti gali padėti ir langų priedai

Sumažinti šilumos nuostolius gali padėti ir įvairios modernios technologijos bei langų aksesuarai, pavyzdžiui, paprastos ar automatizuotos žaliuzės. Taip pat yra automatinių sistemų, kurios langų ir žaliuzių uždarymą reguliuoja pagal oro sąlygas ar temperatūrą, kad būtų pasiektas maksimalus efektyvumas.

„Įrodyta, kad patalpų klimatas turi įtakos ne tik mūsų sveikatai, bet ir pasitenkinimui gyvenimu. Todėl svarbu, kad patalpose palaikytume optimalią šilumą nemokėdami už tai pernelyg didelės kainos. Todėl šiuo metu nereikėtų atidėlioti būsto energinio efektyvumo didinimo, nes tokie darbai dažnai yra gerokai paprastesni nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, profesionalas gali pakeisti langus per vieną dieną nesukeldamas daug nepatogumų. Tokios investicijos nauda – sveikesni namai ir mažesnės šildymo sąskaitos“, – drąsina ekspertas.

velux
Infografikuose pateikiami VELUX „Sveikų namų barometro“ 2022 metų duomenys
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-10-03 10:39
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) paaiškino, kuo statinio kapitalinis remontas skiriasi nuo rekonstravimo, kada jiems atlikti reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD) ir kokia numatoma atsakomybė, jei nesilaikoma teisės ak...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI