2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 13:50
Reklama  |  facebook

GEALAN pataria: 6 faktoriai, kuriuos būtina įvertinti renkantis plastikinius langus

2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
UAB „GEALAN BALTIC“ nuotr.


Minimos įmonės
GEALAN BALTIC, UAB

Įsigalioję energinio efektyvumo reikalavimai pakoregavo namų statytojų įpročius – reikia įvertinti kur kas daugiau kriterijų, kad netektų nusivilti kokybe ir kad būtų įgyvendinti energinio efektyvumo reikalavimai. Nuo metų pradžios Lietuvoje naujai projektuojami ir statomi pastatai turi pasiekti A++ energinio naudingumo klasę. Tokių pastatų kokybė yra ypač aukšta, jie energiškai efektyvūs, išsiskiria puikia šilumos ir garso izoliacija. Individualių namų ir komercinės paskirties pastatų statytojai ir renovuotojai nuolat ieško šiandienines tvarumo ir ekologijos tendencijas atliepiančių sprendimų įvairioms statinio dalims, tarp jų ir langams.

Giedrius Mastavičius, Lietuvos ir Vokietijos UAB „GEALAN BALTIC“ Architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas, sako, kad visus kriterijus, kurie lemia langų charakteristikas, galima suvesti į 6 faktorius. 

1 faktorius. Ar langas tinka konkrečiam namui

Svarbu išskirti, kokiam namui – naujai statomam ar renovuojamam, – reikia langų. Nuo to priklauso pirmas pasirinkimo žingsnis, reikalavimai, charakteristikos ir, aišku, kaina. Kadangi namo renovacijai keliami ne tokie griežti reikalavimai, dėmesio centre atsiduria naujos statybos namai ir jų langai.

GEALAN langai

Langai yra sudėtinė pastato dalis, kuri lemia, kiek viduje bus šviesos, kokie galimi šilumos nuostoliai. Todėl pirmiausia, renkantis langus, reikia įvertinti, kiek šie gaminiai yra tinkami konkrečiam pastatui.

„Paprastai žmonės yra girdėję apie pastatų energinio naudingumo klases: A, A+ ar A++, bet nežino, ką tai reiškia, kaip šios klasės susijusios su langais. Todėl prašo A+ ar A++ klasės langų“, – sako G. Mastavičius.

Energinio naudingumo klasėmis žymimi pastatai. Kad jie atitiktų privalomą šiuo metu A++ klasę, reikia parinkti ir energinio naudingumo klasę atitinkančius langus. Skaitmenine išraiška tai reiškia, kad gyvenamųjų pastatų langų šilumos laidumo koeficientas Uw turės būti lygus arba mažesnis nei 0,8 W/(m2K). Kad pasiektų šį rodiklį ir dar labiau pagerintų funkcinius bei estetinius lango parametrus, GEALAN sistemų konstruktoriai panaudojo visą savo patirtį ir sukūrė 3 sandarinimo kontūrų sistemas GEALAN S 9000, GEALAN-KUBUS® ir naująją GEALAN-LINEAR®. Sandarumas ir maksimalus energinis efektyvumas atsispindi kiekvienoje šių sistemų detalėje. Naudojamos visos iki šiol sukurtos GEALAN inovacijos ir jei kitose sistemose jas galima pasirinkti papildomai, tai GEALAN-KUBUS® profilių sistemoje jos jau įtrauktos į pagrindinę komplektaciją.

GEALAN langai2012 m. rinkai pristatyta GEALAN S 9000 profilių sistema padėjo pamatus langų, lauko ir pakeliamų-nustumiamų durų gamybos sistemos platformos sukūrimui. GEALAN S 9000 yra 82,5 mm montavimo gylio kombinuota sistema, sujungianti vidurinio ir išorinio sandarinimo sistemų savybes bei pranašumus.

GEALAN S 9000 atvėrė naujas galimybes ir rinkai pasiūlė dabar jau standartu tapusias šilumos bei garso izoliacijos savybes.

GEALAN ekspertas G. Mastavičius pataria atidžiai ištyrinėti pagrindinių lango dalių – lango profilio, profilio kamerų skaičiaus, stiklo paketo – sudėtį ir technines charakteristikas. Stiklo paketas yra labai svarbus elementas, nuo kurio priklauso lango šviesos, šilumos ir garso laidumas. Kuo šiltesnis pasirinktas stiklo paketas – tuo mažesni šilumos nuostoliai. Lango profilio statikos rodikliai, jo vidinių kamerų geometrija turi padėti išlaikyti konstrukcijos stabilumą, atsparumą, gerą viso pastato šilumos izoliaciją.

Statytojų Lietuvoje pamėgti modernūs plastikiniai (PVC) langai iš GEALAN profilių pasižymi savo sandarumu, daug kamerų turinčia profilio konfigūracija, užtikrinančia optimalius šilumos ir garso izoliacijos rodiklius.

Tai yra pirmasis žingsnis, renkantis langus.

2 faktorius. Kaip pasirinkti spalvą ir dizainą

Pavažinėję po pasaulį, panaršę po internetą, lietuviai vis drąsiau renkasi neįprastų spalvų langus. Bėda ta, kad dauguma gamintojų siūlo standartines spalvas. Tokias paprastai renkasi nelinkusieji rizikuoti – juos tenkina gamintojų pasiūlymai. Tačiau dalis namų savininkų siekia išskirtinumo, ieško neįprastų arba retai langams naudojamų spalvų. Ir susiduria su problema: ne visi gamintojai gali, o neretai ir nenori siūlyti kitokių, negu įprasta spalvų.

GEALAN langaiEkspertas siūlo įvertinti du dalykus: susirasti lankstų langų gamintoją, kuris gali pasiūlyti langų spalvų įvairovę. GEALAN galimybės šiuo atveju yra itin plačios – įmonė gamina išskirtinių spalvų ar atspalvių profilius langų rėmams. Ekspertas pataria pagalvoti ir apie tai, ką daryti, jeigu pasirinkta spalva pasirodys pretenzinga arba netiks prie namo. Spalvą ekspertas pataria atsargiai rinktis ir dėl to, kad jos pakeisti nebebus įmanoma – tektų keisti pačius langus. Tačiau šis minusas turi ir labai didelį pliusą: tai rodo, kad spalva yra patvari, ilgaamžė.

O rinktis tikrai yra iš ko. GEALAN gamina unikalius spalvotus ACRYLCOLOR profilius ir profilius, kurie laminuojami įvairių medžio raštų ar dažytą medieną imituojančiomis plėvelėmis, taip pat ir šiuo metu madingomis vienspalvėmis lygiomis, matinėmis arba dekoratyvinėmis plėvelėmis.

GEALAN langaiNuotaiką kuriančią ACRYLCOLOR langų profilių spalvą GEALAN išgauna ne įprastai dažant ar laminuojant paviršių, o gamybos proceso metu suliejant žaliavų sluoksnius. Naujoviškas paviršiaus spalva padengimo būdas labiau sukietina profilį, suteikia didesnį atsparumą atmosferos poveikiui, paviršius nesilupa ir nesibraižo, ant jo mažiau kaupiasi dulkės ir purvas. Džiaugtis ryškiomis ir giliomis spalvomis, išgautomis ACRYLCOLOR technologija, galima dešimtmečiais, nes spalvos praktiškai neblunka.

„Unikalią langų ir durų paviršių padengimo spalva gamybos technologiją ACRYLCOLOR GEALAN pradėjo naudoti daugiau nei prieš 40 metų. Todėl drąsiai galiu teigti, kad tai jau tikrai laiko išbandyta mūsų technologija“, – pabrėžia G. Mastavičius.

Savo asortimente GEALAN turi 9 standartinių ir daugiau kaip 50 nestandartinių ACRYLCOLOR spalvų variantų. Šiuo metu populiariausios yra prie aliuminio ir betono labiausiai derančios pilkos ir jos atspalvių, kurių ACRYLCOLOR yra ypač didelis pasirinkimas, langų profilių spalvos.

Unikalios yra ir GEALAN naudojamos laminavimo plėvelės „RealWood“, kurios leidžia mėgautis ir tradiciniu medinio lango vaizdu, ir visais PVC langų pranašumais. Dažytą ir natūralią medieną imituojančios plėvelės „RealWood“ žavi savo paviršiaus panašumu į tikrą medį ne tik žiūrint, bet ir liečiant. Taip suteikiama galimybė neriboti fantazijos, derinant langus ir duris tiek su namo fasadu, tiek ir pritaikant langų spalvą interjere. Kaip ir visai produkcijai, „RealWood“ plėvelėms būdingos ne tik estetinės, bet ir funkcinės savybės: jos atsparios UV spinduliams ir aplinkos poveikiui, yra ilgalaikės ir lengvai prižiūrimos.

Taigi spalvą rinkitės gerai apgalvoję ir įsitikinę, kad ji tikrai dera ir prie pastato fasado ir prie namų interjero.

GEALAN langai

Ne mažiau svarbus ir galutinis lango vaizdas. Atsižvelgdami į pastaruoju metu architektūroje įsivyravusią minimalizmo tendenciją, GEALAN siaurina savo gaminių rėmus ir kartu didina stiklo plotus. Išorinis langų vaizdas derinamas su minimalistine architektūra. Griežtos linijinių formų kampuotos langų konstrukcijos harmoningai įsilieja į lakonišką pastato fasado vaizdą.

Puikus pavyzdys – naujoji GEALAN-LINEAR® profilių sistema. Ji yra orientuota į griežtų ir kampuotų formų langų dizainą, atitinkantį šiuolaikinės minimalistinės architektūros tendencijas. Dėl plataus kampuotų stiklajuosčių pasirinkimo minimalistinis ir griežtas langų dizainas nuosekliai tęsiamas ir vidinėje lango pusėje. Siaura matoma rėmo ir varčios dalis užtikrina, kad į patalpas patektų daugiau šviesos.

Dar viena GEALAN naujovė – architektų jau pamėgta į dizainą orientuota profilių langams sistema GEALAN-KUBUS®. Ši sistema apibrėžia naują plastikinių langų dizaino kalbą architektūroje. Daugiau šviesos ir skaidrumo per didelius stiklo paviršius atveria naujas dizaino galimybes. Sutapdinta varčios ir rėmo plokštuma iš vidaus suteikia langų konstrukcijai vienalytiškumo, mažina ribos tarp vidaus ir lauko pojūtį. Statūs kampai pabrėžia bendro įspūdžio harmoniją.

GEALAN langai

 3 faktorius. Kokio dydžio langus rinktis

Šiuo atveju, kaip pastebi ekspertas, chrestomatinis dalykas yra norų ir techninių specifikacijų nesuderinamumas. Internete įspūdingai atrodo didžiuliai langai, pro kuriuos matosi jūra, miškas, kalnai. Tačiau mūsų klimato sąlygos reiškia tam tikrus apribojimus, kurie nulemia ir technines galimybes. Todėl langai, matyti name šiltuose kraštuose, visai netiks atšiauresnėmis sąlygomis.

Bet pasirinkimų įvairovė yra ir Lietuvos klimato sąlygomis.

„Lietuvoje populiarios slankiosios GEALAN sistemos terasoms ar išėjimui į kiemą – sako G. Mastavičius. – Šios sistemos gali būti atidaromos, nustumiamos, bet kiekviena sistema turi savo apribojimų ir jų reikia paisyti: visa yra skaičiuojama ir vertinama, kad langai būtų ne tik gražūs, bet ir funkcionalūs, ilgai tarnautų ir džiugintų namo gyventojus. Šaltuoju metų laiku stiklinė atitvara neturi tapti vieta, per kurią skverbiasi šaltis, ji turi neišleisti šilumos, bet atverti vaizdus ir įleisti kuo daugiau saulės šilumos bei šviesos. Tas pats pasakytina ir apie terasos duris. Kad funkcionuotų visi prieštaringi šios atitvaros veiksniai, įprastinių durų konstrukcijų nepakanka, nors ne vienas statytojas mano, kad šioje lango-durų konstrukcijoje viskas labai paprasta. Už išorinio paprastumo slypi gana sudėtingi dalykai, kuriuos pravartu žinoti iš anksto ir įvertinti.“

GEALAN langai

Anksčiau buvo neįmanoma pasiekti, kad terasos durys atitiktų pasyviųjų ir A+ energinės klasės namų reikalavimus, bet GEALAN S 9000 sukūrė profilių sistemos platformą langams, lauko, balkono durims, o taip pat stumdomoms konstrukcijoms. Šiluminiai GEALAN S 9000 HST pakeliamų-nustumiamų terasos durų profilių sistemos parametrai yra vieni geriausių rinkoje – retai kas gali pasiūlyti 6,5 m pločio lango ir durų sistemą, turinčią pasyviojo namo parametrus. GEALAN gamintojai garantuoja, kad profilių šilumos koeficientas Uf yra ne didesnis nei 1,3 W/m²K, o lango Uw galima pasiekti net 0,77 W/m²K, kai stiklo paketo Ug reikšmė lygi 0,5 W/m²K ir jame naudojamas „TGI-Spacer“ rėmelis. Prie itin gerų šilumos ir garso izoliacijos parametrų prisideda didelis varčios profilio storis (82,5 mm), varčios profiliuose esančios 6 vidinės kameros, iki 26 mm padidintas stiklo paketo įleidimo į profilį gylis. Šilumos izoliaciją galima pagerinti vidurinę konstrukcijos profilių kamerą užpildant šilumą izoliuojančiomis putomis pagal unikalią GEALAN-IKD® technologiją, kai profiliai jau gamykloje užpildomi izoliuojančiomis putomis.

GEALAN langai

Laisvę kūrybiniams architektų ir projektuotojų sprendimams atveria viena naujausių GEALAN inovacijų – aukštos kokybės stumdomoji sistema GEALAN-SMOOVIO®. Ši sistema užtvirtino naują stumdomųjų langų ir durų kokybės standartą. Patobulintas apkaustų mechanizmas užtikrina maksimalų sandarumą ir yra lengvai valdomas. GEALAN-SMOOVIO® nepralaidi vandeniui ir orui, puikiai izoliuoja garsą, taip pat optimaliai išnaudoja patalpų erdvę, kuri tampa ergonomiškesnė ir šviesesnė.

„Išskirtinis sandarumas ir neįtikėtinai lengvas valdymas – taip trumpai pristatome klientams mūsų naująjį kūrinį“, – sako G. Mastavičius.
Stumdomieji elementai yra klasikinis modernaus gyvenimo elementas – dideli stikliniai paviršiai užtikrina gerą savijautą ir suteikia elegancijos. Tiek naujoviška stumdomoji sistema GEALAN-SMOOVIO®, tiek ir GEALAN S 9000 HST pakeliamosios-stumdomosios durys atitinka šiuos reikalavimus vizualiai ir funkcionaliai daugiau nei reikia.

GEALAN langai4 faktorius. Langų montavimas

Koks geras bebūtų langas, bet jeigu jis neteisingai sumontuotas, bus nieko vertas. Todėl svarbu pasirinkti, kokios patirties meistrai montuos, kaip jie atliks darbus, kokias montavimo, sandarinimo medžiagas naudos. Tik tinkamai pagaminti ir tinkamai sumontuoti langai leis džiaugtis geru rezultatu. Todėl šį darbą reikia patikėti geriems specialistams.

„Didžiausia rizika – gauti nekokybišką produktą, kuris neatitiks nei pirkėjo lūkesčių, nei statybos reglamente keliamų reikalavimų langams, skirtiems gyvenamosioms patalpoms. Renkantis pigiausius meistrus, kyla rizika, kad meistrai neturės reikalingos kompetencijos bei pakankamai praktikos, kad tinkamai sumontuotų langus. Gali būti, kad jie naudos ir pigesnes, prastesnės kokybės medžiagas. Kai langai ar montuotojai pasirenkami pagal mažiausią kainą, rizikuojama negauti ir garantinio bei pogarantinio aptarnavimo bei remonto“, – grėsmes įvardina GEALAN ekspertas.

5 faktorius. Langų dokumentacija

Dažnai klientai skambina į GEALAN BALTIC įmonę, prašydami dokumentų. Visos istorijos panašios: kažkokioje įmonėje nusipirko langus, sumontavo, bet įmonė neišrašė dokumentų, nepateikė sąskaitų. Atėjus laikui priduoti namą, paaiškėjo, kad trūksta būtinų šiam procesui dokumentų. Pamatę ant lango GEALAN lipduką, žmonės nusprendžia, kad tai įmonės langai, ir prašo dokumentų. GEALAN kuria ne langus, o langų sistemas, kurios naudojamos kitų gamintojų, rinkai tiekiančių langus ir slankiąsias sistemas.

„Dokumentaciją, atitikties deklaraciją privalo išrašyti langų gaminių gamintojas. Tokiu būdu jis deklaruoja, kad langas pagamintas iš tam tikrų medžiagų ir atitinka nustatytas technines specifikacijas, savybes. Pvz., jei deklaruojamos konkrečios šiluminės savybės, tai turi būti panaudotos ir atitinkamos medžiagos. Taip pat turi būti įvertintas atsparumas vėjui, šilumos koeficientai ir pan., – pasakoja GEALAN ekspertas. – Paprastai tokios problemos kyla, kai ieškoma pigiausių variantų. Ir tokių įmonių rasti nesudėtinga: gausite ne tik pigesnius langus be dokumentų, bet ir problemų, kurias reikės spręsti patiems. Kartais ir labai brangiai kainuojančias problemas.“

GEALAN langai

Langų ekspertai paprastai pataria langus pirkti iš juos gaminančios įmonės, o ne iš prekybininkų. Su gamintoju visada galima pasikonsultuoti, esant reikalui – paprašyti pagalbos. Gamintojas prisiima ir garantinius įsipareigojimus pagal šalies įstatymus. Lietuvoje langams įprastai suteikiama penkerių metų garantija.

Kad ekspertas galėtų atlikti langų energinio sertifikavimo skaičiavimus, reikia pateikti gaminių dokumentus, gaminių eksploatacinių savybių deklaraciją. Deklaracijoje turi būti atskirai išvardyti gamintojo apskaičiuoti kiekvieno lango ar pozicijos šilumos perdavimo koeficientai.

„Jei šimtui langų išduodama deklaracija, nurodant lygiai tokį pat šilumos perdavimo koeficientą, galima sudvejoti, ar deklaracija teisinga. Žinoma, jeigu langai visiškai vienodi, jų rodiklis gali būti vienodas. Visgi šilumos perdavimo koeficientas priklauso ne vien nuo medžiagų komplektavimo, bet ir nuo lango matmenų. Jei tarp tų šimto langų dešimties matmenys skirtingi, šilumos perdavimo koeficientą nurodantis skaičius negali būti toks pat“, – atkreipė dėmesį specialistas.

Pigiausi langai rinkoje, žinoma, yra importuoti. Ir čia kyla problema – prie langų pridedamos tikrovės neatitinkančios deklaracijos, dažnai vienodos visiems langams.

Specialistams tenka susidurti su įvairiomis keistomis situacijomis. Pavyzdžiui, skambina žmonės ir skundžiasi langų kokybe. Nors ant apsauginių rėmo plėvelių buvo GEALAN prekės ženklas, tačiau kas pagamino pačius langus – nežinoma. Padėti žmonėms tokiais atvejais neįmanoma, nes perpardavėjų rasti paprastai nepavyksta. Tačiau tai nereiškia, kad visi prekybininkai verti nepasitikėjimo. Daugelis jų atveža gaminius su visais reikiamais dokumentais, tada nekyla klausimų dėl techninių charakteristikų ir garantijos. Bet, perspėja specialistas, reikia būti atidiems, ir tokie langai tikrai nėra pigiausi. Jie kainuoja panašiai tiek pat, kiek ir vietos gamintojų.

GEALAN langai

6 faktorius. Kodėl verta kreiptis į profesionalus

Kai žmonės pradeda rinktis langus pagal jų kainą, iš karto užprogramuojamos problemos. Ir tai ne vien jau minėti dokumentai. „Kainos pirkėjai“, ištikus kokiems nors nesklandumams, netrunka suvokti, kad neturi garantijos, praranda aptarnavimą, o pardavėjai neretai dingsta.

„Tai yra atsakymas į neretai išgirstamą klausimą, „kodėl anoje įmonėje pigiau“. Mes rekomenduojame tik tokius langų gamintojus, kuriais pasitikime, kurie turi būtinos patirties, atsakingumo ir kompetencijų. O kaina yra sudedamoji dalis, kuri lemia kokybę, tinkamų medžiagų naudojimą, garantiją, aptarnavimą“, – sako G. Mastavičius.

Profesionalūs patikimų gamintojų patarimai yra garantija, kad konkrečiam namui bus parinkti teisingi langai – šilti, kokybiški, funkcionalūs. Paprastai dėl langų su specialistais tariasi architektai, tačiau dažnai prie jų prisijungia ir užsakovai. Architektams, kaip pastebi GEALAN atstovas, labiausiai rūpi estetika ir funkcionalumas; užsakovui norisi sunkiai pasiekimo rinkinio – estetikos ir kokybės už mažą kainą. Konsultacijų metu ieškoma maksimaliai visų pusių poreikius atitinkančio sprendimo.

Taigi yra 6 faktoriai arba žingsniai, kurie lemia, kaip tinkamai pasirinksite langus namui, ir kiek teisingą kainą už gaunamą kokybę bei garantijas sumokėsite.

GEALAN langai

Apibendrinimas.

Kokie kriterijai rodo, kad gaminys bus ilgaamžis?

• Pirmiausia reikėtų pasirinkti žinomus prekinius ženklus ir vardus. Gerai žinomos ir užsirekomendavusios įmonės, saugodamos savo vardą, didelį dėmesį skiria ne tik reklamai, bet ir kokybei, patikimumui.
• Visos langų sudedamosios dalys yra svarbios galutiniam rezultatui pasiekti. Antai profiliai – visi žinomi langų profilių gamintojai daug investuoja į savo produkcijos kūrimą, gamybą ir inovacijas.
• Visi pagaminti produktai yra kruopščiai patikrinami ir išbandyti. Tai susiję tiek su pačios produkcijos patikimumu, tiek ir su galima įtaka vartotojo sveikatai, savijautai.
• Vardą saugančios įmonės daug dėmesio skiria gamtai ir aplinkosaugai, todėl dažniausiai jų gaminama produkcija yra ekologiška, tvari.
• Šios įmonės daug dėmesio skiria inovacijoms – tai leidžia pagaminti kokybišką produkciją su minimaliais medžiagų bei energetinių išteklių kiekiais.
• Labai svarbu pasirinkti ne tik žinomus sudedamųjų dalių, bet ir patikimus galutinio produkto – langų – gamintojus. Dažniausiai medžiagų tiekėjai glaudžiai bendradarbiauja su gamintojais, todėl visada gali pirkėjui rekomenduoti įmonę, kuri pagamins langus, laikydamasi tiekėjų nurodomų technologijų ir reikalavimų. Rinkoje yra daug įmonių, kurios jau daug metų dirba šioje srityje ir yra pajėgios pagaminti kokybiškus, saugius ir patikimus langus bei juos tinkamai sumontuoti. O iškilus problemoms – visada ateiti pirkėjui į pagalbą.

GEALAN langai

Datos ir faktai, kurie žymi GEALAN pažangos kursą

GEALAN prekinis ženklas reiškia kokybiškus plastikinius langus. Per daugiau nei 50 veiklos metų GEALAN nuolat tobulino plastikinių langų profilius, siekdami pačios aukščiausios sistemų kokybės, kokia tik įmanoma modernioje rinkoje.

GEALAN sistemų evoliucija per daugiau nei 50 metų rodo, kad pasirinkus GEALAN bus gauti tikrai kokybiški langai.

1968 m. ekstruzijos būdu buvo pagamintas pirmasis lango rėmo profilis, t. y. pirmasis plastikinių langų profilis.

1980 m. žengtas inovatyvus technologinis žingsnis – išrasta paviršiaus padengimo technologija ACRYLCOLOR, kai koekstruzijos proceso metu baltas PVC profilio pagrindas ir spalvoto akrilo (PMMA) sluoksnis yra neatskiriamai vienas su kitu sulydomi.

1994 m. sukuriama profilių sistema S 3000, kuri suteikė impulsą naujoms langų profilių dizaino tendencijoms.

2002 m. sukūrusi profilių sistemą S 8000, GEALAN pristatė rinkai lengvai apdirbamą 74 mm montavimo gylio dvigubo sandarinimo sistemą, kuri per beveik 20 metų tapo bene populiariausia Baltijos šalių regione ir yra plačiai naudojama iki šiol.

2012 m. rinkai pristatyta profilių sistema S 9000. Taip GEALAN padėjo pamatus naujos langų, lauko ir pakeliamų-nustumiamų durų gamybos sistemos platformos sukūrimui. GEALAN S 9000 yra 82,5 mm montavimo gylio kombinuota sistema, sujungianti vidurinio ir išorinio sandarinimo sistemų savybes bei pranašumus. GEALAN S 9000 atvėrė naujas galimybes ir rinkai pasiūlė dabar jau standartu tapusias šilumos bei garso izoliacijos savybes.

GEALAN langai

2016 m. pasiūliusi 100 mm montavimo gylio ir matomo rėmo pločio sistemą GEALAN-KUBUS®, bendrovė GEALAN ne tik pakėlė šilumos bei garso izoliacijos rodiklių standartą, bet ir įtvirtino naują plastikinių langų formų kalbą architektūroje. Ši ištisinio stiklo konstrukcijos vaizdą primenanti sistema kuria dar stipresnį šviesių ir skaidrių erdvių įspūdį. Iš išorės praktiškai nematoma varčia, vienodas matomo rėmo plotis, kartu su sutapdinta varčios ir rėmo plokštuma iš vidaus, suteikia langų konstrukcijai vienalytiškumo. Dideli stikliniai paviršiai atveria naujas kūrybines erdves langų projektuotojams bei pastatų architektams.

2018 m. rinkai pristatyta aukštos kokybės stumdoma sistema GEALAN-SMOOVIO®. Patobulintas apkaustų mechanizmas užtikrina maksimalų sandarumą ir yra lengvai valdomas.

2021 m. rudenį pasirodė naujoji GEALAN-LINEAR® profilių sistema – išskirtinis dizaino ir funkcionalumo derinys! Yra produktai, kurie išsiskiria iš kitų panašių produktų, nes buvo kuriami pasitelkiant ne tik žinias ir techninius pasiekimus, bet ir atsižvelgiant į daugelį labai svarbių dalykų. Tokiu produktu yra ir naujoji GEALAN-LINEAR® profilių sistema, kuri nustato naujus standartus 74 mm montavimo pločio sistemų segmente.

Ypač modernus yra naujosios profilių sistemos GEALAN-LINEAR® dizainas. Mažas sistemos montavimo gylis, siaura matoma profilio dalis, linijinės ir kampuotos formos – visa tai atitinka šiuolaikinės architektūros poreikius ir harmoningai papildo lakonišką pastato fasadą.

Taigi nuolat kurdama naujas ir tobulindama jau esamas sistemas, GEALAN sugeba patenkinti pačius reikliausius vartotojus, užtikrinti maksimalų komfortą ir rasti geriausią sprendimą.

Langų iš GEALAN profilių sistemų gamintojus rasite adresu: www.gealan.lt/gamintojai 

UAB „GEALAN BALTIC“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI