2021 rugsėjo 25 d. šeštadienis, 18:41
Reklama  |  facebook

„INVESTIS“. Naujoje ES investicijų svetainėje bus viešinama daugiau projektų vykdytojų duomenų

2021-06-29 07:35
Finansų ministerija praneša, jog „Naujos kartos Lietuva“ plano ir kitoms Europos Sąjungos investicijoms planuojama kurti į vartotoją orientuotą investicijų ir su plano pažanga susijusių duomenų rinkimo informacinę sistemą – „INVESTIS“.
nuotrauka
Finansų ministerijos nuotr.


Ši sistema, kaip praneša ministerija, bus skirta projektų bei pažangos veiklų duomenų ir dokumentų registravimui, kaupimui, saugojimui, perdavimui ir dalies jų publikavimui. Duomenis viešam naudojimui planuojama pateikti naujoje centralizuotoje ES investicijų svetainėje, kuri šiuo metu kuriama ir pradės veikti 2021 m. pabaigoje – su galimybe filtruoti ir parsisiųsti norimą informaciją.

Anot ministerijos, siekiant įgyvendinti skaidrumo ir viešumo principus, naujoje ES investicijų svetainėje atveriant projektų vykdytojų duomenis, numatyta skelbti projekto vykdytojo pavadinimą, viešųjų pirkimų atveju – pirkimo sutarties vykdytojo pavadinimą, bendrą projekto vertę, konkretaus finansavimo šaltinio pavadinimą ir dydį, „Naujos kartos Lietuva“ plano lėšų panaudojimo spartą, rezultatus bei kitus duomenis. Šiuo metu su planu susijusi informacija skelbiama Finansų ministerijos portale.

Finansų ministerija atkreipia dėmesį, jog Lietuva yra numačiusi laikytis Europos Sąjungos reglamente (ES 2021/241) nustatytų viešumo ir skaidrumo reikalavimų, tokių kaip lėšų kilmės viešinimas naudojant ES vizualinę informaciją, tiek ir kitų papildomų reikalavimų – atvirų duomenų, Europos Komisijos bei audito ataskaitų viešinimo.

Pažymima, jog Lietuva, viešindama „Naujos kartos Lietuva“ planą, jau dabar planuoja įgyvendinti bent 5 iš 6 praėjusią savaitę „Open Procurement EU Coalition“, kurios partneris yra „Transparency International“, ataskaitoje vertintų skaidrumo kriterijų: lėšų panaudojimo pažangos skelbimo, duomenų atvėrimo, informacijos skelbimo vienoje interneto svetainėje, Europos Komisijos ir audito ataskaitų viešinimo. Tiesa, iki šiol oficialių įpareigojimų nacionaliniuose planuose aprašyti šias procedūras nėra, galbūt todėl tokios šalys kaip Vokietija, Danija, Austrija, Lenkija, šioje analizėje yra sąrašo apačioje t. y. įvertintos 0.

Finansų ministerija taip pat akcentuoja, jog „Naujos kartos Lietuva“ planas buvo viešai ir skaidriai kurtas, atvirai pristatytas visuomenei ir ekspertams, todėl Lietuva ir toliau ketina taikyti atvirumo bei sąžiningumo standartus visam procesui.

Be jau minėtų priemonių, Europos semestre numatyta, jog du kartus per metus bus rengiamos „Naujos kartos Lietuva“ plano įgyvendinimo pažangos ataskaitos, kurios tuo pačiu bus skelbiamos viešai ir prieinamos visuomenei.

Taip pat Finansų ministerija yra numačiusi kasmetinius nacionalinio „Naujos kartos Lietuva“ plano įgyvendinimo renginius, kurių metu atsakingi atstovai pristatys įvykdytą pažangą bei atsakys į visuomenės klausimus.

Ministerija primena, kad europinė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė numato Lietuvai 2,225 mlrd. eurų dotacijų, kurios bus panaudojamos septynioms komponentų kategorijoms: žalioji pertvarka, skaitmeninė transformacija, sveikata, socialiniai reikalai, mokslas ir inovacijos, švietimas, viešasis valdymas. Žalioji pertvarka ir skaitmeninė transformacija – visos Europos Sąjungos prioritetai, kuriems kiekviena šalis narė turi skirti mažiausiai, atitinkamai 37 ir 20 proc. plano lėšų. Suprantant šių prioritetų svarbą, nacionaliniame „Naujos kartos Lietuva“ plane žaliajai pertvarkai ir skaitmenizacijai skiriama netgi daugiau lėšų – atitinkamai 43 ir 33 proc. finansavimo. 

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos