2022 gegužės 23 d. pirmadienis, 13:36
Reklama  |  facebook

Individualaus namo statyba – kodėl geriausias šiltinimo pasirinkimas yra pučiama biri mineralinė vata Video

2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
WITAS iliustr.


Minimos įmonės
Witas, UAB

„Witas“ perėmė 15 metų šiltinimo patirtį ir daro tai ypač gerai

Danijoje „Witas“ buvo vienas iš pirmųjų šiltintojų pučiama biria mineraline vata. Dabar Danijoje ši technologija labai plačiai paplitusi. Per 15 metų „Witas“ apšiltino tūkstančius namų ir sukaupė milžinišką patirtį, Danijoje tapdamas trečiu pagal dydį šiltintoju. Šią patirtį „Witas“ atnešė ir į Lietuvą.

„Lietuvoje yra įvairių namų šiltinimo medžiagų ir tuo besiverčiančių įmonių – mes siekiame būti geriausiais“, – sako UAB „Witas“ vadovas Marius Volbikas, pabrėždamas, kad įmonė nedaro jokių kompromisų, kai kalba eina apie darbų kokybę.

„Witas“ ne tik perėmė 15 metų danų patirtį, bet ir žengia toliau. Įmonė skiria didelį dėmesį tiek savo darbuotojams, tiek klientams. Apmokiusi meistrus, įmonė jų nepalieka likimo valiai: diegiama vidinė kontrolės sistema, kuri leidžia patiems greitai pamatyti klaidas, nelaukiant, kol jas pastebės kiti. Tai užtikrina aukštą kokybę ir patikimą paslaugą.

„Witas“ moka ir daro tai ypač gerai“, – tai ne tik mūsų moto, bet ir realūs žingsniai“, – sako įmonės vadovas M. Volbikas, akcentuodamas, kad prie to prisideda ir moderni kokybiška įranga, leidžianti dirbti greitai ir efektyviai. 

WITAS apšiltina namus

Iš kairės – įmonės įkūrėjas Witas, iš dešinės – įmonės vadovas M. Volbikas. Įmonės nuotr.  

Kam labiausiai tinka pučiama biri mineralinė vata

„Pats didžiausias šios šiltinimo medžiagos efektas pasiekiamas, ja užpučiant tarp stogo gegnių ir į sienas, įrenginėjant vėdinamą fasadą, – sako M. Volbikas, akcentuodamas, kad ši apšiltinimo medžiaga yra itin efektyvus sprendimas medinėms konstrukcijoms. – Pučiama biri mineralinė vata yra „kvėpuojanti“ ir nekaupia drėgmės, kuri medienai yra itin pragaištinga.“

Nėra geresnio apšiltinimo būdo už pučiamą birią mineralinę vatą, kai reikia šiltinį santvarinį stogą. Santvaros vis populiarėja, nes suteikia galimybę statyti namus pigiau ir be laikančiųjų vidinių sienų. Tačiau dėl tankių ir žemų santvarų sudėtingiau apšiltinti stogą. Lakštinių apšiltinimo medžiagų panaudojimas šiuo atveju tampa itin problemišku, tad efektyviausia išeitis – pučiama biri mineralinė vata. Pirmiausia dėl to, kad pūtimo žarną paprasta nutiesti į atkampiausias vietas, o antra – šia medžiaga galima patikimai užpūsti ne tik visas erdves, skyles, bet ir nelygumus, kurie susiformuoja dėl vidaus komunikacijų, kaip: rekuperatoriai, ortakiai, laidai ar pan. bei yra puikus oro tarpo šiltinimas.

„Kai nėra iš ko rinktis, iššūkius įveikia pučiama biri mineralinė vata“, – sako M. Volbikas.

Kokių verčių suteikia pučiama biri mineralinė vata

Svarbiausia apšiltinimo paskirtis – šiltas namas. Pučiama biri mineralinė vata yra labai lengva ir turi gerus šiluminius parametrus. Šilumos laidumo koeficientas perdangoje siekia 0,041 W/m•K, o uždaroje konstrukcijoje – 0,034 W/m•K. Tai viena iš geriausių sienos varžų.

Darbas naudojant šią vatą vyksta greičiau, o kokybė – aukštesnė, nes ja paprasta užsandarinti net ir menkiausius plyšius, nelieka jokių sujungimų, tad ir šalčio tiltų. Jeigu įprastai šiltinimo medžiagos sukrenta iki 10 ar 15 proc., tai ši vata ant perdangos sukrenta iki 1 proc., o uždaroje konstrukcijoje visai nesukrenta, yra amžina.

Dėmesį atkreipti į šį produktą ypač verta projektuotojams bei žmonėms, statantiems namus ūkio būdu, nes su ja be jokių problemų pasiekiama A++ energinio naudingumo klasė bei privalomi reikalavimai garsui. Renkantis karkasinį namą, gera varža pasiekiama su natūralia medžiaga, kuri nekeičia savo savybių, o medinių konstrukcijų negadins drėgmė, tad negali veistis pelėsis. Medžiaga yra nedegi – priskiriama saugiausiai – A1 nedegumo klasei.

Greitis, kokybė ir kaina

Mineralinė vata yra laikoma pačiu geriausiu apšiltinimo sprendimu. Pučiama biri mineralinė vata nuo lakštinės skiriasi tuo, kad savo formą įgyja ne gamykloje, o name, prisitaikydama prie visų jo formų, nelygumų, erdvių.

Darbas su šia medžiaga vyksta taip pat sparčiai: per dieną galima apšiltinti apie 150–200 kv. m ploto. Kaina, palyginus su kitomis lakštinėmis vatomis, yra panaši. 

Namų šiltinimas. 4 faktai, kuriuos naudinga žinoti apie pučiamą birią mineralinę vatą, statant naują namą:

 
1. Efektyvus sprendimas statant ir renovuojant: ši medžiaga sudaro sandarų vientisą sluoksnį, taip išvengiant šalčio tiltų, yra veiksminga, ekologiška ir ilgaamžė.
2. Darbai atliekami greitai: per dieną apšiltinama apie 150–200 kv. metrų.
3. Gera kaina.
4. Mikroklimatas. Apšiltintame pučiama biria mineraline vata name sukuriamas komfortiškas klimatas, o namas tampa šiltu žiemą ir vėsiu vasarą.
Statybunaujienos.lt

WITAS. Individualaus namo šiltinimas su pučiama biria mineraline vata

SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...