2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 21:38
Reklama  |  facebook

Individualaus namo statyba – kodėl geriausias šiltinimo pasirinkimas yra pučiama biri mineralinė vata Video

2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
WITAS iliustr.


Minimos įmonės
Witas, UAB

„Witas“ perėmė 15 metų šiltinimo patirtį ir daro tai ypač gerai

Danijoje „Witas“ buvo vienas iš pirmųjų šiltintojų pučiama biria mineraline vata. Dabar Danijoje ši technologija labai plačiai paplitusi. Per 15 metų „Witas“ apšiltino tūkstančius namų ir sukaupė milžinišką patirtį, Danijoje tapdamas trečiu pagal dydį šiltintoju. Šią patirtį „Witas“ atnešė ir į Lietuvą.

„Lietuvoje yra įvairių namų šiltinimo medžiagų ir tuo besiverčiančių įmonių – mes siekiame būti geriausiais“, – sako UAB „Witas“ vadovas Marius Volbikas, pabrėždamas, kad įmonė nedaro jokių kompromisų, kai kalba eina apie darbų kokybę.

„Witas“ ne tik perėmė 15 metų danų patirtį, bet ir žengia toliau. Įmonė skiria didelį dėmesį tiek savo darbuotojams, tiek klientams. Apmokiusi meistrus, įmonė jų nepalieka likimo valiai: diegiama vidinė kontrolės sistema, kuri leidžia patiems greitai pamatyti klaidas, nelaukiant, kol jas pastebės kiti. Tai užtikrina aukštą kokybę ir patikimą paslaugą.

„Witas“ moka ir daro tai ypač gerai“, – tai ne tik mūsų moto, bet ir realūs žingsniai“, – sako įmonės vadovas M. Volbikas, akcentuodamas, kad prie to prisideda ir moderni kokybiška įranga, leidžianti dirbti greitai ir efektyviai. 

WITAS apšiltina namus

Iš kairės – įmonės įkūrėjas Witas, iš dešinės – įmonės vadovas M. Volbikas. Įmonės nuotr.  

Kam labiausiai tinka pučiama biri mineralinė vata

„Pats didžiausias šios šiltinimo medžiagos efektas pasiekiamas, ja užpučiant tarp stogo gegnių ir į sienas, įrenginėjant vėdinamą fasadą, – sako M. Volbikas, akcentuodamas, kad ši apšiltinimo medžiaga yra itin efektyvus sprendimas medinėms konstrukcijoms. – Pučiama biri mineralinė vata yra „kvėpuojanti“ ir nekaupia drėgmės, kuri medienai yra itin pragaištinga.“

Nėra geresnio apšiltinimo būdo už pučiamą birią mineralinę vatą, kai reikia šiltinį santvarinį stogą. Santvaros vis populiarėja, nes suteikia galimybę statyti namus pigiau ir be laikančiųjų vidinių sienų. Tačiau dėl tankių ir žemų santvarų sudėtingiau apšiltinti stogą. Lakštinių apšiltinimo medžiagų panaudojimas šiuo atveju tampa itin problemišku, tad efektyviausia išeitis – pučiama biri mineralinė vata. Pirmiausia dėl to, kad pūtimo žarną paprasta nutiesti į atkampiausias vietas, o antra – šia medžiaga galima patikimai užpūsti ne tik visas erdves, skyles, bet ir nelygumus, kurie susiformuoja dėl vidaus komunikacijų, kaip: rekuperatoriai, ortakiai, laidai ar pan. bei yra puikus oro tarpo šiltinimas.

„Kai nėra iš ko rinktis, iššūkius įveikia pučiama biri mineralinė vata“, – sako M. Volbikas.

Kokių verčių suteikia pučiama biri mineralinė vata

Svarbiausia apšiltinimo paskirtis – šiltas namas. Pučiama biri mineralinė vata yra labai lengva ir turi gerus šiluminius parametrus. Šilumos laidumo koeficientas perdangoje siekia 0,041 W/m•K, o uždaroje konstrukcijoje – 0,034 W/m•K. Tai viena iš geriausių sienos varžų.

Darbas naudojant šią vatą vyksta greičiau, o kokybė – aukštesnė, nes ja paprasta užsandarinti net ir menkiausius plyšius, nelieka jokių sujungimų, tad ir šalčio tiltų. Jeigu įprastai šiltinimo medžiagos sukrenta iki 10 ar 15 proc., tai ši vata ant perdangos sukrenta iki 1 proc., o uždaroje konstrukcijoje visai nesukrenta, yra amžina.

Dėmesį atkreipti į šį produktą ypač verta projektuotojams bei žmonėms, statantiems namus ūkio būdu, nes su ja be jokių problemų pasiekiama A++ energinio naudingumo klasė bei privalomi reikalavimai garsui. Renkantis karkasinį namą, gera varža pasiekiama su natūralia medžiaga, kuri nekeičia savo savybių, o medinių konstrukcijų negadins drėgmė, tad negali veistis pelėsis. Medžiaga yra nedegi – priskiriama saugiausiai – A1 nedegumo klasei.

Greitis, kokybė ir kaina

Mineralinė vata yra laikoma pačiu geriausiu apšiltinimo sprendimu. Pučiama biri mineralinė vata nuo lakštinės skiriasi tuo, kad savo formą įgyja ne gamykloje, o name, prisitaikydama prie visų jo formų, nelygumų, erdvių.

Darbas su šia medžiaga vyksta taip pat sparčiai: per dieną galima apšiltinti apie 150–200 kv. m ploto. Kaina, palyginus su kitomis lakštinėmis vatomis, yra panaši. 

Namų šiltinimas. 4 faktai, kuriuos naudinga žinoti apie pučiamą birią mineralinę vatą, statant naują namą:

 
1. Efektyvus sprendimas statant ir renovuojant: ši medžiaga sudaro sandarų vientisą sluoksnį, taip išvengiant šalčio tiltų, yra veiksminga, ekologiška ir ilgaamžė.
2. Darbai atliekami greitai: per dieną apšiltinama apie 150–200 kv. metrų.
3. Gera kaina.
4. Mikroklimatas. Apšiltintame pučiama biria mineraline vata name sukuriamas komfortiškas klimatas, o namas tampa šiltu žiemą ir vėsiu vasarą.
Statybunaujienos.lt

WITAS. Individualaus namo šiltinimas su pučiama biria mineraline vata

SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...