2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 7:56
Reklama  |  facebook

Individualaus namo statyba – kodėl geriausias šiltinimo pasirinkimas yra pučiama biri mineralinė vata Video

2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
WITAS iliustr.


Minimos įmonės
Witas, UAB

„Witas“ perėmė 15 metų šiltinimo patirtį ir daro tai ypač gerai

Danijoje „Witas“ buvo vienas iš pirmųjų šiltintojų pučiama biria mineraline vata. Dabar Danijoje ši technologija labai plačiai paplitusi. Per 15 metų „Witas“ apšiltino tūkstančius namų ir sukaupė milžinišką patirtį, Danijoje tapdamas trečiu pagal dydį šiltintoju. Šią patirtį „Witas“ atnešė ir į Lietuvą.

„Lietuvoje yra įvairių namų šiltinimo medžiagų ir tuo besiverčiančių įmonių – mes siekiame būti geriausiais“, – sako UAB „Witas“ vadovas Marius Volbikas, pabrėždamas, kad įmonė nedaro jokių kompromisų, kai kalba eina apie darbų kokybę.

„Witas“ ne tik perėmė 15 metų danų patirtį, bet ir žengia toliau. Įmonė skiria didelį dėmesį tiek savo darbuotojams, tiek klientams. Apmokiusi meistrus, įmonė jų nepalieka likimo valiai: diegiama vidinė kontrolės sistema, kuri leidžia patiems greitai pamatyti klaidas, nelaukiant, kol jas pastebės kiti. Tai užtikrina aukštą kokybę ir patikimą paslaugą.

„Witas“ moka ir daro tai ypač gerai“, – tai ne tik mūsų moto, bet ir realūs žingsniai“, – sako įmonės vadovas M. Volbikas, akcentuodamas, kad prie to prisideda ir moderni kokybiška įranga, leidžianti dirbti greitai ir efektyviai. 

WITAS apšiltina namus

Iš kairės – įmonės įkūrėjas Witas, iš dešinės – įmonės vadovas M. Volbikas. Įmonės nuotr.  

Kam labiausiai tinka pučiama biri mineralinė vata

„Pats didžiausias šios šiltinimo medžiagos efektas pasiekiamas, ja užpučiant tarp stogo gegnių ir į sienas, įrenginėjant vėdinamą fasadą, – sako M. Volbikas, akcentuodamas, kad ši apšiltinimo medžiaga yra itin efektyvus sprendimas medinėms konstrukcijoms. – Pučiama biri mineralinė vata yra „kvėpuojanti“ ir nekaupia drėgmės, kuri medienai yra itin pragaištinga.“

Nėra geresnio apšiltinimo būdo už pučiamą birią mineralinę vatą, kai reikia šiltinį santvarinį stogą. Santvaros vis populiarėja, nes suteikia galimybę statyti namus pigiau ir be laikančiųjų vidinių sienų. Tačiau dėl tankių ir žemų santvarų sudėtingiau apšiltinti stogą. Lakštinių apšiltinimo medžiagų panaudojimas šiuo atveju tampa itin problemišku, tad efektyviausia išeitis – pučiama biri mineralinė vata. Pirmiausia dėl to, kad pūtimo žarną paprasta nutiesti į atkampiausias vietas, o antra – šia medžiaga galima patikimai užpūsti ne tik visas erdves, skyles, bet ir nelygumus, kurie susiformuoja dėl vidaus komunikacijų, kaip: rekuperatoriai, ortakiai, laidai ar pan. bei yra puikus oro tarpo šiltinimas.

„Kai nėra iš ko rinktis, iššūkius įveikia pučiama biri mineralinė vata“, – sako M. Volbikas.

Kokių verčių suteikia pučiama biri mineralinė vata

Svarbiausia apšiltinimo paskirtis – šiltas namas. Pučiama biri mineralinė vata yra labai lengva ir turi gerus šiluminius parametrus. Šilumos laidumo koeficientas perdangoje siekia 0,041 W/m•K, o uždaroje konstrukcijoje – 0,034 W/m•K. Tai viena iš geriausių sienos varžų.

Darbas naudojant šią vatą vyksta greičiau, o kokybė – aukštesnė, nes ja paprasta užsandarinti net ir menkiausius plyšius, nelieka jokių sujungimų, tad ir šalčio tiltų. Jeigu įprastai šiltinimo medžiagos sukrenta iki 10 ar 15 proc., tai ši vata ant perdangos sukrenta iki 1 proc., o uždaroje konstrukcijoje visai nesukrenta, yra amžina.

Dėmesį atkreipti į šį produktą ypač verta projektuotojams bei žmonėms, statantiems namus ūkio būdu, nes su ja be jokių problemų pasiekiama A++ energinio naudingumo klasė bei privalomi reikalavimai garsui. Renkantis karkasinį namą, gera varža pasiekiama su natūralia medžiaga, kuri nekeičia savo savybių, o medinių konstrukcijų negadins drėgmė, tad negali veistis pelėsis. Medžiaga yra nedegi – priskiriama saugiausiai – A1 nedegumo klasei.

Greitis, kokybė ir kaina

Mineralinė vata yra laikoma pačiu geriausiu apšiltinimo sprendimu. Pučiama biri mineralinė vata nuo lakštinės skiriasi tuo, kad savo formą įgyja ne gamykloje, o name, prisitaikydama prie visų jo formų, nelygumų, erdvių.

Darbas su šia medžiaga vyksta taip pat sparčiai: per dieną galima apšiltinti apie 150–200 kv. m ploto. Kaina, palyginus su kitomis lakštinėmis vatomis, yra panaši. 

Namų šiltinimas. 4 faktai, kuriuos naudinga žinoti apie pučiamą birią mineralinę vatą, statant naują namą:

 
1. Efektyvus sprendimas statant ir renovuojant: ši medžiaga sudaro sandarų vientisą sluoksnį, taip išvengiant šalčio tiltų, yra veiksminga, ekologiška ir ilgaamžė.
2. Darbai atliekami greitai: per dieną apšiltinama apie 150–200 kv. metrų.
3. Gera kaina.
4. Mikroklimatas. Apšiltintame pučiama biria mineraline vata name sukuriamas komfortiškas klimatas, o namas tampa šiltu žiemą ir vėsiu vasarą.
Statybunaujienos.lt

WITAS. Individualaus namo šiltinimas su pučiama biria mineraline vata
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI