2022 liepos 3 d. sekmadienis, 9:24
Reklama  |  facebook

Interjeras. Naudoja japonišką medienos deginimo technologiją

2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
„Sugi Ban Wood“ iliustr.


„Pandemijos metu natūralumo ir tvarumo idėjos architektūroje ir dizaine tapo itin aktualios. Žmonės pradėjo ieškoti ilgalaikių sprendimų, patikimų medžiagų, kokybė ir ilgaamžiškumas tapo prioritetu“, – pranešime cituojama I. Vanagaitytė-Jankavičienė.

Medis tampa prabangos ir natūralumo simboliu

Dar visai neseniai medis name buvo siejamas su tradicine architektūra, geriausiu atveju tinkama kaimo sodybai. Šiuolaikinėje architektūroje medžio apdaila įgavo antrą kvėpavimą ir tampa prabangos, natūralumo simboliu.

„Vyravo nuomonė, kad dėl Lietuvos klimatui būdingų gana didelių temperatūros svyravimų ir drėgmės, medienos apdaila nėra ilgaamžė, reikalauja daug priežiūros. Todėl statantieji namus eksterjerui mieliau rinkosi plastikines ar cementines dailylentes, tinką arba klinkerį, o viduje dažniausiai naudodavo tinkuotas, dažytas sienas, kartais įterpdami išskirtinių detalių, – sako I. Vanagaitytė-Jankavičienė. – Tačiau pastaruoju metu populiarėja termiškai apdorota mediena, kuri atlaiko atmosferos poveikį, o derinama su stiklu, metalu, betonu sukuria ypatingą estetiką, įneša minkštumo, jaukumo net minimalistiniame, moderniame eksterjere ar interjere.“

Iš Japonijos atkeliavęs apdirbimo būdas

Vienas termiškai apdorotos medienos pavyzdžių – Shou Sugi Ban (Yakisugi). Ši medienos deginimo technologija atkeliavo iš Japonijos, kur ji buvo pradėta naudoti maždaug XVIII a. viduryje. Nors originaliai Shou Sugi Ban mediena buvo naudojama daugiausia namų fasadų apdailai, šiandien ji pritaikoma ir interjere.

Pasak Šarūno Kaniavos, degintą medieną gaminančios bendrovės „Sugi Ban Wood“ vieno iš įkūrėjų, taip apdirbtas medis pasižymi praktiškumu, lengva priežiūra ir ilgaamžiškumu. Taip pat, kadangi tai pakankamai nauja, retai kur sutinkama apdailos medžiaga Lietuvoje, ji patraukia tų naujakurių dėmesį, kurie ieško išskirtinių, naujų sprendimų.

„Medienos apdirbimas ją deginant, apsaugo vidinę medžio struktūrą, padaro ją atsparią ir ilgaamžę. Šiandien, kai daug kalbame apie atsakingą vartojimą, medžiagų ilgaamžiškumas tampa itin aktualiu. Ugnis ne tik padeda medieną „užkonservuoti“ keliasdešimčiai metų, bet ir išryškina kiekvienos lentos unikalią tekstūrą. Priklausomai nuo deginimo intensyvumo, kiek kartų lenta šlifuota bei kokia spalva alyvuota – galima išgauti išskirtinį, būtent tam projektui reikiamą atspalvį“, – cituojamas Š. Kaniava.

Pasak interjero dizainerės I. Vanagaitytės-Jankavičienės, stilistiniu požiūriu degintas medis ne tik funkcionali, bet ir jauki, estetiška medžiaga, juo galima dekoruoti sienas arba lubas, ypač šlaitines. Natūralumo aspektas pastaruoju metu yra itin vertinamas, todėl deginto medžio apdaila lengvai įsilieja į gana skirtingo stiliaus interjerą, suteikdama namams jaukumo, harmonijos ir ilgaamžiškumo. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdės...
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras