2024 balandžio 13 d. šeštadienis, 6:55
Reklama  |  facebook

KURŠASTA įrengė infrastruktūrą prie daugiau negu 100 vėjo jėgainių. Naujausia – Mažeikių rajone Fotogalerija

2023-05-17 08:04
Įmonė „Kuršasta“ dalyvavo „Ignitis grupės“ plėtojamo vėjo jėgainių parko Mažeikių rajone statyboje, vykdė kelių, kranų aikštelių statybos ir melioracijos rangos darbus. Nuo 2006 m. „Kuršasta“ įrengė infrastruktūrą prie daugiau negu 100 vėjo jėgainių.
nuotrauka
Vėjo jėgainių parko Mažeikių rajone statyba. KURŠASTA nuotr.


Minimos įmonės
Kuršasta, UAB
Ignitis grupė (buvusi Lietuvos energija), AB
Via Lietuva (iki 2024 m. Lietuvos automobilių kelių direkcija), AB
Vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone „Kuršasta“ nutiesė apie 9 km naujų ir atnaujino apie 4 km esamų kelių. Prie 14 jėgainių buvo įrengtos kranų stovėjimo ir montavimo aikštelės, kurių 1 plotas vidutiniškai siekia apie 1,5 tūkst. kv. m. Statybai sunaudota apie 70 tūkst. t skaldos ir 150 tūkst. t žvyro. Vykdant melioracijos darbus, įmonė pastatė 115 požeminių ir paviršinių šulinių, nutiesė 13 km rinktuvų ir sausintuvų, kurių skersmuo – 63–315 mm.

Didžiausios darbų apimtys susijusios su kelių ir aikštelių prie jėgainių įrengimu

Kaip sakė „Kuršasta“ vadovas Daumantas Daukšys, visi vėjo jėgainių parkų projektai unikalūs; aplinkybės, vietovių gruntai, reljefai, kurie ir lemia darbų pobūdį, – skirtingi. Kadangi keliams, kuriais transportuojami vėjo jėgainių segmentai, keliami tam tikri reikalavimai – atitinkami nuolydžiai, posūkio kampai, dangos tvirtumas, – tenka nukasti kalvotas vietas, užpildyti įdubas, lyginti paviršių. Mažeikių rajono objekte reljefas buvo gana lygus.

KURŠASTAVėjo jėgainių parko
Mažeikių rajone statyba

Stiprinant esamus kelius, buvo storinamos dangos, įrengiant papildomą skaldos sluoksnį, dalis ruožų buvo platinami, koreguojami posūkių kampai. Įrengiant kelius, svarbūs yra melioracijos darbai – sutvarkomi pakelės grioveliai, sutvarkomos esamos melioracijos sistemos. Tai užtikrina, kad kelias bus pravažiuojamas bet kokiu oru, išlaikys maksimalų tvirtumą.

„Tiesiant ar atnaujinant kelius, įrengiant aikšteles, didžiausias iššūkis vis tik yra metų laikas, – tvirtina įmonės vadovas. – Dažnai šiuose projektuose keliai statomi nepalankiais lietų, potvynių, sniego sezonais, iššūkiu tampa tiek pats statybos procesas, tiek medžiagų transportavimas.“

Atliekant kelių ir aikštelių įrengimo darbus, naudojamos vietos medžiagos: žvyras ir dolomito skalda buvo vežami iš artimiausių Lietuvos karjerų.

Tokiu būdu, statant atsinaujinančios energetikos objektą, kuriame gaminama žalia energija, buvo mažinamas medžiagų transportavimo CO2 pėdsakas.

Keliams ir aikštelėms įrengti naudotos sertifikuotos, patikimos medžiagos.

 

Tvirtumo bandymus atlieka sertifikuotos laboratorijos

Prieš atvežant jėgainių segmentus, buvo testuojami keliai ir montavimo aikštelės. Pastarųjų stiprumas patikrintas naudojant statinio bandymo metodą, kuris leidžia išbandyti dangos, gruntų atsparumą apkrovai. Pagrindų stiprumo rodikliai yra nurodomi projekte ir tik juos pasiekus gali būti vežami sunkūs kroviniai, vykdomas montavimas.

„Kelias su dolomito skaldos danga skirtingais sezonais būna vis kitoks. Vasarą jis gali būti 2 kartus stipresnis nei žiemą, tad ir bandymai daromi prieš kiekvieną sunkaus krovinio transportavimą, – aiškina D.Daukšys ir akcentuoja objekte dirbančių rangovų ir užsakovo bendrą darbą. – Pirmiausia mes patys atliekame bandymus, t. y. savikontrolę, o tada – sertifikuota laboratorija, nes tik jos rezultatai yra laikomi patvirtinimu, kad pasiekti būtini rodikliai.“

Kiekvienas objektas turi savo iššūkių

Įrengiant kelio „pamatą“ – sankasą, svarbu identifikuoti apatinį grunto sluoksnį. Sudėtingiausia, kai tenka dirbti su durpingais sluoksniais. Mažeikių rajono objekte vyravo molio gruntas.

KURŠASTA

Vėjo jėgainių parko statyba Šilalės rajone

„Molis nėra didžiausias iššūkis. Iššūkiu tampa atvejai, kai vėjo jėgainių objektuose elektros kabeliai tiesiami po keliais, – pasakoja D.Daukšys. – Tuomet darbus pradedame nuo tranšėjų, į kurias klojami futliarai su kabeliais. Sunkumai prasideda, kai tokius kelių pagrindus, po kuriais pakloti kabeliai, reikia sutankinti iki privalomų rodiklių. Tenka atvežti tinkamo grunto, naudoti geotinklą, geotekstilę. Standartinio sprendimo nestandartinės situacijose nėra, reikia pasitelkti patirtį ir dažnai priimti sprendimus greitai, čia ir dabar.“

Objekte „Kuršasta“ rekonstravo esamą melioracijos sistemą. Melioracijos darbai vyksta ūkininkų sklypuose, tad rangovas turi derintis prie ūkio darbų ciklo, tad svarbus darbų organizavimas. Iš kitos pusės – reali melioracijos sistema ir projektiniai duomenys paprastai nesutampa – ir dėl netikslių, seniai įrengtos melioracijos sistemos brėžinių, ir dėl pasikeitusių aplinkybių.

Įmonės bazė ir patirtis skaičiuoja solidų amžių

Įmonės „Kuršasta“ ištakos siekia 1950-uosius, kai Skuode veiklą pradėjo valstybinė įmonė Skuodo rajono mašinų remonto stotis. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, įmonė tapo privati – 1993 m. įsteigta AB „Skuodo melioracija“, kuri 2002 m. tapo UAB „Kuršasta“. Tad įmonė per solidų amžių sukaupė daug patirties. Dabar joje dirba 100 darbuotojų, kurie, vadovo žodžiais, yra ir sėkmės faktorius, ir žmonės, kurių atsakingumas ir profesionalumas įmonei leidžia įgyvendinti sudėtingus projektus, planuoti darbus ir įgyvendinti užsakovų užduotis.

KURŠASTA

Vykdomi Kelių direkcijos projektai

Įmonė turi didelį statybinių mašinų parką, kuriame – įvairaus galingumo ekskavatoriai, buldozeriai, autogreideriai, savivarčiai ir t. t. Statybinė technika nuolat atnaujinama, tad mechanizmus, kurie buvo naudoti prieš 2 metus įrengiant Mažeikių rajono jėgainių parką, keičia modernesnė technika, kuri leidžia darbus atlikti našiau, mažiau naudoti rankų darbo. Esant poreikiui, įmonė nuomojasi būtiną techniką.

„Kuršasta“, vykdydama saulės ir vėjo energetikos infrastruktūros darbus, atlieka visus būtinus žemės darbus. Praktinio darbo patirtis leidžia suteikti naudingos informacijos projektuotojams, užsakovams.

Įmonė ne tik tiesia kelius, įrengia melioracijos sistemas, bet dalyvauja ir kasant jėgainių pamatų duobes, įrengdama drenažą. Didžiąją įmonės užsakymų dalį sudaro kelių statybos darbai, aikštelių įrengimas, melioracija, lauko inžineriniai statiniai ir tinklai, taip pat ir kelio elektros dalys. Dažnai užsakovais yra savivaldybės ir Kelių direkcija.KURŠASTA

Apie 20 proc. darbų „Kuršasta“ vykdo Latvijoje, kur darbuojasi apie 10 metų ir turi atstovybę: tiesia miško kelius, bendradarbiaudama su valstybine Latvijos miškų įmone. Kaip sako D.Daukšys, tokią strategiją lėmė geografija: Latvija yra vos už 2 km nuo Skuodo, kur įsikūrusi „Kuršasta“. Konkurenciniu atžvilgiu įmonei naudingiau dirbti Latvijoje, nei kitame Lietuvos pakraštyje – taip Lietuvos pakraščio „minusą“ įmonė pavertė dideliu „pliusu“, kuris leidžia optimizuoti verslą ir sėkmingai konkuruoti rinkoje.

KURŠASTA nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Infrastruktūra

nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 10:00
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji infrastruktūra – baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Suremontuoto šaligatvio ruožas yra reprezentacinėje miesto vietoje, kultūros paveldo teritorijoje, prie vienos pagrindinių uostamiesčio gatvių – Taikos prospekto rytinėje pu...
nuotrauka
2024-04-10 12:56
Kovo pradžioje „Via Lietuva“ inicijuoti blogiausios šalyje kokybės magistralinio kelio A14 Vilnius-Utena rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Per mėnesį netoli 30 km siekiančioje atnaujinamo kelio atkarpoje jau atlikta 70 proc. visų paruošiamųjų darbų, išardyta 10 km ilgio betoninio kelio atkarpa...
nuotrauka
2024-04-08 10:44
Nepastovių orų lydima pavasario pradžia vis dar sunkina kelių su žvyro danga būklę. Nepaisant to, AB „Kelių priežiūra“ mechanizmai vien per šių metų kovo mėnesį jau sugreideriavo daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų žvyrkelių. Kai kuriuose ypač sudėtinguose ruožuose darbai buvo kartojami kelis kartus. Be...
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-04 17:04
Pavasarį uostamiestyje skelbia intensyvėjantys miesto gatvių ir šaligatvių dangų atnaujinimo darbai. Kai kurios dangos nebuvo remontuotos jau kelis dešimtmečius – nuo tada, kai buvo paklotos. Atnaujintos dangos ne tik saugesnės pėstiesiems bei kitiems eismo dalyviams, bet ir atrodo estetiškiau.
nuotrauka
2024-04-03 13:11
Panevėžyje iki rudens planuojama pabaigti su europine magistrale „Via Baltica“ besijungiančios Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbus. Šiems darbams, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, 2024 m. skirta 722 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-29 15:29
Kauno oro uostui ilgalaikiame Lietuvos oro uostų tinklo plėtros plane (angl. master plan) iki 2052 m. numatytas svarbus vaidmuo. Oro uosto plėtra ir diegiamos inovacijos leis žengti svarbius žingsnius plėtojant konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį ir gerinant efektyvumą. Kauno oro uosto plėtra tu...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-28 14:43
Šiauliuose po žiemos sezono startavo darbai tranzitinėse miesto gatvėse – kapitalinio remonto darbai prasidėjo intensyvioje Pramonės gatvėje, toliau rekonstruojama ir modernizuojama Aukštabalio gatvė. Abu šie valstybei svarbūs vietinės reikšmės kelių projektai iš dalies finansuojami Kelių priežiūro...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-27 16:57
Nepatvirtinta Seimo nario abejonė, kad leistinos generuoti galios rezervavimo ribojimai hibridinėms elektrinėms, kurias sudaro saulės ir vėjo elektrinės, yra neteisėti.
nuotrauka
2024-03-27 13:32
2024 m. Vilniaus miesto savivaldybės planuose – net 120 kilometrų ištisiniu būdu išasfaltuotų gatvių, apie 40 km sutvarkytų šaligatvių ir 12,5 km įrengtų dviračių takų. Šiemet sostinės susisiekimo infrastruktūros tvarkymui bus skiriama 74 mln. Eur.
nuotrauka
2024-03-26 09:51
Lietuvoje žaliąją elektros energiją jau perka daugiau nei kas dešimtas Lietuvos gyventojas. Labiausiai tarp jų išsiskiria 26-25 m. gyventojai, bendrai jie sudaro daugiau nei trečdalį (35,5 proc.) perkančiųjų žalią elektros energiją.
nuotrauka
2024-03-25 16:03
„Via Lietuva“ (anksčiau – Lietuvos automobilių kelių direkcija), Susisiekimo ministerijos siūlymu, parengė atnaujintus reikalavimus asfalto sluoksnių įrengimo darbams valstybinės reikšmės keliuose. Nurodoma, kad atnaujintas taisyklių projektas padidins naujų asfalto dangų tarnavimo laiką, sumažins k...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-25 13:46
Aplinkos ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos teikimo komisija patvirtino reikalavimus projektams, kuriais siekiama besivystančiose šalyse švelninti klimato kaitą ir diegti atsinaujinančius energijos išteklius perduodant Lietuvos patirtį.
nuotrauka
2024-03-22 12:53
Iki šiol viešojoje Lietuvos geležinkelių infrastruktūroje buvo naudojamos tokios garsą atspindinčios ir jį sugeriančios sienelės, kurios negeneruoja papildomos pridėtinės vertės, tik nuolatines sąnaudas. Tačiau tai pakeis šalyje vykdomas analogų neturintis pilotinis projektas – jo kūrėjai pasiūlė in...
nuotrauka
2024-03-21 13:42
Viena didžiausių susisiekimo infrastruktūros įmonių Lietuvoje „Fegda grupė“ konsoliduotas įmonių grupės pajamas 2023 metais padidino daugiau nei du kartus – nuo 99 mln. EUR iki 218 mln. EUR, tuo tarpu grupės grynasis pelnas padidėjo nuo 3,5 mln. EUR 2022 m. iki 23 mln. EUR pernai. Sėkmingus rezultat...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra