2024 balandžio 13 d. šeštadienis, 7:19
Reklama  |  facebook

Ką reikia žinoti, renkantis šilumos izoliaciją mūro sienoms?

2017-03-29 07:56
Įvairių sričių specialistai žino, kad, norint pasiekti didžiausią efektą, reikia sujungti kelių produktų, priemonių savybes. Veikdamos sykiu, jos sustiprina viena kitą, taip teikdamos patį didžiausią įmanomą efektą, kuris apibūdinamas kaip sinergija. Šį efektą įsiminti ir panaudoti siūlo dr. Audronė Endriukaitytė, „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims.
nuotrauka
Norint gyventi name, kurio sienos būtų nedegios ir ilgaamžės, reikia teisingai ir tikslingai pasirinkti visą sistemą. „Paroc“ iliustr.


Minimos įmonės
Paroc, UAB

„Kaip už mūro“

Posakis „kaip už mūro sienos“ turi savo istoriją. Tai besąlygiškai reiškia viena – saugu, patikima, verta. Todėl nenuostabu, kad absoliuti dauguma žmonių, planuojančių statyti namą, renkasi kaip tik mūro sienas, kurios jiems asocijuojasi su saugumu, tvirtumu, patikimumu, tradicija. 

Tačiau XXI amžiaus mūro siena skiriasi nuo sienos, pastatytos prieš kelis šimtus metų.

Nuotraukoje – dr. Audronė Endriukaitytė: „Jūsų namui papildomos vertės sukuria „Paroc“ akmens vatos ir mūro sienos dermė“ 

„Mūro sienos konstrukcija pasikeitė. Pastaruoju metu vis daugiau galvojama, kaip statyti, kad šildymo sąnaudos būtų kuo mažesnės, patalpų mikroklimatas kokybiškesnis, o pastato atitvaros ilgaamžės ir patikimos. Pagaliau, pasaulis vis garsiau kalba apie CO2  emisiją, klimato kaitą, – sako „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims dr. A. Endriukaitytė. – Efektyvinant statybą ir galvojant apie šildymo sąnaudas, buvo pradėtos naudoti mūro sienos su oro tarpu. Vėliau tas oro tarpas buvo užpildomas šilumos izoliacija, o dar vėliau atsirado tinkuojamos ir vėdinamos sienų sistemos.“

Šiuolaikinė siena turi kelias sudėtines dalis. Viena iš jų – mūras, tai yra plytos arba blokeliai, šilumos izoliacija, apsauga nuo vėjo (kai sienos yra vėdinamos), tvirtinimo elementai ir apdailos sluoksnis.

„Jeigu norima gyventi name, kurio sienos būtų nedegios ir ilgaamžės, reikia teisingai ir tikslingai pasirinkti visą sistemą“, – sako dr. A. Endriukaitytė, pastebėdama, kad vienas iš efektyviausių optimalaus pasirinkimo kelių yra siekti sudedamųjų dalių sinergijos.

„Paroc“ akmens vatos ir mūro sinergija – didesnis atsparumas ugniai

Mūras iš keramikos, silikato, akyto betono ar keramzitbetonio yra mineralinė inertinė medžiaga, gaminama iš gamtoje natūraliai randamų žaliavų: molio, kalkių, smėlio ir vandens. Akmens vata yra gaminama iš vulkaninės kilmės uolienų: bazalto, gabro, olivino ir dolomito. 

„Medžiagos degumo savybės priklauso nuo žaliavos, iš kurios ši medžiaga gaminama, – sako dr. A. Endriukaitytė. – Kaip jau minėta anksčiau, keramikos, silikato, akyto betono ar keramzitbetonio mūro sienos yra iš nedegių plytų ar blokelių. Taigi jos yra nedegios ir atitinka A1 degumo klasę.“

Dešinėje – Fasadas su lakštinių medžiagų apdaila

• laikanti konstrukcija: mūras,
• karkasas apdailai tvirtinti,
• šilumos izoliacija: PAROC eXtra, PAROC eXtra plus,
• PAROC Cortex (PAROC Cortex b),
• vėdinamas oro tarpas, ≥ 30 mm,
• fasado apdaila.

Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, jos yra klasifikuojamos jau kaip B s-1 d0 ar net žemesne gaisrine klase. Todėl siekiant, kad ir apšiltinta mūro siena atitiktų saugiausią ugnies požiūriu A1 klasę, reikia rinktis nedegią šilumos izoliaciją bei nedegias sienos apdailos medžiagas.

Beveik visos mineralinės vatos rūšys, pastebi dr. A. Endriukaitytė, klasifikuojamos kaip nedegios medžiagos, tačiau „Paroc“ akmens vatai, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų, – yra būdinga itin aukšta, tai yra apie 1000 laipsnių, lydymosi temperatūra. Dauguma „Paroc“ akmens vatos gaminių, net nepadengtų jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei. Akmens vata ilgiau saugo pastato konstrukcijas nuo ugnies poveikio, todėl ja rekomenduojama apšiltinti net ir tokias konstrukcijas, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai.

„Nedegi mūro siena ir nedegi akmens vata – tai dvi svarbiausios sienos dalys. Jos dažniausiai yra mažai matomos arba iš viso nematomos, tačiau jų teikiama nauda juntama visą pastato gyvavimo laiką“, – pabrėžia „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims. 

„Paroc“ akmens vatos ir mūro sinergija – didesnis matmenų stabilumas

Teisingai pastatytos mūro sienos ilgaamžiškumas nekelia abejonių ir tai yra, ko gero, vienas iš svarbiausių kriterijų, pasirenkant mūrą kaip laikančiąją sienos konstrukcijos dalį. Sienos ilgaamžiškumui didelės įtakos turi visos tokioje konstrukcijoje panaudotos medžiagos, taip pat ir šilumos izoliacija. Akmens vatos pagrindinės savybės – šilumos laidumas ir degumas – laikui bėgant taip pat nesikeičia. 

Be šių pagrindinių šilumos izoliacijos savybių, sienos ilgaamžiškumui labai svarbus yra ir matmenų stabilumas.

Pastato sienos vasaros metu nuo saulės įkaista iki 70 laipsnių ir daugiau. Pasirinkus nevėdinamos sienos konstrukciją, kai tiesiai ant šilumos izoliacijos yra klojamas tinko apdailos sluoksnis, šilumos izoliacijos matmenų stabilumas tampa ypač svarbus. 

„Jei šilumos izoliacija deformuojasi dėl temperatūros pokyčių – tai tinko apdailos sluoksnis gauna papildomų įtempimų ir, laikui bėgant, jame gali atsirasti plyšių, į kuriuos gali patekti vanduo, – atkreipia dėmesį dr. A. Endriukaitytė. – Per keletą tokių atšalimo – atšilimo arba žiemos – vasaros ciklų tinko sluoksnis suaižės, o per plyšius, atsiradusius tarp šilumos izoliacijos plokščių, padidės šilumos nuostoliai.“

„Paroc“ akmens vatos plokštės yra stabilių matmenų, o veikiant temperatūrai nesideformuoja – išlaiko savo formą. Ši išskirtinė akmens vatos gaminių savybė leidžia pasirinkti ir tamsių spalvų tinko apdailą. Pastato eksploatacijos metu dėl temperatūros pokyčių tarp šilumos izoliacijos plokščių neatsiras plyšių, tinko sluoksnis išlaikys pradinę būklę. 

„Paroc“ akmens vatos ir mūro sinergija – sausos ir šiltos sienos

Statybos metu tiek dėl technologinių procesų, tiek ir dėl gamtinių sąlygų mūro sienoje susikaupia nemažai drėgmės. Sieną apšiltinus vandens garams laidžiomis medžiagomis, per pirmąjį šildymo sezoną ji išdžiūsta. 

Kairėje – Fasadas su plytų apdaila

• laikanti konstrukcija: mūras,
• šilumos izoliacija: PAROC eXtra, PAROC eXtra plus,
• PAROC Cortex (PAROC Cortex b),
• vėdinamas oro tarpas, ≥ 30 mm,
• apdailos plytų mūras.

„Paroc“ akmens vatos gaminiai gerai praleidžia vandens garus. Tai reiškia, kad sienų apšiltinimo ar pastatų eksploatavimo metu į akmens vatą patekusi drėgmė laisvai juda į išorę ir pasišalina per sienos apdailą arba vėdinamą oro tarpą. Paprastai tai vadinama „kvėpuojančiomis“ sienomis. Vandens garų judėjimas nekeičia akmens vatos šiluminių ir eksploatacinių savybių. Tai labai svarbu, siekiant užtikrinti pastato konstrukcijų ilgaamžiškumą ir geresnes patalpų mikroklimato sąlygas.

Jei termoizoliacinė medžiaga menkai praleidžia vandens garus, tai tam tikromis sąlygomis iš patalpų pro sieną migruojanti drėgmė gali kauptis prieš termoizoliacinę medžiagą esančiame sienos sluoksnyje. Dėl to pablogėja sienos šilumos izoliacijos savybės, sumažėja kai kurių sienos medžiagų stipris, didėja deformacijos. Visa tai kenkia pastato konstrukcijoms, sumažėja jų ilgaamžiškumas.

„Pastatų sienų ir kitų pastato atitvarų apšiltinimas vandens garų pralaidumu pasižyminčiais ir pastovių matmenų „Paroc“ akmens vatos gaminiais užtikrina sveikesnes ir komfortiškesnes patalpų mikroklimato sąlygas bei sumažina nenumatytų išlaidų pastato remontui tikimybę. Tai yra teisingas sprendimas,“ – sako dr. A. Endriukaitytė, „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims. 
Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.

Statybunaujienos.lt » RESTA