2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 7:04
Reklama  |  facebook

Kaip senas padangas paversti aktualiu statybos sprendimu

2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
Įmonės „Ekobazė“ / EKOFINA nuotr.


Minimos įmonės
Ekobazė (prekinis ženklas EKOFINA), UAB

Garso izoliavimas ir akustinio komforto sukūrimas yra viena iš didžiausių statybos sektoriaus problemų. Statytojams aktualios medžiagos, padedančios užtikrinti privalomą C garso klasę ir pasiekti aukštesnes. Panaudotas tvarias statybines medžiagas, gaminius, sistemas statybos rangovai nurodo kaip pridedamąją objekto vertę. Įmonė „Ekobazė“, iš perdirbti surinktų naudotų padangų gaminanti inovatyvius ir aktualius gaminius, kuriuos žymi specialiu prekiniu EKOFINOS ženklu, atliepia aktualias statybos sektoriaus ir rinkos tendencijas.

Vienu iš inovatyviausių EKOFINOS produktų pastaruoju metu laikoma garsą izoliuojanti skirtingų medžiagų kompozicija, pagaminta iš perdirbtų padangų granulių, mėlynojo gipskartonio plokštės ir poliuretano klijų. Šis gaminys ir padeda pasiekti geresnių garso izoliavimo rodiklių, ir yra ekonomiškas sprendimas.

EKOFINOS gaminiai statybai turi konkrečią paskirtį – izoliuoti garsą, padėti sukurti akustinį patalpų komfortą. Svarbu, kad šie gaminiai kuria ir daugiau naudos: yra ekonomiški ir taupo vietą, kuri ypač svarbi siekiant turėti kuo didesnes būsto erdves.

Panaudojimas – nuo vidaus patalpų iki fasado įrengimo

Akustinio granuliato plokštės gali būti naudojamos tiek viduje, tiek ir įrengiant vėdinamus fasadus.

EKOFINA ekobazėNuotraukoje –
įmonės „Ekobazė“
komercijos vadovė
Marina Curko-Notkuvienė

Vidaus darbams siūlomos EKOFINOS pertvarų plokštės, kuriomis galima atskirti tiek butus, tiek patalpas buto viduje: gyvenamuosius kambarius, vonios ar dušo erdves, virtuvę. Šias plokštes galima paprastai pritaikyti ir imantis atnaujinimo, renovavimo darbų, nes jomis gali būti dengiamas senas paviršius.

EKOFINOS plokštės tinka ir perdangoms patalpose įrengti.

Didžiausias tarpbutinės pertvaros pranašumas – galimybė sumažinti triukšmą iki 58dB. Palyginus su standartinėmis butų pertvaromis, EKOFINOS plokštės garso izoliaciją padidina iki 15–16 dB. Plokščių garso izoliacija yra patikrinta ir patvirtinta sertifikuotose laboratorijose: plokštės užtikrina papildomą garso izoliaciją.

Dar vienas iš garso valdymo sprendimų yra EKOFINOS akustinis fasadas. Tai paprastas ir efektyvus sprendimas, kuris sudaro užtvarą išoriniam triukšmui patekti į pastatą. Akustiniam fasadui skirtos plokštės pagamintos iš akustinio granulato granulių, papildomai naudojant putų poliretaną, difuzinę plėvelę, specialią gipskartonio plokštę, aliumininius tvirtinimo inkarus ir išorinę fasadinės apdailos plokštę.

Visos EKOFINOS plokštės yra optimalaus dydžio – 60x120 cm, todėl yra patogios naudoti, puikiai tinka ir norintiems savarankiškai jas įrengti namuose.

Tvari plokštė taupo vietą ir sąnaudas

EKOFINOS plokštės, skirtingai nuo daugelio garso izoliavimo medžiagų, yra itin plonos – vos iki 3 cm storio. Tad pasirinkus šį produktą statybai arba renovacijai, galima sutaupyti apie 3 proc. grindų ploto ir 13–15 proc. sumažinti apkrovą perdangai. Pastaroji ypatybė leidžia naujos statybos pastatams naudoti lengvesnes statybines konstrukcijas.

EKOFINAGamintojai suskaičiavo, kad jų plokštės, naudojamos naujai statomose patalpose, sudaro galimybę įsirengti bent 5 cm aukštesnes lubas. Skaičiavimai taip pat rodo, kad EKOFINOS pertvarų plokštės leidžia sutaupyti iki 10 proc. lėšų, kurių reikėtų naudojant standartines pertvaras.

Kalbėdama apie EKOFINOS gaminius statybai, įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė Marina Curko-Notkuvienė akcentuoja, kad EKOFINOS ženklas reiškia ne tik geresnę garso izoliaciją, akustinį komfortą, galimybę išsaugoti kuo didesnes būstų erdves, sumažinti darbų sąnaudas, bet ir rūpinimąsi žmonių sveikata.

„Iš įvairių šaltinių sklindantis triukšmas – vienas iš didžiausių neigiamų civilizacijos padarinių žmonėms visame pasaulyje, – sako komercijos vadovė. – Niekam nebereikia įrodinėti mokslininkų patvirtintos tiesos, kad triukšmas yra kenksmingas žmogaus sveikatai. Tad mūsų gaminiai su EKOFINOS ženklu įsiliedami į rinką, suteikia galimybių sukurti akustinį patalpų komfortą, kuris sudarytų sąlygas žmonėms ramiai pailsėti, atgauti darbingumą, išvengti neigiamų pasekmių sveikatai.“

Saugo nuo traukinių ir kelių transporto triukšmo

Jau įprasta, kad šalia intensyvių geležinkelių ar kelių transporto linijų, įrengiamos garsą slopinančios sienelės. Tarp EKOFINOS ženklo gaminių yra ir sprendimų geležinkeliams bei keliams.

Įmonė iš perdirbtų atliekų gamina specialias akustines tvoras magistraliniams keliams ir geležinkeliams.

Šis paprastas ir efektyvus sprendimas, padedantis mažinti išorinį triukšmą, atliepia tvarumo tendencijas, nes gaminamas iš perdirbtų padangų granulių.

EKOFINA

„Šitos pertvaros naudojamos ne tik susisiekimo infrastruktūros projektuose, – pastebi įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė M.Curko-Notkuvienė. – Kad būtų minimizuojamas skleidžiamas triukšmas, jos jau naudojamos viešbučiuose, naktiniuose klubuose, gamyklose.“

Kompozicija pagaminta iš akustinio granulato granulių, papildomai naudojant kietą akmens vatą, specialią gipskartonio plokštę, gamyklinio dažymo skardą ir kelių sluoksnių fasadines plokštes.

Didžiausias tokių akustinių tvorų pranašumas, akcentuoja komercijos vadovė, – galimybė triukšmą sumažinimas iki 65dB.

Į sprendimų paieškas įtraukia partnerius ir mokslininkus

„Ekobazė“, gaminanti nestandartinius gaminius iš atliekų, teikia kompleksines jų tvarkymo, techninių sprendimų ir konsultavimo paslaugas. Įmonės skaičiavimais, šalyje kasmet vidutiniškai susidaro apie 27–28 tūkst. naudotų padangų.

ekofina

Verslo strategija praktiškai seka rinkos tendencijomis, kurios siekia, kad atliekų tvarkymas neužsibaigtų tik kokybiškai perdirbta atlieka – turi būti sukurti inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški galutiniai produktai, kurie uždarytų žiedinės ekonomikos ciklą. Turėdama didžiausią padangų perdirbimo gamyklą Lietuvoje, įmonė realizuoja savo strategiją: perdirba daugiau negu pusę surinktų senų padangų.

Siekdama lyderio pozicijos žiedinės ekonomikos srityje, moderni įmonė nuolat ieško pažangiausių technologinių sprendimų gaminiams sukurti, todėl konsultuojasi su verslo partneriais, sėkmingai bendradarbiauja ir ruošia bendrus projektus su Lietuvos mokslininkais. Tokiu būdu surinktos senos padangos tampa gumos granulėmis, kurios naudojamos gaminant guminius kilimėlius, parkavimo aikštelių bortelius, akustines plokštes. Granulės gaminamos ir iš kai kurių perdirbtų plastiko atliekų.EKOFINA

„Mes gerai žinome, kad svarbi sudėtinė viso šio proceso dalis yra žmonių sąmoningumas, kuris formuojasi suteikiant informacijos, demonstruojant realius darbus, todėl dalijamės savo žiniomis, aiškindami ir įrodinėdami savo pavyzdžiu, kad išmesti atliekas sąvartynuose ar kaupti jas, yra neefektyvu, nenaudinga, tiesiog – nekultūringa“, – sako įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė M.Curko-Notkuvienė. 

Įmonės „Ekobazė“ / EKOFINA nuotr. 

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI