2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 22:22
Reklama  |  facebook

Kaip senas padangas paversti aktualiu statybos sprendimu

2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
Įmonės „Ekobazė“ / EKOFINA nuotr.


Minimos įmonės
Ekobazė (prekinis ženklas EKOFINA), UAB

Garso izoliavimas ir akustinio komforto sukūrimas yra viena iš didžiausių statybos sektoriaus problemų. Statytojams aktualios medžiagos, padedančios užtikrinti privalomą C garso klasę ir pasiekti aukštesnes. Panaudotas tvarias statybines medžiagas, gaminius, sistemas statybos rangovai nurodo kaip pridedamąją objekto vertę. Įmonė „Ekobazė“, iš perdirbti surinktų naudotų padangų gaminanti inovatyvius ir aktualius gaminius, kuriuos žymi specialiu prekiniu EKOFINOS ženklu, atliepia aktualias statybos sektoriaus ir rinkos tendencijas.

Vienu iš inovatyviausių EKOFINOS produktų pastaruoju metu laikoma garsą izoliuojanti skirtingų medžiagų kompozicija, pagaminta iš perdirbtų padangų granulių, mėlynojo gipskartonio plokštės ir poliuretano klijų. Šis gaminys ir padeda pasiekti geresnių garso izoliavimo rodiklių, ir yra ekonomiškas sprendimas.

EKOFINOS gaminiai statybai turi konkrečią paskirtį – izoliuoti garsą, padėti sukurti akustinį patalpų komfortą. Svarbu, kad šie gaminiai kuria ir daugiau naudos: yra ekonomiški ir taupo vietą, kuri ypač svarbi siekiant turėti kuo didesnes būsto erdves.

Panaudojimas – nuo vidaus patalpų iki fasado įrengimo

Akustinio granuliato plokštės gali būti naudojamos tiek viduje, tiek ir įrengiant vėdinamus fasadus.

EKOFINA ekobazėNuotraukoje –
įmonės „Ekobazė“
komercijos vadovė
Marina Curko-Notkuvienė

Vidaus darbams siūlomos EKOFINOS pertvarų plokštės, kuriomis galima atskirti tiek butus, tiek patalpas buto viduje: gyvenamuosius kambarius, vonios ar dušo erdves, virtuvę. Šias plokštes galima paprastai pritaikyti ir imantis atnaujinimo, renovavimo darbų, nes jomis gali būti dengiamas senas paviršius.

EKOFINOS plokštės tinka ir perdangoms patalpose įrengti.

Didžiausias tarpbutinės pertvaros pranašumas – galimybė sumažinti triukšmą iki 58dB. Palyginus su standartinėmis butų pertvaromis, EKOFINOS plokštės garso izoliaciją padidina iki 15–16 dB. Plokščių garso izoliacija yra patikrinta ir patvirtinta sertifikuotose laboratorijose: plokštės užtikrina papildomą garso izoliaciją.

Dar vienas iš garso valdymo sprendimų yra EKOFINOS akustinis fasadas. Tai paprastas ir efektyvus sprendimas, kuris sudaro užtvarą išoriniam triukšmui patekti į pastatą. Akustiniam fasadui skirtos plokštės pagamintos iš akustinio granulato granulių, papildomai naudojant putų poliretaną, difuzinę plėvelę, specialią gipskartonio plokštę, aliumininius tvirtinimo inkarus ir išorinę fasadinės apdailos plokštę.

Visos EKOFINOS plokštės yra optimalaus dydžio – 60x120 cm, todėl yra patogios naudoti, puikiai tinka ir norintiems savarankiškai jas įrengti namuose.

Tvari plokštė taupo vietą ir sąnaudas

EKOFINOS plokštės, skirtingai nuo daugelio garso izoliavimo medžiagų, yra itin plonos – vos iki 3 cm storio. Tad pasirinkus šį produktą statybai arba renovacijai, galima sutaupyti apie 3 proc. grindų ploto ir 13–15 proc. sumažinti apkrovą perdangai. Pastaroji ypatybė leidžia naujos statybos pastatams naudoti lengvesnes statybines konstrukcijas.

EKOFINAGamintojai suskaičiavo, kad jų plokštės, naudojamos naujai statomose patalpose, sudaro galimybę įsirengti bent 5 cm aukštesnes lubas. Skaičiavimai taip pat rodo, kad EKOFINOS pertvarų plokštės leidžia sutaupyti iki 10 proc. lėšų, kurių reikėtų naudojant standartines pertvaras.

Kalbėdama apie EKOFINOS gaminius statybai, įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė Marina Curko-Notkuvienė akcentuoja, kad EKOFINOS ženklas reiškia ne tik geresnę garso izoliaciją, akustinį komfortą, galimybę išsaugoti kuo didesnes būstų erdves, sumažinti darbų sąnaudas, bet ir rūpinimąsi žmonių sveikata.

„Iš įvairių šaltinių sklindantis triukšmas – vienas iš didžiausių neigiamų civilizacijos padarinių žmonėms visame pasaulyje, – sako komercijos vadovė. – Niekam nebereikia įrodinėti mokslininkų patvirtintos tiesos, kad triukšmas yra kenksmingas žmogaus sveikatai. Tad mūsų gaminiai su EKOFINOS ženklu įsiliedami į rinką, suteikia galimybių sukurti akustinį patalpų komfortą, kuris sudarytų sąlygas žmonėms ramiai pailsėti, atgauti darbingumą, išvengti neigiamų pasekmių sveikatai.“

Saugo nuo traukinių ir kelių transporto triukšmo

Jau įprasta, kad šalia intensyvių geležinkelių ar kelių transporto linijų, įrengiamos garsą slopinančios sienelės. Tarp EKOFINOS ženklo gaminių yra ir sprendimų geležinkeliams bei keliams.

Įmonė iš perdirbtų atliekų gamina specialias akustines tvoras magistraliniams keliams ir geležinkeliams.

Šis paprastas ir efektyvus sprendimas, padedantis mažinti išorinį triukšmą, atliepia tvarumo tendencijas, nes gaminamas iš perdirbtų padangų granulių.

EKOFINA

„Šitos pertvaros naudojamos ne tik susisiekimo infrastruktūros projektuose, – pastebi įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė M.Curko-Notkuvienė. – Kad būtų minimizuojamas skleidžiamas triukšmas, jos jau naudojamos viešbučiuose, naktiniuose klubuose, gamyklose.“

Kompozicija pagaminta iš akustinio granulato granulių, papildomai naudojant kietą akmens vatą, specialią gipskartonio plokštę, gamyklinio dažymo skardą ir kelių sluoksnių fasadines plokštes.

Didžiausias tokių akustinių tvorų pranašumas, akcentuoja komercijos vadovė, – galimybė triukšmą sumažinimas iki 65dB.

Į sprendimų paieškas įtraukia partnerius ir mokslininkus

„Ekobazė“, gaminanti nestandartinius gaminius iš atliekų, teikia kompleksines jų tvarkymo, techninių sprendimų ir konsultavimo paslaugas. Įmonės skaičiavimais, šalyje kasmet vidutiniškai susidaro apie 27–28 tūkst. naudotų padangų.

ekofina

Verslo strategija praktiškai seka rinkos tendencijomis, kurios siekia, kad atliekų tvarkymas neužsibaigtų tik kokybiškai perdirbta atlieka – turi būti sukurti inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški galutiniai produktai, kurie uždarytų žiedinės ekonomikos ciklą. Turėdama didžiausią padangų perdirbimo gamyklą Lietuvoje, įmonė realizuoja savo strategiją: perdirba daugiau negu pusę surinktų senų padangų.

Siekdama lyderio pozicijos žiedinės ekonomikos srityje, moderni įmonė nuolat ieško pažangiausių technologinių sprendimų gaminiams sukurti, todėl konsultuojasi su verslo partneriais, sėkmingai bendradarbiauja ir ruošia bendrus projektus su Lietuvos mokslininkais. Tokiu būdu surinktos senos padangos tampa gumos granulėmis, kurios naudojamos gaminant guminius kilimėlius, parkavimo aikštelių bortelius, akustines plokštes. Granulės gaminamos ir iš kai kurių perdirbtų plastiko atliekų.EKOFINA

„Mes gerai žinome, kad svarbi sudėtinė viso šio proceso dalis yra žmonių sąmoningumas, kuris formuojasi suteikiant informacijos, demonstruojant realius darbus, todėl dalijamės savo žiniomis, aiškindami ir įrodinėdami savo pavyzdžiu, kad išmesti atliekas sąvartynuose ar kaupti jas, yra neefektyvu, nenaudinga, tiesiog – nekultūringa“, – sako įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė M.Curko-Notkuvienė. 

Įmonės „Ekobazė“ / EKOFINA nuotr. 

Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI