Kauno LEZ – nauja verslo erdvė: pirmajame projekto etape jau išnuomota 70 proc. patalpų

Automagistralės A1 ir tranzitinio kelio A6 sankirtoje įsikūręs SBA grupės plėtojamas „Urban HUB" verslo ir prekybos miestas yra netoli Kauno oro uosto ir pagrindinių transporto arterijų, todėl infrastruktūra vilioja tiek vietines pramonės ir logistikos įmones, tiek ir tarptautines bendroves.
Šis projektas suteikia laisvę kurti verslą lanksčiose biurų, prekybos ir logistikos erdvėse – skirtingų paskirčių erdvės gali būti jungiamos, atskiriamos ir modifikuojamos pagal kiekvienos įmonės individualius poreikius, o galima ploto amplitudė yra nuo 100 iki 29 tūkst. kv. m.
„Urban HUB" projektas parengtas vadovaujantis „stock-office" koncepcija, apjungiančia prekybos, biuro ir sandėlio erdves viename. Projektas kurtas drauge su danų architektų studija „PLH Arkitekter", o įgyvendinus visą miestelį, čia verslui bus pasiūlyta 10 atskirtų pastatų, kuriuos įrenginėjant pasirūpinta atskirais įėjimais, specialiomis, verslo klientams dedikuotomis vietomis automobiliais, atskirais ir patogiais patekimais į sandėliavimo patalpas.
Projektas apjungia prekybos, biuro ir sandėlio erdves viename. „Urban HUB" nuotr.
Patalpų nuomininkai galės sutaupytiEnergetiškai efektyvūs, A++ klasės pastatai užtikrina mažesnius išlaikymo kaštus, o patalpas čia besinuomojantys verslai turi prieigą prie šildymo ir vėsinimo apskaitos, suteikiančios galimybę stebėti tikslų suvartojamos energijos kiekį ir valdyti verslo išlaidas.
„Urban HUB" miestelyje įrengta didelė stovėjimo aikštelė su elektromobilių įkrovimo vietomis, čia naudojama atsinaujinanti energija šildymui, vėsinimui ir elektrai, įrengti tvarūs centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tinklų sprendimai. Būtent todėl šis projektas sieks pirmojo ir kol kas vienintelio šiame segmente „BREEAM In-Use-Exellence" tvarumo sertifikato.
Lietaus vandenį surinks pažangi nuotekų sistema
„Jau daugelį metų komercinių objektų vystytojai, norėdami būti patrauklūs patalpų nuomininkams, siekia BREEAM ar LEED sertifikatų. Naujai vystomuose projektuose dažniausiai siekiama sprendimų, kurie leistų efektyviai eksploatuoti patalpas. Ne išimtis – ir vonios kambario įranga, kuriai keliami ne tik dizaino ir išvaizdos, bet ir aukšti efektyvaus vandens suvartojimo reikalavimai", – sako „Geberit" Baltijos šalių projektinių pardavimų vadovas Vytautas Dinda.

„Urban HUB" nuotr.
„Geberit" šiame projekte prisidėjo įrengiant vonios kambarius bei projektavimo lankstumu pasižyminčią vakuuminę lietaus nuotekų sistemą, kuri greitai prisipildo lietaus vandeniu ir ištraukia jį pasitelkdama susidarantį neigiamą slėgį.
Pasak V. Dindos, bendradarbiavimas su tokio dydžio komerciniais projektais dažniausiai prasideda atliekant paruošiamuosius darbus. „Paprastai komerciniai pastatai dalinami į atskiras patalpas, kuriose reziduoja skirtingi juridiniai vienetai, tad derinimų yra daugiau, – teigia V. Dinda. – Kai pradedami sistemos montavimo darbai, visos grandys žino, kokiose pastato vietose, kokiose altitudėse bus montuojami sistemos vamzdynai."Šiuo metu „Urban HUB" projekte Kaune dalis verslų moderniai suprojektuotas erdves jau adaptuoja savo poreikiams. Pirmajame, 22 tūkst. kv. m. projekto etape išnuomota daugiau kaip 70 proc. erdvių. Sparčiai kyla ir antrasis „Urban HUB" etapas, pasiūlysiantis verslams dar 28 tūkst. kv. m. modernių prekybos, biuro ir sandėliavimo patalpų. Čia įsikurs prekybos centras, vaistinė, kavinės ir specializuotų poreikių parduotuvės.