2024 liepos 19 d. penktadienis, 4:38
Reklama  |  facebook

Kauno oro uosto plėtrai įgyvendinti skelbiami viešieji pirkimai

2023-06-02 11:37
Kauno oro uostas žengia svarbų strateginį žingsnį – skelbiami tarptautiniai rangovų atrankos viešieji pirkimai keleivių terminalo ir šiaurinio perono plėtros projektams. Šių metų duomenys rodo, kad keleivių srautai Kauno oro uoste yra rekordiniai ir lenkia ankstesnes prognozes. Jei ši tendencija išliks, šiemet Kauno oro uostas aptarnaus daugiau nei 1,3 mln. keleivių, o tai gerokai viršija jo projektinius pajėgumus.
nuotrauka
Lietuvos oro uostų nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos oro uostai, VĮ,

Pasak Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, Kauno oro uosto infrastruktūros plėtra yra labai svarbi tiek valstybės ekonomikos, tiek krašto apsaugos planams.

„Kauno oro uostas yra vienas sparčiausiai atsigaunančių oro uostų regione, kuris priešpandeminius rezultatus viršija jau nuo praėjusių metų pavasario. Jau šiuo metu tam tikrais laikotarpiais esamas terminalas „plyšta per siūles“, nes nėra pritaikytas taip sparčiai augančiam keleivių skaičiui. Labai svarbu ir tai, kad šis oro uostas yra NATO partnerių logistikos vieta. Ruošiami karinio mobilumo projektai, kurie taip pat prisidės prie oro uosto galimybių plėtros“, - Lietuvos oro uostų pranešime cituojamas ministras.

Pokyčiai leis išplėsti ne tik keleivių aptarnavimo pajėgumus, bet padės auginti ir techninio lėktuvų aptarnavimo paslaugų apimtis, nes Kauno oro uostas yra viena iš svarbių orlaivių remonto ir techninio aptarnavimo bazių Baltijos šalių regione, taip pat sukurs sąlygas krovinių gabenimo apimtis augti.

„Šie du plėtros projektai yra tarp Lietuvos oro uostų 2023 m. veiklos strateginių prioritetų. Jie leis užtikrinti tvarią visos Lietuvos oro uostų tinklo raidą ir, juos užbaigus 2025 metais, galimybes per metus aptarnauti daugiau nei 10 mln. keleivių. Šie pokyčiai taip pat sustiprins Kauno oro uosto kaip techninio lėktuvų aptarnavimo lyderio poziciją Baltijos regione. Tam rangovų ieškome ir Lietuvoje, ir užsienyje. Skelbdami pirkimus, esame užsibrėžę, kad realūs plėtros darbai tiek keleivių terminale, tiek šiauriniame perone galėtų prasidėti jau šių metų pabaigoje“, – sako laikinasis Lietuvos oro uostų vadovas Aurimas Stikliūnas.

Numatoma, kad abu projektai turėtų būti baigti 2025 m., kaip ir naujojo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybų ir įrengimo darbai. Šie žingsniai apčiuopiamai pagerins Lietuvos oro uostų tinklo galimybes – užtikrins didesnį aviacinių paslaugų efektyvumą ir didins oro uostų pajamas iš aviacinės bei neaviacinės veiklos.

Veiks įprastu ritmu

Lietuvos oro uostų duomenimis, Kauno oro uosto rodikliai šiemet yra išskirtiniai, pavyzdžiui, vien balandžio mėnesį čia buvo aptarnauta beveik 115 tūkst. keleivių, penktadaliu daugiau lyginant su rekordiniais 2019-aisiais. Skrydžių skaičius antrame pagal dydį oro uoste, lyginant šiuos du laikotarpius, ūgtelėjo 7,5 proc., t. y. įvykdyti 886 skrydžiai. Teigiamą įtaką rezultatams daro ir tai, kad iš ir į Kauno oro uostą pradėjo skraidyti užsakomųjų skrydžių bendrovės, kurios iki šiol veiklą koncentravo Vilniuje.

Plečiant keleivių pralaidumo pajėgumus, bendras keleivių terminalo plotas Kauno oro uoste turėtų išaugti apie 4,3 tūkst. kv. metrų, o šio oro uosto išvykimo ir atvykimo zonose vienu metu bus galima aptarnauti daugiau nei 800 keleivių ir iki 6 orlaivių. Palyginti, šiuo metu Kauno oro uostas yra pajėgus aptarnauti 4 keleivinius skrydžius vienu metu.

Projekte numatyta, kad atliekant rekonstrukcijos darbus bus išardyti rytinis ir vakarinis oro uosto fasadai bei iš šonų pristatyti du nauji priestatai. Bus išplėstos bagažo atsiėmimo zonos, Šengeno ir ne Šengeno atvykimo zonos, erdvės keleiviams. Suplanuota ir technologinė modernizacija, inovacijų diegimas.

A. Stikliūnas atkreipia dėmesį, kad vykstant darbams Kauno oro uostas veiks įprastai, o tai padės toliau išlaikyti sparčius aviacijos rodiklių augimo tempus.

Daugiau lėktuvų aptarnavimo galimybių

Kartu su keleivių terminalo plėtros rangovo atranka paskelbtas ir kitas svarbus viešasis pirkimas – šiaurinio perono plėtros darbams atlikti. Šis projektas vyks lygiagrečiai su keleivių terminalo plėtros projektu. Lietuvos oro uostų vadovas pabrėžia, kad šiuo metu Kauno oro uostas yra vienas iš Baltijos regiono lyderių, todėl siekiama išlaikyti ir stiprinti techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul - MRO) pajėgumus, didinti konkurencingumą.

A. Stikliūnas įsitikinęs, kad pokyčiai Kauno oro uoste pagerins Lietuvos logistikos galimybes bendradarbiaujant su NATO partneriais, kurie nuolat vykdo skrydžius Kauno oro uoste. „Kauno oro uosto šiaurinio perono plėtros naudą pajus ir Lietuvos oro uostų tinklas, ir partneriai. Neabejojame, kad infrastruktūros plėtros projektai valstybei atneš ilgalaikę finansinę grąžą, nes Kauno oro uostui išplėstas šiaurinis peronas reiškia papildomas pajamas ir naujas galimybes“, - sako A. Stikliūnas.

Įgyvendinus plėtrą, naujojo perono plotas sieks daugiau nei 35 tūkst. kv. metrų. Jame bus sukurtos papildomos lėktuvų statymo ir variklių bandymo vietos. Užbaigus projektą, Kauno oro uoste orlaivių stovėjimo vietų skaičius turėtų augti daugiau nei pusantro karto.  
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-18 15:34
Aplinkos ministerija nuo rugsėjo mėnesio pradeda mokymų ciklą, kurio metu bus pristatyti naujausi teisinio reglamentavimo pokyčiai, apimantys statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir sa...
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-17 14:39
Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam nutarimo projektui skirti didesnę paramą namų renovacijai nukentėjusiems per Sausio 13-osios įvykius ir jų artimiesiems.
nuotrauka
2024-07-17 08:01
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-11 13:35
Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu poveikio aplinkai vertinimas šiems darbams neprivalomas. Šiuo metu vykdomos rangos darbų pirkimo procedū...
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-11 08:02
Kauno technologijos universitetas (KTU) nuolat siekia gerinti architektūros studijų kokybę, investuodamas į modernią infrastruktūrą, auditorijas ir siekdamas tobulinti studentų patirtį. 2024 metais Statybos ir architektūros fakultete (SAF) buvo įrengta unikali virtualios realybės auditorija.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-09 10:56
Paskelbtas konkursas Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali pateikti iki liepos 23 d.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 09:34
Dar šiemet planuojama atnaujinti valstybinių profesinių mokymo įstaigų mokinių bendrabučius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penkiems mokinių bendrabučiams atnaujinti iš savo asignavimų skyrė beveik 1,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-08 08:02
Plėsdama centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninio katalogo asortimentą, nacionalinė centrinė perkančioji organizacija CPO LT į jį įtraukė visoms Lietuvos savivaldybėms ir kitoms įstaigoms reikalingas paslaugas. Dar šiemet el. kataloge jos galės įsigyti būtiniausius kelių, gatvių ir vamzdynų tinklų...
nuotrauka
2024-07-05 14:27
Liepos 4 d. Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta byla, kurioje buvo sprendžiama dėl daugiabučio namo administratoriaus atsakomybės už žalą, atsiradusią netinkamai vykdant daugiabučio namo priežiūrą, taip pat dėl draudimo teismui nagrinėjant bylą spręsti klausimus dėl neįtrauktų dalyvauti byloje asmenų...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos