2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:16
Reklama  |  facebook

Kelininkai pradeda naują darbų sezoną: darbus žada atlikti sparčiau, tačiau prašo ir vairuotojų supratingumo

2023-04-27 19:07
Atšilus orams į gatves grįžta kelio darbai, kurių šiemet miestų gatvėse ir vėl netrūks. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ infrastruktūros verslo vadovas Aurelijus Braželis sako, kad, nors bendrai kelių būklė Lietuvoje po žiemos yra patenkinama, tačiau esama ir atkarpų, kuriose kelio danga yra stipriai susidėvėjusi ir pažeista. Tam įtakos turi permainingi Lietuvos orai, paspartinę kelio dangų nuovargio ciklą, tad nusimato nemažai kelio darbų, o iš vairuotojų tikimasi supratingumo.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Permaininga žiema paliko savo pėdsaką keliuose

Anot A. Braželio, ties minimaliomis teigiamomis ir neigiamomis ribomis balansuojanti oro temperatūra, gausūs ir įvairūs krituliai, gausus druskos tirpalų ir mišinių naudojimas barstant kelius lemia asfalto dangos sluoksnių deformaciją. Dangoje susidaro mikroskopiniai plyšiai, kuriose kaupiasi vanduo. Temperatūrai nukritus žemiau nulio jis virsta ledu. Kadangi ledo tūris spaudžiant nedideliam šaltukui yra didesnis nei vandens, ledas ima ardyti asfaltą.

„Dėl permainingų orų susidarę mikroskopiniai plyšiai taip pat užsipildo kelių priežiūrai naudojamomis medžiagomis – įvairiomis smėlio, žvyro, atsijų kombinacijomis – kurios, oro temperatūrai vėl pakilus, trukdo vykti grįžtamosios deformacijos procesams ir kelio dangai „užsigydyti“ susidariusius plyšius“, – dangos nusidėvėjimo procesą aiškina A. Braželis.

Darbams pasitelkiami pažangesni metodai


“YIT Lietuva” atstovo teigimu, dažnu atveju po žiemos atsiradusiems pavieniams kelio dangos pažeidimams pašalinti užtenka kosmetinio remonto. Jeigu kelio konstrukcija yra gerai įrengta ir stipri, kokybiškas kosmetinis remontas pašalinant lokalius pažeidimus gali užtikrinti saugią kelio eksploataciją kad ir dešimčiai metų. Visgi duobės dažnai „lopomos“ ir keliuose su stipriai susidėvėjusia asfalto danga. Tokiu atveju siekiama užtikrinti saugų naudojimąsi keliu, iki rimtesnės jo renovacijos.

YIT LIETUVA nuotr. 

„Kelių remontui siekiame pasitelkti pažangiausius metodus ir medžiagas, kurios leistų užtikrinti dangai keliamus techninius reikalavimus ir maksimaliai prailginti jos eksploatacijos terminą, o tuo pačiu sutrumpinti remonto darbų laiką. Asfalto gamyboje nuolatos išbandome naujoves, įvairius priedus, kurių tikslas – pagerinti tam tikras dangos savybes. Taip pat, jeigu tai yra suderinama su konkrečiu asfalto mišiniu, taikome tvarius sprendimus – pakartotinai naudojame nufrezuotą ir perdirbtą asfaltą“, – pasakoja A. Braželis.

Stengiasi sukelti kuo mažiau nepatogumų

A. Braželis pažymi, kad atliekant kelio remonto darbus visuomet siekiama kuo mažiau sutrikdyti eismą. Visgi visiškai išvengti trukdžių dažniausiai yra neįmanoma, todėl kelininkai tikisi iš vairuotojų supratingumo ir kantrybės. Kaip bebūtų, keliai yra remontuojami visų mūsų patogumui ir saugumui.

„Pagrindinėse miestų transporto arterijose, kur svarbu užtikrinti gerą eismo pralaidumą, remonto darbus paprastai vykdome naktimis, kuomet gatvės ištuštėja. Kitur taikomi greičio apribojimai, eismas paskirstomas taip, kad būtų užtikrintas tiek vairuotojų, tiek darbininkų saugumas. Žinoma, visuomet stengiamasi darbus užbaigti, kaip įmanoma, greičiau, tačiau remontas gali užsitęsti dėl nepalankių orų, atsiradusių nenumatytų darbų ar įvairių kliūčių – pavyzdžiui, darbininkų atrastų jokiuose planuose ar brėžiniuose nepažymėtų inžinerinių tinklų ar užkastų konstrukcijų ar jų dalių. Visgi bendrai vidutinis kelio darbų atlikimo laikas technologinių inovacijų dėka trumpėja“, – sako A. Braželis.

Darbai laukia ir mieste, ir užmiestyje


A. Braželis pažymi, kad šiemet Vilniuje toliau bus tęsiami pagrindinių miesto transporto infrastruktūros arterijų remonto darbai. Dėl to vairuotojai turėtų pasidomėti, kokiose miesto dalyse, kada ir kokie eismo organizavimo pakeitimai planuojami. Tokią informaciją galima rasti Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje. Atsižvelgiant į eismo ribojimus, jei įmanoma, verta koreguoti savo kelionių planus ir maršrutus, aplenkiant gatves, kuriose vykdomi darbai.

„Šiemet, pagal Vilniaus miesto Rytinės ir Pietinės dalių remonto, priežiūros ir rekonstrukcijos sutartis, „YIT Lietuva“ atliks pagrindinių sostinės gatvių, tokių kaip Pramonės, Liepkalnio, A. Kojelavičiaus, Tūkstantmečio, Dariaus ir Girėno, Savanorių pr. – dangų remonto darbus. Atliekant šiuos darbus iš viso bus įrengta 11 km naujos asfalto dangos su atnaujintais kelio elementais. Pagal su miesto savivaldybe pasirašytas sutartis, taip pat sutvarkysime Metalo, Škotų, Upelio, Paeglinės sodų gatves. Be to, numatyta naujai išasfaltuoti ir ne tokias intensyvias vietinės reikšmės, D kategorijos, gatves Grigiškėse, Naujojoje Vilnioje, Trakų Vokėje ir kitose mažesnėse seniūnijose“, – sako A. Braželis.

„YIT Lietuva“ taip pat yra laimėjusi keletą valstybinių konkursų, kurių pagrindu jau tvarkomi regioninės reikšmės keliai įvairiose Lietuvos vietose. Šiemet bendrovė taip pat įgyvendins tokius Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva vykdomus projektus, kaip geležinkelio pervažos kelyje Vievis-Maišiagala-Nemenčinė rekonstrukcija, krašto kelio Trakai-Rūdiškės-Pivašiūnai-Alytus ruožo nuo 25,787 km iki 30,477 km kapitalinį remontą, taip pat krašto kelio Molėtai-Pabradė ruožo nuo 17,925 km iki 23,074 km kapitalinį remontą. 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2023-09-26 13:40
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija su rangovu pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią planuojama nutiesti arti penkių km ilgio taką nuo Kretingos iki Vydmantų gyvenvietės, t. y. pusiaukelės tarp Kretingos ir Palangos. Naujasis takas susijungs su Vydmantuose jau esančia trasa, vedančia į didž...
nuotrauka
2023-09-25 16:27
Elektromobilių įkrovimo tinklo vystytoja „Eleport“ gavo 13,8 mln. eurų finansavimą viešosios europinio TEN-T kelių tinklo įkrovimo infrastruktūros plėtrai. Įgyvendindama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) finansuojamą projektą Estijos įmonė šalia svarbiausių transporto arterijų Bal...
nuotrauka
2023-09-21 07:47
Klaipėdoje vieši 20-ies Nyderlandų įmonių delegacija, suinteresuota Lietuvos jūrinių jėgainių parko statyba. Vizito tikslas - susipažinti su vietos verslais, pasiūlyti savo ekspertizę, bendradarbiavimą būsimiems jūrinio vėjo parko vystytojams ir susijusioms įmonėms.
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 12:41
Šią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį dėl magistralinio kelio Vilnius–Utena ruožo, esančio Utenos mieste, rekonstravimo darbų. Darbus kelio atkarpoje planuojama pradėti artimiausiu metu, baigti – kitų metų liepą.
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-15 15:08
Rugpjūčio pabaigoje pabaigtas trejų metų trukmės projektas - modernizuotas laivybos kelias Nemunu. Šios upės 200 km ilgio ruožas nuo Kauno iki Kuršių marių tapo tinkamas keleivinei, krovininei ir pramoginei laivybai visu laivybos sezonu.
nuotrauka
2023-09-13 16:03
Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-07 09:54
Avaringumu garsėjantis Vakarų Lietuvoje esantis krašto kelias Plungė-Vėžaičiai netrukus bus sutvarkytas. Tvarių miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda atkarpos remonto darbus, taip užtikrindama kelio saugumą ir kokybę. Per penkis mėnesius planuojamo įgyvendinti projekto ver...
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-05 14:22
Baigėsi kvietimas investicinei paramai biometano dujų gamybai bei biodujų valymo įrenginiams įrengti. Gautas rekordinis skaičius paraiškų – net 22 paraiškos už 67,75 mln. eurų.
nuotrauka
2023-08-30 14:12
Dar iki liepos pradžioje sostinėje vykusio NATO viršūnių susitikimo atnaujinus dalį Vilniaus gatvių, tvarių miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ imasi antrojo šio projekto etapo. Jo metu bus sutvarkytos Vilniaus vakarinės dalies gatvių, kiemų, pėsčiųjų ir dviračių takų dangos. Pe...
nuotrauka
2023-08-30 06:05
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ Tauragės rajone pradėjo saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo elektrinių parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoiti valdomą infra...
nuotrauka
2023-08-30 05:57
Po istorinės krovinio kelionės įvertinta Klaipėdos miesto gatvių būklė. Iš Klaipėdos uosto į bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklą Mažeikiuose vežtas krovinys Klaipėdos gatvėmis judėjo rugpjūčio 6-osios ir 7-osios naktimis.
nuotrauka
2023-08-25 08:10
Šiemet AB Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja skirti 13,5 mln. eurų inžinerinių saugaus eismo priemonių įrengimui, o tai dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. 2022 m. inžinerinių saugaus eismo priemonių plėtrai panaudota kiek daugiau nei 6 mln.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra