2024 gegužės 28 d. antradienis, 19:51
Reklama  |  facebook

Kelininkai pradeda naują darbų sezoną: darbus žada atlikti sparčiau, tačiau prašo ir vairuotojų supratingumo

2023-04-27 19:07
Atšilus orams į gatves grįžta kelio darbai, kurių šiemet miestų gatvėse ir vėl netrūks. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ infrastruktūros verslo vadovas Aurelijus Braželis sako, kad, nors bendrai kelių būklė Lietuvoje po žiemos yra patenkinama, tačiau esama ir atkarpų, kuriose kelio danga yra stipriai susidėvėjusi ir pažeista. Tam įtakos turi permainingi Lietuvos orai, paspartinę kelio dangų nuovargio ciklą, tad nusimato nemažai kelio darbų, o iš vairuotojų tikimasi supratingumo.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Permaininga žiema paliko savo pėdsaką keliuose

Anot A. Braželio, ties minimaliomis teigiamomis ir neigiamomis ribomis balansuojanti oro temperatūra, gausūs ir įvairūs krituliai, gausus druskos tirpalų ir mišinių naudojimas barstant kelius lemia asfalto dangos sluoksnių deformaciją. Dangoje susidaro mikroskopiniai plyšiai, kuriose kaupiasi vanduo. Temperatūrai nukritus žemiau nulio jis virsta ledu. Kadangi ledo tūris spaudžiant nedideliam šaltukui yra didesnis nei vandens, ledas ima ardyti asfaltą.

„Dėl permainingų orų susidarę mikroskopiniai plyšiai taip pat užsipildo kelių priežiūrai naudojamomis medžiagomis – įvairiomis smėlio, žvyro, atsijų kombinacijomis – kurios, oro temperatūrai vėl pakilus, trukdo vykti grįžtamosios deformacijos procesams ir kelio dangai „užsigydyti“ susidariusius plyšius“, – dangos nusidėvėjimo procesą aiškina A. Braželis.

Darbams pasitelkiami pažangesni metodai


“YIT Lietuva” atstovo teigimu, dažnu atveju po žiemos atsiradusiems pavieniams kelio dangos pažeidimams pašalinti užtenka kosmetinio remonto. Jeigu kelio konstrukcija yra gerai įrengta ir stipri, kokybiškas kosmetinis remontas pašalinant lokalius pažeidimus gali užtikrinti saugią kelio eksploataciją kad ir dešimčiai metų. Visgi duobės dažnai „lopomos“ ir keliuose su stipriai susidėvėjusia asfalto danga. Tokiu atveju siekiama užtikrinti saugų naudojimąsi keliu, iki rimtesnės jo renovacijos.

YIT LIETUVA nuotr. 

„Kelių remontui siekiame pasitelkti pažangiausius metodus ir medžiagas, kurios leistų užtikrinti dangai keliamus techninius reikalavimus ir maksimaliai prailginti jos eksploatacijos terminą, o tuo pačiu sutrumpinti remonto darbų laiką. Asfalto gamyboje nuolatos išbandome naujoves, įvairius priedus, kurių tikslas – pagerinti tam tikras dangos savybes. Taip pat, jeigu tai yra suderinama su konkrečiu asfalto mišiniu, taikome tvarius sprendimus – pakartotinai naudojame nufrezuotą ir perdirbtą asfaltą“, – pasakoja A. Braželis.

Stengiasi sukelti kuo mažiau nepatogumų

A. Braželis pažymi, kad atliekant kelio remonto darbus visuomet siekiama kuo mažiau sutrikdyti eismą. Visgi visiškai išvengti trukdžių dažniausiai yra neįmanoma, todėl kelininkai tikisi iš vairuotojų supratingumo ir kantrybės. Kaip bebūtų, keliai yra remontuojami visų mūsų patogumui ir saugumui.

„Pagrindinėse miestų transporto arterijose, kur svarbu užtikrinti gerą eismo pralaidumą, remonto darbus paprastai vykdome naktimis, kuomet gatvės ištuštėja. Kitur taikomi greičio apribojimai, eismas paskirstomas taip, kad būtų užtikrintas tiek vairuotojų, tiek darbininkų saugumas. Žinoma, visuomet stengiamasi darbus užbaigti, kaip įmanoma, greičiau, tačiau remontas gali užsitęsti dėl nepalankių orų, atsiradusių nenumatytų darbų ar įvairių kliūčių – pavyzdžiui, darbininkų atrastų jokiuose planuose ar brėžiniuose nepažymėtų inžinerinių tinklų ar užkastų konstrukcijų ar jų dalių. Visgi bendrai vidutinis kelio darbų atlikimo laikas technologinių inovacijų dėka trumpėja“, – sako A. Braželis.

Darbai laukia ir mieste, ir užmiestyje


A. Braželis pažymi, kad šiemet Vilniuje toliau bus tęsiami pagrindinių miesto transporto infrastruktūros arterijų remonto darbai. Dėl to vairuotojai turėtų pasidomėti, kokiose miesto dalyse, kada ir kokie eismo organizavimo pakeitimai planuojami. Tokią informaciją galima rasti Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje. Atsižvelgiant į eismo ribojimus, jei įmanoma, verta koreguoti savo kelionių planus ir maršrutus, aplenkiant gatves, kuriose vykdomi darbai.

„Šiemet, pagal Vilniaus miesto Rytinės ir Pietinės dalių remonto, priežiūros ir rekonstrukcijos sutartis, „YIT Lietuva“ atliks pagrindinių sostinės gatvių, tokių kaip Pramonės, Liepkalnio, A. Kojelavičiaus, Tūkstantmečio, Dariaus ir Girėno, Savanorių pr. – dangų remonto darbus. Atliekant šiuos darbus iš viso bus įrengta 11 km naujos asfalto dangos su atnaujintais kelio elementais. Pagal su miesto savivaldybe pasirašytas sutartis, taip pat sutvarkysime Metalo, Škotų, Upelio, Paeglinės sodų gatves. Be to, numatyta naujai išasfaltuoti ir ne tokias intensyvias vietinės reikšmės, D kategorijos, gatves Grigiškėse, Naujojoje Vilnioje, Trakų Vokėje ir kitose mažesnėse seniūnijose“, – sako A. Braželis.

„YIT Lietuva“ taip pat yra laimėjusi keletą valstybinių konkursų, kurių pagrindu jau tvarkomi regioninės reikšmės keliai įvairiose Lietuvos vietose. Šiemet bendrovė taip pat įgyvendins tokius Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva vykdomus projektus, kaip geležinkelio pervažos kelyje Vievis-Maišiagala-Nemenčinė rekonstrukcija, krašto kelio Trakai-Rūdiškės-Pivašiūnai-Alytus ruožo nuo 25,787 km iki 30,477 km kapitalinį remontą, taip pat krašto kelio Molėtai-Pabradė ruožo nuo 17,925 km iki 23,074 km kapitalinį remontą. 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra