2023 birželio 7 d. trečiadienis, 6:26
Reklama  |  facebook

Kelininkai testuos būdus, kaip efektyviausiai atlikti darbus ir įtvirtins juos technikos priežiūros standartuose

2022-05-17 10:14
Valstybinius kelius prižiūrinti AB „Kelių priežiūra“ praneša 2022–2025 m. sieksianti užtikrinti atliekamų darbų kokybę ir prisidėti prie saugumo keliuose didinimo.
nuotrauka
„Kelių priežiūra“ nuotr.


Minimos įmonės
Kelių priežiūra, AB
„Bendrovė siekia būti inovacijų (ne tik naujų technologijų, bet ir procesų, duomenų skaitmenizavimo, vadybos sistemų kūrimo) bei efektyvumo lydere kelių priežiūros ir statybos srityje. Kiekvienais metais peržiūrimos strateginės veiklos kryptys, nustatomi veiklos prioritetai. 2022–2025 m. didžiausias dėmesys bus skiriamas atliekamų darbų kokybei, veiklos efektyvumui bei darbuotojų kompetencijoms“, – bendrovės pranešime cituojamas generalinis direktorius Rolandas Rutėnas.

Svarbiausioms sritims – kryptingi tikslai

Kaip pranešama, kiekvienai iš strateginių krypčių bendrovė numatė konkrečius tikslus. Jų įgyvendinimas padės jai tinkamai vykdyti pagrindines veiklas ir būti konkurencingai rinkoje.

„Kokybinius tikslus bendrovė įgyvendins ir kliento poreikių patenkinimą užtikrins per kompetentingų darbuotojų vykdomas kasdienes patrulines apžiūras, griežtesnių defektų identifikavimo reikalavimų nustatymą nei numatyta reglamentuojančiuose dokumentuose, greitą reagavimą ir defektų šalinimą. Didesnį eismo saugumą keliuose bendrovė užtikrins teikdama kelių valdytojams prevencinio kelių būklės defektų taisymo ir eismo saugumo didinimo rekomendacijas“, – cituojamas generalinis direktorius.

Ateinančiais metais bendrovė tęs pradėtą veiklos efektyvinimą – pilotiniuose padaliniuose kuriami ir diegiami priežiūros darbų standartai, vadovų kasdieninė vadybos rutina apims ir kitus Lietuvos padalinius. Nustačius būdą, kaip efektyviausia atlikti vieną ar kitą darbą ir įtvirtinus technikos priežiūros standartus, tampa daug lengviau pasiekti norimą rezultatą, o jo nepasiekus – identifikuoti ir pašalinti to priežastis.

Pasak R. Rutėno, 2022–2025 m. bendrovė žada daugiau dėmesio skirti ir personalo ugdymui: investuoti į kvalifikacijos tobulinimą ir didinti įsitraukimą. Taip bus sudarytos dar geresnės darbo sąlygos esamiems ir būsimiems komandos nariams.

Sieks daugiau tvarių sprendimų


Jau kurį laiką vienas iš pagrindinių „Kelių priežiūros“ siekių yra mažinti tiesioginį ir netiesioginį bendrovės poveikį aplinkai, todėl ambicingų tikslų iškelta ir šioje srityje. 2022–2025 m. bus ir toliau investuojama į aplinką tausojančius, taršą ir energetines sąnaudas mažinančius sprendimus: žaliąją energiją, efektyvesnį turimos technikos parko naudojimą, ekovairavimo kultūros diegimą, ekologiškesnių transporto priemonių įsigijimą, barstomos druskos normų mažinimą, keičiant druskos ir smėlio mišinius aplinkai draugiškesniu druskos tirpalu bei kt.

Į bendrovės planą įtraukti ne tik aplinkosauginiai uždaviniai, bet ir darbuotojų gerovės užtikrinimas.
Vienas iš svarbiausių tikslų, o kartu ir iššūkių bendrovėje – užtikrinti dirbančių keliuose saugumą. Artimiausiais metais bus testuojamos papildomos priemonės, kurios didintų ne tik „Kelių priežiūros“ darbuotojų, dirbančių kelyje, bet ir visų eismo dalyvių saugumą, vykdoma darbuotojų ir vairuotojų edukacija.

Planuojamos daugiau nei 23.5 mln. eurų investicijos

„Kelių priežiūra“ per artimiausius metus planuoja daugiau nei 23.5 mln. eurų investicijų į įrangą, mašinas, transporto priemones, pastatų rekonstrukciją ir kt.

Lėšos daugiausia bus skirtos turimos technikos atnaujinimui, inovatyvioms technologijoms, įmonės energinio efektyvumo didinimui, kas leis mažinti sąnaudas, efektyvinti veiklą ir užtikrinti kokybę. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  KelininkaiInfrastruktūra

nuotrauka
2023-06-06 06:11
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje tiesiamas pietinis aplinkkelis – pirmą jo dalį numatoma baigti šių metų rudenį. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, aplinkkeliui tiesti ir susijusioms sankryžoms įrengti šiemet skirta 369,8 tūkst. ...
nuotrauka
2023-06-05 06:17
Netrukus prasidės ilgiausios „Via Baltica“ ruožo nuo magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 58,62 iki 72,50 km rekonstravimas. Statybos darbus planuojama pabaigti iki kitų metų pabaigos. Projekto vertė – apie 223,6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:03
Pasibaigus kvietimui teikti paraiškas, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 130 socialiai remtinų asmenų prašymų kompensacijoms už saulės elektrinės ar šilumos siurblio, biokuro katilo įsigijimą ir įrengimą. Prašoma finansavimo suma siekia beveik 1,2 mln. eurų, iš viso tam tikslui buvo ...
nuotrauka
2023-05-26 12:33
Tęsiantis karui Ukrainoje, Lietuva rūpinasi savo saugumu ir gerina sąlygas šalies kariuomenės bei NATO sąjungininkų karių rengimui. Prieš metus atkurtas Šalčininkų rajone esantis Rūdninkų karinis poligonas, kurį pasiekti karių transportas jau netrukus galės dar greičiau, saugiau bei sklandžiau.
nuotrauka
2023-05-25 11:13
Elektrifikacijos srityje sparčiai kylanti Vokietija elektromobilių (EV) įkrovimo stotelių gamintojams taiko itin griežtus reikalavimus, nustatytus šios šalies vyriausybės bei reguliavimo institucijų. Aukštą viešųjų EV įkrovimo stotelių rinkos kartelę verslams peržengti galima tik turint „Eichrecht“ ...
nuotrauka
2023-05-25 09:09
Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai, susitikę su Kėdainių rajono savivaldybės atstovais, sutarė, kad eismas tiltu per Nevėžį (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km (Tilto g.) bus atnaujintas per birželio mėnesį, kai AB „K...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-23 14:37
Balandžio 28 d. startavęs kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už nuosavas saulės elektrines iki 10 kW jau sulaukė 10 tūkst. gyventojų. Jų prašoma suma siekia kiek daugiau nei 27 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-22 15:12
Poilsio aikštelių prie magistralinių kelių pertvarką AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pradeda nuo šalyje judriausios automagistralės A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, kuria per parą pravažiuoja vidutiniškai virš 25 tūkst. automobilių, o kai kuriose jos vietose pravažiuoja ir vidutiniškai iki 65 tūk...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 11:55
Atlikus tilto per Nevėžį (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,3 km (Tilto g.) ekspertizę ir įvertinus eksperto pateiktas rekomendacijas, AB Lietuvos automobilių kelių direkcija priėmė sprendimą atnaujinti eismą tiltu per Nevėžį Kėdainiuose...
nuotrauka
2023-05-18 07:00
Rekonstruotame, strategiškai susisiekimui ir prekybai svarbiame kelyje „Via Baltica“ bus įgyvendinti modernūs infrastruktūriniai sprendimai, kurie pagerins ne tik vietinį, bet ir tarptautinį susisiekimą bei suteiks didesnį saugumą keliautojams ir vežėjams.
nuotrauka
2023-05-17 08:04
Įmonė „Kuršasta“ dalyvavo „Ignitis grupės“ plėtojamo vėjo jėgainių parko Mažeikių rajone statyboje, vykdė kelių, kranų aikštelių statybos ir melioracijos rangos darbus. Nuo 2006 m. „Kuršasta“ įrengė infrastruktūrą prie daugiau negu 100 vėjo jėgainių.
nuotrauka
2023-05-16 16:18
Gegužės 16 d. oficialiai atidarytas Vievio (Paparčių) viadukas. Renginyje dalyvavo susisiekimo ministras Marius Skuodis, Seimo nariai, Elektrėnų meras, AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir rangovų atstovai.
nuotrauka
2023-05-16 07:25
Parama saulės elektrinėms įsirengti jau ne vienerius metus skiriama tiek namų ūkiams, tiek verslui. Ji skatina gaminančių elektros energijos vartotojų plėtrą. Tačiau ir namų ūkiai, ir saulės energetikos srityje veikiantis verslas kasmet priversti spėlioti: kada bus naujas kvietimas, kokios bus kviet...
nuotrauka
2023-05-12 13:26
Pasirodžius informacijai apie traukinio maršrutą Vilnius–Varšuva, pastarojo paklausa buvo didžiulė. Pirmieji traukinio bilietai buvo išpirkti akimirksniu – įsigyti bilietą Lietuvoje buvo beveik neįmanoma. Pastaraisiais mėnesiais keleivių susidomėjimas maršrutu nemažėja. Juk daliai žmonių kelionės, p...
nuotrauka
2023-05-12 10:41
Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekons...
nuotrauka
2023-05-11 10:09
Konkurso būdu atrinktoms trims Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui. Lėšos skirtos Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms.
nuotrauka
2023-05-10 08:00
Pirmąjį atsinaujinančios energetikos projektą UAB „Jonavos hidrotechnika“ įgyvendino prieš 17 metų. Tai buvo Lietuvoje vienas iš pirmųjų vėjo jėgainių parkų, įkurtas Benaičiuose, Kretingos rajone. Nuo to laiko atsinaujinančios energetikos objektų statyba užima reikšmingą įmonės užsakymų portfelio da...
nuotrauka
2023-05-02 09:27
Gyventojų susidomėjimas atsinaujinančiais energijos ištekliais neslūgsta. Penktadienį, balandžio 28 d., startavęs kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už nuosavas saulės elektrines iki 10 kW jau sulaukė 5,5 tūkst. gyventojų. Jų prašoma suma siekia 15,5 mln. eurų. Iš viso kvietimui skirta 40 mln...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra