2024 birželio 14 d. penktadienis, 6:08
Reklama  |  facebook

Kepsninę naudojate daugiabučio balkone? Tai darant galioja tam tikros taisyklės

2024-06-07 09:36
Vasaros sezono daugelis neįsivaizduoja be šašlikų ar kitų ant grotelių kepamų patiekalų. Kokias galimybes mėgautis ant grotelių kepamais patiekalais turi daugiabučių namų gyventojai pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ atstovas Arūnas Armanavičius.
nuotrauka
Freepik nuotr.


Minimos įmonės
Civinity, AB
Draudžiama naudoti kieto kuro kepsnines

Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės draudžia naudoti kieto kuro kepsnines, jeigu jos yra arčiau nei 6 metrai nuo pastato. Tai reiškia, kad balkone ar nedidelėje daugiabučio terasoje norintys gaminti patiekalus ant malkomis ar anglimis veikiančios kepsninės to daryti negali.

Tačiau tokiais atvejais gyventojai gali naudoti dujomis arba elektra kūrenamas kepsnines ir juose kepti ką panorėję. Svarbu atsiminti, kad naudojant dujinę kepsninę, dujų balioną reikėtų laikyti ne mažesniu kaip 1 metro atstumu nuo grilio kepimo zonos.

Nepaisantiems tvarkos gresia baudos

Gyventojams nepaisant gaisrinės saugos taisyklių ir naudojant kieto kuro kepsnines balkonuose, terasose, kitose atvirose bendrosiose daugiabučio namo patalpose arčiau nei 6 metrų nuo pastato atstumu gresia administracinė atsakomybė.

Administracinių nusižengimų kodeksas už tokią veiklą numato baudą nuo 10 iki 70 eurų.

„Visada įspėjame gyventojus, kad tokia veikla balkone gali kainuoti labai brangiai, nes galima ne tik gauti baudą, bet ir sukelti gaisrą dėl iš kepsninės iššokusių ar vėjo išpūstų žarijų ar pelenų. Svarbu ir tai, kad šis reikalavimas galioja ne tik daugiabučių, bet ir individualių namų gyventojams, nors dažnai galima išgirsti, kad gyvenant nuosavame name kepsnines galima naudoti kaip panorėjus,“ – sako pranešime cituojamas „Civinity Namai“ atstovas.

Dėl kepsninių sklindantys kvapai – atskira problema

Net ir naudojant elektrinę ar dujinę kepsninę galite sulaukti kainynų nepasitenkinimo tais atvejais, kai joje kepamas maistas ir dūmai sklinda į orą ir šalia esančius kaimynų balkonus ar butus.

„Sulaukiame ir klientų paklausimų apie tai, ką galima padaryti dėl iš kaimyninių balkonų ir terasų sklindančių dūmų ir kepamo maisto kvapo. Deja, bet šiuo metu situacija yra tokia, kad teisės aktai reguliuoja tik priešgaisrinę kepsninių naudojimo tvarką, o Visuomenės sveikatos centras nagrinėja tik skundus dėl nemalonių kvapų, keliamų ūkio subjektų. Tai reiškia, kad dėl kaimynų ne kietu kuro kepamų patiekalų sklindančių kvapų institucijos nepadės, todėl teks tartis su kaimynais,“ – sako A. Armanavičius.

Nors dujomis ar elektra veikianti kepsninė nekelia gaisro pavojaus, tačiau gali kelti nepatogumų kaimynams dėl kepimo metu keliamų kvapų ir dūmų, tad visais atvejais kepant maistą atvirose daugiabučio erdvėse vertėtų pagalvoti apie aplinkinius:

„Jeigu gyvenamojo namo taisyklės draudžia naudoti grilius, kepsnines ar rūkyklas, nepaisant to, kokiu kuru jos kūrenamos, reikėtų jų nenaudoti,“ – sako A. Armanavičius.

Norintiems nesipykti su kaimynais siūlo įsirengti kaminą

Stiprius kvapus ir dūmus gali kelti ne tik kieto kuro, bet ir galinga dujinė kepsninė. Įsigyjant tokią kepsninę rekomenduojama daugiabučio balkone ar terasoje įsirengti jai skirtą kaminą.

„Toks kaminas efektyviai surenka dūmus ir juos išleidžia į aplinką ne prie kepsninės, o ant daugiabučio stogo, taip apsaugant aplinką nuo nemalonių kvapų. Norint įsirengti kaminą reikia gauti daugumos namo gyventojų pritarimą, taip pat turėti parengta projektą bei jį suderinti su visomis būtinomis institucijomis,“ – komentuoja „Civinity Namai“ atstovas. 
Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...
nuotrauka
2024-06-05 09:49
Vilniaus paukštyną pasiekė dar pernai gruodį įsigyta mobilioji oro taršos ir kvapų stebėjimo stotis, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis šiuo metu įrengiama ir testuojama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės liepą.
nuotrauka
2024-05-31 09:26
Alytaus miesto savivaldybė su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė Alytaus Jaunimo parko ir aplinkinės teritorijos atgaivinimo projekto finansavimo sutartį. Bendra projekto vertė 3,1 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 09:19
Aplinkos projektų valdymo agentūra primena, kad jau nuo gegužės 28 d. savivaldybių administracijos kviečiamos pasinaudoti parama, atliekant valstybinės miško žemės sklypų priežiūrą, apsaugą ir tvarkymo darbus bei rengiant valstybinės miško žemės sklypų miškotvarkos projektus. Šiai paramos priemonei ...
nuotrauka
2024-05-28 10:22
Europos Sąjunga didina kovos su klimato kaita apsukas. Dar 2023 m. priimta nauja Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos (ENEF) versija gerokai išplečia šios taikymo ribas, taip pat kelia ambicingesnius tikslus dėl energetinių išteklių nešvaistymo. Įgyvendinti reikalavimus lieka ne tiek ir daug la...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 10:04
Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo š. m. liepos 1 d. jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tik jeigu bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS).
nuotrauka
2024-05-24 11:08
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją. Įtarimai šiuo metu pareikšti vienam asmeniui.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-17 06:35
Seimas priėmė Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios padės spręsti lokalias taršos problemas gyvenamosiose vietovėse ir sustiprins savivaldybių galias įgyvendinant funkcijas aplinkos apsaugos srityje.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-14 09:50
Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (toliau – LRATCA) kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą dėl nepaaiškinamų kogeneracinių jėgainių veiksmų, kai vienašališkai yra mažinami priimtų energetinę vertę turinčių atliekų kiekiai iš regioninių atliekų tvarkymo centrų (toliau – RATC...
nuotrauka
2024-05-09 09:52
Klaipėdos savivaldybė prašo Aplinkos ministerijos atkreipti dėmesį į susirūpinimą keliančias statybas rekreacinėse teritorijose pajūryje. Čia fiksuojami atvejai, kai be jokios projektinės dokumentacijos ir statybą leidžiančių dokumentų statomi moduliniai pastatai. Tuo metu kontroliuojanti institucij...
nuotrauka
2024-04-29 09:55
Pilaitėje vilniečiai jau penktą sezoną puoselėja „Idėjų lysvę", Sapiegų parke antakalniečiai šiuo metu turi ir lysvių lauke, ir ištisus metus veikiantį hidroponinį daržą. Morkos ir burokėliai auginami net Senamiestyje. Naujas bendruomenės daržas atsiras Verkiuose, o Naujininkuose, naujojoje Savivald...
nuotrauka
2024-04-26 13:11
Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės papildytos nauju skyriumi „Pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų laikymas“, kuriuo reglamentuojamas atliekų tvarkymas. Šias taisykles patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Saulius Greičius.
nuotrauka
2024-04-26 09:59
Nuo gegužės 1 d. dešimtyje populiariausių „Ignitis ON" elektromobilių įkrovimo vietų Vilniuje bus galima tikėtis įsikrauti elektromobilį dar greičiau ir patogiau. Tokia galimybė atsiras, nes bendrovės „Ignitis" valdomo didžiausio elektromobilių greitojo įkrovimo tinklas Lietuvoje „Ignitis ON" pradės...

Statybunaujienos.lt » Aplinka