2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:10
Reklama  |  facebook

Ketinate įsigyti būstą? Įvertinkite ir išlaidas, laukiančias po įkurtuvių

2022-03-30 09:50
Apsisprendus įsigyti naują būstą su banko paskola, dažniausiai dėmesys sutelkiamas į finansavimo sąlygas, nerimaujama, kiek laiko ir pastangų prireiks sutvarkyti dokumentus, gauti paskolą ir pagaliau įsikelti į naują pastogę. Tačiau, ekspertų teigimu, nuošalyje neturėtų likti svarbios detalės, kurios lems pokyčius šeimos biudžete jau po būsto įsigijimo – jas būtina apsvarstyti, kad ateityje paskola netaptų našta.
nuotrauka
LUMINOR iliustr.


Minimos įmonės
Luminor Bank AS,
Ketinant įsigyti būstą su paskola visų pirma reikia atsakyti į keletą klausimų – kaip būsto paskolos įmokos paveiks asmens ar šeimos biudžetą? Kaip finansinę situaciją pakeistų nenumatytos situacijos ir su jomis susijusios galimos išlaidos – pavyzdžiui, laikinai sumažėjusios šeimos ar asmens pajamos?

Skolindamiesi būstui gyventojai dažniausiai skaičiuoja maksimalią galimą paskolos sumą, o tuomet ieško konkretaus nekilnojamojo turto. Tačiau banko ekspertai pataria planuojant finansus įvertinti ne tik mėnesinę paskolos įmoką, bet ir papildomas išlaidas, susijusias su gyvenamosios vietos pokyčiais.

„Tokių papildomų veiksnių – gan netrumpas sąrašas. Pradėkime nuo komunalinių paslaugų, kurių sąskaitos gali išaugti, jei keliamasi iš buto į namą, iš mažesnio buto į didesnį ar iš naujos statybos būsto į senos statybos. Jei keičiant būstą keičiasi ir gyvenamoji vieta – tarkime, ketinama įsikelti į nuosavą namą užmiestyje – reikia numatyti būsimas išlaidas susisiekimui: kiek reikės važinėti automobiliu, kiek papildomai lėšų reikės skirti kurui važinėjant į darbą, mokyklą, darželį. Gali prireikti keisti automobilį į ekonomiškesnį ar įsigyti papildomą automobilį šeimai, tikėtina, kad tokiems pirkiniams šeima naudotųsi lizingu“, – aspektus, kurie kartais primirštami, vardija „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė, cituojama banko pranešime.

Būsto energinis naudingumas – pirmaeilės svarbos veiksnys. Svarbu atsižvelgti, ar perkamam būstui nereikės remonto, siekiant padidinti jo energinį naudingumą. Priešingu atveju šildymo išlaidos gali stipriai išaugti, o būsto atnaujinimui prireiks papildomų investicijų. Vidutinė būsto paskolos suma „Luminor“ banke šiemet siekia apie 90 tūkst. eurų – jos augimą, palyginti su praėjusiais metais, lėmė ir populiarėjantis naujos statybos, aukštesnės energinės klasės būstas. Nors pirkėjai pastaruoju metu yra linkę žvalgytis energiškai efektyvesnio būsto, tačiau galutinis sprendimas – individualus, kartais energinius privalumus nusveria, tarkime, pageidaujama gyvenamoji vieta. Anot Ž. Rakauskaitės, pastebima tendencija, kad naujos statybos būstą dėl didžiausios naujos statybos būsto pasiūlos ir populiarėjančių tvaraus gyvenimo būdo sprendimų dažniausiai renkasi Vilniaus gyventojai.

„Patarčiau prieš imant paskolą savotiškai pasitreniruoti – kas mėnesį atsidėti tiek lėšų, kiek planuojate skirti paskolos įmokai bei kitoms numanomoms ateities išlaidoms, susijusioms su gyvenamosios vietos pakeitimu. Jeigu keliatės į didesnį būstą – įvertinkite, kiek preliminariai išaugtų išlaidos komunaliniams mokesčiams – tokią informaciją galite gauti tiesiai iš nekilnojamojo turto pardavėjo ar vystytojo, jei perkate naujos statybos būstą. Kelis mėnesius pasitreniravę aiškiai matysite, ar tų lėšų, kurios lieka, užtenka jūsų šeimos poreikiams tenkinti“, - sako Ž. Rakauskaitė.

Banko duomenys rodo, rašoma pranešime, kad populiarėja įvairios draudimo paslaugos, leidžiančios saugiai jaustis naujai įsigytame būste. Nors draudimas – dar vienos po įkurtuvių laukiančios papildomos išlaidos, ekspertė pataria, jei tik leidžia finansinės galimybės, iš anksto apdrausti ne tik nekilnojamąjį, namų turtą, bet ir savo finansinius įsipareigojimus. 
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-06-28 10:14
„Orion Asset Management“ valdomas fondas pristato rinkai naują NT objektą Palangos centre – „Palangos ašis“. Jau stovinčiame keturių pastatų komplekse – 165 poilsio ir komercinės patalpos. Dalis jų – aukščiausiame daugiaaukštyje Palangos centre, iš kurio atsiveria įspūdingi miesto ir jūros horizonta...
nuotrauka
2022-06-28 09:44
Pastarieji dveji metai NT rinkoje buvo kitokie dėl įvairių priežasčių: 2020 m. staiga užklupusi Covid-19 pandemija, o pastaruoju metu ir prasidėjęs karas Ukrainoje. Nepaisant pasaulinių sukrėtimų, Lietuvos NT rinka nuo 2020 m. kaista. NT ekspertas sako, kad galo kol kas nematyti, nes žmonės būstą pe...
nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai sva...
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...

Statybunaujienos.lt » NT projektai