2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 9:42
Reklama  |  facebook

Laiku nesutvarkyti daugiabučių namų balkonai kelia rimtą pavojų ir lemia didesnes išlaidas

2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
Facebook grupės „Vilniaus gėda: žali uždangalai“ nuotr.


Minimos įmonės
Civinity, AB
Laiku nesiėmus būtinų remonto darbų ypač seni ar pažeisti balkonai kelia pavojų namo gyventojams bei gatvės praeiviams. „Civinity Namai“ specialistai atkreipia dėmesį, kad gyventojai net ir aiškiai matomą problemą dažnai vertina pasyviai.

Siekiant sutaupyti gali kainuoti brangiau


Vilniaus senamiestyje „Civinity Namai“ administruoja beveik 700 daugiabučių namų, iš kurių apie 400 turi balkonus – daugiau nei pusei šių namų balkonų šiandien reikalingas smulkus remontas. Bent ketvirtadalis visų sostinės senamiestyje „Civinity Namai“ prižiūrimų namų balkonų yra vertinami kaip prastos būklės. Siekiant apsaugoti gyventojus, gatvės praeivius ir bei materialų turtą, tokie balkonai laikinai aptraukiami tinklais.

Kaip teigia įmonės pranešime cituojamas Martynas Naujokas, „Civinity Namai Vilnius“ direktorius, renovuojant senamiesčio balkonus susiduriama su įvairiais iššūkiais. Daugiabučiuose namuose čia įsikūrę verslai, todėl, renovuojant balkonus, sutrikdoma komercinių patalpų veikla. Vilniaus senamiestyje taip pat gausu kultūros paveldo saugomų ir į kultūros vertybių registrą įtrauktų daugiabučių namų, kurių balkonai pasižymi išskirtiniais architektūriniais elementais. Tokiais atvejais reikalingi papildomi leidimai ar tyrimai, todėl tik maža dalis rangovų tokiuose pastatuose gali atlikti projektavimo bei rangos darbus.

M. Naujokas skatina gyventojus neatidėlioti problemos sprendimo, nes šiai progresuojant, remontui gali tekti atseikėti dar daugiau lėšų.

„Kuo ilgiau delsiama atnaujinti senus ar sutvarkyti jau nesaugius savo namų balkonus, tuo didesnės galiausiai bus išlaidos. Todėl gyventojams rekomenduojame bendradarbiauti su savo daugiabučio namo administratoriumi, o taip pat pasinaudoti vykdoma dalinio finansavimo programa, pagal kurią Vilniaus senamiestyje daugiabučių namų balkonų atnaujinimo darbams skiriama 50 proc. parama“, – sako M. Naujokas.

Problema aktuali ir mažų daugiabučių gyventojams

Maždaug 50 proc. „Civinity Namai“ Kaune prižiūrimų daugiabučių gyvenamųjų namų balkonų šiandien yra reikalingas smulkus remontas; 10 proc. balkonų būklė yra prasta, o nerimą keliantys 2 proc. balkonų yra ties avarinės būklės riba.

Pasak pranešime cituojamo Roko Drąsutavičiaus, „Civinity namai Kaunas“ direktoriaus, problema daugiausia susijusi su mažais gyvenamaisiais daugiabučiais, kuriuose įprastai yra mažiau nei 10 butų. Būtent šiose kompaktiškose bendruomenėse susiduriama su skubaus balkonų remonto poreikiu. „Civinity“ duomenimis, šiuo metu tokio tipo daugiabučiuose yra 6 balkonai, esantys ties avarinės būklės riba ir reikalaujantys neatidėliotino dėmesio. Vien pernai 33 balkonams buvo atlikta taip reikalinga renovacija.

Už renovaciją atsakingi gyventojai

Už daugiabučių namų balkonų priežiūrą atsakingi yra patys gyventojai, tačiau, kaip pastebi R. Drąsutavičius, į jų būklę dažnai numojama ranka, net jei renovacija yra akivaizdžiai reikalinga.

„Vidutiniškai gyventojai gali tikėtis investuoti apie 3 tūkst. eurų į kruopštų balkono remontą. Vis dėlto pastebime, kad gyventojai nesiryžta imtis iniciatyvos spręsti šios problemos. Dažnai pasitaiko vengimo atvejų, kai jie atidėlioja remonto darbus iki tol, kol situacija tampa kritinė“, – pasakoja direktorius ir priduria, kad dažniausiai nesutarimus šiuo klausimu lemia tai, kad visi gyventojai, įskaitant ir tuos, kurie neturi balkonų, teisiškai privalo prisidėti prie šių remonto darbų. – Taip atsiduriama padėtyje, kur kolektyvinė atsakomybė susiduria su asmeniniais pageidavimais, ir rasti bendrą kalbą itin sudėtinga“.

Balkonus pažeidžia savarankiško remonto metu

Klaipėdoje smulkų (estetinį) remontą būtų galima atlikti 80-90 proc. „Civinity“ administruojamų gyvenamųjų daugiabučių namų balkonų. Kaip pasakoja Artūras Kavaliauskas, „Civinity Namai Klaipėda“ direktorius, prastos būklės balkonus šiame regione turi apie 220 prižiūrimų namų – tokiems balkonams sutvarkyti užtektų paprastojo remonto. Avarinės būklės balkonų, t.y. tokių, kuriuos būtų draudžiama eksploatuoti, šiuo metu nėra, tačiau ypač prastos būklės, kuriems reikalingas kapitalinis remontas, užfiksuota apie 15 atskirų balkonų.

„Pasitaiko atvejų, kai daugiabučių gyventojai savo namų balkonuose įsirenginėja įvairias grindų dangas ir mechaniškai pažeidžia esamus hidroizoliacijos sluoksnius. Taip pažeistiems balkonams dažniausiai reikalingas pilnos apimties remontas, kurio metu ardomi ir naujai įrengiami visos balkono plokštumos konstrukciniai sluoksniai. Taip pat pastebime, kad gyventojai yra linkę individualiai tvarkytis balkonus juos įstiklinant – šiems darbams reikalingas statybas leidžiantis dokumentas, tačiau gyventojai retai jį turi“, – atkreipia dėmesį A. Kavaliauskas.
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI