2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 11:44
Reklama  |  facebook

„Layher Baltic“. Ko reikia, kad jauni žmonės norėtų eiti į darbą ir nekaitaliotų darboviečių Fotogalerija

2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
Iš kairės: LSA prezidentas Dalius Gedvilas, vyr. pastolių projektavimo inžinierius Ramanas Dzikavitskis, projektų vadybininkė Margarita Leganovičiūtė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius. Alekso Jauniaus / LSA nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB

Įmonėje „Layher Baltic“ Margarita Leganovičiūtė dirba jau 8-erius, o Ramanas Dzikavitskis – 5-erius. Nors jauni žmonės paprastai dažnai keičia darbovietes, šie įmonės darbuotojai turi kitokią nuomonę.

„Kodėl ką nors keisti, jei darbas patinka? Kai įmonė suteikia galimybių mokytis, augti, tobulėti, jautiesi vertinamas, jautiesi saugiai, nekyla net tokių minčių. Pas mus beveik nesikeičia darbuotojai, nes turime puikias sąlygas“, – tvirtina Margarita.

Į statybą atėjo skirtingais keliais

Ramanas yra kilęs iš statybos inžinierių šeimos. Nuo vaikystės jį lydėjo statybų temos, tad pasirinkimas, juolab kad krimsdamas tiksliuosius mokslus jis aplenkdavo bendramokslius, buvo aiškus. Baigęs gimnaziją, nutarė Minsko universitete studijuoti pramoninę ir civilinę inžineriją.

LAYHER BALTIC VIKTOR VORONCOV

Mūsų regionas nedidelis – norėdami patirti sėkmę, turime eksportuoti savo produktus ir projektavimo paslaugas. Ramanas yra vienas iš to eksporto variklių. Neseniai jis sėkmingai įgyvendino didelį greitaeigių traukinių tilto pastolių projektą Švedijoje. Įmonė uždirbo lėšų, bet dar svarbesnė neįkainojama patirtis, kokios Lietuvoje neįgysi, nes nėra tokio masto projektų.
Man svarbu buvo Ramaną nusivežti į Statybininkų dienos renginį, kuriame jam buvo įteikta padėka. Man buvo svarbu parodyti statybininkų bendruomenę, parodyti, kaip gerbiami statybos sektoriaus darbuotojai.
Margaritai mūsų įmonė yra pirmoji darbovietė – čia ji užaugo, įgijo būtinų savo darbui kompetencijų. Vertinu ją už efektyvų darbą, gebėjimą organizuoti procesus ir juos efektyviai suvaldyti. Man svarbus ne tik jos lojalumas, bet ir kruopštumas, kompetencijų kaupimas, noras mokytis, pagalba komandos nariams.

Viktoras VORONCOVAS, LAYHER BALTIC vadovas

Kitaip nei Ramanas, Margarita įgijo vieną specialybę, o dirba visiškai kitoje srityje. Pradėjusi studijuoti teisę, mergina suvokė, kad tai ne jos sritis, bet atsakingumas vertė baigti mokslus. Tačiau padėjo teisininkės diplomą ir, suradusi „Layher Baltic“ darbo skelbimą, atėjo į pokalbį, kuris nė iš tolo nepriminė standartinio kandidato pokalbio su galimu darbdaviu. Margarita sako neprisimenanti pokalbio detalių, bet iš karto suprato, kad Viktoras Voroncovas, šalia kurio glaustėsi šuo, į standartinio vadovo rėmus netelpa.

Jeigu Ramanas užaugo tarp statybos inžinierių, tai Margaritai statyba, o tuo labiau pastoliai, buvo absoliučiai nežinomi vandenys. Bet ji nutarė pabandyti. Ir jaučiasi labai gerai. V.Voroncovo, „Layher Baltic“ vadovo, nuomone, „atėjo visai žalia mergina, o dabar versle jaučiasi kaip žuvis vandenyje – užaugo kokybiškai“.

Pastolių konstrukcijos – nuo pastatų iki orlaivių

„Mano, pastolių projektavimo inžinieriaus, darbe svarbios visos dedamosios, nes galutinis rezultatas priklauso nuo visų darbo etapų, nuo kiekvienos detalės, – sako Ramanas, kalbėdamas apie projektavimą. – Pirmiausia tai ant mano suprojektuotų pastolių dirbančio žmogaus saugumas, konstrukcijų patikimumas, o šios savybės reikalauja pedantiškumo, dėmesio kiekvienai detalei. Manau, kad svarbiausia tai ir yra – konstrukcijų patikimumas ir inžinieriaus atsakomybė suprojektuoti tiksliai, patikimai ir saugiai.“

LAYHER BALTIC
„Apdovanojimą priimu kaip įvertinimą,
kad tai, ką darau, atneša naudą.
Man malonu atstovauti savo kompanijai.“ Ramanas DZIKAVITSKIS.
Iš kairės: Ramanas Dzikavitskis
ir „Layher Baltic“ pardavimų
vadovas
Nerijus Matulionis
 
Pastolių projektavimas turi savo subtilybių, kelia nemažai iššūkių, kai, pvz., reikia suprojektuoti pastolius dideliame aukštyje arba jie reikalingi senam sudėtingos formos pastatui, kuris turi daug architektūrinių detalių, atnaujinti. Neretai nebėra ir tokių pastatų brėžinių, kurie reikalingi projektuojant pastolius – tenka projektuoti, neturint jokios pradinės informacijos. 

„Didelių iššūkių pateikė bažnyčios, statytos 1869 m., pastolių projektas. Tai buvo pirmas kartas įmonės praktikoje, kai panaudojome lazerinio 3D skenavimo technologiją tiksliai bokšto geometrijai nustatyti, – prisimena Ramanas. – Kaip įprasta senuose objektuose, nebuvo brėžinių, o suprojektuoti tinkamas konstrukcijas naudojant tik 2D brėžinius, keblu.“

Iššūkių kėlė sudėtinga konstrukcijos forma su daugybe architektūrinių elementų, dalį pastolių – surinkimui buvo naudojami 2D brėžiniai ir 3D modelis – teko montuoti tiesiai ant stogo. Pagrindiniam šios bažnyčios bokštui panaudota 43 tonos pastolių.

Dar vienu įspūdingu Ramano projektu turėjo progos pasidžiaugti klaipėdiečiai: iš pastolių buvo suprojektuoti ir sumontuoti Šviesų festivalio vartai – arka meniniam šviesų sprendimui virš pėsčiųjų tako. Panašu, kad tai buvo didžiausia arka, kada nors pastatyta iš pastolių elementų: 20 m aukščio ir 21 m pločio konstrukcijai buvo panaudota 15 tonų pastolių. Svarbu tapo labai tiksliai suskaičiuoti balastą, kad tokios didelės konstrukcijos nenuverstų vėjas.

Dar sudėtingesni pastolių projektai reikalingi laivams, lėktuvams aptarnauti, remontuoti. Viena iš Ramano užduočių buvo suprojektuoti mobilias platformas orlaiviams, turintiems daugybę smulkių detalių. Saugodama intelektinę nuosavybę, orlaivių kompanija neleido kurti jų 3D modelių. Pastolių konstrukcija buvo surinkta atskirai nuo orlaivių, kad būtų išvengta paviršiaus pažeidimo pastolių surinkimo metu, ir jau sumontuotos konstrukcijos – 13 ir 21 tonos – buvo atvežtos prie orlaivių. Abiejų projektų įgyvendinimas buvo patikėtas Ramanui.
Priklausomai nuo objekto sudėtingumo, dydžio, pastoliai gali būti projektuojami net pusmetį.

„Tai ne mano ir tikrai ne „Layher Baltic“ istorija“

Ramanas dirba ne tik Baltijos šalių rinkose. Jis projektuoja pastolius Švedijoje, Islandijoje, Suomijoje. Tarptautinė patirtis padeda augti jam ir kaip inžinieriui, ir kaip asmenybei. „Kiekviena komandiruotė – nauja patirtis – viduje kažką keičianti, į profesijos niuansus leidžianti pažvelgti kitaip. Dažnai tokia patirtis lemia būsimus sprendimus, – dalijasi įžvalgomis inžinierius. – Blogiausia, kas gali nutikti specialistui, – būti vienoje ir toje pat vietoje, nekintančioje aplinkoje. Tai ne mano ir tikrai ne „Layher Baltic“ istorija.“

Margarita per 8-erius metus užaugo nuo administracinių darbų iki svarbių pareigų – ji valdo visus įmonės nuomos projektus vidaus ir užsienio rinkose. Tai ir komunikacija su klientais, su gamyklomis, užsakymų priežiūra, ir problemų sprendimas. Tai svarbi grandinė, kurios sudarymas – darbų organizavimas ir efektyvių priemonių parinkimas bei jų valdymas – yra Margaritos atsakomybė. Todėl iššūkių išvengti sudėtinga. Bet jai padeda kritinis mąstymas ir kruopštumas.

layher baltic„Apdovanojimą vertinu kaip paskatą nesustoti, toliau augti, stengtis, dirbti.
Tai buvo džiugus netikėtumas, patvirtinimas, kad esu vertinama.“
Margarita LEGANOVIČIŪTĖ

„Apie pastolius nežinojau nieko, bet mokiausi, man buvo patikimos vis svarbesnės pareigos, suteikiama vis didesnių atsakomybių – vyko natūralus augimas“, – pasakoja Margarita. Ji akcentuoja, kad tai buvo ir jos pačios noras siekti daugiau, ir vadovo motyvavimas, skatinimas tobulėti, eiti pirmyn.

„Layher Baltic“ žmonės savo vadovą laiko lyderiu, kuris užduoda toną, motyvuoja, parodo, kur link judėti. Jo energija, Ramano žodžiais, padeda augti, atskleisti savo gebėjimus, ugdyti žmogiškąsias ir profesijai būtinas savybes. Apdovanojimai ir Margaritai, ir Ramanui yra ne tik asmeninės pergalės, bet ir vadovo siekis išvesti savo komandą į naują profesionalumo lygį, nes augimui nėra ribų.

Vienas iš profesinio augimo stimulų, kuriuos taiko V.Voroncovas, yra tikslo, galutinio rezultato formulavimas, o priemones pasirenka patys darbuotojai. Tai yra formulė, kuri augina profesionalumą, ugdo atsakomybę, moko specialistus būti lanksčius, ieškant efektyviausių priemonių. Ir tai yra faktorius, kuris darbuotojams leidžia patirti įkvėpimą, polėkį, euforinę būseną, kuri suteikia pasitikėjimą savo jėgomis, stiprina savigarbą, skatina norą siekti daugiau, norą augti.

Lietuvių kalbos ketvirtadieniai

„Layher Baltic“ dirba tarptautinė komanda, bendraujanti lietuvių, rusų, anglų kalbomis, komandos žmonės kalba arabiškai, estiškai, lenkiškai. Inžinierių kalba – brėžiniai, todėl, kaip sako Ramanas, prieš penkerius metus į Lietuvą dirbti ir gyventi atvykęs iš Baltarusijos, kalba nėra lemiantis faktorius. Bet jis jau Išlaikė lietuvių kalbos ir Lietuvos Konstitucijos egzaminą ir laukia leidimo nuolat gyventi Lietuvoje. O nuo šių metų Vilniaus universiteto Verslo mokykloje jis pradėjo tarptautinių projektų valdymo magistrantūros studijas anglų kalba. „Layher Baltic“ skatina savo darbuotojus mokytis, tobulėti, apmoka kursus, mokymus, nes tai sugrįžta platesnėmis kompetencijomis, nes tai augina darbuotojus kaip asmenybes, padeda integruotis į kolektyvą, į bendruomenę.

LAYHER BALTIC
„Layher Baltic“ biure ketvirtadieniais visi kalba vien lietuviškai. Pusiau juokais priimtas susitarimas tapo gera lietuvių kalbos mokykla. „Gerai suvokiu, kad nesu turistas, todėl turiu adaptuotis, mokytis lietuvių kalbos. Lietuviški ketvirtadieniai yra gera idėja, labai padėjo mokantis kalbos“, – sako Ramanas. Prieš metus Lietuvoje apsigyveno ir Ramano žmona, komunikacijos specialistė.

„Layher Baltic“ kolektyvas nedidelis, kolegos gerai vieni kitus pažįsta, vienas kitam padeda, motyvuoja ir skatina. Kiekvienas darbuotojas, tvirtina ir Margarita, ir Ramanas, čia jaučiasi svarbus ir vertinamas. Todėl tai yra laiminti komanda, todėl jos žmonės nori keltis iš ryto ir eiti į darbą.

„Layher Baltic“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Metų nominacijos

nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-22 07:28
Įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo biurų ir mažmeninės prekybos pastato „VIA VIKA“ fasadą, kuris neturi analogų Šiaurės ir Rytų Europoje. Šis Norvegijoje, Osle, įgyvendintas projektas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ įmonei „Staticus“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2022-12-21 17:06
Vilnius išsirinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus, kuriančius Kalėdų nuotaiką mieste tvariai ir jaukiai. Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių.
nuotrauka
2022-12-16 12:20
Tradiciniame „Lietuvos metų gaminys 2022“ konkurse įmonė „YIT Lietuva“ pelnė du aukso medalius. Aukščiausiais apdovanojimais buvo įvertinti polimerų gamyklos „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje „Raitininkų sodas“ projektai.
nuotrauka
2022-12-14 16:47
Gruodžio 14 d. 26-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Apdovanojimams penkiose vertinimo kategorijose buvo nominuoti 84 gaminiai, kaip ir kasmet, lyderio pozicijas išlaikė maisto ir pašarų pramonė – į šią kat...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos