2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 15:03
Reklama  |  facebook

„Layher Baltic“. Ko reikia, kad jauni žmonės norėtų eiti į darbą ir nekaitaliotų darboviečių Fotogalerija

2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
Iš kairės: LSA prezidentas Dalius Gedvilas, vyr. pastolių projektavimo inžinierius Ramanas Dzikavitskis, projektų vadybininkė Margarita Leganovičiūtė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius. Alekso Jauniaus / LSA nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB

Įmonėje „Layher Baltic“ Margarita Leganovičiūtė dirba jau 8-erius, o Ramanas Dzikavitskis – 5-erius. Nors jauni žmonės paprastai dažnai keičia darbovietes, šie įmonės darbuotojai turi kitokią nuomonę.

„Kodėl ką nors keisti, jei darbas patinka? Kai įmonė suteikia galimybių mokytis, augti, tobulėti, jautiesi vertinamas, jautiesi saugiai, nekyla net tokių minčių. Pas mus beveik nesikeičia darbuotojai, nes turime puikias sąlygas“, – tvirtina Margarita.

Į statybą atėjo skirtingais keliais

Ramanas yra kilęs iš statybos inžinierių šeimos. Nuo vaikystės jį lydėjo statybų temos, tad pasirinkimas, juolab kad krimsdamas tiksliuosius mokslus jis aplenkdavo bendramokslius, buvo aiškus. Baigęs gimnaziją, nutarė Minsko universitete studijuoti pramoninę ir civilinę inžineriją.

LAYHER BALTIC VIKTOR VORONCOV

Mūsų regionas nedidelis – norėdami patirti sėkmę, turime eksportuoti savo produktus ir projektavimo paslaugas. Ramanas yra vienas iš to eksporto variklių. Neseniai jis sėkmingai įgyvendino didelį greitaeigių traukinių tilto pastolių projektą Švedijoje. Įmonė uždirbo lėšų, bet dar svarbesnė neįkainojama patirtis, kokios Lietuvoje neįgysi, nes nėra tokio masto projektų.
Man svarbu buvo Ramaną nusivežti į Statybininkų dienos renginį, kuriame jam buvo įteikta padėka. Man buvo svarbu parodyti statybininkų bendruomenę, parodyti, kaip gerbiami statybos sektoriaus darbuotojai.
Margaritai mūsų įmonė yra pirmoji darbovietė – čia ji užaugo, įgijo būtinų savo darbui kompetencijų. Vertinu ją už efektyvų darbą, gebėjimą organizuoti procesus ir juos efektyviai suvaldyti. Man svarbus ne tik jos lojalumas, bet ir kruopštumas, kompetencijų kaupimas, noras mokytis, pagalba komandos nariams.

Viktoras VORONCOVAS, LAYHER BALTIC vadovas

Kitaip nei Ramanas, Margarita įgijo vieną specialybę, o dirba visiškai kitoje srityje. Pradėjusi studijuoti teisę, mergina suvokė, kad tai ne jos sritis, bet atsakingumas vertė baigti mokslus. Tačiau padėjo teisininkės diplomą ir, suradusi „Layher Baltic“ darbo skelbimą, atėjo į pokalbį, kuris nė iš tolo nepriminė standartinio kandidato pokalbio su galimu darbdaviu. Margarita sako neprisimenanti pokalbio detalių, bet iš karto suprato, kad Viktoras Voroncovas, šalia kurio glaustėsi šuo, į standartinio vadovo rėmus netelpa.

Jeigu Ramanas užaugo tarp statybos inžinierių, tai Margaritai statyba, o tuo labiau pastoliai, buvo absoliučiai nežinomi vandenys. Bet ji nutarė pabandyti. Ir jaučiasi labai gerai. V.Voroncovo, „Layher Baltic“ vadovo, nuomone, „atėjo visai žalia mergina, o dabar versle jaučiasi kaip žuvis vandenyje – užaugo kokybiškai“.

Pastolių konstrukcijos – nuo pastatų iki orlaivių

„Mano, pastolių projektavimo inžinieriaus, darbe svarbios visos dedamosios, nes galutinis rezultatas priklauso nuo visų darbo etapų, nuo kiekvienos detalės, – sako Ramanas, kalbėdamas apie projektavimą. – Pirmiausia tai ant mano suprojektuotų pastolių dirbančio žmogaus saugumas, konstrukcijų patikimumas, o šios savybės reikalauja pedantiškumo, dėmesio kiekvienai detalei. Manau, kad svarbiausia tai ir yra – konstrukcijų patikimumas ir inžinieriaus atsakomybė suprojektuoti tiksliai, patikimai ir saugiai.“

LAYHER BALTIC
„Apdovanojimą priimu kaip įvertinimą,
kad tai, ką darau, atneša naudą.
Man malonu atstovauti savo kompanijai.“ Ramanas DZIKAVITSKIS.
Iš kairės: Ramanas Dzikavitskis
ir „Layher Baltic“ pardavimų
vadovas
Nerijus Matulionis
 
Pastolių projektavimas turi savo subtilybių, kelia nemažai iššūkių, kai, pvz., reikia suprojektuoti pastolius dideliame aukštyje arba jie reikalingi senam sudėtingos formos pastatui, kuris turi daug architektūrinių detalių, atnaujinti. Neretai nebėra ir tokių pastatų brėžinių, kurie reikalingi projektuojant pastolius – tenka projektuoti, neturint jokios pradinės informacijos. 

„Didelių iššūkių pateikė bažnyčios, statytos 1869 m., pastolių projektas. Tai buvo pirmas kartas įmonės praktikoje, kai panaudojome lazerinio 3D skenavimo technologiją tiksliai bokšto geometrijai nustatyti, – prisimena Ramanas. – Kaip įprasta senuose objektuose, nebuvo brėžinių, o suprojektuoti tinkamas konstrukcijas naudojant tik 2D brėžinius, keblu.“

Iššūkių kėlė sudėtinga konstrukcijos forma su daugybe architektūrinių elementų, dalį pastolių – surinkimui buvo naudojami 2D brėžiniai ir 3D modelis – teko montuoti tiesiai ant stogo. Pagrindiniam šios bažnyčios bokštui panaudota 43 tonos pastolių.

Dar vienu įspūdingu Ramano projektu turėjo progos pasidžiaugti klaipėdiečiai: iš pastolių buvo suprojektuoti ir sumontuoti Šviesų festivalio vartai – arka meniniam šviesų sprendimui virš pėsčiųjų tako. Panašu, kad tai buvo didžiausia arka, kada nors pastatyta iš pastolių elementų: 20 m aukščio ir 21 m pločio konstrukcijai buvo panaudota 15 tonų pastolių. Svarbu tapo labai tiksliai suskaičiuoti balastą, kad tokios didelės konstrukcijos nenuverstų vėjas.

Dar sudėtingesni pastolių projektai reikalingi laivams, lėktuvams aptarnauti, remontuoti. Viena iš Ramano užduočių buvo suprojektuoti mobilias platformas orlaiviams, turintiems daugybę smulkių detalių. Saugodama intelektinę nuosavybę, orlaivių kompanija neleido kurti jų 3D modelių. Pastolių konstrukcija buvo surinkta atskirai nuo orlaivių, kad būtų išvengta paviršiaus pažeidimo pastolių surinkimo metu, ir jau sumontuotos konstrukcijos – 13 ir 21 tonos – buvo atvežtos prie orlaivių. Abiejų projektų įgyvendinimas buvo patikėtas Ramanui.
Priklausomai nuo objekto sudėtingumo, dydžio, pastoliai gali būti projektuojami net pusmetį.

„Tai ne mano ir tikrai ne „Layher Baltic“ istorija“

Ramanas dirba ne tik Baltijos šalių rinkose. Jis projektuoja pastolius Švedijoje, Islandijoje, Suomijoje. Tarptautinė patirtis padeda augti jam ir kaip inžinieriui, ir kaip asmenybei. „Kiekviena komandiruotė – nauja patirtis – viduje kažką keičianti, į profesijos niuansus leidžianti pažvelgti kitaip. Dažnai tokia patirtis lemia būsimus sprendimus, – dalijasi įžvalgomis inžinierius. – Blogiausia, kas gali nutikti specialistui, – būti vienoje ir toje pat vietoje, nekintančioje aplinkoje. Tai ne mano ir tikrai ne „Layher Baltic“ istorija.“

Margarita per 8-erius metus užaugo nuo administracinių darbų iki svarbių pareigų – ji valdo visus įmonės nuomos projektus vidaus ir užsienio rinkose. Tai ir komunikacija su klientais, su gamyklomis, užsakymų priežiūra, ir problemų sprendimas. Tai svarbi grandinė, kurios sudarymas – darbų organizavimas ir efektyvių priemonių parinkimas bei jų valdymas – yra Margaritos atsakomybė. Todėl iššūkių išvengti sudėtinga. Bet jai padeda kritinis mąstymas ir kruopštumas.

layher baltic„Apdovanojimą vertinu kaip paskatą nesustoti, toliau augti, stengtis, dirbti.
Tai buvo džiugus netikėtumas, patvirtinimas, kad esu vertinama.“
Margarita LEGANOVIČIŪTĖ

„Apie pastolius nežinojau nieko, bet mokiausi, man buvo patikimos vis svarbesnės pareigos, suteikiama vis didesnių atsakomybių – vyko natūralus augimas“, – pasakoja Margarita. Ji akcentuoja, kad tai buvo ir jos pačios noras siekti daugiau, ir vadovo motyvavimas, skatinimas tobulėti, eiti pirmyn.

„Layher Baltic“ žmonės savo vadovą laiko lyderiu, kuris užduoda toną, motyvuoja, parodo, kur link judėti. Jo energija, Ramano žodžiais, padeda augti, atskleisti savo gebėjimus, ugdyti žmogiškąsias ir profesijai būtinas savybes. Apdovanojimai ir Margaritai, ir Ramanui yra ne tik asmeninės pergalės, bet ir vadovo siekis išvesti savo komandą į naują profesionalumo lygį, nes augimui nėra ribų.

Vienas iš profesinio augimo stimulų, kuriuos taiko V.Voroncovas, yra tikslo, galutinio rezultato formulavimas, o priemones pasirenka patys darbuotojai. Tai yra formulė, kuri augina profesionalumą, ugdo atsakomybę, moko specialistus būti lanksčius, ieškant efektyviausių priemonių. Ir tai yra faktorius, kuris darbuotojams leidžia patirti įkvėpimą, polėkį, euforinę būseną, kuri suteikia pasitikėjimą savo jėgomis, stiprina savigarbą, skatina norą siekti daugiau, norą augti.

Lietuvių kalbos ketvirtadieniai

„Layher Baltic“ dirba tarptautinė komanda, bendraujanti lietuvių, rusų, anglų kalbomis, komandos žmonės kalba arabiškai, estiškai, lenkiškai. Inžinierių kalba – brėžiniai, todėl, kaip sako Ramanas, prieš penkerius metus į Lietuvą dirbti ir gyventi atvykęs iš Baltarusijos, kalba nėra lemiantis faktorius. Bet jis jau Išlaikė lietuvių kalbos ir Lietuvos Konstitucijos egzaminą ir laukia leidimo nuolat gyventi Lietuvoje. O nuo šių metų Vilniaus universiteto Verslo mokykloje jis pradėjo tarptautinių projektų valdymo magistrantūros studijas anglų kalba. „Layher Baltic“ skatina savo darbuotojus mokytis, tobulėti, apmoka kursus, mokymus, nes tai sugrįžta platesnėmis kompetencijomis, nes tai augina darbuotojus kaip asmenybes, padeda integruotis į kolektyvą, į bendruomenę.

LAYHER BALTIC
„Layher Baltic“ biure ketvirtadieniais visi kalba vien lietuviškai. Pusiau juokais priimtas susitarimas tapo gera lietuvių kalbos mokykla. „Gerai suvokiu, kad nesu turistas, todėl turiu adaptuotis, mokytis lietuvių kalbos. Lietuviški ketvirtadieniai yra gera idėja, labai padėjo mokantis kalbos“, – sako Ramanas. Prieš metus Lietuvoje apsigyveno ir Ramano žmona, komunikacijos specialistė.

„Layher Baltic“ kolektyvas nedidelis, kolegos gerai vieni kitus pažįsta, vienas kitam padeda, motyvuoja ir skatina. Kiekvienas darbuotojas, tvirtina ir Margarita, ir Ramanas, čia jaučiasi svarbus ir vertinamas. Todėl tai yra laiminti komanda, todėl jos žmonės nori keltis iš ryto ir eiti į darbą.

„Layher Baltic“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Metų nominacijos

nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-10 08:29
Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos