2023 birželio 4 d. sekmadienis, 13:05
Reklama  |  facebook

Lina Stasiulevičienė: Žvaigždes auginame patys!

2017-09-08 08:28
Bendrovė „Staticus“ šiemet pelnė „Geidžiamiausio statybų sektoriaus darbdavio“ vardą žiniasklaidos organizuojamame konkurse. „Tai didelis pripažinimas, ženklas, jog esame teisingame kelyje, o mūsų darbuotojai – pagrindiniai kūrėjai ir įvaizdžio formuotojai rinkoje“, – sako bendrovės „Staticus“ personalo vadovė Lina Stasiulevičienė.
nuotrauka
Bendrovės „Staticus“ nuotr.


Minimos įmonės
Staticus, UAB

„Staticus“ įmonių grupėje dirba apie 517 darbuotojų, iš kurių dauguma yra įgiję aukštąjį statybos inžinerijos išsilavinimą, o amžiaus vidurkis – 36 metai. „Staticus“ komanda sudaryta pagal įmonės vertės grandinės principus: projektavimo, gamybos ir montavimo specialistai. Nors įprastai inžinierinius sprendimus gamyboje įgyvendina vyrai (90,71 %), 2016 m. pavasarį pakoreguoti darbo procesai leido sukurti tinkamas darbo vietas ir moterims (9,29 %).

Stasiulevičienė Lina STATICUS

Bendrovės „Staticus“
personalo vadovė
Lina Stasiulevičienė

Pagalba komandos nariams – svarbesnė už asmeninį laimėjimą

Kokia yra STATICUS darbuotojų politika?

Žmogiškieji ištekliai – didžiausias organizacijos turtas ir pagrindinė vertybė. Siekiame, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi įmonės dalimi ir prisidėtų prie įmonės kultūros formavimo. Stengiamės suderinti individualius darbuotojų karjeros lūkesčius su organizacijos tikslais ir poreikiais.

Vadovų uždavinys – išlaikyti esamus darbuotojus. Stengiamės juos įtraukti į įmonės strategijos formavimą, darbo procesų gerinimą, projektų vystymą talentų grupėse, raginame prisidėti prie efektyvesnės vidinės komunikacijos, skatiname grįžtamojo ryšio kultūrą ir pan. Daug dėmesio skiriame darbuotojų įvertinimui bei neformalios veiklos vystymui. Puoselėjame įmonės tradicijas, kurios yra įmonės istorijos dalis, kurianti darbuotojų neformalaus gyvenimo legendą.

Bendrovės sėkmę lemia ne atskirų individų veikla, o efektyvus bendras darbas. Kaip siekiate komandos darbo?

Viena iš įmonės vertybių – bendri tikslai, kurių galime pasiekti tik tvirtoje komandoje, atsakingoje ne tik už asmeninius rezultatus, bet ir už komandos narių indėlį. Įgyvendinant uždavinius, pagalba kitiems komandos nariams yra svarbesnė už asmeninį laimėjimą.

Siekdami palankios įmonės vidaus politikos, klausiame darbuotojus apie jų lūkesčius, rengiame veiklos vertinimo pokalbius, vykdome darbuotojų įsitraukimo tyrimus, matuojame organizacijos mikroklimatą, stengiamės kurti pozityvią darbo aplinką, siekiame tik efektyvios komunikacijos, kuri ypač svarbi įmonės kultūros formavimuisi. Svarbu, jog savalaikė informacijos sklaida kurtų tarpusavio supratimą, pasitikėjimą, pagarbą, atvirumą, formuotų reikiamą brandos lygį, tai yra svarbios vertybės, darančios įtaką įmonės raidai ir sėkmei visose srityse.

Į statybą, statybos pramonę technologijos žengia sparčiau negu naujos profesijos. Tad svarbiausiu tampa – įgyti, parengti besimokančius darbuotojus. Kaip tai realizuojama bendrovėje?

Įmonėje turime R&D komandą, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas rinkos naujovėms, inovacijoms bei jų adaptavimui įmonėje. Periodiškai darbuotojai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, gilina žinias atlikdami mokslinius tyrimus bei laboratorinius bandymus. BIM technologijos integracija įmonėje įgyvendinama visuose etapuose ir yra nuolat tobulinama. Tad, darbuotojams periodiškai organizuojame bendruosius bei profesinius mokymus, reikiamų kompetencijų įgijimui ar tobulinimui.

Dalinamės patirtimi ir bendradarbiaujame su mokymo įstaigomis bei akademine bendruomene. Dalyvaujame mokymo įstaigų akreditacijoje, studentų baigiamųjų darbų pristatymuose, turime bendrų projektų, tokių, kaip „Žalia gatvė tavo karjerai“, „Karjeros dienos“, pasiteisino mūsų naujasis projektas „Hackathon“ – inovacijų kūrimo dirbtuvės, į kurias įsitraukė studentai ir akademinė bendruomenė bei mūsų darbuotojai. Tokiais projektais siekiama sukurti glaudžią partnerystę tarp organizacijos ir mokymų įstaigų. Konkurso būdu atsirenkame perspektyviausius studentus, geriausius priimame praktikai, kurios metu sudarome išskirtines sąlygas praktiką atliki Švedijoje, Norvegijoje ar D. Britanijoje. Studentai labai noriai dalyvauja šioje programoje, nes įgauna tarptautinės patirties. Jai pasibaigus yra galimybė tapti mūsų komandos dalimi.

Jaunieji specialistai yra kūrybingi, motyvuoti, iniciatyvūs, kuriems labai svarbu realizuoti save, o įmonės atstovams belieka juos nukreipti teisinga linkme, pasitelkiant ugdomojo vadovavimo technikas.

Atlygis – pusiausvyra tarp rezultatų, indėlio bei rinkos tendencijų

Neretai į darbą ateina „jauni ir išalkę“ veikti, daryti, kurti, tačiau netrukus darbas tampa rutina, degę jauni specialistai prisitaiko prie rutinos. Kaip motyvuojate darbuotojus?

Darbuotojus skatiname ne tik motyvavimo priemonėmis ir lojalumo programomis, bet ir darbdavio kuriama pridėtine verte: mokymais, ugdymo programomis, įmonės renginiais, socialinėmis akcijomis, lanksčiu darbo grafiku, užklasine veikla su kolegomis. Įmonės pasiekimus ir pergales visada švenčiame kartu su darbuotojais. Stipriname tarpusavio santykius, siekiame pagarbaus ir draugiško bendravimo kolektyve. Kiekvieno vadovo tikslas – sukurti darnią ir įtraukiančią darbo aplinką, tuomet ir darbuotojų motyvacijos indeksas bus aukščiausiame lygyje. Turbūt didžiausia vertė yra tarptautinėse rinkose vertinama darbo patirtis, įgyvendinant išskirtinius, užsienyje gerai žinomus projektus.

Darbuotojams taikoma atlygio sistema, kuri yra lanksti ir dinamiška, išlaikanti pusiausvyrą tarp rezultatų, indėlio, kokybės, atsakomybės ir kompetencijos, vertybių, darbo aplinkos, lankstumo bei rinkos tendencijų. Taip pat skatinimo sistema sukoncentruota į ilgalaikį teigiamų rezultatų sukūrimą, o ne tik į trumpalaikius įmonės rezultatus. Tokia sistema sukuria ženklų konkurencinį pranašumą, atspindi verslo tikslus ir poreikius. Kai galiojanti sistema skatina siekti įmonės ilgalaikių tikslų įgyvendinimo, tuomet ir įmonė sėkmingai veikia ir darbuotojai patenkinti bei motyvuoti.

Tikslas – su mažiau padaryti daugiau

Kokios naudojamos priemonės darbuotojų efektyvumui didinti?

Mūsų tikslas – su mažiau padaryti daugiau. Tad, nuolat keliame tikslus, susijusius su veiklos efektyvinimu. Ieškome inovatyvių sprendimų, kurie leidžia efektyvinti veiklą. Bendradarbiavimui pasitelkiame ir trečiąsias šalis, jiems padedant integruojame naujus įrankius, programas, kuriame savitarnos svetaines, e-platformas, adaptuojame priemones, kurios jau išbandytos rinkoje – dėl to darbus atliekame kur kas efektyviau.

Kad darbuotojai būtų produktyvūs ir darbingi, jiems reikia užtikrinti funkcionalią darbo vietą. Plečiame ofisą, kuriame patogią ir ergonomišką darbo aplinką, stengiamės subalansuoti darbuotojų darbo krūvį, ieškant tinkamo balanso tarp darbo ir poilsio. Jau šiemet duris atveria du nauji poilsio kambariai, kuriuose kiekvienas galės surasti mėgstamos veiklos ar literatūros, o gal tiesiog pabendrauti su kolega prie arbatos puodelio ar „sužaidybintai“ pravesti skyriaus susirinkimą.

Ar laikmetis, kai trūksta darbuotojų, yra tinkamas taikyti personalo atrankos, valdymo technikas?

Žvaigždes auginame patys! Tad pirmiausia apie laisvas darbo vietas skelbiame įmonės viduje ir sudarome galimybę karjeros keliu žengti esamiems įmonės darbuotojams. Išorinėje atrankoje didelis dėmesys kreipiamas į potencialaus kandidato patirtį, įgūdžius, žinias ir asmenines savybes. Visada įvertiname potencialaus kandidato vertybes ir nuostatas, kaip jos atitiks susiformavusią įmonės kultūrą bei darbo organizavimo principus. Vykdant atrankas vadovaujamės taisykle: tinkamiausias kandidatas į reikiamą darbo poziciją yra tas, kuris pasiryžęs savo žinias ir įgūdžius investuoti į bendrą ateitį.

Personalo atrankos procesas vis trumpėja, todėl anksčiau organizuotus III ar net IV atrankos etapus, jau keičia I ar II etapai. Atrankos procesas evoliucionuoja, įgyvendinama savitarnos platforma vadovams bei sprendimai priimami kur kas sparčiau.

Suradai žvaigždę ir nelauk, kol ji pradės šviesti kitoje įmonėje.

Bendrovės „Staticus“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas