2024 vasario 23 d. penktadienis, 21:44
Reklama  |  facebook

Lina Stasiulevičienė: Žvaigždes auginame patys!

2017-09-08 08:28
Bendrovė „Staticus“ šiemet pelnė „Geidžiamiausio statybų sektoriaus darbdavio“ vardą žiniasklaidos organizuojamame konkurse. „Tai didelis pripažinimas, ženklas, jog esame teisingame kelyje, o mūsų darbuotojai – pagrindiniai kūrėjai ir įvaizdžio formuotojai rinkoje“, – sako bendrovės „Staticus“ personalo vadovė Lina Stasiulevičienė.
nuotrauka
Bendrovės „Staticus“ nuotr.


Minimos įmonės
Staticus, UAB

„Staticus“ įmonių grupėje dirba apie 517 darbuotojų, iš kurių dauguma yra įgiję aukštąjį statybos inžinerijos išsilavinimą, o amžiaus vidurkis – 36 metai. „Staticus“ komanda sudaryta pagal įmonės vertės grandinės principus: projektavimo, gamybos ir montavimo specialistai. Nors įprastai inžinierinius sprendimus gamyboje įgyvendina vyrai (90,71 %), 2016 m. pavasarį pakoreguoti darbo procesai leido sukurti tinkamas darbo vietas ir moterims (9,29 %).

Stasiulevičienė Lina STATICUS

Bendrovės „Staticus“
personalo vadovė
Lina Stasiulevičienė

Pagalba komandos nariams – svarbesnė už asmeninį laimėjimą

Kokia yra STATICUS darbuotojų politika?

Žmogiškieji ištekliai – didžiausias organizacijos turtas ir pagrindinė vertybė. Siekiame, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi įmonės dalimi ir prisidėtų prie įmonės kultūros formavimo. Stengiamės suderinti individualius darbuotojų karjeros lūkesčius su organizacijos tikslais ir poreikiais.

Vadovų uždavinys – išlaikyti esamus darbuotojus. Stengiamės juos įtraukti į įmonės strategijos formavimą, darbo procesų gerinimą, projektų vystymą talentų grupėse, raginame prisidėti prie efektyvesnės vidinės komunikacijos, skatiname grįžtamojo ryšio kultūrą ir pan. Daug dėmesio skiriame darbuotojų įvertinimui bei neformalios veiklos vystymui. Puoselėjame įmonės tradicijas, kurios yra įmonės istorijos dalis, kurianti darbuotojų neformalaus gyvenimo legendą.

Bendrovės sėkmę lemia ne atskirų individų veikla, o efektyvus bendras darbas. Kaip siekiate komandos darbo?

Viena iš įmonės vertybių – bendri tikslai, kurių galime pasiekti tik tvirtoje komandoje, atsakingoje ne tik už asmeninius rezultatus, bet ir už komandos narių indėlį. Įgyvendinant uždavinius, pagalba kitiems komandos nariams yra svarbesnė už asmeninį laimėjimą.

Siekdami palankios įmonės vidaus politikos, klausiame darbuotojus apie jų lūkesčius, rengiame veiklos vertinimo pokalbius, vykdome darbuotojų įsitraukimo tyrimus, matuojame organizacijos mikroklimatą, stengiamės kurti pozityvią darbo aplinką, siekiame tik efektyvios komunikacijos, kuri ypač svarbi įmonės kultūros formavimuisi. Svarbu, jog savalaikė informacijos sklaida kurtų tarpusavio supratimą, pasitikėjimą, pagarbą, atvirumą, formuotų reikiamą brandos lygį, tai yra svarbios vertybės, darančios įtaką įmonės raidai ir sėkmei visose srityse.

Į statybą, statybos pramonę technologijos žengia sparčiau negu naujos profesijos. Tad svarbiausiu tampa – įgyti, parengti besimokančius darbuotojus. Kaip tai realizuojama bendrovėje?

Įmonėje turime R&D komandą, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas rinkos naujovėms, inovacijoms bei jų adaptavimui įmonėje. Periodiškai darbuotojai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, gilina žinias atlikdami mokslinius tyrimus bei laboratorinius bandymus. BIM technologijos integracija įmonėje įgyvendinama visuose etapuose ir yra nuolat tobulinama. Tad, darbuotojams periodiškai organizuojame bendruosius bei profesinius mokymus, reikiamų kompetencijų įgijimui ar tobulinimui.

Dalinamės patirtimi ir bendradarbiaujame su mokymo įstaigomis bei akademine bendruomene. Dalyvaujame mokymo įstaigų akreditacijoje, studentų baigiamųjų darbų pristatymuose, turime bendrų projektų, tokių, kaip „Žalia gatvė tavo karjerai“, „Karjeros dienos“, pasiteisino mūsų naujasis projektas „Hackathon“ – inovacijų kūrimo dirbtuvės, į kurias įsitraukė studentai ir akademinė bendruomenė bei mūsų darbuotojai. Tokiais projektais siekiama sukurti glaudžią partnerystę tarp organizacijos ir mokymų įstaigų. Konkurso būdu atsirenkame perspektyviausius studentus, geriausius priimame praktikai, kurios metu sudarome išskirtines sąlygas praktiką atliki Švedijoje, Norvegijoje ar D. Britanijoje. Studentai labai noriai dalyvauja šioje programoje, nes įgauna tarptautinės patirties. Jai pasibaigus yra galimybė tapti mūsų komandos dalimi.

Jaunieji specialistai yra kūrybingi, motyvuoti, iniciatyvūs, kuriems labai svarbu realizuoti save, o įmonės atstovams belieka juos nukreipti teisinga linkme, pasitelkiant ugdomojo vadovavimo technikas.

Atlygis – pusiausvyra tarp rezultatų, indėlio bei rinkos tendencijų

Neretai į darbą ateina „jauni ir išalkę“ veikti, daryti, kurti, tačiau netrukus darbas tampa rutina, degę jauni specialistai prisitaiko prie rutinos. Kaip motyvuojate darbuotojus?

Darbuotojus skatiname ne tik motyvavimo priemonėmis ir lojalumo programomis, bet ir darbdavio kuriama pridėtine verte: mokymais, ugdymo programomis, įmonės renginiais, socialinėmis akcijomis, lanksčiu darbo grafiku, užklasine veikla su kolegomis. Įmonės pasiekimus ir pergales visada švenčiame kartu su darbuotojais. Stipriname tarpusavio santykius, siekiame pagarbaus ir draugiško bendravimo kolektyve. Kiekvieno vadovo tikslas – sukurti darnią ir įtraukiančią darbo aplinką, tuomet ir darbuotojų motyvacijos indeksas bus aukščiausiame lygyje. Turbūt didžiausia vertė yra tarptautinėse rinkose vertinama darbo patirtis, įgyvendinant išskirtinius, užsienyje gerai žinomus projektus.

Darbuotojams taikoma atlygio sistema, kuri yra lanksti ir dinamiška, išlaikanti pusiausvyrą tarp rezultatų, indėlio, kokybės, atsakomybės ir kompetencijos, vertybių, darbo aplinkos, lankstumo bei rinkos tendencijų. Taip pat skatinimo sistema sukoncentruota į ilgalaikį teigiamų rezultatų sukūrimą, o ne tik į trumpalaikius įmonės rezultatus. Tokia sistema sukuria ženklų konkurencinį pranašumą, atspindi verslo tikslus ir poreikius. Kai galiojanti sistema skatina siekti įmonės ilgalaikių tikslų įgyvendinimo, tuomet ir įmonė sėkmingai veikia ir darbuotojai patenkinti bei motyvuoti.

Tikslas – su mažiau padaryti daugiau

Kokios naudojamos priemonės darbuotojų efektyvumui didinti?

Mūsų tikslas – su mažiau padaryti daugiau. Tad, nuolat keliame tikslus, susijusius su veiklos efektyvinimu. Ieškome inovatyvių sprendimų, kurie leidžia efektyvinti veiklą. Bendradarbiavimui pasitelkiame ir trečiąsias šalis, jiems padedant integruojame naujus įrankius, programas, kuriame savitarnos svetaines, e-platformas, adaptuojame priemones, kurios jau išbandytos rinkoje – dėl to darbus atliekame kur kas efektyviau.

Kad darbuotojai būtų produktyvūs ir darbingi, jiems reikia užtikrinti funkcionalią darbo vietą. Plečiame ofisą, kuriame patogią ir ergonomišką darbo aplinką, stengiamės subalansuoti darbuotojų darbo krūvį, ieškant tinkamo balanso tarp darbo ir poilsio. Jau šiemet duris atveria du nauji poilsio kambariai, kuriuose kiekvienas galės surasti mėgstamos veiklos ar literatūros, o gal tiesiog pabendrauti su kolega prie arbatos puodelio ar „sužaidybintai“ pravesti skyriaus susirinkimą.

Ar laikmetis, kai trūksta darbuotojų, yra tinkamas taikyti personalo atrankos, valdymo technikas?

Žvaigždes auginame patys! Tad pirmiausia apie laisvas darbo vietas skelbiame įmonės viduje ir sudarome galimybę karjeros keliu žengti esamiems įmonės darbuotojams. Išorinėje atrankoje didelis dėmesys kreipiamas į potencialaus kandidato patirtį, įgūdžius, žinias ir asmenines savybes. Visada įvertiname potencialaus kandidato vertybes ir nuostatas, kaip jos atitiks susiformavusią įmonės kultūrą bei darbo organizavimo principus. Vykdant atrankas vadovaujamės taisykle: tinkamiausias kandidatas į reikiamą darbo poziciją yra tas, kuris pasiryžęs savo žinias ir įgūdžius investuoti į bendrą ateitį.

Personalo atrankos procesas vis trumpėja, todėl anksčiau organizuotus III ar net IV atrankos etapus, jau keičia I ar II etapai. Atrankos procesas evoliucionuoja, įgyvendinama savitarnos platforma vadovams bei sprendimai priimami kur kas sparčiau.

Suradai žvaigždę ir nelauk, kol ji pradės šviesti kitoje įmonėje.

Bendrovės „Staticus“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-22 11:24
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ planuoja statyti gyvenamuosius namus Lenkijoje. Įmonė pasirašė preliminarias sutartis žemės sklypui Varšuvoje įsigyti, investicijos į projektą sieks 24 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...
nuotrauka
2024-02-07 09:42
Nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Releven" gavo 20 mln. eurų finansavimą Vilniaus Senamiestyje plėtojamam gyvenamajam kvartalui „Sanguškų parkas", į kurį per visą statybų laikotarpį ketinama investuoti apie 40 mln. eurų. Finansavimą projektui suteikė specializuotas Estijos kapitalo bankas „Bi...
nuotrauka
2024-02-05 09:12
Pokyčiai Daugiafunkcio komplekso projekte: fondas „Baltcap" pasitraukia, bendrovė „Hanner" planuoja perimti projektą. Vasario pabaigoje dėl projekto statybos indeksavimo ir kitų pakeitimų balsuos Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 12:20
Išankstiniais „Citus" analitikų duomenimis, pirminės būsto rinkos Vilniuje ir Kaune pirmąjį naujų metų mėnesį pabaigė gan ryškiu spurtu: pagal sausį sudarytų sandorių skaičių Kaune tai buvo geriausias rezultatas per paskutinius 18 mėn., Vilniuje – trečias per tą patį laikotarpį. Tuo tarpu, Klaipėdoj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas