2022 rugsėjo 29 d. ketvirtadienis, 23:16
Reklama  |  facebook

Lina Stasiulevičienė: Žvaigždes auginame patys!

2017-09-08 08:28
Bendrovė „Staticus“ šiemet pelnė „Geidžiamiausio statybų sektoriaus darbdavio“ vardą žiniasklaidos organizuojamame konkurse. „Tai didelis pripažinimas, ženklas, jog esame teisingame kelyje, o mūsų darbuotojai – pagrindiniai kūrėjai ir įvaizdžio formuotojai rinkoje“, – sako bendrovės „Staticus“ personalo vadovė Lina Stasiulevičienė.
nuotrauka
Bendrovės „Staticus“ nuotr.


Minimos įmonės
Staticus, UAB

„Staticus“ įmonių grupėje dirba apie 517 darbuotojų, iš kurių dauguma yra įgiję aukštąjį statybos inžinerijos išsilavinimą, o amžiaus vidurkis – 36 metai. „Staticus“ komanda sudaryta pagal įmonės vertės grandinės principus: projektavimo, gamybos ir montavimo specialistai. Nors įprastai inžinierinius sprendimus gamyboje įgyvendina vyrai (90,71 %), 2016 m. pavasarį pakoreguoti darbo procesai leido sukurti tinkamas darbo vietas ir moterims (9,29 %).

Bendrovės „Staticus“ personalo vadovė Lina Stasiulevičienė

Pagalba komandos nariams – svarbesnė už asmeninį laimėjimą

Kokia yra STATICUS darbuotojų politika?

Žmogiškieji ištekliai – didžiausias organizacijos turtas ir pagrindinė vertybė. Siekiame, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi įmonės dalimi ir prisidėtų prie įmonės kultūros formavimo. Stengiamės suderinti individualius darbuotojų karjeros lūkesčius su organizacijos tikslais ir poreikiais.

Vadovų uždavinys – išlaikyti esamus darbuotojus. Stengiamės juos įtraukti į įmonės strategijos formavimą, darbo procesų gerinimą, projektų vystymą talentų grupėse, raginame prisidėti prie efektyvesnės vidinės komunikacijos, skatiname grįžtamojo ryšio kultūrą ir pan. Daug dėmesio skiriame darbuotojų įvertinimui bei neformalios veiklos vystymui. Puoselėjame įmonės tradicijas, kurios yra įmonės istorijos dalis, kurianti darbuotojų neformalaus gyvenimo legendą.

Bendrovės sėkmę lemia ne atskirų individų veikla, o efektyvus bendras darbas. Kaip siekiate komandos darbo?

Viena iš įmonės vertybių – bendri tikslai, kurių galime pasiekti tik tvirtoje komandoje, atsakingoje ne tik už asmeninius rezultatus, bet ir už komandos narių indėlį. Įgyvendinant uždavinius, pagalba kitiems komandos nariams yra svarbesnė už asmeninį laimėjimą.

Siekdami palankios įmonės vidaus politikos, klausiame darbuotojus apie jų lūkesčius, rengiame veiklos vertinimo pokalbius, vykdome darbuotojų įsitraukimo tyrimus, matuojame organizacijos mikroklimatą, stengiamės kurti pozityvią darbo aplinką, siekiame tik efektyvios komunikacijos, kuri ypač svarbi įmonės kultūros formavimuisi. Svarbu, jog savalaikė informacijos sklaida kurtų tarpusavio supratimą, pasitikėjimą, pagarbą, atvirumą, formuotų reikiamą brandos lygį, tai yra svarbios vertybės, darančios įtaką įmonės raidai ir sėkmei visose srityse.

Į statybą, statybos pramonę technologijos žengia sparčiau negu naujos profesijos. Tad svarbiausiu tampa – įgyti, parengti besimokančius darbuotojus. Kaip tai realizuojama bendrovėje?

Įmonėje turime R&D komandą, kurios pagrindinis dėmesys skiriamas rinkos naujovėms, inovacijoms bei jų adaptavimui įmonėje. Periodiškai darbuotojai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, gilina žinias atlikdami mokslinius tyrimus bei laboratorinius bandymus. BIM technologijos integracija įmonėje įgyvendinama visuose etapuose ir yra nuolat tobulinama. Tad, darbuotojams periodiškai organizuojame bendruosius bei profesinius mokymus, reikiamų kompetencijų įgijimui ar tobulinimui.

Dalinamės patirtimi ir bendradarbiaujame su mokymo įstaigomis bei akademine bendruomene. Dalyvaujame mokymo įstaigų akreditacijoje, studentų baigiamųjų darbų pristatymuose, turime bendrų projektų, tokių, kaip „Žalia gatvė tavo karjerai“, „Karjeros dienos“, pasiteisino mūsų naujasis projektas „Hackathon“ – inovacijų kūrimo dirbtuvės, į kurias įsitraukė studentai ir akademinė bendruomenė bei mūsų darbuotojai. Tokiais projektais siekiama sukurti glaudžią partnerystę tarp organizacijos ir mokymų įstaigų. Konkurso būdu atsirenkame perspektyviausius studentus, geriausius priimame praktikai, kurios metu sudarome išskirtines sąlygas praktiką atliki Švedijoje, Norvegijoje ar D. Britanijoje. Studentai labai noriai dalyvauja šioje programoje, nes įgauna tarptautinės patirties. Jai pasibaigus yra galimybė tapti mūsų komandos dalimi.

Jaunieji specialistai yra kūrybingi, motyvuoti, iniciatyvūs, kuriems labai svarbu realizuoti save, o įmonės atstovams belieka juos nukreipti teisinga linkme, pasitelkiant ugdomojo vadovavimo technikas.

Atlygis – pusiausvyra tarp rezultatų, indėlio bei rinkos tendencijų

Neretai į darbą ateina „jauni ir išalkę“ veikti, daryti, kurti, tačiau netrukus darbas tampa rutina, degę jauni specialistai prisitaiko prie rutinos. Kaip motyvuojate darbuotojus?

Darbuotojus skatiname ne tik motyvavimo priemonėmis ir lojalumo programomis, bet ir darbdavio kuriama pridėtine verte: mokymais, ugdymo programomis, įmonės renginiais, socialinėmis akcijomis, lanksčiu darbo grafiku, užklasine veikla su kolegomis. Įmonės pasiekimus ir pergales visada švenčiame kartu su darbuotojais. Stipriname tarpusavio santykius, siekiame pagarbaus ir draugiško bendravimo kolektyve. Kiekvieno vadovo tikslas – sukurti darnią ir įtraukiančią darbo aplinką, tuomet ir darbuotojų motyvacijos indeksas bus aukščiausiame lygyje. Turbūt didžiausia vertė yra tarptautinėse rinkose vertinama darbo patirtis, įgyvendinant išskirtinius, užsienyje gerai žinomus projektus.

Darbuotojams taikoma atlygio sistema, kuri yra lanksti ir dinamiška, išlaikanti pusiausvyrą tarp rezultatų, indėlio, kokybės, atsakomybės ir kompetencijos, vertybių, darbo aplinkos, lankstumo bei rinkos tendencijų. Taip pat skatinimo sistema sukoncentruota į ilgalaikį teigiamų rezultatų sukūrimą, o ne tik į trumpalaikius įmonės rezultatus. Tokia sistema sukuria ženklų konkurencinį pranašumą, atspindi verslo tikslus ir poreikius. Kai galiojanti sistema skatina siekti įmonės ilgalaikių tikslų įgyvendinimo, tuomet ir įmonė sėkmingai veikia ir darbuotojai patenkinti bei motyvuoti.

Tikslas – su mažiau padaryti daugiau

Kokios naudojamos priemonės darbuotojų efektyvumui didinti?

Mūsų tikslas – su mažiau padaryti daugiau. Tad, nuolat keliame tikslus, susijusius su veiklos efektyvinimu. Ieškome inovatyvių sprendimų, kurie leidžia efektyvinti veiklą. Bendradarbiavimui pasitelkiame ir trečiąsias šalis, jiems padedant integruojame naujus įrankius, programas, kuriame savitarnos svetaines, e-platformas, adaptuojame priemones, kurios jau išbandytos rinkoje – dėl to darbus atliekame kur kas efektyviau.

Kad darbuotojai būtų produktyvūs ir darbingi, jiems reikia užtikrinti funkcionalią darbo vietą. Plečiame ofisą, kuriame patogią ir ergonomišką darbo aplinką, stengiamės subalansuoti darbuotojų darbo krūvį, ieškant tinkamo balanso tarp darbo ir poilsio. Jau šiemet duris atveria du nauji poilsio kambariai, kuriuose kiekvienas galės surasti mėgstamos veiklos ar literatūros, o gal tiesiog pabendrauti su kolega prie arbatos puodelio ar „sužaidybintai“ pravesti skyriaus susirinkimą.

Ar laikmetis, kai trūksta darbuotojų, yra tinkamas taikyti personalo atrankos, valdymo technikas?

Žvaigždes auginame patys! Tad pirmiausia apie laisvas darbo vietas skelbiame įmonės viduje ir sudarome galimybę karjeros keliu žengti esamiems įmonės darbuotojams. Išorinėje atrankoje didelis dėmesys kreipiamas į potencialaus kandidato patirtį, įgūdžius, žinias ir asmenines savybes. Visada įvertiname potencialaus kandidato vertybes ir nuostatas, kaip jos atitiks susiformavusią įmonės kultūrą bei darbo organizavimo principus. Vykdant atrankas vadovaujamės taisykle: tinkamiausias kandidatas į reikiamą darbo poziciją yra tas, kuris pasiryžęs savo žinias ir įgūdžius investuoti į bendrą ateitį.

Personalo atrankos procesas vis trumpėja, todėl anksčiau organizuotus III ar net IV atrankos etapus, jau keičia I ar II etapai. Atrankos procesas evoliucionuoja, įgyvendinama savitarnos platforma vadovams bei sprendimai priimami kur kas sparčiau.

Suradai žvaigždę ir nelauk, kol ji pradės šviesti kitoje įmonėje.

Bendrovės „Staticus“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-09-29 14:54
Jau artimiausiu metu Turto banko valdomo administracinio pastato, esančio J. Jablonskio g. 30, Anykščiuose, modernizacijos darbai. Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas rangos darbų sutartį pasirašė su bendrove „Aukštaitijos ranga“. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europo...
nuotrauka
2022-09-29 13:26
Turbūt retas žmogus galėtų įsivaizduoti gyvenimą be navigacijos telefone, ar be galimybės žaibiškai surasti, kur skaniausi sušiai mieste. Vis labiau pasaulį užkariaujančios skaitmenizavimo inovacijos kuriamos ir Kaune. KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro (IMIC) komandos skaitmenizuotas KT...
nuotrauka
2022-09-29 11:36
Su klimato kaita augant tvaresnės statybos poreikiui, stiprėja paklausa mediniams daugiabučiams. Kol Lietuvoje aukštesnę nei 4 aukštų medinę statybą riboja teisės aktai, mūsų šalies ekspertai pavydžiai žiūri į Skandinavijos šalyse augančius medinius dangoraižius. Tačiau Švedijos medinių namų plėtoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:38
Dėl karo Ukrainoje išaugusios statybinių medžiagų kainos, pabrangusi elektra ir dujos, sutrikęs žaliavų tiekimas privertė sustabdyti daug projektų. Naujos statybos būstų paleidimas į rinką pastaruoju metu buvo vis dažniau atidedamas, o darbų užbaigimo terminai nukeliami neapibrėžtam laikui. Kaip art...
nuotrauka
2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 11:12
Sostinės būsto nuomos rinkoje paklausai ir toliau viršijant pasiūlą, visuomenei oficialiai buvo pristatytas pirmasis daugiabutis, skirtas tik nuomai. Vilniaus Šnipiškių rajone esančiame „Naujojo Skanseno“ kvartale, įsikūrusiame tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių, pirmuoju etapu pasiūlyti 124 įvairaus ...
nuotrauka
2022-09-23 07:10
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastate tęsiami atnaujinimo darbai. Jau įrengtas pastato konstruktyvas, atlikta didžioji dalis fasado darbų. Pastato viduje atliekami apdailos darbai bei daug iššūkių keliantys technologiniai scenos mechanizmų, apšvietimo įrengimo darbai.
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 05:54
Konstitucijos prospekte Vilniuje – vis ryškesni vieno ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinėje statomų pastatų kontūrai. Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuoto verslo centro „Artery“ statybos Vilniaus centrinio verslo kvartalo širdyje žengia į finalinius etapus: jau past...
nuotrauka
2022-09-20 09:39
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Sostinės Ukmergės gatvėje pastatytas pirmasis prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, kur vienoje vietoje veikia įmonių biurai, sandėliai ir prekybinės patalpos. Netrukus bendrovė pla...
nuotrauka
2022-09-19 15:32
Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kartu su partneriu „Reefo“ (antrinė įmonė UAB „Corein“) viešajame aukcione įsigijo 1,1 ha ploto sklypą kartu su 7580 kv.m. patalpų Vilniaus centre. Adresu J. Basanavičiaus g. 28 esančiame sklype, kuriame šiuo metu stovi Vilniaus Gedimino techn...
nuotrauka
2022-09-19 07:18
Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda antrojo logistikos centro statybas šalyje. Naujasis logistikos centras įsikurs Vilniuje, netoli Lentvario, jo plotas sieks apie 64 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks daugiau nei 100 mln. eurų, čia planuojama sukurti per 300 nauj...
nuotrauka
2022-09-19 06:48
„Dabartinė geopolitinė situacija regione yra ypač įtempta. Kurdami tinkamas sąlygas kariams prisidedame prie nacionalinio saugumo didinimo ir užtikriname Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikius“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas viceministras Žilvinas Tomkus, dalyvaudamas ...
nuotrauka
2022-09-14 07:55
Saugius, energiją taupančius ir aplinkai nekenksmingus statybos sprendimus siūlantis prekės ženklas PENOSIL pristato naują produktą – akrilinį užpildą „Penosil LightFiller 620“. Šis produktas yra itin lengvas ir padeda atlikti remonto darbus ne tik lengviau, bet ir greičiau. Panaudojus užpildą, dažy...
nuotrauka
2022-09-12 06:44
Remiantis oficialiais duomenimis, liepos mėnesio vidutinė biržos elektros kaina Lietuvoje buvo didžiausia per visą dalyvavimo biržoje laikotarpį nuo 2013 m. Rugpjūtį, palyginti su liepa, kaina biržoje išaugo dar 57 proc. Įmonių atstovai skundžiasi, ruošia „protesto akcijas“, siekdami atkreipti dėmes...
nuotrauka
2022-09-12 06:41
Atliekant statybos darbus, kiekvienam naujos statybos ar renovuojamam pastatui reikia didelio kiekio tvirtinimo detalių. Ir jos – ne vien sąmatos eilutė, bet ir galutinio rezultato, pastato gyvavimo ciklo kokybės lėmėjos.
nuotrauka
2022-09-09 07:29
Modernizuodami daugiabučius namus ne tik padidiname jų energinį efektyvumą, taip sumažindami išlaidas šildymui, bet ir kuriame sąlygas sveikesnei, patogesnei gyvenamajai aplinkai bei pageriname estetinę pastato išvaizdą. Jau ne paslaptis, kad butas modernizuotame name yra patrauklesnis ir kainuoja d...
nuotrauka
2022-09-08 07:01
Per dvejus metus „Statmax“ įmonė rekonstravo apie 3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro patalpų, kuriose įsikūrė vienas iš moderniausių šalyje Statybos sektorinis praktinio mokymo centras.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...