2024 gruodžio 13 d. penktadienis, 16:44
Reklama  |  facebook

Mokslininkai apie verslo sėkmę: mokėti lyderiauti pokyčių metu – absoliutus pranašumas

2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės, šiandienos rinkoje pokyčių lyderystė tampa būtina sąlyga siekiant verslo sėkmės.
nuotrauka
Unsplash nuotr.


Minimos įmonės
KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas,
„Lietuvos ir daugelio kitų šalių laukia didžiulės transformacijos: spartėjantis skaitmenizavimas, žengiantis koja kojon su dirbtinio intelekto sprendimais, žiedinės ekonomikos svarba, tvarumo sprendinių realus įgyvendinimas ir rezultatų viešinimas teikiant tvarumo veiklos ataskaitas. Visa tai reiškia sisteminį pokytį“, – sako prof. dr. E. Gimžauskienė.

Pasak jos, pasaulyje atliekamų tyrimų rezultatai rodo, jog tik 10 procentų sėkmingai suformuluotų strategijų yra sėkmingai įgyvendinamos ir pavirsta išmatuojamais finansiniais rezultatais. Didžioji dalis strateginio valdymo problemų kyla ne iš idėjų „bado“, bet iš negebėjimo sėkmingai įgyvendinti strateginius sprendimus.

Būtina išmokti įgyvendinti pokyčius versle


„Viziją, strategiją bei verslo modelio logiką organizacijose tradiciškai formuoja aukščiausio lygio vadovai. Tačiau už realių veiksmų įgyvendinimą yra atsakinga vidurinė grandis. Būtent nuo jos gebėjimo sistemiškai suvokti pokyčio esmę bei pasekmes ir įgūdžio tai perteikti žemesnėms valdymo grandims priklauso, kiek sėkmingi bus pokyčių rezultatai. Vertinant faktą, kad skaitmeninė transformacija ir žiediniai sprendimai yra nūdienos verslo aplinkos objektyvi realybė, pokyčių lyderių įmonėse bei organizacijose reikės visose valdymo grandyse“, – pabrėžia KTU profesorė.

KTU EVF dekanės teigimu, pokyčių įgyvendinime yra svarbūs keli dalykai. Visų pirma – gebėjimas pamatyti ir įvertinti įgyvendinamus sprendimus sistemiškai – organizacijos „big picture“. Nemažiau svarbu yra pokyčių priežasčių ir pasekmių komunikacija. Kitaip tariant – gebėjimas „parduoti“ naujas idėjas per naudos faktorius suinteresuotosioms šalims. Galiausiai – empatija, leisianti pamatuoti nepasitikėjimo priežastis bei abejones. Empatija iš esmės leidžia pajusti darbuotojų pulsą bei pasirinkti tinkamiausius komunikacijos sprendimus.

Edita Gimžauskienė, KTU nuotr.

Edita Gimžauskienė, KTU nuotr.

Vienerių metų studijos – vadovų lyderystei ugdyti

„Verslo administravimo KTU MBA studijos – 10–12 mėnesių verslo krypties studijų programa, skirta pokyčių lyderystės ir atsparumo verslo aplinkoje ugdymui. Šią programą studijuoti pasirinkę vadovai, semsis žinių iš aukšto lygio Lietuvos ir užsienio dėstytojų bei verslo praktikų. KTU MBA atveria galimybę įgyti naujausių srities žinių, lavinti strateginį ir kritinį mąstymą bei pasiruošti pokyčių valdymui.

Nors užsienyje verslo administravimo (MBA) studijų programos yra vykdomos jau seniai, Lietuvoje tiesiogiai sufokusuotų į organizacinių pokyčių lyderystę mokymosi galimybių vadovams nėra daug. KTU MBA yra pirmoji tokio tipo programa mūsų universitete, kuri tiesiogiai padeda ugdyti tarpdisciplinines per realių verslo problemų sprendimus“, – teigia prof. dr. E. Gimžauskienė.

Antrus metus vykdoma Verslo administravimo KTU MBA studijų programą apima keturias tarpdisciplinines sritis: strategiją ir verslo modelius, technologines tendencijas ir transformacijas, inovacijų valdymą ir organizacijos vystymą.

Galės pritaikyti praktikoje

Studijuojantys vadovai įgytas žinias pritaiko praktinių veiklų metu, per kurias yra realizuojami keturi projektai. Šiems projektams įgyvendinti yra skatinama naudoti įmonės ar organizacijos, kuriai vadovauja ar dirba, pavyzdžius.

Programos turinys yra apjungtas į vientisą sistemą, nuosekliai keliaujant nuo strategijos ir verslo modelių, susipažįstant su technologinėmis tendencijomis ir transformacijomis, išgryninant inovacijų valdymo bei organizacijos vystymo aspektus. Taigi, studijuojantys, kurių įmonės yra nagrinėjamos projektuose, gauna papildomą naudą – sprendimus, kurie testuojami studijose, vėliau bus galima pritaikyti praktikoje.

„Tradiciškai MBA studijos yra orientuotos į atskiras vadybines bei verslo funkcijų disciplinas tokias kaip žmogiškieji išteklius, marketingas, finansus ir t.t. Šioje programoje klasikinės vadybos ir verslo disciplinos yra integruotos bei papildytos technologiniu pobūdžio turiniu. Tai – vienas iš pagrindinių KTU MBA programos išskirtinumų, kuriančių vertę“, – sako KTU EVF dekanė.

KTU Mechanikos ir inžinerijos fakulteto (MIDF) dekanas dr. Andrius Vilkauskas padės vadovams technologinio projekto metu atpažinti ir pritaikyti naujausias technologijas įmonių veikloje. Jo teigimu, istoriškai žvelgiant, iki antrosios ar trečiosios pramonės revoliucijos verslo modeliai skatino vystytis tam tikras technologijas. Tačiau ilgainiui, verslo modeliai ir technologinės naujovės apsikeitė vietomis.

„Kartu su mokslo pažanga, technologijos ėmė keisti pačius verslo modelius. Pavyzdžiui, atsiradus internetui, pardavimų procesas visiškai pasikeitė – atsirado elektroninė prekyba, be kurios šiandieninės rinkos neįsivaizduotume. Todėl dažnai kyla klausimas: kas turi didesnę įtaką verslui? Ar pati idėja, koks turėtų būti verslo modelis, ar atsiradusios technologijos, kurios skatina naujų modelių atsiradimą. Vadinasi, vadovai privalo stebėti technologijas, skatinti jų pažangą ir tinkamiausiu momentu gebėti jomis pasinaudoti, kad verslas uždirbtų daugiau“, – sako dr. A. Vilkauskas.

KTU nuotr.

Andrius Vilkauskas, KTU nuotr.

Kontaktiniai susitikimai – 3 kartus per mėnesį

Verslo administravimo KTU MBA studijų programa prisitaiko prie vadovų įtempto gyvenimo būdo – vykdoma hibridiniu mokymosi modeliu. Kontaktiniai susitikimai yra galimi vadovams patogioje lokacijoje 3 dienas per mėnesį (ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais), o kiti užsiėmimai – nuotoline mokymosi forma.

„Vadovų studijų vertė yra ne tik žinios, bet ir praktikos, gaunamos paskaitų metu. Viena iš esminių MBA studijų verčių yra naujų pažinčių tinklas. Tai reiškia galimybę vienas kitą pažinti, dalintis patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų. Todėl labai svarbu yra surinkti studijuojančių grupę, kurios vadybinės patirtys yra panašios. Dėl šios priežasties stojimo procesas į šią programą taip pat kiek kitoks, nei įprastai: vykdomi motyvaciniai pokalbiai, be to, norintieji studijuoti verslo administravimo KTU MBA programą, turės pateikti su studijų programa susijusią esė. Tai leis geriau susipažinti kandidatais ir suformuoti homogenišką studijuojančių grupę“, – pasakoja prof. dr. E. Gimžauskienė.
Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-12-11 13:18
Statybų sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų: prie to prisideda ir naujų statybinių medžiagų gamyba, ir didžiulis atliekų kiekis, kuris neretai atsiduria sąvartynuose. Siekiant mažinti šį kiekį ir užtikrinti pakartotinį medžiagų panaudojimą, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNI...
nuotrauka
2024-12-10 16:13
Energetikos bendrovė „Ignitis", valdanti greito elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON", sudarė elektrinio transporto įkrovimo paslaugų sutartį su betono gamybos įmone „Heidelberg Materials Lietuva Betonas". Ši įmonė tapo pirmąja Lietuvoje įsigijusia elektrinius betonvežius ir dar dvi lengvąsias...
nuotrauka
2024-12-10 10:31
„Stasys Museum" kvietimą kurti muziejų kartu išgirsta vis daugiau verslo atstovų. „Arginta Engineering" pradeda šventinį sezoną ir dovanoja muziejui modernią ekskursijoms bei edukacijoms skirtą įrangą – dabar gidai bei edukatoriai galės kokybiškai vesti ekskursijas ir užsiėmimus didesnėms dalyvių gr...
nuotrauka
2024-12-10 10:18
STT atlikto kasmetinio „Lietuvos korupcijos žemėlapio" tyrimo duomenimis, 10 % verslo vadovų korupciją įvardija kaip labai rimtą problemą jų veiklai. Vadovų dalis, mananti, kad kyšiai padeda spręsti problemas, išlieka reikšminga – net 33 %, o 5 % pripažįsta per pastaruosius metus davę kyšį. Skaidrų ...
nuotrauka
2024-12-10 07:10
Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. Generalinis objekto rangovas – įmonė „RASEINIŲ STATYBA“, įrangą projektavo...
nuotrauka
2024-12-09 11:04
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė „Vilniaus verslo parko“ statybas sostinės Gariūnų gatvėje. Į 8200 kv. metrų ploto prekybinių ir sandėliavimo patalpų (angl. stock-office) kompleksą įmonė investavo 13 mln. eurų.
nuotrauka
2024-12-06 14:18
Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, gruodžio 6 d. iškilmingai įkasta simbolinė kapsulė, žyminti naujos Šiaurės licėjaus statybų etapo pradžią. Ši inovatyvi ir moderni mokykla ir darželis su baseinu mažiesiems mokytis plaukti jau 2025 m. rugsėjį duris atvers vaikams iš aplinkinių rajonų – Bajorų, Je...
nuotrauka
2024-12-06 14:00
SBA grupės verslo ir prekybos mieste „Urban HUB“ duris atvėrė naujas pastatas, o jame – 3000 kv. m. erdvėse įsikūrė 8 naujos parduotuvės. Taip pat planuojama netrukus gyventojams ir klientams atverti A1 kelio nuovažą, iš A6 pusės projektas jau lengvai pasiekiamas.
nuotrauka
2024-12-06 10:13
Daugybę metų buvo manoma, kad darbo aplinka turėtų būti sterili – kad niekas neblaškytų žmonių dėmesio ir nemažintų jų produktyvumo. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau tyrimų bei studijų rodo, kad yra priešingai – meno kūriniai, laisvalaikio erdvės ir kuo jaukesnė aplinka gerina darbuotojų savi...
nuotrauka
2024-12-05 16:26
Ginčas dėl Lietuvą ir Lenkiją sujungusiame GIPL dujotiekyje sumontuotų jungiamųjų detalių patikimumo pasiekė Daniją. Neslopstant „Amber Grid“ ir kitų energetiką kuruojančių institucijų iniciatyvai išpjauti ir pakeisti dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales, generalinė GIPL statybų rangovė ALVO...
nuotrauka
2024-12-05 08:04
Susisiekimo ir Aplinkos ministrams patvirtinus teisės aktų pakeitimus dėl inžinerinių tinklų tiesimo kelio juostoje – „Via Lietuva“ suderino „Teltonika“ projektuotojų pateiktus projektinius sprendinius. Už kelių plėtrą atsakinga bendrovė atliko visus reikalingus veiksmus, jog TECH parko projektas ga...
nuotrauka
2024-12-05 06:20
Siekiant riboti pigios darbo jėgos imigraciją į mūsų šalį ir paskatinti darbdavius įdarbinti Lietuvos darbuotojus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pirmą kartą siūlo 2025 metams nustatyti griežtą užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo kvotą, kurios nebus galima viršyti – mažiau kaip...
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-28 09:36
Šiandien daugelis gyventojų nori gyventi ne tik patogiame ir kokybiškai įrengtame, bet ir tvariame būste. Tiesa, būsto ir miesto tvarumo suvokimas neretai skiriasi, tačiau daugeliui Lietuvos didmiesčių gyventojų pirmiausiai asocijuojasi su žaliųjų erdvių gausa. Įsigydami būstą, žaliųjų erdvių aspekt...
nuotrauka
2024-11-26 14:16
Sanatorinio gydymo rinkos Lietuvoje lyderė „Eglės sanatorija", kurią valdo privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund", kitais metais pradės Druskininkuose veikiančios sanatorijos atnaujinimą. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą medicininės reabilitacijos paslaugų ir sanatorinio gydy...
nuotrauka
2024-11-25 16:06
2025 m. III ketvirtį Žvėryno rajone Vilniuje iškils išskirtiniai verslo namai „Summos". Šis verslo centras nuomininkams pasiūlys kitokią darbo aplinką – čia ji perteiks namų atmosferą, kur galima dirbti jaukiai ir patogiai. Projektą įgyvendina nekilnojamo turto vystytojas „Releven", privačių investu...
nuotrauka
2024-11-25 13:22
Vyriausybė pritarė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastato Vilniuje, Gynėjų g. 6, atnaujinimo projektui. Už beveik 15 mln. Eur atnaujinus nusidėvėjusį pastatą sostinės centre, teismo darbuotojams bus sukurtos šiuolaikiškos darbo vietos. Tolesne priežiūra ir tai, kad objektas atitiktų pažangiausi...
nuotrauka
2024-11-25 13:18
Lietuvos įmonės yra labiau linkusios finansuoti veiklą nuosavomis lėšomis lyginant su kitomis ES šalimis. Didžiausias finansavimo trūkumas kyla įmonių poreikiui modernizuoti, atnaujinti pastatus, įrangą, skaitmeninti procesus. Visgi tik trečdalis Lietuvos įmonių ieško išorinio finansavimo. Tą parodė...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-22 14:54
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybas leidžiantį dokumentą susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektui Eigulių g., kuris bus įgyvendinamas šalia sostinės Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio komplekso „Akropolis Vingis“. Projektas apima sprendinius, kurie bus įgyvendinti Eigulių g. atk...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Svarbus žingsnis tvaresnės aplinkos link: Šiaulių rajone pastatytas pažangus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas

Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnami...